AJANDA

Adana Kadın Platformu Fikriye Özbek'e adalet istemek için dayanışmaya çağırıyor

Adana Kadın Platformu 'Fikriye'ye özgürlük' demek için tüm kadınları 22 Ocak Cuma günü saat 9.30'da Adana Adliyesi'ne çağırıyor.

İfşanın sınırları ve yöntemi üzerine düşünmek

Mülkiye Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ‘İfşanın sınırları ve yöntemi üzerine düşünmek’ başlığıyla ifşa hareketini tartışıyor.

Kadınlar, katledilen kadınlar için, kadın cinayetlerine karşı sokakta

Aylin Sözer, Selda Taş, Vesile Dönmez... Bugün katledilen bu üç kadın için, kadın cinayetlerine karşı kadınlar yarın sokakta olacak.

Bursa Kadın Platformu, 5 Ocak'ta Gülistan Doku için sokakta!

Bursa Kadın Platformu 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun kayboluşunun birinci yılında kadınları Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı.

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak'ta Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak 2020’den beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku'nun kayboluşunun birinci yılında kadınları Gülistan Doku'nun sesine ses katmaya çağırdı.

‘Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’ için başvurular başladı

DİSK/Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından Sennur Sezer anısına düzenlenen ‘Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’ için başvurular başladı.

Taşkışla Kadın Topluluğundan 25 Kasım etkinliği…

Editörümüz Sevda Karaca’nın katılımıyla Taşkışla Kadın Topluluğu 25 Kasım ve kadın mücadelesini konuşuyor…

Adana Kadın Platformu 25 Kasım'da sokakta!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Adana Kadın Platformu çağrısıyla kadınlar Heykelli Park'ta buluşacak.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım açıklaması

‘Şiddet her yerde, çözüm örgütlü mücadelede’ diyen Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınları 25 Kasım açıklamasına çağırıyor.

Eyüpsultan Devlet Hastanesi 25 Kasım etkinliği

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İş Yeri Temsilciliği, Eyüpsultan Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarıyla 25 Kasım öncesi buluşma gerçekleştiriyor.

Mersin Kadın Platformu evlerden sokağa taşmaya çağırıyor!

Mersin Kadın Platformu 25 Kasım'da "Yaşamı Savunuyoruz" diyerek kadınları 18.00'de Kushimoto Sokağı'na çağırıyor.

Balıkesir Kadın Platformu: "Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz"

Balıkesir Kadın Platformu 25 Kasım Çarşamba günü 17.15'de kadınları Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapmaya çağırıyor.

Batıkentli kadınlar: Haklarımız ve hayatlarımız için buradayız

24 Kasım Salı günü 18.30’da Batıkent Meydan önünde buluşacak kadınlar ‘Haklarımız ve hayatlarımız için buradayız’ diyerek 25 Kasım günü Çankaya Belediyesi önünde yapılacak eyleme çağrı yapacak.

Samsun Kadın Dayanışması: Birbirimiz için sokaktayız

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde sokağa çıkacak olan Samsun Kadın Dayanışması, tüm kadınları sesine ses katmaya çağırıyor.

Sultangazi Kadın Dayanışması: Haklarımız ve hayatlarımız için yürüyoruz

Sultangazi Kadın Dayanışması 25 Kasım’a giderken 21 Kasım Cumartesi 16.00’da Eski Karakol önünde buluşarak, Cemevine yürüyecek.

ODTÜ’lü kadınlar 25 Kasım için buluşuyor

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü öncesi bir araya gelecek olan ODTÜ’lü genç kadınlar neler yapacaklarını konuşuyor.

Tuzluçayır’da 25 Kasım açıklaması

Ankara Mamak’ta 25 Kasım’a hazırlanan Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, demokratik kitle örgütleri ve köy dernekleriyle birlikte 25 Kasım açıklaması yapıyor.

Keçiören’de yaşayan kadınlar 25 Kasım açıklaması yapıyor

Keçiören Kadın Platformu 25 Kasım’a giderken 22 Kasım Pazar 15.00’te Yunus Emre Direniş Parkı’nda 25 Kadım açıklaması yapıyor.

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu: Şiddete karşı sözümüz var

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde ‘Şiddete karşı sözümüz var’ şiarıyla açıklama yapacak.

Edremit Demokrasi Platformu 25 Kasım'da sokağa çağırıyor

Edremit Demokrasi Platformu Kadınları tüm kadınları 25 Kasım'da saat 12.00'de Altınoluk Cumhuriyet Meydanı'na basın açıklamasına çağırıyor.