GÜNDEM

Ergazi’de kadınlar 25 Kasım etkinliğinde buluştu

25 Kasım öncesinde Batıkent’e bağlı Ergazi Mahallesi’nde kadınlar, şiddeti ve yapılabilecekleri konuşmak üzere bir araya geldi.

Adana’da cezaevindeki kadınlara dayanışma kartları atıldı

Adana HDP Kadın Meclisi ve Adana Kadın Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında tutuklu kadınlara kart gönderildi.

Ankara Kadın Platformundan 25 Kasım’a çağrı: Mücadeleyi birlikte büyütelim

Ankara Kadın Platformu üyesi kadınlar 25 Kasım programlarını açıklayarak tüm kadınları 25 Kasım’da alanlara çağırdı.

İzmir Tüm Bel-Sen’den kadın hakları paneli

Tüm Bel-Sen 1 No’lu Şube üyesi kadın emekçiler 25 Kasım dolayısıyla bir araya gelerek İstanbul Sözleşmesi’ni tartıştı.

CŞMD: Toplumun her kesimi çözümün bir parçası olmalı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneğinden Şehlem Kaçar, şiddetin ne olduğunu ve şiddetin azalması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini anlattı.

ODTÜ’lü kadınlar: Eşitlik için savaştığımızı tekrar hatırlatıyoruz!

25 Kasım’a doğru ODTÜ’lü kadınlar hem yaptıkları etkinliklerle hem de kampüslerinde hazırladıkları panolarla şiddete karşı mücadeleye çağrı yapıyor.

Yamanlar Mahallesi kadınlarından kreş ve danışma merkezi kampanyası

İzmir’in Yamanlar Mahallesinde Ekmek ve Gül okuru kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesi söyleşi düzenleyerek bir araya geldi.

Cinsel istismar davası sanığı öğretmen beraat ettirildi

İstanbul’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 39 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan öğretmen beraat etti.

TGS: Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma!

Türkiye Gazeteciler Sendikası “Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma” diyerek “Etik gazetecilik için cinsiyet eşitliği rehberi” hazırladı.

Küçük buluşmalar, büyük birikimler

Küçük birlikteliklerimizi ‘küçümsememenin’ neden önemli olduğunu, bu birlikteliklerin neleri değiştirebileceğini konuştukça muhakkak “bunları bilmek, daha çok anlatmak lazım” cümlesi çıktı.

GÜNÜN BİLGİSİ: Flört şiddetine karşı haklarımız var!

Flört şiddetini tanımlamak neden bu kadar zor? Flört şiddeti mi sinsi, biz mi anlamlandırmakta güçlük çekiyoruz? Gelin yakından bakalım...

Sincan’da kadınlar 25 Kasım’ı ve yaşadıklarını konuştu

Sincan’da kadınlar 25 Kasım öncesi bir araya geldi, kendileri de şiddete uğrayan ve kurtulmak için mücadele eden kadınlar, hem yaşamlarını anlattı hem de birlikte neler yapabileceklerini konuştu.

İstismar ile suçlanan apartman yöneticisine ödül gibi ceza!

Adana’da 11 yaşından 15 yaşına kadar apartman görevlisinin çocuğunu istismar eden apartman yöneticisine yargılandığı dava da 4 yıl hapis cezası verildi.

Antalya’da kadınlar: Kadın düşmanı yasalara izin vermeyeceğiz

Antalya’da film gösteriminde bir araya gelen kadınlar hakları için daha fazla mücadele etmek zorunda olduklarının altını çizdi.

Belediyede kadınların TİS’le kazandığı haklar ‘kamu zararı’ sayıldı!

Belediyelerde toplusözleşme ile kazanılan şiddete karşı koruma, kreş ve emzirme odaları, 8 Mart’ta izin günü Sayıştayca ‘kamu zararı’ sayıldı!

Kadın kurumlarının kapısına tuğla ören, kadın kitaplarını yakan kayyum düzeni!

Kapatılan kadın kurumlarının kapısına yalnızca “mühür” vurmakla yetinmeyip bir de tuğladan duvar ören bir kayyum düzeni…

Şule Çet davasında savcı sanıkların ikisi için de ceza istedi

Şule Çet davasında savcı mütalaasını açıkladı: Sanık Çağatay Aksu hakkında kasten öldürme, cinsel saldırı ve hürriyeti tahdit suçlarından, Berk Akand için de yardım suçundan ceza istendi.

Çocuklar ‘Çocuklara verilmez’ denilen kimyasallarla çalıştırılıyorlar!

Çocuk işçiliğinin boyutlarını en gerçekçi haliyle gösteren bir fotoğraf: Üzerinde “çocuklara verilemez” yazan kimyasal malzemeyi çocuklar tüm gün soluyor!

Esenyalı’dan kadınlar: ‘Bin derde bin derman bulma gücünü işte böyle bulduk!’

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, 6 yıl önce kadınların yaşadıkları sorunlara karşı bir talep ve çözüm oluşturmak için kuruldu. Derneği, hayatlarına dokunduğu kadınlar anlattı.

AKP’li Ünal’dan Nadira Kadirova’ya suçlama: Şizofreni belirtileri vardı

HDP Milletvekili Serpil Kemalbay, AKP'li Şirin Ünal'ın evinde ölen Nadira Kadirova'yı bütçe görüşmeleri gündemine taşıdı. Ünal, kendini ‘Şizofreni belirtileri vardı’ diye savundu.