AJANDA

Emek Partisi Kadıköy’de yaşanan taciz ve saldırıya karşı eylemde

Emek Partisi Kadıköy İlçe Örgütü Kadıköy’de kızına sözlü tacizde bulunan gruba tepki gösteren kağıt toplayıcısı babanın, satır ve sandalyeli saldırıya uğramasına ve tacize karşı eylem çağrısı yaptı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Yüzünü Bisiklete Dön

Hava kirliliği, trafik, ev-iş arasına sıkışan hayatımız, hareketsizlik... Don Kişot Bisiklet Kolektifi’nin size bir çağrısı var: Yüzünü bisiklete dön.

Kadınlar eylemde: #MüftülükYasasıHükümsüzdür

‘İsteseler de istemeseler de, biz istemeden Meclisten geçirseler de ‘#MüftülükYasasıHükümsüzdür’ diyen kadınlar 19.30’da Beşiktaş’ta Hakan Pastanesi önünde buluşuyor.

Nurcan Arslan davası

Nurcan Aslan’ı ‘Bir anlık bir öfkeydi’ diyerek katleden Abdullah Melih Barış’ın yargılanmasına 24 Ocak 2018 tarihinde devam edilecek.

GÜNÜN DAVASI: Apartman görevlisinin çocuğunu taciz eden yönetici hakim karşısına çıkıyor

Adana’da aynı binada apartman görevlisi olarak çalışan ailenin 15 yaşındaki kızları A.Y’ye 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan apartman yöneticisi C.S. 19 Ekim'de hakim karşısına çıkıyor.

Müftülük Yasası’na itirazımız var!

Erdoğan’ın ‘kadınlar istese de istemese de bu yasa geçecek’ dediği müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısına kadınların itirazı devam ediyor. Kadınlar bugün hem sokakta hem sosyal medyada olacak!

#NurcanArslaniçinadalet

11 kurşunla öldürülen Nurcan Arslan’ın ailesi, arkadaşları; Nurcan ve tüm katledilen kadınlar için adalet çağrısı yapıyor. Nurcan’ın cinayet davası 18 Ekim’de Bakırköy Adliyesinde görülecek.

Esra Gövem cinayetinde karar duruşması görülecek

29 Mayıs 2016 tarihinde, boşandığı ve sürekli tehdit ve tacizlerine maruz kaldığı Tolga Yavaşer tarafından öldürülen Esra Gövem’in davasında karar duruşması 20 Ekim’de.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ‘Helin için susmuyoruz’ diyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Pendik’te okul çıkışında öldürülen lise öğrencisi Helin Palandöken için basın açıklaması yapacak.

Kocaelili kadınlardan çağrı

Kocaelili kadınlar, illerindeki tüm kadınları, meclis’e sunulan Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısını konuşmak ve tartışmak üzere buluşmaya çağırıyor.

Sennur Sezer Kadın ve Çocuk Kitaplığı açılışı

Buca Evka 1 Kadın Kültür ve Dayanışma Evi Derneği sizleri açılışını yapacağı Sennur Sezer Kadın ve Çocuk Kitaplığına davet ediyor.

Emani ve bebeğinin katledilmesi davası 1 Aralık’ta

8 aylık hamile Suriyeli Emani Rahmun ile 10 aylık bebeğinin katledilmesine ilişkin yürütülen soruşturmada iddianame hazır. Dava Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Gebze tecavüz davası yarın

Gebze’de 8 yıldır devam eden tecavüz davasının tecavüz eden erkek aklanmak isteniyor. Yarın Gebze 1. ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmada yeniden düzenlenen Adli Tıp Raporunun gelmesi bekleniyor

‘Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum’

Kaos GL Derneği “İnsan Hakları Haftası” için “Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum” düzenliyor.

Dilek Mamalı davası yarın

Dini nikahla yaşadığı erkek tarafından öldürülen Dilek Mamalı’nın cinayet davası yarın görülecek.

Emeğin ve direncin şairi Sennur Sezer anılıyor

2 yıl önce yitirdiğimiz Şair Sennur Sezer yarın ölüm yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Kadınlar Meclis önünde ‘Bu yasalar böyle geçmez’ diyecek

Müftülere nikah yetkisi verilmesini de kapsayan tasarı 5 Ekim’de İçişleri Komisyonunda yeniden gündeme gelecek. Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar Meclis önünde eylem yapacak.

‘Violet ve Beatrice için adalet istiyoruz!’

Göçmen Kadınlarla Dayanışma Grubu tüm kadınları Violet’in öldürülmesi davasına destek olmaya çağırdı. Duruşma yarın 14.00'te Çağlayan Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

“Bu Yasalar Böyle Geçmez!” demek için kadınlar eylemde!

Müftülere nikah yetkisi getiren yasaya ve Mağdur Hakları Yasası'na karşı kadınlar 1 Ekim'de birçok ilde sokakta, 2 Ekim'de Meclis açılırken Ankara'da meclis önünde olacak.

İhraç edilen kadın emekçiler Hakikatin Gücü’nü anlatıyor

KHK’larla ihraç edilen kadın emekçiler ihraç sonrasında neler yaşadıklarını anlattığı “Hakikatin Gücü” belgeseli 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününde izleyiciyle ilk kez buluşacak.