AJANDA

‘Çocuk istismarının üzerini örtemeyeceksiniz’

İstanbul Atakent Kadın Meclisi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine çocuk yaşta doğum yapan çocukların gizlenmesine karşı hastane önünde eylem yapacak

‘Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz’

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine istismarın örtbas edilmek istenmesine karşı Esenyalı’da kadınlar basın açıklaması yapacak.

Adana Kadın Platformundan basın toplantısı

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine istismarın örtbas edilmek istenmesine karşı Adana Kadın Platformu basın toplantısı düzenliyor.

Çocuk istismarını aklayanlara karşı hastane önünde eylem

EMEP, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde çocuk istismarı, erken yaşta evliliğe ve gebeliğe karşı basın açıklaması düzenleyecek.

Elazığ’da Ekmek ve Gül okurları Diren filmini izliyor

Ekmek ve Gül okuru kadınlar 1900’lü yıllarda bir kadın mücadelesini anlatan Diren filmini izliyor.

115 çocuğa yönelik istismarı örtbas edemezsiniz!

İzmir Kadın Platformu, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde ortaya çıkan 115 çocuğun istismarıyla ilgili haber üzerine kadınları eyleme çağırıyor.

GÜNÜN DAVASI: Şengül Karaca için adalet

2017 yılının mayıs ayında sevgilisi tarafından 3. kattaki evinin camından atılarak öldürülen Öğretmen Şengül Karaca davası yarın.

Savaşın yerinden ettiklerini konuşuyoruz

Barış için Kadın Girişimi, savaşın yerinden ettiği kadın ve çocukların deneyimlerini ve barış siyasetini konuşmak için bir etkinlik düzenliyor.

Kadınlar çocuk istismarını tartışıyor

Kocaelili kadınlar, “Çocuk istismarı nedir, nasıl önlenebilir, neler yapabiliriz?” sorularının yanıtını arıyor.

GÜNÜN DAVASI: Emani için adalet

Emani Al Rahmun’un tecavüz edilerek bebeğiyle birlikte öldürüldüğü davada sanıklar bugün hakim karşısına çıkıyor.

Gülensu Dayanışma Evinden Dilek Çakır’a destek açıklaması

İki çocuğu, boşanmak üzere olduğu kocası tarafından öldürülen Dilek Çakır’a destek için Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi yarın bir açıklama yapacak.

Ayizi Kadınlarıyla Sohbetler: Burçe Bahadır

‘Ölü Kadınlar Memleketi’ kitabının yazarı Burçe Bahadır, Ayizi kadınlarıyla sohbetler’e konuk oluyor. Söyleşi 27 Ocak’ta...

Söyleşi: Kadınlık Daima Bir Muamma

Ayşegül Utku Günaydın, Kadınlık Daima Bir Muamma kitabı üzerinden, Tanzimat sonrası kadınların çıkardığı dergi ve gazetelerle şekillenen edebiyat geleneğini, kadın hareketini anlatacak

‘Nuriye ve Semih yaşasın’ diyen kadınlar hakim karşısına çıkıyor

Mayıs ayında Nuriye ve Semih ile dayanışmak için Kalkedon Meydanı’nda nöbet tutan Barış İçin Kadın Girişimi üyesi kadınlar gözaltına alınmış ve bırakılmıştı. Kadınlar şimdi mahkeme karşısına çıkıyor.

Kadının varolma çabası Plüton’da

Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü yüksek lisans öğrencisi Sema Yayla, bitirme tezi için hazırladığı ‘Plüton’da Bir Koloni’ adlı sergisini Tosca Art&Desing’de açtı.

Kadınlar Diyanete tepki için İstanbul’da sokakta

Diyanetin kız çocuklarının 9 yaşında evlenebilecekleri, gebe kalabilecekleri açıklamasına karşı Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu Kadıköy’de eylem yapacak.

Kadınlar Diyanet hakkında suç duyurusunda bulunacak

Diyanet’in kız çocuklarının 9 yaşında gebe kalabileceği, velileri olmadan da evlenebilecekleri açıklamasına tepki yağıyor. KESK İstanbul Kadın Meclisi, Diyanet hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Kadınlar tartışıyor: Boşanmada arabuluculuk ne anlama geliyor?

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği boşanmalarda aile arabuluculuğu sistemini konuşuyor. Avukat Dilşer Baykal’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinliğe bütün kadınlar davetli.

Kadınlar ‘Nevin’e özgürlük’ demek için yola çıkıyor

Kendisine tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan, eylül ayında cezası Yargıtay tarafından bozulan Nevin Yıldırım için kadınlar yarın sokakta, 3 Ocak’ta da Yalvaç’ta olacak

Gebze tecavüz davası

Gebze’de 8 yıldır devam eden tecavüz davasının tecavüz eden erkek aklanmak isteniyor. Perşembe günü Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmada karar verilmesi bekleniyor.