GÜNDEM

Kocaeli'de kadınlar 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için bir aradaydı

Kadınlar, Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği’nin yaptığı çağrı ile 'okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' talebi için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Adana'da okul önünde velilerden 'Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek' talebine destek

Adana Kadın Platformu, Ankara'da görülecek bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için basın açıklaması düzenledi.

Denizli'de 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek için 3 kurumdan ortak açıklama

KESK Denizli Şubeler Platformu, Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Denizli Şubesi ve Denizli Ekmek ve Gül Grubu ortak çağrısı ile Candoğan Parkında bir öğün ücretsiz yemek için basın açıklaması yapıldı

İzmir'de kadınlar Bir Öğün Ücretsiz Yemek için buluştu: Çocuklarımızın hakkı olanı istiyoruz!

Ekmek ve Gül, BORKAD, BEKEV, ÖV-DER, okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek kampanyasına sahip çıktığını duyurdu.

Bornova’da ÇEDES’e karşı platform kuruldu | Gerici kuşatmalarına karşı mücadeleyi yükselteceğiz

İzmir Bornova'da ÇEDES'e karşı Bornova Laik Eğitim Demokratik Yaşam Platformu kuruldu. Platformun gerçekleştirdiği ilk açıklamada 'bu gerici kuşatmayı dağıtana kadar bir adım geri atmayacağız' denildi

Çocuklar için bir öğün yemek davasına MEB'in savunması: ‘Üst düzey gelirli aileler çocuklara yemek verilmesini istemiyor!’

'Bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' davasında MEB'in hukuk müşaviri, 'Bir öğün ücretsiz yemeğin verilmesi için yemekleri nerede depolayacağız?' diyerek MEB'i savundu.

Kadınlar bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için sokakta!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e karşı açtığı okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davasının ilk duruşması görüldü. Duruşma günü, kadınlar farklı illerde yan yana geldi

Ankara'da kadınlar okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için buluştu

MEB'e karşı, okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek hakkı için açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Kadınlar, Duruşmanın görüldüğü Ankara 3. İdare Mahkemesinde basın açıklaması yaptı.

Sadece beslenme hakkı değil, çocukların esenliği için 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek

'Bence karar vericilerin yapması gerekenler çok net, raporlar da ortada. Bizim yapmamız gereken ise çocukların bu haklarının hayata geçmesi için istikrarlı savunuculuk ve dayanışmadır.'

Evli olduğu erkeğin kendisini öldüreceğini ihbar eden kadın 1 haftadır kayıp

112'yi arayarak evli olduğu erkeğin kendisine şiddet uyguladığını ve kendisini öldüreceğini ihbar eden Leyla Demir, 1 haftadır kayıp. Şüpheli S.D. ise sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Özgecan'ın şüpheli ölümünde 'mermi' ile tehdit iddiası

Özgecan Usta’nın terastan düşerek ölümüyle ilgili Bartu Can Akkışla’nın yargılandığı davada, baba Kenan Usta, evde bir tane mermi bulunduğunu, sanığın kızını bu mermi ile tehdit ettiğini öne sürdü.

Hakkını hukuk yoluyla arayabilirsin ama paran varsa

Adalet hizmetlerinden yararlanmanın yüksek maliyetlere ulaşması, ekonomik anlamda güçsüz ya da elverişsiz durumda bulunan bireyler bakımından hak arama hürriyetinin kısıtlanması sonucunu doğuruyor

Kendisini öldürmeye çalışan erkeği öldüren Esra Abid'e hapis cezası verildi

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kendisine şiddet uygulayan ve katletmeye çalışan erkeği öldüren ve tutuklanan Esra Abid’e 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Av. Feyza Altun 'şeriat' paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı

Sosyal medyada şeriata dair ifadesi nedeniyle soruşturma açılan Avukat Feyza Altun gözaltına alındı.

Bizim kızlar

20 günlük bir ev arkadaşlığının kolektif bir yazısı... Burada yer alan detaylar direniş ve mücadelenin elle tutulur, gözle görülür anlarına dairdir.

Bir öğün ücretsiz yemek davası 21 Şubat'ta | Bu dava tüm çocuklar için!

Çocukların bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek hakkı için mücadele sürüyor. Çocukların beslenme hakkı için mücadele veren kurumlar bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talebinin güncelliğini anlatıyor.

Milli güreşçi Nesrin Baş, Avrupa şampiyonu oldu

Milli sporcu Nesrin Baş, Romanya'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı.

EŞİK'ten Medeni Yasa açıklaması: Medeni Kanun’u değiştirmenize izin vermeyeceğiz

Medeni Kanun, 98 yıl önce bugün TBMM'de kabul edilmişti. EŞİK, değiştirilmek istenen kanunun kabul edilişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

EMEP'ten Medeni Yasa kabulunun yıl dönümünde açıklama: ‘Karanlığa karşı mücadeleye’

Medeni Yasa’nın kabulünün 98. Yılında EMEP yayılnadığı açıklamada, ‘Kadınların yüz yıl öncesinde kazandığı haklarının bugün hedef tahtasına konulmasını kabul etmiyoruz’ dedi.

Kadınlar, Tuzluçayır Kadınlar Dayanışma Derneği'nde mahalle sorunlarını konuştu

Tuzluçayır'da buluşan kadınlar, mahallenin Muhtar adayı Nazik Şirin Akın ile sorunları ve çözümleri konuştu, Okullarda Bir Öğün Ücretsiz Yemek için MEB'e açılan davanın duruşmasına çağrı yapıldı.