AJANDA

Bursa’da kadınlar çocuk istismarına karşı sokağa çıkıyor

İstanbul Küçükçemece’de yaşanan çocuk istismarına karşı Bursa’da kadınlar 25 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da Bursalıları Heykel’de yapacakları eyleme çağırdı.

‘Tüm Yönleriyle Nafaka’ paneli

Hükümetin nafaka tartışmaları devam ederken Ankara Barosu Kadın hakları Merkezi tüm yönleriyle nafakayı tartışıyor.

HÜKÇAT’tan The Ture Cost gösterimi

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu (HÜKÇAT) 1 Mayıs’a giderken The Ture Cost (Gerçek Bedel) belgeselinin gösterimini yapıyor.

Ekmek ve Gül Şişli, ‘Kadının Yazısı’nı konuşuyor

Ekmek ve Gül Şişli Gurbu, Evrensel Gazetesi Yazarı Nuray Sancar’ın katılımıyla tarihten bugüne ‘Kadının Yazısı’nı konuşuyor ve tartışıyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Modern zamanların göçebe ressamı Mihri

Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı sergisi, Mihri’nin yerleştiği ülkelerde zamanın ruhuna göre yeniden kurguladığı kimliği ve hayatına odaklanıyor. Sergi 9 Haziran’a kadar Salt Galata’da.

Esenyalı’da kadınlar haklarını konuşuyor

Esenyalı’da 1 Mayıs öncesi işçi ve emekçi kadınlar buluşuyor.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği dayanışma kahvaltısı

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınlarla dayanışma kahvaltısında buluşuyor.

Eskişehir’de ‘Dünden Bugüne Kadın’ söyleşisi

Eskişehir’de yaşayan Ekmek ve Gül okuru kadınlar Ekmek ve Gül Yazarı Fulya Alikoç’un konuşmacı olacağı ‘Dünden Bugüne Kadın’ söyleşisinde buluşuyor.

Kadınlar, krizi ve kadın mücadelesini konuşacak

Çanakkale’de kadınlar Krizi ve kriz dönemlerinde kadın mücadelelerini konuşacaklar... Ekmek ve Gül dergisi yazarı Fulya Alikoç’un konuşmacı olarak katılacağı etkinlik 14 Nisan’da gerçekleşecek.

Notabene Yayınevi Öykü Tasarım Atölyesi başlıyor

Notabene Yayınevi yeni yazarlara kapılarını açıyor, ‘Öykü Tasarım Atölyesi’ başlıyor...

SES’ten ‘Osmalıdan Günümüze Kadın Dergileri’ sergisi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi, 26-29 Mart 2019 tarihleri arasında Galeri Çankaya’da ‘Osmanlıdan Günümüze Kadın Dergileri’ sergisi düzenleyecek.

Cibali Sohbetleri’nde işçi kadınların deneyimleri konuşulacak

Cibali Sohbetlerinde bu ay Cibali Tekel Tütün ve Sigara Fabrikasında çalışarak bu mekanı var eden kadınların emekleri anlatılacak.

Uludağ Üniversitesinde flört şiddeti atölyesi

Uludağ Üniversitesi öğrencisi kadınlar Kadın Çalışmaları Atölyesinin çağrısıyla flört şiddetini, tacizi ve şiddete karşı mücadele yöntemlerini konuşuyor.

Kayseri’de kadın temsiliyeti yerel yönetimler

Kayseri’nin kadın muhtar ve belediye başkan adayları ‘Kadın adaynları kürsüsü’nde bir araya geliyor.

Harita Mühendisi kadınlar panel düzenliyor: ‘Kadının Yazgısı’

TMMOB’a bağlı Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Kadın Komisyonu 8 Mart dolayısıyla panel ve kokteyl düzenliyor.

Samsun’da 8 Mart etkinliği

Ekmek ve Gül okuru kadınlar, Emek Partili kadınların çağırıcısı olduğu 8 Mart etkinliğinde buluşacak. Etkinlik 16 Mart Cumartesi günü Emek Partisi il binasında 14.00’te gerçekleşecek.

Adnan Menderes Üniversitesinde 8 Mart etkinliği

Adnan Menderes Üniversitesi Ekmek ve Gül Grubu, 8 Mart etkinliği düzenliyor. 10 Mart Pazar günü yapılacak etkinlikte genç kadınlar sorunlarını ve taleplerini tartışacak ve Sufrajet filmini izleyecek.

ODTÜ’de gece yürüyüşü

ODTÜ’de kadın öğrenciler 8 Mart Cuma günü saat 20.00’de 5. Yurt önünde buluşuyor, gece yürüyüşü yapıyor: ‘Taleplerimizi ve haklarımızı savunmak için buluşalım.’

Alibeyköy’de 8 Mart etkinliği

İstanbul Alibeyköy’de 20’ye yakın kadın örgütü, siyasi parti, yöre derneği ve kitle örgütü ortak 8 Mart etkinliği düzenliyor.

Fransa’da kadınlar ücret eşitsizliğini konuşacak

Fransa Strasboug’da ASF Kadın Dayanışma Derneği 8 Mart etkinliği düzenliyor. Etkinlikte kadınlar çalışma yaşamında kadınların maruz bırakıldığı ayrımcılığı ve ücret eşitsizliğini tartışacak.