sağlık emekçisi

Sağlık emekçisi Günseli Uğur ve Arzu Sert anlatıyor…

Sağlık emekçilerini andıkları için ‘Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak’ gerekçesiyle açığa alınan hemşire Günseli Uğur ve Arzu Sert ile uzaklaştırma kararını konuştuk.

‘Amaaan ne olacak’tan ‘Peki şimdi ne yapacağız’a…

Sağlık emekçisi kadınların İstanbul Sözleşmesi’ne dair bilgileri yetersiz. Bilgi aldıkça kadınlar Sözleşme’den çekilme kararına tepki gösteriyor ve ‘Şimdi ne olacak’ sorusunun cevabını arıyor.

‘Biz mücadele ederiz yeter ki sendika haklarımızı savunsun’

Sağlık alanında çalışan kamu işçisi kadınların TİS görüşmeleri için masaya oturacak Öz Sağlık-İş’ten beklentileri net: Sendika bizim hakkımızı savunsun, biz birlik olup haklarımız için mücadele ederiz

Sezen, Necla ve katledilen kadınlar için sağlık örgütlerinden tepki

İzmir’de Sağlık Lisesi öğrencisi Sezen Ünlü ve Aydın’da sağlık emekçisi Necla Demirbaş’ın katledilmesinin ardından sağlık meslek örgütleri ve sendikalar “İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula” çağrısı yaptı

Sağlık örgütlerinden kadınlar: Yaşamı korumak için İstanbul Sözleşmesi şart!

Sağlık emekçilerinin meslek örgütlerinden kadınlar, kadına yönelik şiddetin bir halk sağlığı sorunu olduğunu söyleyerek, kadınların, LGBTİ'lerin yaşamı için sözleşmeye sahip çıkma çağrısı yaptı.

‘Hakkımızı helal etmiyoruz’ demek yetmez

Memlekette olan biten hak gasplarına karşı Adıyaman’dan bir hemşire sesleniyor: “Hakkımızı helal etmiyoruz’ demek yetmez”

Narlıdere ve Balçovalı kadınlar açığa alınan Günseli Uğur’a dayanışma ziyareti yaptı

Narlıdere ve Balçova Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma grupları sendikal faaliyetleri nedeniyle açığa alınan hemşire Günseli Uğur’u ziyaret ederek, baskı politikalarına karşı mücadele çağrısı yaptı.

Bir bakım merkezi çalışanının pandemi notları: 126 saat çalışma, akıl çocuklarda

Eğer bugün örgütlenmez ve bu koşullara hep birlikte ses çıkarmazsak bizi gelecekte çok daha ağır ve çok daha kötü çalışma koşulları bekliyor olacak.

Sağlık emekçileri tükendi, sesimizi duyun!

Yöneticiler tarafından belirsizlik içine sürükleniyoruz. Hepimiz hem psikolojik hem fiziksel hem de maddi çöküntü içindeyiz, tükendik, sesimizi duyun.

Sağlık emekçisi Ayşegül Aktürk’ü katleden sanığın yargılandığı dava görüldü

Sağlık emekçisi Ayşegül Aktürk’ü hastanede katleden Muharrem Eralp’in yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Tanıkların dinlendiği duruşmada sanığın iddiaları çürütüldü.

Hakkını istediği için hedef gösterilen sağlıkçılar: 1 lira ek ödeme alanlar var!

İktidar medyası tarafından özlük haklarını istedikleri için hedef gösterilen sağlık emekçileri: ‘Bakan ek ödemelerden bahsetti. Ek ödemesini almaya gittiğinde 1 lirayla karşılaşan arkadaşlarımız var.’

Sağlık emekçisi kadınlar: Kuru ekmek zammı değil, insanca yaşanacak ücret istiyoruz

Sağlık emekçileri Eyüpsultan Devlet Hastanesi önünde bir araya geldi, insanca yaşanacak bir ücret talebinde bulundu. Sağlık emekçileri kadınlar taleplerini Ekmek ve Gül’e anlattı.

Güzel şeyler de anlatmak istiyorum artık

Aileden destek görmemiş, kendi çabasıyla okumaya çalışırken hep şiddetle, hayata her atıldığında hayatındaki erkeklerin darbesiyle karşılaşmış. Şimdi yeni bir başlangıç var onun için, dayanışmayla…

Filyasyonda çalışan kadın diş hekimleri: Tuvaletimin gelmemesi için su bile içmiyorum

Filyasyon çalışanı diş hekimi kadınlar ağır çalışma koşullarını anlattı: Tuvalete gitmemek için su içmeme, sistit olma, regl kanının tulumdan dışarıya taşması, bitmeyen mesai, daha fazlası...

2020’deki çalışma koşulları 2021’in aynası

Çalışma ve yaşam koşullarını ağırlaştıran pandemi döneminin en zorlu alanlarından birinde çalışan sağlık emekçisi kadınlar içinde bulundukları durumu ‘Tükendik’ diye tarif ediyor.

Sağlık emekçileri sağlıkta şiddeti ve kadına yönelik şiddeti değerlendiriyor

Sağlık emekçisi kadınlar pandemi dönemiyle artan sağlıkta şiddete ve kadına yönelik şiddete dair düşüncelerini ifade ettiler.

Ölümde de mi statü varmış?

‘Kadrolara göre maluliyet’ belirlemek nedir? Kovid-19 ve tüm salgın hastalıklar sağlık emekçileri için meslek hastalığı ya da iş kazası olarak tanımlanmalıdır.

Sağlıkçılar uzaktan ebeveyn oldu

İzmir’den SES üyesi bir hemşire yazdı: Tüm sağlık emekçileri için kreş haktır. Artık sesimizi duyun en azından çocuklar kurtulsun enkaz altından...

Koronanın gösterdiği: Yalnız bırakıldık

Çalıştıkları için çocuklarını şehir dışındaki akrabalarına göndermek zorunda kalan sağlık çalışanı Deniz, koronavirüs sürecindeki deneyimlerini yazdı.

Kovid-19 gerekçesiyle çocuğunun velayeti alınan hemşire çocuğuna tekrar kavuştu

Ordu 2. Aile Mahkemesi aldığı karardan geri adım atarak Hemşire Cemile Deniz’den çocuğunun geçici velayetini tekrar kendine verdi.