İl il Ekmek ve Gül 8 Mart buluşmaları
‘Krize Şiddete, Eşitsizliğe karşı GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ’ diyerek yola çıktık. Ülkenin bir tarafında kadınlarla bir araya geliyoruz. İşte il il, mahalle mahalle buluşmalarımız...

GÜNCELLENİYOR...

İSTANBUL

İSTANBUL EKMEK VE GÜL BULUŞMASI
#BöyleGitmez diyen kadınlar bir arada: Gücümüz birliğimiz!

İstanbul Ekmek ve Gül Kadın Buluşmasında bir araya gelen işçi, işsiz, öğrenci, mülteci, Kürt kadınlar yaşadıkları sorunları, zorlukları, ayrımcılığı ve bunun karşısında çözüm yollarını tartıştı.
TIKLAYIN


ŞİŞLİ
Kadınlar yaşamlarını sonlandırmak yerine yardım talep ediyor
Ekmek ve Gül Şişli Grubunun ‘Bir İhtimal Daha Var, Yaşamak’ şiarıyla düzenlediği etkinlikte yaşamını sonlandırmanın münferit mi yoksa toplumsal mı olduğu sorusu tartışıldı.
TIKLAYIN


GÜZELTEPE
Güzeltepe’den kadınlar: Evde 3 kişi çalışıyoruz, yine de geçinemiyoruz
Güzeltepe Mahallesi’nde 1 Mart Ekmek ve Gül buluşması öncesi bir evde bir araya gelen kadınlar, ekonomik krizi, yoksullaşmayı, kadınların kayıt dışı çalışmaya itilmesini ve intiharları konuştu.
TIKLAYIN


EYÜP
Eyüplü kadınlar kahvaltıda buluştu: Sorunlarımız da ortak çözümümüz de
Alibeyköy’de kahvaltıda buluşan kadınlar hem sorunlarını anlattı hem çözüm yollarını tartıştı. Bu tür buluşmaların kendilerine güç verdiğini söyleyen kadınlar konuşmakla kalmadı türküler de söyledi.
TIKLAYIN

Sağlık çalışanı kadınlar kadına yönelik şiddeti konuştu
Eyüpsultan Devlet Hastanesinde sağlık çalışanı kadınlar, Avukat Songül Beydilli’nin katılımıyla kadına yönelik şiddeti, şiddete ilişkin yasaları ve çocuk istismarını konuştu.
TIKLAYIN


SULTANGAZİ
Sultangazili kadınlar: ‘Krizin faturasını biz ödemeyelim’
Sultangazi Kadın Dayanışması’nın ‘Krize Karşı Kadın Buluşması’nda kadınlar ekonomik krizin kadınların hayatına yansımalarını tartıştı.
TIKLAYIN

Sultangazi’de Emek Partili kadınlar kahvaltıda buluştu
8 Mart’a doğru kadınlar bir araya gelmeye devam ediyor. İstanbul Sultangazi’de kahvaltıda buluşan Emek Partili Kadınlar, sorunlarını ve çözüm yollarını konuştular.
TILAYIN

Sultangazi Kadın Dayanışması 8 Mart’a giderken yüzlerce kadınla şölende buluştu
Sultangazi Kadın Dayanışması, Anatolia Düğün Salonunda gerçekleştirdiği etkinlikte 300 kadınla bir araya geldi. Kadınlar müzikle coşarken, şölende dayanışması vurgusu yapıldı.
TIKLAYIN


AVCILAR
Kadınlar Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit oyununda buluştu
Ekmek ve Gül’ün organize ettiği Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit oyununa işçi mahallelerinden pek çok kadın katıldı, ilk kez tiyatroya gitme heyecanı yaşayan kadınlar da vardı.
TIKLAYIN


ESENYALI MAHALLESİ
Esenyalı’da işçi kadınlar buluştu: Hep birlikte hareket edelim!
Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenlediği işçi kadın buluşmasına katılan işçi kadınlar yaptıkları konuşmada derneğin ve kadın dayanışmasının hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlattı. 
TIKLAYIN


KARTAL
Kartal’da kadınlar buluştu: Bir şeyler yapmak zorundayız, ama nasıl?
Kartal’da bir araya gelen kadınlar, yaşamlarındaki zorluk ve çözüm yollarını konuştu. Birlikte olmanın birçok sorunu çözeceğini dile getiren kadınlar en çok da ‘peki ama nasıl’ sorusuna yanıt aradı. 
TIKLAYIN

ATAŞEHİR
8 Mart öncesi sağlık emekçisi kadınlar birleşmenin yollarını arıyor
Fatih Sultan Mehmet EAH’nde 8 Mart etkinliği yapan sağlık işçisi ve emekçisi kadınlar, ortak sorunlara karşı birlikte mücadele etmenin yollarını konuştu.
TIKLAYIN.


