GÜNDEM

Kadınlar tek ses: İstanbul Sözleşmesi uygulansın!

Kadınlar İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara ve Sözleşmenin iptal edilmek istenmesine karşı ‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ diyerek sokağa çıktı.

Dikili’de kadınlar: İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz!

İzmir'deki eylem öncesi Dikili'de bir araya gelerek açıklama yapan kadınlar; 'Bizler kazanılmış haklarımızdan ve şiddetsiz bir hayat mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz' dedi.

TTB: Aileyi yıkan İstanbul Sözleşmesi değil, şiddet!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile TTB Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu kadına yönelik şiddete ve İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

155 kadın yazar ve şairden çağrı: Şiddete hayır İstanbul Sözleşmesi’ne evet!

155 yazar ve şair kadın yayımladıkları ortak bildiriyle iktidarı İstanbul Sözleşmesi’nden yana taraf olmaya çağırdı. Bildiride ‘Böyle bir süreçte sessiz kalmamız mümkün değil!’ denildi.

Narlıdere ve Balçova’dan kadınlar: İstanbul Sözleşmesi yaşatır

İzmir’de Narlıdere ve Balçova’da yaşayan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek istenmesine karşı bir panelde bir araya geldi.

Uzaklaştırma kararına rağmen eve zorla girip eşini bıçaklayan erkek serbest bırakıldı

Antalya'da hakkında uzaklaştırma kararı olan G.S. adlı erkek, boşanma aşamasında olduğu E.S'nin evine zorla girdi, bıçakla yaraladı ancak yine de serbest bırakıldı.

Kadınlardan alanlara çağrı: ‘Şiddet kadınların kaderi değil, ortak sözümüzü çoğaltalım’

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı kadınlar bugün sokağa çıkıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’daki kampanya grupları kadınlara çağrı yapıyor: ‘Sen yoksan bir eksiğiz’.

İstanbul Sözleşmesi: AKP içindeki tartışmalar neyin göstergesi?

İstanbul Sözleşmesi’nin gündem edileceğinin düşünüldüğü AKP MYK’sı neden ertelendi? KADEM’in açıklamaları ne gösteriyor? Sevda Karaca yazdı…

Bodrum Kadın Platformu: Vazgeçmiyoruz

Bodrum Kadın Platformu hükümete seslendi: Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula.

Tuzluçayır’da kadınlar: Şiddet son bulsun diye bir araya gelelim

AKP’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarına karşı Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği üyesi kadınlar, 'Bir araya gelelim, birlikte sesimizi duyuralım' dedi.

Batıkentli kadınlar uyardı: Haklarımızı mücadele ederek kazandık, vazgeçmeyeceğiz

Batıkent’te kadınlar, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin gündeme gelmesine karşı eylem yaparak, ‘Haklarımızı ve özgürlüğümüzü mücadele ederek kazandık, vazgeçmeyeceğiz’ dedi.

Yalovalı kadınlar: İstanbul Sözleşmesi yaşatır, vazgeçilmezimizdir

Yalova’da ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır, vazgeçmiyoruz’ diyen kadınlar sokağa çıktı, eylem yaptı. İktidara seslenen kadınlar ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak kadın katliamlarına ortak olmaktır’ dedi.

DİSK/Birleşik Metal-İş: İstanbul Sözleşmesi etkin şekilde uygulansın!

Birleşik Metal-İş yaptığı açıklamayla İstanbul Sözleşmesi’nin etkin uygulanmasını istedi. BMİS Sendika ve meslek örgütlerine de seslenerek ‘İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkılma çağrısı yaptı.

İzmir'deki İstanbul Sözleşmesi eylemine Emniyet'ten engelleme girişimi

İzmir'de 5 Ağustos'taki buluşmanın emniyet güçleri tarafından engellenmek istenmesine karşı kadınlar #kadınyürüyüşüengellenemez diyerek açıklama yaptı.

Dersimli kadınlar: Haklarımız ve hayatlarımız için İstanbul Sözleşmesi uygulansın

Dersim’in Pülümür ilçesi Kocatepe (Asqirek) köyünde yaşayan kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkarak ‘Haklarımız ve hayatlarımız için İstanbul Sözleşmesi uygulansın’ çağrısı yaptı.

Bingöl’de erkek şiddeti: Eşini ve çocuklarını darp etti

Bingöl Karlıova’da S.E. ve 3 kız çocuğu, Hasan E.’ nin fiziki şiddetine maruz kaldı. Şiddet görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine Hasan E. gözaltına alındı.

Avukat Ali Çimen: Gülistan Doku’nun intihar ettiği iddası çöktü, karada arama yapılmalı

5 Ocak’tan bu yana kendisinden haber alınamayan ve aylardır barajda aranan Gülistan Doku’ya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda, Gülistan’ın suya atlamadığına yer verildi.

Kadınların mücadelesi Türkiye Düşünce Platformuna geri adım attırdı

Kadınlara hakaret eden Abdurrahman Dilipak’a kalkan olan Türkiye Düşünce Platformu, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili tartışmalarda aradan çekildiğini açıkladı.

Emekli polis arkadaşımızı taciz etti, karakolda biz haksız çıktık

‘Arkadaşımız emekli polisin tacizine uğradı, polisler ne bizi dinledi ne arkadaşımızı. Şikayetçi olmak istedik, yaka paça arabaya bindirip biber gazı ile karşılık verdi polisler.’

45 çocuğun istismar edildiği Ensar Vakfı İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı

İstanbul sözleşmesini hedef alanlara, Karaman’daki yurdunda 45 çocuğun istismar edildiği Ensar Vakfı da katıldı.