8 Mart 2020

Ekmeğe ve güle sahip olacağımız bir dünya umuduyla

Her gösteri sonrası temizliği erkek öğrenciler tarafından yapılıyordu. Rekabet etmediler, dayanıştılar. Gerçekliği anlatırken sadece resmi rakamlardan değil, Ekmek ve Gül’den de yararlanmışlardı.

İsviçre’de miting yerine 8 Mart yayını

Cenevre Albatros Kültür ve Dayanışma Derneği’nden kadınlar Türkiyeli Kadınlar adına 8 Mart günü yaptıkları konuşmada Ekmek ve Gül’e selam göndermeyi de unutmadılar…

İZSU Balçova hizmet binasında çalışan kadınlar bir araya geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU Balçova Hizmet binasında çalışan kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla iş yerinde düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldi.

BEKEV’li kadınlar 8 Mart etkinliğinde bir araya geldi

İzmir’de BEKEV’li kadınlar 8 Mart dolayısıyla bir araya geldiği etkinlikte yaşadıkları sorunları konuşarak çözüm arayışlarını tartıştı.

Viyana’da ‘Kız kardeşlerin Dayanışması’ konferansı yapıldı

Avusturya Viyana’da 8 Mart dolayısıyla kadınlar ‘Kız kardeşlerin Dayanışması’ konferansında bir araya geldi.

Antalya’da mali müşavir kadınlar ASMO etkinliğinde buluştu

Antalya Mali Müşavirler Odası Kadın Komisyonu 8 Mart etkinliği düzenledi. Gecede Erbane Atölyesi ve Burçin Sülün Türkkan sahne alırken, mali müşavir kadınlar da skeçlerle sahnedeydi.

Genel İş Şubeleri İzmir’de ‘kadın emeği’ni konuştu

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İzmir Şubeleri ‘Kadın Emeği’ etkinliğinde buluştu.

Kadınlar Esenyalı’da şenlikte buluştu: Dayanışma yaşatıyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği gelenekselleşen 8 Mart şenliğinin 7.sini düzenledi. Şenlikte bir araya gelen kadınlar, savaşa karşı çıkarken, dayanışma çağrısı yaptı.

Londra’da DAY-MER ve Kırkısrak Derneğinden 8 Mart etkinliği

Londra’daki göçmen dernekleri DAY-MER Kadın Komisyonu ve Kırkısrak Derneği 8 Mart dolayısıyla kadınlarla bir araya geldi.

İsviçre’de 8 Mart: Şiddete, ayrımcılığa, savaşa karşı

İsviçre’nin birçok kantonunda yapılan 8 Mart kutlamalarına binlerce kadın katıldı. Ücret eşitliğinin sağlanmasını isteyen kadınlar, şiddete, ayrımcılığa, savaşa ve ırkçılığa karşı yürüdü.

CHP’li kadın vekiller Meclisten ‘Biz varız’ diye seslendi

CHP’li kadın vekilleri Meclisten seslendi: ‘Bilin ki; şiddetsiz, savaşsız, özgür ve eşit bir dünyayı, size rağmen var edecek kadınlar var! BİZ VARIZ!’

Meksika, Arjantin ve Şili’de kadın grevi

Meksika, Arjantin ve Şili’de kadınlar, pazar gününe denk gelen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü oldukça kitlesel mitinglerle kutlarken, iş günü olan 9 Mart’ta da “grev” yaptı.

Novares Fabrikasında 8 Mart kutlaması

Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Novares fabrikasında Ekmek ve Gül’ün katılımıyla 8 Mart etkinliği düzenlendi. Kadın işçilerin taleplerini toplu sözleşme süreceine de taşıyacaklarını vurguladı.

Panayır Mahallesinde 8 Mart buluşması

Bursa Panayır Mahallesinde 8 Mart etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, çalışma hayatında ve günlük hayatta karşılaştıkları eşitsizlikleri dile getirdi ve çözüm yollarını konuştular.

#BöyleGitmez demek için buluşuyoruz

Biz dünyanın dört bir yanında ‘Ekmek ve Gül istiyoruz’ diyen kız kardeşlerimizin bir özetiyiz. Antep’te ‘Böyle gitmez’ diyen tüm kadınları 15 Mart’ta Karanfil Kafe’de yapacağımız etkinliğe çağırıyoruz

Ankara Barosu, gazetecilerle birlikte ‘Kadın ve Medya’yı gündemine aldı

Çeşitli gazete ve televizyonlarda çalışan kadın gazeteciler, Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi tarafından düzenlenen ‘Kadın ve Medya’ panelinde konuştu.

Almanya’da 8 Mart: Ücret eşitsizliğine, kötü çalışma koşullarına, şiddete son

Almanya’nın birçok şehrinde 8 Mart’ta sokağa çıkan kadınlar eşitlik, özgürlük, siyasete katılım, daha iyi bir yaşam ve daha iyi çalışma koşulları istedi.

Çaycuma’da Eğitim Sen’den 8 Mart etkinliği

Zonguldak Çaycuma’da Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği çağrısıyla kadınlar müzik dinletisinde bir araya geldi.

Çorlu’da kadınlar Ekmek ve Gül kahvaltısında bir araya geldi

Çorlu’da Ekmek ve Gül kahvaltısında bir araya gelen onlarca kadın yaşadıkları sorunları konuşurken birlikte mücadele yollarını da tartıştı.

Mersin’de Ekmek ve Gül buluşması: 8 Mart mücadelesini yükseltelim...

Mersin Ekmek ve Gül Kadın Grubu 8 Mart dolayısıyla düzenlediğini etkinlikte 200’ü aşkın kadınla bir araya geldi.