GÜNDEM

Tacize uğradı, balık ekmek teknesi mühürlendi

Didim Akbük balıkçı barınağına bağlı teknesinde yıllardan beri balık ekmek satan Rengin Kumbalı belediye meclis üyesinin yemek teklifini reddettiği için teknesi mühürlendi.

Pazar fiyatları el yakıyor, vatandaş ‘İstediğimizi alamıyoruz’ diyor

Bayram öncesi Şentepe pazarında kadınlar sebze meyve fiyatlarının el yakmasından şikayetçi. Pazarcılar ise iş yapamamaktan yakınıyor.

13 yaşındaki çocuğu istismar eden erkek 32 yılla yargılanıyor

Bursa’da 13 yaşındaki çocuğu istismar ederek boğazını sıkan B.T’nin 32 yılla yargılandığı dava ocak ayına ertelendi.

DİSK-AR: Kadınlarda işsizlik oranı yüzde 12.4

DİSK-AR, işsizlik oranlarına ilişkin yaptığı açıklamada gerçek işsiz sayısının 5.7 milyon, işsizlik oranının ise yüzde 16.6 olduğunu söyledi. DİSK-AR rakamlarına göre kadın işsizliği ise yüzde 12.4.

‘Sessiz kalsaydım istismarcılar elini kolunu sallayarak gezecekti’

Ankara Mamak’ta bir kafede 15 yaşındaki kız çocuğuna zorla uyuşturucu verilerek istismar edilmesine karşı hukuk mücadelesi veren anne: ‘Kadınların korkmaması gerekiyor.’

İlaçları verilmeyen Arin bebeğin durumu ağırlaşıyor

Annesiyle birlikte 9 aydır cezaevinde bulunan 13 aylık astım hastası Arin bebeğe ilaçları verilmiyor. Ailesi, her geçen gün kilo kaybeden ve durumu ağırlaşan Arin bebek için çözüm bulunmasını istiyor.

‘Kendinizi Allah mı sanıyorsunuz!’

Asıl mesele; haber metnindeki Beren Saat’in bu çıkışının arkası gelirse, ‘aman Allah’ım ne yaparız’ korkusu. Ve bu vesileyle birlikte yeniden ürettiği kadın düşmanlığı.

Telhamut Kampı’ndaki fuhuş iddiası Meclise taşındı

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Urfa’daki Telhamut Çadır Kentinde yaşandığı iddia edilen kadınların fuhşa sürüklenmesi olayıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sorular sordu.

Öz baba 4 çocuğunu 8 yıl istismar etti, anne şikayeti çekmesi için tehdit ediliyor

8 yıl boyunca 4 çocuğunu istismar eden Hüseyin N, 14 yaşındaki çocuğun hastaneye kaldırılması üzerine sonrası 27 Temmuz’da tutuklandı. Anne şikayetinden vazgeçmesi için tehdit ediliyor.

İhlaller adeta ikinci bir cezalandırma yöntemi

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneğinden Duygu Doğan, cezaevlerindeki kadın ve çocuklar ile LGBTİ+ bireylerin yaşadığı ihlallere ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Telhamut Çadır Kentinde kadınların bir paket süt için fuhuşa zorlandığı iddia edildi

Urfa’da bulunan Telhamut Çadır Kentinde kalan mülteci kadınların, erkek kamp çalışanları tarafından kimi zaman bir paket süt karşılığında fuhuşa zorlandıkları bilgisine ulaşıldı.

Çocuk istismarına karşı Bakanlığın bir çalışması yokmuş!

Kadınların çocuk istismarlarının önlenmesine dair gönderdiği imzalara Bakanlıktan itiraf gibi yanıt: ‘Belirtilen taleple ilgili Bakanlığımız tarafından yürütülen herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.’

Çocuğa şiddete ceza yok

Urfa’da çocuğunu zincirle boğazından bacaya bağlayan baba da halk otobüsünde bir çocuğu döven adam da çıkarıldıkları mahkemelerce serbest bırakıldı.

‘Kadından şoför olmaz’ algısını yıkan bir kadın: Arife Duran

Arife Duran, 15 yıldır servis şoförlüğü yapan bir kadın. Tesadüfen karşılaştığımız Arife ablanın kadınlara mesajı var: Bütün kadınlar her şeyi başarabilir!

Kadınlar, Kuzey Efe için adalet istedi

Balıkesir Edremit'te 3,5 yaşındaki çocuğunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan H.E'nin eşi Melis Dilan Ersezgin ve kadın örgütleri adalet istedi.

Talat Bulut’a ‘takipsizlik’ kararı

Kostüm asistanı Özge Şimşek’i taciz ettiği iddiasıyla, Şimşek tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Talat Bulut’a yargı koruması!

Yukarıdan talimat varmış: Polis Flormar işçilerinin pankartlarını indirdi

Sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçilerine baskı artıyor. Direnişin 84. gününde polis, ‘yukarıdan talimat var’ diyerek işçilerin pankartlarını söktü.

Çocuğu taciz eden kişi, esnafın çabalarıyla tutuklandı

Denizli’nin en işlek çarşısında görevli kişi bir çocuğu istismar etti. Olay çarşı esnafının çabalarıyla açığa çıkarken, esnaf ‘Örtbas etmeye çalışıyorlar’ diyerek çarşı yönetimine tepki gösterdi.

Rize’de kadınlar ticari çadırı ateşe verdi

Rize’de mera alanına kurulan ticari çadır köylü kadınları çileden çıkardı. Kadınlar, hayvanların otlak yerlerine kurulan çadırı ateşe verdi.

Arin bebeğin ilaçları kesildi, raporları kayıp, durumu kötüleşiyor

Annesiyle birlikte 9 aydır cezaevinde kalan astım ve bronşit hastası Arin bebeğin ilaçları yine kesildi. Baba Mehdi Yılmaz ise kızının sağlık durumundan endişe duyuyor.