GÜNDEM

Dersim Kadın Platformu : 8 Mart’ı Gülistan Doku şahsında kaybolan kadınlara adıyoruz

8 Mart hazırlıklarının startını verdiklerini açıklayan Dersim Kadın Platformu bu yılki 8 Mart’ı Gülistan Doku nezdinden kaybolan tüm kadınlara adadıklarını belirtti.

Yenimahalle semt pazarında kampanyaya yoğun ilgi

‘Çocuk istismarının affı olmaz’ kampanyasına için Yenimahalle’de ilgi yoğun oldu. Pazarda bildiri dağıtan, imza toplayan kadınlara hem pazarcılardan hem mahalleliden destek geldi.

Malatya’da kadınlar kahvaltıda buluştu

Malatya’da Ekmek ve Gül okuru kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü kapsamında kahvaltıda bir araya geldi.

Kadın Hekimlik ve Sağlığı Kongresi: Kapsayıcı bir mücadele platformu vurgusu

İzmir Tabip Odasının düzenlediği Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kongresinde kadınların sorunlarının çözümü için kapsayıcı bir mücadele platformuna ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Eskişehirli kadınlar kahvaltıda buluştu: 8 Mart’ta alanlardayız

Eskişehir Ekmek ve Gül okurları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne giderken Ekmek ve Gül ile Evrensel gazetesiyle dayanışmak amacıyla kadınlarla kahvaltıda buluştu.

Öldürülen Seda Kurt’un annesi Bedia Akar: Kızım için adalet istiyorum!

Anne Akar, ‘Üç kızım vardı. Seda ortanca çocuğumdu. Olay yaşandıktan iki gün sonra doğum günü vardı. 40 yaşına girecekti. Kızımı benden aldı. Sabah ezanıyla doğmuştu, sabah ezanıyla kaybettik.’

SES’li kadınlar: Yeni dönemde mücadeleyi daha da büyüteceğiz!

SES Aksaray Şube Genel Kurulu’nda sağlık emekçisi kadınlar yaptıkları açıklamayla yeni dönemde kadın mücadelesini büyütme sözü verdi.

Mamaklı kadınlar ekonomik krizi tartıştı

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşayan kadınlar, 8 Mart yaklaşırken Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde düzenlenen panelde ekonomik krizi tartıştı.

Esenyalı’da işçi kadınlar buluştu: Hep birlikte hareket edelim!

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenlediği işçi kadın buluşmasına katılan işçi kadınlar yaptıkları konuşmada derneğin ve kadın dayanışmasının hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlattı.

Kartal’da kadınlar buluştu: Bir şeyler yapmak zorundayız, ama nasıl?

Kartal’da bir araya gelen kadınlar, yaşamlarındaki zorluk ve çözüm yollarını konuştu. Birlikte olmanın birçok sorunu çözeceğini dile getiren kadınlar en çok da ‘peki ama nasıl’ sorusuna yanıt aradı.

Batıkentli kadınlar: ‘Biz dağılırsak onlar kazanır’

Ankara Yeni Batı Mahallesinde kadınlar Emek Partisi Ankara İl Örgütü tarafından “Çocuk istismarının affı olmaz” denilerek başlatılan imza kampanyası kapsamında bir araya geldi.

Antalya: İtirazlarımızı ve ihtiyaçlarımızı konuştuğumuz buluşmalara devam..

Antalya’da kadınlar olarak günlerimizi; itirazlarımızı, ihtiyaçlarımızı ve taleplerimizi konuştuğumuz, bir aradalığı sağladığımız buluşmalarla doldurmak için yan yana gelmeye devam ediyoruz.

ODTÜ’de tacizlere ilişkin anket: Güvenli ve özgür bir kampüsü hedefliyoruz

ODTÜ Emek Gençliği, üniversite içerisinde yaşanan taciz ve şiddet olaylarına ilişkin anket çalışması başlattı.

Beterin beteri, kadınların kaderi olsun isteniyor

Düşük ücretler, uzun çalışma saatleri, kriz, beterin beteri koşullar. 8 Mart yaklaşırken, Galatasaray Üniversitesinden Dr. Selin Pelek’le çalışma hayatının kadınlar açısından profilini ortaya koyduk.

Ankara Barosu, Avukat Vahit Bıçak’ın soruşturulmasını isteyecek

Ankara Barosu, Akademisyen Ceren Damar Şenel’in ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen katilinin avukatı Vahit Bıçak ile ilgili olarak disiplin soruşturması kararı aldı.

İstismar davasında savcı ‘Saldırı gerçekleşmedi, sarkıntılıktan ceza verilsin’ dedi

Çiğli’de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan V.A’nın yargılandığı davada savcı cinsel saldırı gerçekleşmediği için sarkıntılık kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Çocuğuna holter çektirmek istedi, hastane ‘pil getir’ dedi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuğuna holter (kalp ritim testi) çektirmek için sıra bekleyen hastaya, görevli ‘İnce pil almanız gerekiyor. Yoksa holter çekemiyoruz’ dedi.

Esenyurt’ta veliler okul önünde istismara isyan etti

Esenyurt Belma Barut İlköğretim Okulu’nda yaşanan istismar olayı 3 gündür sonuçsuz kalınca, veliler okul önünde basın açıklaması yaparak, okul idaresini istifaya çağırdı.

Çocuklar kitap alamıyor, ısınamıyor, beslenemiyor, oyun alanı yok!

İstanbul İstatistik Ofisi, 16-27 Aralık 2019 tarihleri arasında, 74 mahalle ve 1002 haneyle yüz yüze anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı.

Antalyalı kadınlar: Tek çözüm örgütlülük ve dayanışma

Antalya’da işin yorgunluğuna rağmen ev buluşması yapan kadınların en büyük sorunu çalışma yaşamında karşılaştıkları zorluklar. Kadınların bu zorluklara karşı tek çözümü ise örgütlülük ve dayanışma.