SES

Sezen, Necla ve katledilen kadınlar için sağlık örgütlerinden tepki

İzmir’de Sağlık Lisesi öğrencisi Sezen Ünlü ve Aydın’da sağlık emekçisi Necla Demirbaş’ın katledilmesinin ardından sağlık meslek örgütleri ve sendikalar “İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula” çağrısı yaptı

Samatya Devlet Hastanesinde ortak 8 Mart buluşması

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışan işçi ve emekçi kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü hastanede düzenledikleri etkinlikle kutladı.

Sağlık emekçisi kadınlar en çok psikolojik şiddete maruz kalıyor

SES’in ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Alanında Kadına Yönelik Şiddet Araştırması’ sonuçlarına göre kadınların yüzde 43’ü fiziksel, yüzde 81’i psikolojik, yüzde 26’sı cinsel şiddete maruz kaldı.

Hastalanıyoruz görmüyorsunuz, ölüyoruz duymuyorsunuz!

‘Yorulduk’ diyorsun, ‘Tükendik’ diyorsun, taleplerini dile getirmek istiyorsun. Kimsenin seni duymadığı yetmezmiş gibi bir de havuz medyası seni rüşvetçilikle itham ediyor.

2021 yılı sağlık emekçilerinin yılı olacakmış, peki alkıştan ötesi olacak mı?

SES Van Şubesi Eş Başkanı Figen Çolakoğlu yazdı: ‘Önümüzdeki yıl sağlık emekçilerine atfedilecekmiş, bu sağlıkçıların alkışla birçok hak ve talebinin gölgelenmesinden öteye gitmeyecek!’

25 Kasım’a giderken sağlık emekçileri online söyleşide buluştu

25 Kasım vesilesi ile online olarak bir araya gelen sağlık emekçisi kadınlar, Avukat Çağla Yolaşan ve SES Elazığ Şube Kadın Sekreteri, Psikolog Fatma Betül Demir bir söyleşi gerçekleştirdi.

Eyüpsultan Devlet Hastanesi 25 Kasım etkinliği

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İş Yeri Temsilciliği, Eyüpsultan Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarıyla 25 Kasım öncesi buluşma gerçekleştiriyor.

Ayaklarımızı parçalayan yoldaki taşları söküp atmak mümkün

'Şiddete karşı bulunduğumuz işyerlerini dayanışmanın ve mücadelenin adresleri yaparak güçlenebilir, kadınların memleket genelindeki birleşen mücadelesine de buradan güç katabiliriz.'

Gülten Hemşire(ler) için kadro da isteriz afet izni de…

Dokuz Eylül Hastanesi SES İşyeri Temsilcisi Günseli Uğur, çadırda yaşayan Depremzede Hemşire Gülten Boylu'nun "Yarın nöbetim var" sözlerini yazdı: Gülten Hemşireler için kadro da isteriz afet izni de.

Sağlık emekçileri, ‘halk için bütçe’ talebini yükseltmeli!

‘Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler’ çünkü bütçe yetersizdi! Sağlık Bakanı tavandan ek ödeme vereceğiz dedi bizim bordrolarımıza maalesef o ek ödeme hiç yansımadı çünkü bütçe yetersizdi...

İzmir Ekmek ve Gül buluşmasından notlar: Birleşeceğiz arkadaşlar

İzmir’de ‘Böyle gitmez’ diyen kadınlar Ekmek ve Gül’ün çağrısıyla bir araya geldi. Buluşmada emek sömürüsü, güvencesizlik, mobbing, taciz gibi sorunlara karşı ortak mücadele çağrısı yapıldı.

SES’li kadınlar: Yeni dönemde mücadeleyi daha da büyüteceğiz!

SES Aksaray Şube Genel Kurulu’nda sağlık emekçisi kadınlar yaptıkları açıklamayla yeni dönemde kadın mücadelesini büyütme sözü verdi.

SES’ten İl Sağlık Müdürlüğünün ‘edep, adap’ ayarına tepki

İl Sağlık Müdürlüğü’nün kılık kıyafet düzenlemesine tepki gösteren SES Aksaray Şubesi Kadın Meclisi, hastanelerde derinden hissedilen cinsiyetçi tutumlara bir yenisinin eklendiğini söyledi.

Genelge yeterli değil; sağlıkçılar 7/24 açık, ücretsiz kreş istiyor

Sağlık Bakanlığı tüm sağlık kuruluşlarına “kreş açılsın” dedi ama görülüyor ki genelge yayımlamak yeterli değil. İzmir’deki hastanelerde yaşanan kreş sorunu durumu özetliyor…

Kadın sağlığı ve KETEM

Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi, Dokuz Eylül Hastanesi’nde Sağlık İş Sendikası üyesi kadınlarla kadın sağlığı eğitimi düzenledi.

Hastanede hem çalışan hem sendikacı olmak

Sağlık alanı gün geçtikçe piyasalaşıyor; “performans sistemi”, “kalite yönetimi”, “müşteri memnuniyeti” ağızlardan düşmüyor. Emekçinin hali ise vahim.

İstanbul Tıp Fakültesinde 8 Mart kutlaması

SES Aksaray Şubesi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde 8 Mart etkinlikleri düzenliyor.

Çocuk istismarına karşı mücadele çalıştayı başladı

Ankara’da eğitim ve sağlıkçılar, gazeteciler, akademisyenler, hak savunucuları, sivil toplum örgütü temsilcileri iki gün boyunca istismara karşı mücadeleyi, koruyucu, önleyici tedbirleri tartışacak.

Aile Bakanlığı tüm işleri askıya aldı, seçim yardımı dağıtıyor

SES açıkladı: ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tüm işlerini askıya aldı, ‘sosyal yardım’ dağıtıyor. Bunu da seçim kampanyası olarak yapıyor, tüm çalışanlar AKP’ye oy toplamaya zorlanıyor.’

İşte böyle başardık!

Bir laborant kadının işyerinde maruz kaldığı tacize ve mobbinge karşı mücadelesi…