GÜNÜN KİTABI: Her Şeyi Baştan Anlat
Ece Erdoğuş Levi, çizdiği onlarca insan portresiyle okuru bambaşka diyarlara götürürken normal-anormal ayrımının da sınırlarında dolaştırıyor.

Özlem 35 yaşında evli bir kadındır. Bir akşam ani bir kararla kocasını terk edip aşık olduğu adamın evine gider. Orada onu kötü bir sürpriz beklemektedir: Bir eş! Evine geri dönen Özlem’in gerçeklerle bağı kopmuştur artık. Geçirdiği sinir krizi sonrasında gözlerini bir akıl hastanesinde açar. Aşık olduğu adamın hayali sürekli yanındadır ve Özlem’le konuşmaktadır.

Özlem’in akıl hastanesinde tanıştığı her hastanın farklı bir hikâyesi vardır. Kimi aklını rakamlarla bozmuş, kimi kavuşamadığı sevgilinin özlemiyle çıldırmış, kimi yangında kaybettiği çocuklarının acısıyla gerçeklik duygusunu yitirmiş bu insanlar Özlem’in dünyaya ve kendine bakışını değiştirebilecek midir? Özlem takıntı haline getirdiği adamdan kurtulup yepyeni bir yaşama yelken açma gücünü kendinde bulabilecek midir?

Ece Erdoğuş Levi, Hep Kitap’tan çıkan kitabı ‘Her Şeyi Baştan Anlat’ta çizdiği onlarca insan portresiyle okuru bambaşka diyarlara götürürken normal-anormal ayrımının da sınırlarında dolaştırıyor.

Tanıtım Bülteninden


İlgili haberler
GÜNÜN KİTABI: Kadınlarımız - Sofrada Yeri Ağzında...

Kitaba konuşan kadınların tarihte özel olarak yazılı bir yeri yoktur. Bunun yerine genel olarak sade...

GÜNÜN KİTABI: Kendine ait bir kalem

‘Kendine ait bir kalem’ kitabını okuyucularıyla buluşturarak kadın yazınını ele alan Nil Sakman ile...

GÜNÜN KİTABI: Nasıl yapmalı?

Nasıl Yapmalı’nın içeriği son derece kapsamlıdır. Yine de bu roman neyi anlatıyor sorusuna yeni insa...