GALERİ

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Kadınlar Birlikte Güçlü Flormar direnişinde

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etti. Ziyarette dayanışma, umut, birlikte mücadele fotoğraflara bu karelerle yansıdı.

Süslü kadınlar sokaklarda

Her yıl “Egzoz dumanı değil, parfüm kokusu” sloganıyla bir araya gelen kadınlar bu yıl da rengarenk görüntülerle “Sağlığın için bisiklete bin, kalbini koru, doğayı koru” mesajı verdi.

GÜNÜN GALERİSİ: Kadınlardan sözler

Mücadeleleriyle, inatlarıyla, başarılarıyla, sözleriyle tarihe kazınan ve nice kadına hala yol gösteren kadınların sözlerini sizler için derledik.

1 Mayıs 2018: Eşitlik için hep birlikteyiz

Türkiye’nin dört bir tarafında kadınlar, taleplerini, coşkularını, umutlarını 1 Mayıs alanlarına taşıdı...

Türkiye’nin dört yanında kadınların Newroz coşkusu

Coğrafyamızın hemen her yanında bugün Newroz ateşi yanıyor. Doğanın uyanışıyla umutlar tazeleniyor, barış ve özgürlük talepleri dilden dile yayılıyor. Kadınlar da en önde söylüyor bu talepleri...

8 Mart 2018: Her halde direnişteyiz

OHAL ve savaş gölgesi altında kutladığımız 8 Mart, kadınların ‘OHAL'de de her halde de direniyoruz’ sözünü gerçeğe çeviren renkli görüntülere sahne oldu.

GÜNÜN EMEĞİ: Karadenizin emekçi kadınları

Karadenizli kadınlar yaz kış demeden tarlada, bahçede, bağda çalışıyor, emek harcıyor. Bu emeğe muhteşem fotoğraflarla tanıklık edelim mi?

GÜNÜN DAYANIŞMASI: ‘Dayanışma bizi yaşatacak Deniz, asla yalnız değilsin’

Ekmek ve Gül aracılığıyla tüm kadınlara seslenerek ‘Beni yalnız bırakmayın’ diyen Deniz Ceylan’a yanıt Kocaelili kadınlardan geldi.

Kadınlar kendilerine dayatılan ‘karanlığı’ üzerlerinden atıyor

IŞİD’den temizlenen bölgelerde işgalden kurtulan kadınlar kendilerine dayatılan çarşafı yine söküp attı.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Bu festivalde yok yok

Bu festival çok renkli. Kadınlar kendi elleriyle boyuyor, dikiyor, çiziyor, yapıyor, yoğuruyor. Yani aklınıza ne gelirse onu yapıyor. Yaşamın sıkıntılarından azıcık uzaklaşıp doya doya eğleniyorlar.

Meksikalı kadınlar katledilen kızkardeşleri için ayakta

Binlerce Meksikalı kadın, vahşice katledilen genç bir kadın için sokağa çıktı. Araştırmalara göre, ülkedeki kadınların yüzde 60’tan fazlası şiddete maruz kalıyor ve her gün 5 kadın öldürülüyor.

Kadınlar ‘gerçek adalet’ için yürüyor

Kadınlar “Erkek adalet değil gerçek adalet için, Eşitlik yoksa adalet de yok” demek için Gebze’den Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

#NiUnaMenos!

Arjantin’de kadınlar, gittikçe artan kadın cinayetlerine karşı 3 Haziran’da sokağa çıktı, “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dedi.

Özgürlüğü ve hayatı istiyoruz

Kadınlar, erkek şiddetine, şiddeti meşrulaştıran iktidar ve yargının baskısına, vahşetin normalleşmesine ‘hayır’ demek için 3 Haziran’da sokağa çıktı, “Özgürlüğü ve hayatı istiyoruz” dedi.

Cam işçilerinin çocukları da direnişte

Grevleri OHAL gerekçesiyle yasaklanan cam işçileri direnişe devam ediyor. En büyük destekçileri de çocukları ve eşleri...

Çocuk istismarı dosyalarından mağdur ve sanık ifadeleri...

2009-2016 yılları arasında görülmüş ve kapanmış 800 cinsel istismar davasının tutanaklarında mağdurların ve sanıkların ifadeleri korkunç gerçekleri ortaya koyuyor! Sergi bugün Üsküdar sahilde olacak.

Dünyadan 1 Mayıs manzaraları

Dünya 1 Mayıs’ında da kadınlar meydanlarda taleplerini haykırdı.

Kadınların 1 Mayısı...

Türkiye'nin dört bir tarafından kadınların 1 Mayıs fotoğrafları

Bugün dünya dans günü!

Tüm halkların buluştuğu ortak noktadır müzik ve dans... Ne kadar farklı kıyafetler farklı figürler, farklı ezgiler olsa da bizi saran duygu aynıdır; ‘sevgi ve coşku’.

Kardelen çiçekleri cesaret ve umut veriyor

Dersim’in dağlarında karların erimesi ve havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan kardelen çiçeklerinin görüntüleri büyülüyor.