Mardin

Mardin Kadın Daire Başkanlığı’na bir kez daha erkek atandı

Kayyum tarafından Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na görevlendirilen Mehtap Bingül’ün usulsüzlükler nedeniyle görevden alınmasının ardından yerine Abdurrahman Şahin atandı.

Mardin’de eşi ve kızını silahla yaralayan erkek hala yakalanamadı!

Mardin’de kızı ve eşine şiddet uygulayan son olarak da silahla yaralayan Salih P. Hala yakalanamadı. Salih P. Çocuklarını ölümle tehdit etmeyi sürdürüyor.

Mardin’de 45 günde 7 kadın ‘intiharı’

Mardin'de son 45 günde 7 kadın ‘intiharının’ yaşandığını belirten kadınlar, ‘Bir kadını daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı’ diyerek İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını istedi.

Kayyumun ‘suç makinaları’

Kayyum’un müdür yaptığı polis Ercan U’nun kadınları taciz edip, fuhşa zorlaması skandalının ardından, yardımcısının da kendisinden ayrılmak isteyen kadını darp edip, tehdit ettiği ortaya çıktı.

Nusaybinli kadınlar: Yıllardır bomba ve kurşunların altında yaşıyoruz, artık yeter!

Dört gündür yoğun çatışmaların yaşandığı sınır hattındaki Nusaybin’de günlük yaşamlarını sürdüren kadınlar, operasyona tepki göstererek, her şeye rağmen kenti terk etmeyeceklerini vurguladı.

Kız kardeşlerini istismar eden abi serbest: Abi ve çocuklar aynı evde yaşıyor!

Mardin’de 3 kız çocuğu abileri tarafından istismara uğradı. Yargılama boyunca abi serbestti ve çocuklarla aynı evde kalıyordu. Görülen son duruşmada çocuklar şikayetlerinden vazgeçti.

‘Mor Konvoy’ etkinliğine valilikten yasak

Mardin Şahmeran Kadın Platformunun çağrısıyla yapılacak olan ‘Mor konvoy’ eylemi valiliğin ‘kamu düzenini ve huzurunu bozacağı’ gerekçesiyle yasaklandı.

50 çocuğu istismara maruz bırakan erkeğe 80 yıl ceza!

Mardin'in Derik ilçesinde 2017 yılının Mart ayında yaşları 6 ile 12 arasında değişen 50 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan kişi toplam 80 yıl 10 ay ceza aldı.

Kayyum müdürünün suçunu ‘basit’e aldılar!

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlara cinsel saldırıda bulunan ve fuhşa sürüklemeye çalışan eski polis memuru müdür hakkında hazırlanan iddianamede suç ‘basit cinsel saldırı’ olarak yer aldı.

Mardin’de tacizle suçlanan polis kayyuma suç duyurusu

Mardin’de Kent AŞ müdürlüğü yapan polis E. U. hakkında cinsel taciz, fuhuş ve görevi kötüye kullanmadan suç duyurusunda bulunuldu.

Mardin kayyumu tarafından atanan polisten işe başvuran kadına taciz!

Mardin valisi ve kayyumu tarafından KENT A.Ş'ye müdür olarak atanan polis Ercan Uysaler'in belediyeye iş başvurusunda bulunan kadını taciz ettiği ve fuhşa zorladığı anların ses kaydı ortaya çıktı.

Ebru Günday: Nusaybin Devlet Hastanesinde tek jinekoloğun olması bilginiz dahilinde mi?

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Nusaybin Devlet Hastanesinde tek bir kadın hastalıkları doktorunun bulunmasını ve atama yapılmama gerekçesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

Görevden alınan Mardin Derik’in ilk kadın muhtarı: ‘Ben sadece köyüme hizmet ettim’

Mardin Derik ilçesinin ilk kadın muhtarı Nebahat Durmaz görevden alındı. Durmaz kendisine görevden uzaklaştırılmasına dair herhangi bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Berfin’den 6 gündür haber alınamıyor

Berfin 6 gün önce mahallelerinin bekçileri tarafında silah zoruyla kaçırıldı. Ancak kendisinden hala haber yok! Berfin’in yaşamından ve geleceğinden endişe duyuluyor.

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Uçurtma Festivali’nden...

Günün fotoğrafı olarak seçtiğimiz bu görselde de uçurtma uçuran kadının mutluluğuna ve sıcacık gülümsemesine şahit oluyoruz...