ANKARA
Mamaklı kadınlar ekonomik krizi tartıştı
Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşayan kadınlar, 8 Mart yaklaşırken Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde düzenlenen panelde ekonomik krizi tartıştı.
TIKLAYIN

ODTÜ
ODTÜ’de tacizlere ilişkin anket!

ODTÜ Emek Gençliği, üniversite içerisinde yaşanan taciz ve şiddet olaylarına ilişkin anket çalışması başlattı.
TIKLAYIN


İZMİR
DEÜ Hastanesindeki sağlık emekçilerinden anket çalışması
Dokuz Eylül Üniversite Hastanesindeki sağlık emekçisi kadınların meslektaşlarının yaşadığı sorunlara ve taleplere dikkat çekmek için anket çalışması başlatıyor.
TIKLAYINÇİĞLİ- ALİAĞA 
Çiğli ve Aliağa’da kadınlar bir araya geldi: Mücadele etmeliyiz
İzmir’in Çiğli ve Aliağa ilçesinde 8 Mart öncesi bir araya gelen kadınlar, krizin, şiddetin ve eşitsizliğin yaşamlarına yansımalarını anlatarak, bunlara karşı nasıl mücadele edeceklerini konuştu.
TIKLAYIN


İzmir Ekmek ve Gül buluşmasından notlar: Birleşeceğiz arkadaşlar
İzmir’de ‘Böyle gitmez’ diyen kadınlar Ekmek ve Gül’ün çağrısıyla bir araya geldi. Buluşmada emek sömürüsü, güvencesizlik, mobbing, taciz gibi sorunlara karşı ortak mücadele çağrısı yapıldı.
TIKLAYIN


BORNOVA
BORKAD’lı kadınlar: Sorunlara karşı çözüm birliğimiz
BORKAD’lı kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldiği kahvaltıda savaşa, krize, şiddete ve eşitsizliklere karşı örgütlü mücadele etmenin önemine vurgu yaptı.
TIKLAYIN


ADANA
Adana’da Ekmek ve Gül buluşması: Kadınların gücü, birlikte mücadele etmek!
Adana’da kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldi. Buluşmaya katılan editörümüz Sevda Karaca kadınlara yan yana gelme çağrısı yaptı: Korku iklimine karşı kadınların gücü birlikte mücadele etmek!
TIKLAYIN


ANTALYA
Antalya’da kadınlar 8 Mart öncesi buluşmalarını sürdürüyor
Antalya’da bir araya gelen kadınların derdi, geçim, şiddet, çocuk istismarı ve yoksulluk...
TIKLAYIN


Antalyalı kadınlar: Tek çözüm örgütlülük ve dayanışma
Antalya’da işin yorgunluğuna rağmen ev buluşması yapan kadınların en büyük sorunu çalışma yaşamında karşılaştıkları zorluklar. Kadınların bu zorluklara karşı tek çözümü ise örgütlülük ve dayanışma.
TIKLAYIN


Antalya: İtirazlarımızı ve ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz buluşmalara devam..
Antalya’da kadınlar olarak günlerimizi; itirazlarımızı, ihtiyaçlarımızı ve taleplerimizi konuştuğumuz, bir aradalığı sağladığımız buluşmalarla doldurmak için yan yana gelmeye devam ediyoruz.
TIKLAYIN


BURSA
8 Mart’a kadar yapacak çok işimiz var!
Mudanya Alevi Kültür Derneğinde kadınlarla bir araya gelen Bursa Ekmek ve Gül Grubu, sadece sorunları değil çözüm yollarını da konuştu, 8 Mart’a giderken planlar yaptı.
TIKLAYIN


BALIKESİR
EDREMİT

Edremit’te emekçi kadınlar etkinlikte buluştu
Eğitim Sen Edremit Temsilciliğinin çağrısıyla bir araya gelen emekçi kadınlar, “8 Mart’a giderken krize şiddete, tacize ve tecavüze karşı birliğimizi güçlendirmeliyiz” dedi.
TIKLAYIN

