#BöyleGitmez demek için buluşuyoruz
Biz dünyanın dört bir yanında ‘Ekmek ve Gül istiyoruz’ diyen kız kardeşlerimizin bir özetiyiz. Antep’te ‘Böyle gitmez’ diyen tüm kadınları 15 Mart’ta Karanfil Kafe’de yapacağımız etkinliğe çağırıyoruz

Bildiğiniz gibi hepimizin ortak gündemi ekonomik kriz, yaşam ve çalışma koşullarının ağırlaşması, kadınların işsizliği, işyerinde, evde, sokakta giderek artan şiddet... Yok sayılan, gasbedilmek istenen haklarımız. Boşanma hakkının engellenmesiyle evde, sokakta, işyerinde öldürülüyor olmamız. Katillerin indirimlerlerle salıveriliyor olması. İktidarın önlem almak yerine engeller çıkarmaya, yangına körükle gitmeye devam etmesi. Suriye’de, Libya’da girişilen operasyonlar milyonlarca dolara mal olurken, binlerce insanı yerinden ediliyor. Savaşın en ağır yükünü ise göç etmek zorunda kalan mülteci kadınlar ve çocuklar yaşıyor. Yani savaşın da acısını en çok biz kadınların hissediyor olması.


Ancak biz böyle gitmez, gitmemeli diyoruz. Hayatın her alanında fabrikalarımızda, iş yerlerimizde, okullarımızda, mahallemizde karşılaştığımız tüm engelleri birlikte konuşmak, birlikte tartışmak ve birbirimizden güç alarak aşmak için bir araya geleceğiz. Çünkü biz birlikteyken güçlüyüz, birbirimize güç veriyoruz ve birlikteliğin bizlere verdiği sorumluluğun da farkındayız. Bu nedenle de ‘Böyle gitmez’ diyor, yan yana geliyoruz. Ancak sadece dertlerimizi ortaya koymakla kalmayacağız, bu dertlerin çözümü konusunda ne yapacağımıza da birlikte karar vereceğiz. Küçük birliklerimizden büyük değişimler yaratmanın sorumluluğunu üstleneceğiz. Pazar günkü buluşmamızda bu sorumlulukların gereğini nasıl yerine getireceğimizi tartışacak, kararlar alacağız. Bu kararları hayata geçirmek için birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Biz kız kardeşiz, dünyanın dört bir yanında “Ekmek ve Gül istiyoruz” diyen kız kardeşlerimizin bir özetiyiz.
“Gücümüz birliğimiz” diyen kadınlar olarak Türkiye’nin dört bir yanında bir araya geliyoruz. Antepli kadınlarla da 15 Mart Pazar günü saat 14.00’te Karanfil Kafe’de bir araya geleceğiz. Antep’te “Böyle gitmez, gitmemeli” diyen tüm kadınları bu buluşmamıza davet ediyoruz.

İlgili haberler
Antep’te kadınlar 8 Mart’ta sokağa çıkıyor

Antep’te kadınlar 8 Mart günü saat 13.00’te Gaziantep Demokratik Kadın Platformunun çağrısıyla Kırky...

8 MART 2020| Krize ve şiddete karşı isyanda, tüm d...

Ortak bir söz kurmak için yan yana gelen, bugün sokaklara çıkıp, taleplerini haykıracak olan kadınla...

Almanya’da 8 Mart: Ücret eşitsizliğine, kötü çalış...

Almanya’nın birçok şehrinde 8 Mart’ta sokağa çıkan kadınlar eşitlik, özgürlük, siyasete katılım, dah...

Panayır Mahallesinde 8 Mart buluşması

Bursa Panayır Mahallesinde 8 Mart etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, çalışma hayatında ve günlük...