GÜNÜN BİLGİSİ: Regl kanının rengi sağlığınız hakkında bilgi veriyor
Regl kanının nasıl göründüğünü bilmek sizi çok tehlikeli hastalıklardan kurtarabilir. Örneğin, regl kanı açık pembe ise yaklaşan bir osteoporoz teşhisinin sinyali olabilir.

1. Pembemsi Renk

Pembemsi regl kanı, düşük östrojen seviyelerini gösterebilir. Eğer uzun süreli spor yapıyorsanız bu da menstruasyonal kanınızın renginin açık olması için bir sebep olabilir. Çünkü özellikle spor yapmak, östrojen seviyelerinin düşmesine neden olabiliyor. Bazı çalışmaların yaşamın ilerleyen kısımlarında düşük östrojen ve osteoporoz arasında bir bağlantı bulmuş olmasından dolayı bu, dikkat edilmesi gereken bir durum.

2. Sulu

Sulu, hemen hemen hiç rengi olmayan ya da süper-açık pembe renkteki regl kanı yumurtalık kanseri olabileceğiniz anlamına gelebilir. Fakat en doğrusu için bir jinekoloğa görünmeyi unutmayın.

3. Eğer Regl Kanı Koyu Kahverengi Olursa


Koyu kahverengi veya koyu kırmızı, eski kanın bir kısmının rahminizin içinde çok uzun süre “oturduğunu” ifade edebilir. Kimse bunun neden olduğunu bilmiyor ve herkes normal bir şey olarak kabul ediyor olsa da bir doktora başvurmak en doğrusudur.

4. Kalın ve Pıhtılarla Sıkışmış Gibi Görünüyorsa

Koyu kırmızı pıhtılarla geçirdiğiniz süre boyunca reçel benzeri kan akıntısı, düşük progesteron ve yüksek östrojen seviyelerine sahip olabileceğiniz anlamına gelebilir. Bununla birlikte, pıhtıların boyutu büyükse ve bunlardan çok varsa, hormonal dengesizliğiniz olduğu anlamına gelebilir. Ayrıca rahimndeki fibroidler de bunun nedeni olabilir. Bu durum sizi korkutmamalı.

5. Gri-kırmızımsı Renk

Gri veya grimsi kırmızımsı renk iki anlama gelebilir: Eğer hamileyseniz – bu bir STD / STI enfeksiyonu için bir işarettir, ancak dönemlerinizden en az birini kaçırdıysanız, bu erken bir düşük yapma anlamına gelebilir .

6. Kızılcık Kırmızısı

Kızılcık kırmızısı kan, sağlıklı olarak kabul edilir. Ancak, bir kişi için normal olanın başka biri için geçerli olmayabileceğine dikkat edilmelidir. Yani, düzenli olarak bir doktor ile randevu planlamak iyi bir fikirdir.

7. Turuncu

Turuncu renk, gri-kırmızı gibi bir enfeksiyonunuz olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, bir STD / STI enfeksiyonu ise, bu duruma kötü bir koku ve ciddi ağrılar eşlik edecektir.

Kaynak: brightside

İlgili haberler
GÜNÜN HABERİ: Regl Emojisi

Doğru duydunuz. Regl emojileri geliyor. Anlamsız o kadar emojinin arasında ne güzel değil mi?

Regl oldukları için 156 gün okula gidemiyorlar

Kenya’da kız öğrenciler regl oldukları için 156 gün okula gidemiyorlar. Böyle olunca kız öğrencileri...

Regl kanı pantolona geçene kadar çalıştırılan kadı...

İşçi olmak, kadın olmak bir de üstüne regl olmak... LCW’da çalışan bir kadın işçi çalıştığı fabrikad...