EKMEK VE GÜL TV

Nafaka tartışmaları ile ne yapılmak isteniyor?

Nafaka tartışmaları ile ne yapılmak isteniyor? Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı İdil Yalçıner Şimşek kadınların nafaka hakkını anlatıyor...

Ê Li Dû Man

Gazeteci, Ressam Zehra Doğan, cezaevinden çıktıktan sonra ilk sergisini Londra’daki Tate Modern’de gerçekleştirdi. Doğan’ın sergisinde çatışma bölgelerinden topladığı halı, elbise gibi eşyalar var.

Kadın cinayeti davalarında yargının durumu

Nevin Yıldırım kararı nasıl değerlendirilmeli? Mahkeme Name Öztürk için ne diyecek? Kadın davalarında yargı nasıl tutum alıyor? Avukat Diren Cevahir Şen ile konuşuyoruz...

Bakım Emeği Atölyesi

KEİG’in gerçekleştirdiği Bakım Emeği Atölyesi’ne katılan akademisyenlerle bakım emeğine yönelik öne çıkan sorunları ve çözüm yollarını konuştuk.

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivaline 5 kıtadan kadın festivalleri gelecek

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde bu yıl ilk kez 5 kıtadan kadın film festivalleri konuk oluyor. 23-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivalde 140 seçki olacak.

Doğum kontrolü ve kadınlar

Erdoğan’ın ‘Aile Şurasında’ öfkeyle söz ettiği ‘doğum kontrolü’ nedir, kadınlar nasıl yöntemleri neden tercih ediyorlar? Uzman Eczacı Ayşegül Bektaş ile konuşuyoruz.

Çocuk istismarını önlemek için neler yapılmalı?

Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezinden Ceren Kalay Eken ile çocuk istismarı karşısında yargının durumunu ve istismarın önlenmesi için neler yapılabileceğini konuşuyoruz.

Sağlık emekçisi kadınlar 1 Mayıs’ta alanlarda olacak

1 Mayıs yaklaşırken sağlık emekçisi kadınlar sorunlarını, taleplerini ve çözüm önerilerini Ekmek Gül’e anlattı.

1 Mayıs’a doğru kadınların gündemi

1 Mayıs’a giderken kadınların gündemini, taleplerini ve krizin etkilerini Genel İş İzmir 7 No’lu Şube Sekreteri Özgür Genç ve Tüm Bel Sen İzmir 1 No’lu Şube Sekreteri Buse Engin ile konuşuyoruz.

Krizin gölgesinde seçimler ve kadınların ‘seçimi’

Ekonomik kriz seçmenin tercihlerini etkiledi mi? Kadınlar ‘seçimlerini’ neye göre yaptı? ‘Reform Paketi’ kadın emekçiler için ne anlama geliyor? Doç. Dr. Nilgün Tunçcan Ongan ile konuşuyoruz.

Yerel seçim kadınlar için neden önemli?

Kriz kadınları nasıl etkiliyor, kadınlar yerel seçimlerde neler talep ediyor? Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan anlatıyor...

Kadınların güveni ve desteğinden güç aldım

Akşemsettin Mahallesi Muhtar Adayı Hülya Zabun Ekmek ve Gül’ün konuğu.

Tazminatlarını alamayan CPS işçisi kadınlar öfkeli!

Tazminatlarını alamayan CPS otomotiv tekstil işçisi kadınlar direnişte: Hakkımızı istiyoruz, yılmayacağız!

Tiyatronun izinde

Oyun Yazarı Şenay Tanrıvermiş ile Yönetmen ve Oyuncu Hülya Karakaş konuğumuz.

8 Mart’ın ardından

8 Mart’ta dünyada yüzbinlerce kadın sokaklara çıktı. Öne çıkan talepler nelerdi, önümüzdeki dönem kadın mücadelesinin yol haritasında neler var? EMEP Kadın Bürosu üyesi Fulya Alikoç ile konuşuyoruz.

Eğitim emekçisi kadınların kurduğu Koro Mor, her geçen gün büyüyor

Eğitim Sen İstanbul 2 Nolu Şube üyesi 9 kadının kurduğu, bugün 30’a yakın kadınla çalışmalarına devam eden Koro Mor, Ekmek ve Gül’e konuk oldu.

Krize, şiddete, savaşa karşı kadınlar Bakırköy’de

Kadınlar İstanbul 8 Mart Kadınlar Platformunun çağrısıyla Bakırköy’de: ‘Özgürlüğümüz için direnişteyiz! Krize,savaşa ve şiddete karşı alanlardayız.’

Hem çok öfkeli hem de bir arada çok güçlüydük

Yaşadığı şiddeti kızı istismar edilene kadar bir şekilde çocukları için sineye çeken Döndü, uzaklaştırma kararı almasına rağmen öldürüldü. Ötmesi gereken o koruyucu kelepçe ötmedi o öldürülürken!

8 Mart’ın dünü bugünü

8 Mart neden ‘Emekçi Kadınlar Günü’ oldu? 8 Mart’a giderken Türkiye’de ve dünyada kadınların hangi talepleri öne çıkıyor? Evrensel Gazetesi Yazarı Nuray Sancar anlatıyor...

Reyhan Başaran: Talepleri karşılayacak bütçe de kaynak da var

“Seçeneksiz değilsiniz. Emekçilerin de bir seçeneği var, ben işçilerin, emekçilerin ve kadınların adayıyım” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran konuğumuz.