AJANDA

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Döndü Şengül için yürüyüş yapacak

Mamak’ta öz kızlarını istismar ettiği için boşanmak istediği Şükrü Şengül tarafından öldürülen Döndü Şengül için, Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği yarın eylem yapacak.

Edremitli kadınlar 8 Mart’ta etkinlikler düzenliyor: ‘Gücümüz birliğimiz’

8 Mart hazırlıklarına devam eden Edremitli kadınlar, Edremit Demokrasi Bileşenleriyle birlikte yapacakları 8 Mart programına hazırlanıyor.

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

17. Uluslararası Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta başlıyor, Festival 7 Mayıs’a kadar 7 şehirde sürecek.

İşçi kadınlar Yenimahalle’de buluşuyor

Ankara Yenimahalle’deki Emek Partili kadınlar, işçi kadınları buluşmaya, bir arada olmaya, sorunlarını paylaşmaya ve tüm sorunlara karşı birlikte çözüm bulmaya çağırıyor.

Kocaelili kadınlar çaya bekleniyor!

Kocaeli’de kadınlar, Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla ekonomik krizin kadınlara etkisini ve yerel seçimleri konuşacak.

Kadın Muhasebeciler Derneğinden bir buluşma!

Kadın Muhasebeciler Derneği, 23 şubat cumartesi günü Clara Zetkin’i ve Sevgi Soysal’ı konuşacakları bir etkinlik gerçekleştirecek.

Maltepe’de kadınlar 8 Mart şöleninde buluşuyor

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği 8 Mart öncesi Maltepeli kadınlarla buluşmak için şölen düzenliyor.

Bornovalı kadınlar ekonomik kriz ve krizin kadın emekçilere etkisini konuşacak

Bornova Kadın Dayanışma Derneği kadın yazarlarla söyleşilere başlıyor... 22 Şubat günü Fulya Alikoç ile kadınlar ekonomik krizi ve krizin kadın emekçilerin hayatına etkisini konuşacak.

Ankara’da kadınlar çocuk istismarına af tasarısını konuşacak

Ankara Kadın Platformu 16 şubat’ta ‘Haklarımızdan hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz’ diyecek.

2. Toplumsal Cinsiyet / Kent / Mekan Sempozyumu

Şehir Plancıları Odası Kadın Komisyonu'nun düzenlediği ‘Toplumsal Cinsiyet ve Kent Mekan’ Sempozyumu, 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara Barosu Eğitim Merkezi Toplantı Salonu`nda.

Esenyalı’da kadınlar yan yana geliyor

Esenyalı’da kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde bir araya geliyor.

Ege Üniversitesi öğrencileri krizi ve krize karşı kadınların mücadelesini konuşuyor

Ege Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu krizi ve krize karşı mücadeleyi konuşuyor.

İzmir Kadın Platformu af düzenlemesine karşı eylemde

Gündeme gelen ‘erken yaşta evliliklere af’ düzenlemesi ile ilgili kadınların eylem ve etkinlikleri sürüyor. İzmir Kadın Platformu 28 Ocak'ta Alsancak’ta ‘Aklınızdan bile geçirmeyin’ diyecek.

Malatyalı kadınlar çocuk istismarına karşı açıklama yapacak

Malatya Demokratik Kadın Platformu, ‘erken evlilik mağdurları’nın çağrıları üzerine gündeme getirlin çocuk istismarına af konusu ve kadına yönelik şiddete ilişkin basın açıklaması yapacak.

GÜNÜN OYUNU: Şiirdir Sennur Sezer

Sennur Sezer’in yaşamı tiyatro sahnesinde...

Eskişehirli kadınlar ‘İstismarın istisnası olmaz!’ diyecek

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu bugün saat 18:00’de çocuk istismarını afla aklama yasa tasarısına karşı eylem yapacak.

Bir dayanışma sergisi: Kadınlar Yaşasın Diye

Yaşamın her alanında şiddete, cinsel istismara, baskıya maruz kalmış kadınların hikayelerinin anlatıldığı ‘Kadınlar Yaşasın Diye’ dayanışma sergisi yarın açılıyor.

GÜNÜN SERGİSİ: Aynı Göğün Düşleri

Sosyal Haklar Derneğinin Soma ve Aladağ’da düzenlediği yaz okullarına katılan çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği ‘Aynı Göğün Düşleri’ sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezinde.

Türkiye’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması

İstanbul Bilgi Üniversitesi Türkiye’de Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı 2018 Değerlendirme Buluşması’na ev sahipliği yapıyor.

Bornova Kadın Dayanışma Derneği açılıyor!

Bornovalı emekçi kadınların bir yıl önce fiili olarak kurduğu Bornova Kadın Dayanışma Derneği, 13 Ocak Pazar günü resmi açılışını gerçekleştirecek.