BANDIRMA
Bandırma’da kadınlar bir arada
Bandırma Ekmek ve Gül Grubu yaptığı çağrıyla, çocuk istismarına affı öngören yasaya karşı kadınlarla bir araya geldi. Üniversiteliler tasarıya karşı imza kampanyası ve bir dizi etkinlik kararı aldı.
TIKLAYIN

DENİZLİ
Denizli’de Ekmek ve Gül buluşması

Denizli Ekmek ve Gül Kadın grubu 8 Mart öncesi kadın buluşmasında bir araya geldi. Buluşmada 8 Mart’ın mücadele tarihi konuşulurken aynı zamanda kadınların sorunlarına ve çözümlerine de vurgu yapıldı.
TIKLAYIN


DERSİM
Dersim Kadın Platformu 8 Mart startını verdi
Dersim 8 Mart programı Gülistan Doku’nun kaybolduğu iddia edilen Dinar Köprüsü’nde yapılan basın açıklaması ile başladı. Kadınlar, ‘Gülistan bulunmadan bu işin peşini bırakmayacağız’ dedi.
TIKLAYIN

ESKİŞEHİR
Eskişehirli kadınlar kahvaltıda buluştu: 8 Mart’ta alanlardayız
Eskişehir Ekmek ve Gül okurları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne giderken Ekmek ve Gül ile Evrensel gazetesiyle dayanışmak amacıyla kadınlarla kahvaltıda buluştu.
TIKLAYIN


KOCAELİ
Kocaeli’de kadınlar, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi tartıştı
Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği çocuk istismarından, 6284 sayılı Yasa’ya, İstanbul Sözleşmesi’nden nafaka hakkına pek çok konuyu kadınlarla tartıştı.
TIKLAYIN


MALATYA
Malatya’da kadınlar kahvaltıda buluştu
Malatya’da Ekmek ve Gül okuru kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü kapsamında kahvaltıda bir araya geldi.
TIKLAYIN

Malatya’da kadınlar haklarını konuştu
8 Mart’a giderken Malatya Demokratik Kadın Platformu, kadınlarla söyleşide buluştu. Haklarını konuşan kadınlar, sorunların çözümü noktasından da neler yapabileceklerini tartıştı.
TIKLAYIN

MANİSA
Manisa’da kadınlar sorunlara karşı çözüm yollarını konuştu

Manisa’da 8 Mart öncesi yapılacak basın açıklaması için ellerine ipler alan kadınlar anlattıkları her sorunda iplere birer düğüm attı. Daha sonra bu düğünlerin nasıl çözülebileceği üzerine konuştular.
TIKLAYIN

MERSİN
Mersinli kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldi
Editörümüz Sevda Karaca’nın katılımıyla Mersin’de kahvaltıda buluşan kadınlar ‘Özgüvenimizi bir aradayken kazanabiliriz’ diyor.
TIKLAYIN

SAMSUN
8 Mart’ta kadınlara ulaşım ücretsiz olsun
Samsun’da Kadın Dayanışması başlattığı imza kampanyasıyla 8 Mart günü kadınlara ulaşımın ücretsiz hale getirilmesini istiyor.
TIKLAYIN

VAN
Van’da ‘Kor Kitap Sayfalarında Kadın’ söyleşisi düzenlendi
Van’da editörümüz Sevda Karaca'nın katılımıyla “Kor Kitap Sayfalarında Tarihiyle, Bilimiyle, Edebiyatıyla, Haklarıyla Kadın” söyleşisi düzenlendi.
TIKLAYIN

İlgili haberler
Öfke zamanı geldi kadınlar… Bizim zamanımız geldi…

8 Mart’ta eşit ve yaşanılır bir dünya için mücadele veren kadınlar olarak tarihte yerimizi aldığımız...

8 Mart’a giderken Ekmek ve Gül buluşmaları

8 Mart’a giderken kadınların gerçekleştirdikleri buluşmalarda neler öne çıkıyor, Ekmek ve Gül Editör...

‘Böyle gitmez’ diyor, her yerde buluşuyoruz!

Tek tek değil birlikte yürüyeceğimiz yol bizi güçlendirecek, öfkemizin hakkını verecek olanaklara an...