EKMEK VE GÜL VİDEO

EMEP Milletvekili Karaca: 'Tasarruf diyerek sağlık emekçisinin hakkını gasbedenlere karşı bir aradayız'

Dergimizin yayın kurulu üyesi EMEP Milletvekili Sevda Karaca, SES'in hemşirelik mesleğinin sorunlarını gündem etmek için bir araya geldiği Sağlık Bakanlığı önünde sağlık emekçileriyle buluştu

SES'li hemşireler Sağlık Bakanlığı önünde buluştu: 'Neden sorunlarımız görmezden geliniyor'

SES'li hemşireler, yaşadıkları mesleki sorunları gündem etmek için Sağlık Bakanlığı önünde buluştu. SES yöneticileri ve sağlık emekçileri yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Kız kardeşlerimizin isyanını 1 Mayıs’ta alanlara taşıyoruz

‘İçimizdeki öfkeyi, mücadelemizin ateşini, emeğimizin gücünü, kız kardeşlerimizin isyanını, annelerimizin hikayelerini 1 Mayıs’ta alanlara taşıyoruz.’

Meliha Yıldız ile istismarı, istismarın soumlularını ve mücadelesini konuştuk

"Uçurumun Kenarındaki Salıncaklar" ve "Kutsal Tecrit" kitaplarının yazarı Meliha Yıldız ile istismarı, istismarın sorumlularını ve Meliha'nın mücadelesini konuştuk.

İkizköy Muhtarı Nejla Işık ve Esra Işık anlatıyor: 'Bu seçim şirket ve halk arasındaydı'

İkizköy ve Akbelen direnişinin simgelerinden Nejla Işık, İkizköy'ün muhtarı oldu. Nejla Işık ve Esra Işık yerel seçim sürecini ve mücadeleyi anlattı.

Lezita’nın kadın işçileri: 'Bayramı direnişte daha iyi geçireceğiz'

Grevlerinin birinci ayını dolduran Lezita işçisi kadınlar, bayramı da grev çadırında geçirecek. Kadın işçiler bayram yaklaşırken taleplerini ve dileklerini dile getiriyor.

Kültür, sanat ve yerel yönetimler

EMEP Beyoğlu Belediye Meclis Üyesi Adayı Yağmur Su Özdemir ile kültür, sanat alanına dair yerel yönetimlerin yapabileceklerini, kadınların bu alana dair taleplerini konuştuk.

8 Mart'ın tarihi, işçi, emekçi kadınların mücadele tarihi

Dünyanın dört bir yerinde aynı gün kadınların sokağa çıktığı, mücadelelerinin bir aracı olarak kullandığı 8 Mart'ın tarihine odaklanıyoruz. Konuğumuz Olcay Geridönmez.

Yerel seçimler, 8 Mart, kadın mücadelesi...

Yerel seçimlere giderken 8 Mart nerede duruyor? EMEP Milletvekili Sevda Karaca ile konuşuyoruz

8 Mart'a giderken Malatyalı sağlık emekçileri anlatıyor: 'Depreme dayanıklı hastaneler istiyoruz'

Malatyalı depremzede sağlık emekçileri yaşanılabilir evler, sağlam hastaneler, engelli kadın emekçiler için uygun yaşam ve çalışma koşulları istiyor.

8 Mart'a giderken ÖDTÜ'den Sılasu kadınlara sesleniyor

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu'ndan Sılasu, 8 Mart'a giderken topluluğun planlarından bahsediyor.

Kanser hastası depremzede Leyla yaşam koşullarını anlattı

Kanser hastası Leyla Karagöl ile depermin ardından yaşadıklarını ve kendi kenti Hatay'da tekrar yaşama hayalini konuştuk.

Özak işçisi kadınlar yaşamlarını ve direniş sürecini anlatıyor

Direnişlerini İstanbul'a taşıyan Özak Tekstil işçisi kadınları ziyaret ettik. Kadınlar, direniş sürecinin kendileri ve çevrelerini nasıl etkilediğini anlattı.

Gıda işçileri arasında düşük ücretlere karşı memnuniyetsizlik yayılıyor | Gıda-İş Genel Başkanı Olcay Ozak konuğumuz

Geçim sıkıntısının, sürekli artan enflasyonun gıda işçisi kadınlara nasıl yansıdığını, ek zam taleplerini Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Olcay Ozak ile konuştuk.

Gülensu Mahallesinde yaşayan kadınlar nasıl bir mahalle istiyor?

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneği Başkanı ve Gülensu Mahallesi muhtar adayı Gülten Dokuyan ile Gülensu Mahallesindeki kadınları ziyaret ettik. Kadınların mahalleden beklentilerini konuştuk.

Emekli Aile Hakimi Zerrin Togay ile aile hukukunda arabuluculuğu konuştuk

Emekli Aile Hakimi Zerrin Togay ile geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Medeni Kanun Çalıştayı'nda da gündem edilen; arabuluculuk, boşanmaların kusurdan arındırılmasını konuştuk.

Caz müzisyeni Selen Gülün ile müzik piyasasını konuştuk

Dünyanın pek çok yerindeki müzisyenlerle birlikte çalışmış Caz müzisyeni/piyanisti ve besteci Selen Gülün ile müziğin metalaşmasını ve müzik piyasasında kadın olmayı konuştuk.

İşletme mezunu ama fırıncı

Üniversitede işletme bölümü okuyup iş bulamayan Necbiye İstanbul, Sultangazi'de pidecilik yaparak yaşamını sürdürüyor...

Burda Bebek direnişinin 39. günü| Kadın işçiler direniş alanından anlatıyor

Direnişlerinin 39. gününde olan Burda Bebek işçisi kadınlar, mobbing ve ağır çalışma koşulları nedeniyle sendikalaştılar. İşten atılan kadın işçiler, direniş sürecini Ekmek ve Gül'e anlattı.

'Her şeye para var da asgari ücrete mi yok'

Yeni asgari ücret görüşmeleri devam ederken biz de Eminönü Meydanında kadınlara mikrofon uzattık ve asgari ücretten beklentilerini sorduk.