Denizli

İş ararken patronların küstah yorumlarına karşı da sesimizi çıkaracağız

İstanbul'da yaşamını sürdüremeyince memleketi Denizli'ye dönen genç bir kadın, iş görüşmesinde yaşadıklarını kaleme aldı.

Denizli’deki tekstil işçisi kadınlardan Kız Kardeşlik Köprüsü’ne destek

Ekmek ve Gül’ün başlattığı Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyasıyla dayanışmanın bir parçası olmak isteyen tekstil işçileri, kendi imkanlarıyla katkı sundu.

Barolardan 8 Mart açıklamaları: Hukuksuzluğa teslim olmayacağız

Denizli Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Bursa Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Mardin Barosu Kadın Hakları Merkezi 8 Mart dolayısıyla açıklama yaptı.

Sınır dışı edilmek istenen İranlı mültecilerden çağrı: Can güvenliğimiz yok

İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları için haklarında sınır dışı kararı verilen İranlı mültecilerden dayanışma çağrısı...

10 maddede Hilal Kaplan’a cevap

Hilal Kaplan’a cevabımız: Derdimiz aynı acının tekrar yaşanmaması! Derdimiz kadın düşmanı politika üretenler! Derdimiz kadınları koruyamayanlar! Derdimiz kadın katillerini serbest bırakanlar!..

Kadına düşman, mülteciye düşman!

İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınıp 1 ay boyunca cezaevi koşullarındaki geri gönderme merkezinde tutulan, sonra farklı illere sürgün edilen 3 İranlının yaşadıkları…

Aydın GGM’de tutulan İranlı mülteciler: Psikolojimiz kötüye gidiyor

Denizli'de İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldığı için sınır dışı kararı verilen ve Aydın GGM’de tutulan mülteciler, psikolojilerinin her geçen gün kötüye gittiğini belirtti.

1 Haftalık bilanço: Şiddete değil, kadınlara ve yasal haklara savaş

Sevda Karaca yazdı: ‘Kadınlardan adeta Sözleşme’ye sahip çıktıkları, haklarını ve hayatlarını savundukları için de öç alınıyor açıkça.’

İstanbul Sözleşmesi eylemine katılan mültecilere sınır dışı kararı Meclis gündeminde

Denizli’de İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları gerekçesiyle sınır dışı kararı verilen 4 İranlı mültecinin durumu HDP Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit tarafından Meclis gündemine taşındı.

Meral Sivrikaya boşanmak istediği eşi tarafından katledildi

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Erkan Sivrikaya adlı erkek, apartmanın çatısından ip sarkıtarak girdiği evde boşanma aşamasındaki eşini bıçaklayarak öldürdü.

Denizli’den kadınlar: İş yükümüz arttı, ücretlerimiz azaldı

Pandemi öncesinde zaten çok mükemmel hayat yaşamayan kadınlar pandemiyle birlikte daha da karamsarlığa bürünmüş durumda.

Tekstil işçisi Ayşe: 15 yıllık işçiysen mutlaka bir iş cinayeti tanıklığın vardır

Denizli’de 2020 yılında en az 61 işçi iş cinayetinde yaşamını yitirdi. Bunlardan biri Ayşe’nin iş arkadaşının eşi. Ayşe’nin tanıklığı, Denizli’deki 61 iş cinayetinden sadece birinin hikayesi...

Denizli Ekmek ve Gül: Yasaklara cevabımızı örgütlenerek vereceğiz

Denizli’de 8 Mart öncesi bir aylık eylem yasağı kararı alınmasına tepki gösteren Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu, “Yasaklara cevabımızı örgütlenerek vereceğiz” dedi

Denizli’de Eray Hakver, üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş’ı öldürdü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 22 yaşındaki Tuğba Tokbaş isimli genç kadın erkek arkadaşı tarafından yaşadığı evde boğularak öldürüldü.

Hafize Kurban davasının ardından…

Mermer fabrikasında, birçok zorluğa göğüs germiş bir kadın Hafize Kurban, kendi hayatına dair yeni kararlar aldığı, boşanmak istediği için öldürüldü… Peki sonra ne mi oldu?

Denizli’de Suriyeli çocuğa cinsel istismar davası görüldü

Denizli'de haziran ayında 9 yaşındaki Suriyeli R.A'ya cinsel istismarda bulunan 13 yaşındaki A.B'ye çocuğa verilebilecek üst sınır olan 7 yıl ceza verildi.

İranlı aktivist Meryem Şeriatmedari serbest bırakıldı

İran’da katıldığı protesto eylemi nedeniyle hakkında hapis kararı verilen mülteci Maryam Shariatmadari Denizli’de gözaltına alındı. Shariatmadari ifade sonrası serbest bırakıldı.

Bir hava yastığı görevi olarak iş güvenliği uzmanlığı

İSG’nin amacı çalışanlara sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamakken, öncelikle iş güvenliği uzmanlarının güvenceli bir çalışma ortamı olmalı ki rehberlik görevini hakkıyla yerine getirebilsin

Çalışan herkese test yapılmalı!

‘En kötüsü de işten eve gelince çocuğumun bana sarılmak isteyip de benim onun sarılmasını virüs yüzünden engellemem oluyor.’

Kadınların karantinası: Daha çok angarya, daha çok risk!

Denizli’den Mükerrem Yollu yazdı: ‘Ev içi yaşamda, dinlenmek yerine kadınları ev içi angarya işleriyle uğraştırmaya iten bir sebep de evde kocayla kavga etmemek…’