GÜNDEM

‘Çocukluğumuz şiddetle geçti, işçiliğimiz böyle gitmesin’

Üç metal işçisi kadının hikayesini ortaklaştıran şey, çocukluktan yetişkinliğe maruz kaldıkları şiddet. 'Böyle gitmez' direncini onlara veren ise kurdukları dayanışma, birbirlerine uzattıkları el...

Keçiören'de kadınlar yoksulluk ve şiddeti tartıştı: '3 Y ile mücadele değil, 3 Y'de zirve'

Ankara Keçiören Platformu çağrısı ile kadınların buluştuğu panelde cezasızlık, yoksulluk tartışıldı.

Küçükçekmece'de kadınlar buluştu: Anlatacak ne çok şey var!

Küçükçekmece Ekmek ve Gül Grubu'nun çağrısıyla kadınlar 25 Kasım için buluştu, şiddetin ve yoksulluğun yaşamlarındaki etkisini tartıştı...

Antalyalı kadınlar: Şiddetin ve yoksulluğun olmadığı eşit bir dünya istiyoruz

Antalyalı kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenledikleri eylemde "Şiddetin ve yoksulluğun olmadığı eşit bir dünya istiyoruz" dedi.

Çorlu Ekmek ve Gül: 'Gücümüzü sınırları aşan dayanışmamızdan alıyoruz'

Çorlu Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar artan kadına yönelik şiddete, kadınlar üzerindeki baskıya karşı basın açıklaması yaptı.

Kadına şiddete karşı eylemlere yasaklar sürüyor: Kadıköy'de onlarca gözaltı

İlerici Kadınlar Derneği üyesi 23 kadın, yapacakları basın açıklaması öncesinde gözaltına alındı.

25 Kasım'da gözaltına alınan 2 kadın geri gönderme merkezine gönderildi

25 Kasım'da gözaltına alınan 2 göçmen kadın, bugün geri gönderme merkezine gönderiliyorlar.

Hukuk öğrencileri, Av. Dilara Yıldız'ın duruşmasını yazdı

İÜ Kadın Çalışmaları Komisyonundan hukuk öğrencileri Av. Dilara Yıldız'ın 2.duruşmasına katıldı, izlenimlerini Ekmek ve Gül'e yazdı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ile nice nice yıllara

Kadınlar asla yalnız değilsiniz, bir yerlerde dokunarak güçlü kılabileceğimiz ve hayatlarına anlam katacağımız bir kız kardeşimiz mutlaka vardır.

Ekmek ve Gül Karşıya okurları ve ÖV-DER kadınlarla bir araya geldi

İzmir’de, Ekmek ve Gül Karşıyaka okurları ve ÖV-DER birlikte 25 Kasım etkinliği düzenledi. Etkinlikte ‘Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek’ kampanyasının duyurusu da yapıldı.

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu: Baskılara boyun eğmiyoruz

Eylem yasağı nedeniyle 25 Kasım'da Yeşilsu Parkı’nda basın açıklaması yapamayan Gaziantep Demokratik Kadın Platformu, yaptığı basın toplantısında yasak kararına tepki gösterdi.

Malatya Demokratik Kadın Platformu: Örgütleniyoruz, mücadele ediyoruz

Malatya Demokratik Kadın Platformu çağrısıyla Soykan Parkı’nda bir araya gelen kadınlar, ‘Bize sınırlar çizmeye çalışanlara, fıtratımızda özgürlük var, diyoruz’ dedi.

Dersim’de kadınlar yasaklara rağmen sokağa çıktı

Dersim'de Sanat Sokağı’nda buluşan kadınların yürüyüş yapmasına izin verilmemesine rağmen kadınlar basın açıklaması gerçekleştirdi

Çorum Kadın Platformu: Kadın cinayetleri münferit değil, politiktir

Çorum Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Kadeş Barış Meydanı’nda kitlesel basın açıklaması yaptı.

25 KASIM 2022 | Kayserili kadınlar: Güvenceli çalışma, güvenli gelecek

Kayseri Kadın Platformu çağrısıyla kadınlar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Kadınlar güvenceli, insanca çalışma koşulları ve güvenli gelecek istedi.

Dersim'de kadına yönelik şiddetin sağlık ve hukuk yönü tartışıldı

Dersim Yenigün Kadın Dayanışma Derneği ile Munzur Üniversitesi Ekmek ve Gül Grubu, 25 Kasım'da kadına yönelik şiddeti tartışmak üzere buluştu.

25 KASIM 2022 | Eskişehir: Tüm kadınlar için adalet mücadelemizi sürdüreceğiz

Eskişehir Demokratik Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar ESPARK önünden Adalar Migros önüne yürüdü. Kadınlar ‘Haklarımızı mücadelemizle kazanacağız’ dedi.

25 KASIM 2022 | Gebze: Güvenceli çalışma, güvenli gelecek istiyoruz

Gebze’de kadınlar 25 Kasım’da bir araya geldi: ‘Güvenceli çalışma, güvenli gelecek talebimizi haykırmak için alanlardayız.’

25 KASIM 2022 | Antalya'da 'dayanışma ve mücadele' vurgusu

Antalya Kadın Platformu'nun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar İranlı ve Afganistanlı kadınların direnişine selam gönderdi, Türkiye'de ve dünyada mücadeleden vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.

25 KASIM 2022 | Kocaeli’de kadınların yürüyüşü engellendi, kadınlar vazgeçmedi

Kocaeli’de yürüyüş yolu başında toplanan kadınların yürüyüşü polis tarafından engellenirken, kadınlar engellemelere rağmen İzmit Kent Meydanı’na yürüdü, burada açıklama yaptı.