GÜNDEM

Ankara'da kadınların İstanbul Sözleşmesi açıklamasına polis saldırısı: Çok sayıda kadın gözaltında!

Ankara Kadın Platformunun İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yapmak istediği açıklama polis tarafından engellendi, çok sayıda kadın gözaltına alındı.

CHP’den 81 ilde ortak açıklama: İstanbul Sözleşmesi kalacak! Siz gideceksiniz!"

CHP Kadın Kolları 81 ilde eş zamanlı açıklama yaptı: ‘İstanbul Sözleşmesi, kırmızı çizgimizdir. Bu çizgiyi aşanlara oturdukları koltukları dar edeceğiz.’

Edremit’te kadınlar İstanbul Sözleşmesinin iptaline karşı nöbette!

Edremitli kadınlar İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı mücadeleye devam ediyor.

BUZDOLAPLARINI KADINLAR ANLATTI: Zaten içi boş dolaplarımızın…

İstanbul Pendik’ bağlı Esenyalı Mahallesinde kadınlar Erdoğan’ın buzdolabı ve ekonomi söylemini tartıştı: “150 liraya hurda buzdolabı aldım, aylardır dolabım sebze meyve görmedi.”

Hatay'da ağaca asılı bulunan 8 yaşındaki çocuğun annesi: Kızımı babası öldürdü

Hatay'da ağaca asılı bulunan 8 yaşındaki Dilan'ın annesi, kızını eski kocasının öldürmüş olabileceğini söyledi. Eski kocasının 8 yıl boyunca hem kendisine hem kızına şiddet uyguladığını anlattı.

‘Dolap var da ne oluyor, içini dolduramıyoruz ki’

Cumhurbaşkanının “Buzdolabı satışları arttı” diyerek gerekçelendirdiği “Uçuştayız” tablosuna tepki gösteren kadınlar, çarşının pazarın yolunu unutmuşken buzdolaplarının nasıl dolacağını soruyorlar.

Adana Kadın Platformu, Büyükşehir Belediyesi’ne taleplerini iletti

Adana Kadın Platformu Adana Büyükşehir Belediyesi ile kadına yönelik şiddeti önleme konusunda yerel yönetimlere düşen temel görevleri hatırlatarak neler yapılabileceğini konuştu.

Dersim’de Ö. B. adlı işletmeci bir kadını cinsel saldırıya maruz bıraktı

Dersim’de bir kadın 15 Temmuz parkında Ö.B. adlı bir işletmeci tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldı. Dersim Kadın Platformu olaya ilişkin açıklama yaptı.

‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ demek için her gün sokaklardayız

Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz; İstanbul Sözleşmesini Uygula Kampanya Grubundan çağrı: İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz demek için tüm hafta nöbetteyiz! Sen de gel…

Aile ve karakol şiddete itti, devlet yardım desteğini kesti!

Şiddetten kurtulmak için yıllardır mücadele eden A.’nın yaşadıkları İstanbul Sözleşmesinin uygulanmadığı takdirde bir kadının nasıl şiddet sarmalına tekrar tekrar itildiğini gözler önüne seriyor

26 kurumdan ortak açıklama: İstanbul Sözleşmesi yaşatır

26 kurum ve girişim, yayımladıkları ortak açıklamayla İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını istedi.

Kadınlar olmadan tartışılan ‘İstanbul Sözleşmesi’

Tartışma programlarına bir nevi malzeme edilen İstanbul Sözleşmesi bazen sadece sunucusunun kadın olduğu, bazen ise yayında tek bir kadının dahi söz almadığı programlarda tartışılıyor.

Polonya’dan Türkiye’ye bir mücadele köprüsü

Polonya’daki İstanbul Sözleşmesi protestolarının organizatörlerinden Marta Lempart, Sözleşmeyle ilgili Polonya’da yaşanan süreci anlattı...

Odunpazarı Belediyesi evlenen çiftlere İstanbul Sözleşmesi veriyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi evlenen çiftlere nikâh töreni sırasında evlilik cüzdanı ile beraber İstanbul Sözleşmesi veriyor.

Kadınlar tek ses: İstanbul Sözleşmesi uygulansın!

Kadınlar İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara ve Sözleşmenin iptal edilmek istenmesine karşı ‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ diyerek sokağa çıktı.

Dikili’de kadınlar: İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz!

İzmir'deki eylem öncesi Dikili'de bir araya gelerek açıklama yapan kadınlar; 'Bizler kazanılmış haklarımızdan ve şiddetsiz bir hayat mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz' dedi.

TTB: Aileyi yıkan İstanbul Sözleşmesi değil, şiddet!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile TTB Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu kadına yönelik şiddete ve İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

155 kadın yazar ve şairden çağrı: Şiddete hayır İstanbul Sözleşmesi’ne evet!

155 yazar ve şair kadın yayımladıkları ortak bildiriyle iktidarı İstanbul Sözleşmesi’nden yana taraf olmaya çağırdı. Bildiride ‘Böyle bir süreçte sessiz kalmamız mümkün değil!’ denildi.

Narlıdere ve Balçova’dan kadınlar: İstanbul Sözleşmesi yaşatır

İzmir’de Narlıdere ve Balçova’da yaşayan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek istenmesine karşı bir panelde bir araya geldi.

Uzaklaştırma kararına rağmen eve zorla girip eşini bıçaklayan erkek serbest bırakıldı

Antalya'da hakkında uzaklaştırma kararı olan G.S. adlı erkek, boşanma aşamasında olduğu E.S'nin evine zorla girdi, bıçakla yaraladı ancak yine de serbest bırakıldı.