GÜNDEM

Zaten geçinemiyorduk, şimdi yoksulluğun dibini göreceğiz!

Trakya’da çorap sektöründe çalışan 10 bin işçi işsiz kalma korkusu yaşıyor. Bin 300’e yakın işçinin çalıştığı ve çoğunluğu kadın olan Bony Çorap’ta da işçiler kaygılı bir bekleyişte.

Okmeydanı’nda kadınlar çocuk istismarının nasıl önleneceğini konuştu

İstanbul Okmeydanı’nda düzenlenen etkinlikte kadınlar “istismarın çocuk ve toplum açısından sonuçları nelerdir ve istismar nasıl önlenebilir” sorularına yanıt aradı.

Ülkenin çocuk politikası yok

Mevcut politikalar çocukları savunmasız, korunaksız, sessiz, desteksiz bırakıyor ve her türlü istismara açık hale getiriyor. Çünkü ülkenin bir çocuk politikası yok!

Kardeşleri okuyabilsin diye günde 13 saat çalışıyor

Bugün memleketi Halep’ten çok uzakta olan ve bir çocuk bayramı olduğunu ilk kez duyan Ejder, kardeşlerini okutmak için 23 Nisan’ı atölyede çalışarak geçirecek.

Çocuk istismarına karşı imzalar Meclis’te

Batıkent’te kadınlar yaklaşık 2 aydır süren ‘Çocuk istismarını aklatmayacağız’ kampanyası kapsamında topladığı imzaları Meclis’e gönderdi.

Ankara sahnesine ben de Erdoğan’la çıktım, 16 yılda bir arpa boyu yol gidemedim

İktidar, ekonomik sıkıntıların olumsuz sonuçlarından kaçmak adına, baskın seçime gitse de Kocaeli ve Ankara’da kadınların hayat hikayeleri sorunların gizlenemez noktayı çoktan aştığını gösteriyor.

Kadınlığın göçmen, sığınmacı hali: Dayanışmaya daha çok ihtiyaçları var

Göç ve Sığınma Rejimindeki Kadınlar ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet Konferansında dile gelen gerçekler, kadın dayanışmasının sınır tanımamasının ne kadar hayati olduğunu gösterdi.

İlmekler umuda atıldı

Uçan Süpürge Film Festivali için ‘umuda ilmek atan kadınlar’ umutlarını Ekmek ve Gül’e anlattı...

Pazardaki kadınlar dertli: Onlar et yesin biz ot

Ekonomik gidişatı anlamak için Ankara’da pazarın yolunu tuttuk. Kadınlara ‘Ekonomi büyüyor, diyorlar. Bu sizin evinize, bütçenize nasıl yansıyor’ diye sorduk. İşte yanıtlar...

6 çocuk annesi işçiyi kapı önüne koydular

Taşerona kadro müjdesi birçok işçiye kabus oldu. Onlardan biri de Muazzez Çirik. Muazzez tek başına iki üniversiteli çocuğunu okutmaya çalışan bir kadın ve bu müjde(!) onu işsiz bıraktı.

Ankara Kadın Platformu: Çocuk istismarı yasa tasarısı geri çekilsin

Seçim gündemi nedeniyle görüşmeleri ertelenen çocuk istismarı yasa tasarısının geri çekilmesini isteyen Ankara Kadın Platformu açıklama yaptı.

Kadınlar 1 Mayıs’a çağırdı

KESK, DİSK, TTB ve TMMOB üyesi kadınlar yaptıkları açıklamayla ‘Erkek egemenliğine, savaşa, kapitalizme, heteroseksizme, OHAL’e hayır demek için 1 Mayıs’ta alanlardayız’ dedi.

Uşak sevgi evlerindeki yöneticileri ve çalışanları hakim karşısına çıktı

Uşak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda 2014 yılı ve öncesinde, yurtta kalan çocuklara yönelik taciz, cinsel istismar ve şiddet mahkemeye taşındı.

Kadınlardan çağrı: Her yeri 1 Mayıs alanına çevirelim

1 Mayıs yaklaşırken Çiğli’de bir araya gelen kadınlar çağrı yapıyor: ‘Her yeri 1 Mayıs alanına çevirelim.’

Nurtepeli kadınlar istismara karşı imzaları Meclise gönderdi

Çocuk istismarında hükümetin kalıcı ve önleyici tedbirler alması için Nurtepe’de ‘Çocuk istismarını aklatmayacağız’ kampanyası kapsamında imza toplayan kadınlar imzaları Meclise gönderdi.

‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe Öğretmen cezaevine girdi

Beyaz Show’a katılarak ‘Çocuklar ölmesin’ dediğini için 1 yıl 3 ay hapis cezası verilen ve cezası onanan Ayşe Öğretmenin 6 aylık infaz erteleme süresi doldu. Ayşe Çelik bebeğiyle cezaevine girdi.

Odunpazarı’nda çocuk istismarına karşı mücadele semineri

Çocuk istismarının önlemesi için ailelerin yapabilecekleri ve hükümetin yasa tasarısı Eskişehir’de tartışıldı.

İstismar yasa tasarısı aileleri endişelendiriyor

Bir mahalleden çocuk istismarı tasarısıyla ilgili notlar: Tasarıdaki 12 yaş ayrımına da aileler karşı çıkıyor, hadım konusunda ise çeşitli fikirler var...

Ahlaklıymış gibi, adaletliymiş gibi...

Ahlak, çocukları istismar edene kıyak geçmek; adalet, güvencesizliğe ve evliliğe mahkum edilen kadınların buna rağmen boşandıklarında aldıkları nafakayı elinden almak mı? Biz bu ahlakı tanıyoruz.

Alibeyköy’de ‘Çocuk İstismarına Karşı 6 Adım’

‘Çocuk İstismarını Aklatmayacağız’ kampanyası kapsamında biraraya gelen kadınlar, yapılacak düzenlemenin ne getirdiğini ve mahallelerinde ne yapacaklarını konuştu.