Mardin

Eşini öldüren katil mahkemeye çıkarılmadı

Evli olduğu Pakistan Demir’i katleden Mehmet Emin Öner’in yargılandığı davanın 2’nci duruşması görülürken, failin ‘tehlikelilik arz ettiğinden zorunlu yatış’ kararıyla duruşmaya katılması engellendi.

Kadınlar polis engeline rağmen Pakistan Demir için yürüdü

Dargeçit’te katledilen Pakistan Demir için yürüyen kadınlar, polisin tüm engellemeleri, saldırı ve barikatına rağmen kadın katliamlarını protesto etti.

19 yaşındaki kadına tecavüz eden biri uzman çavuş iki kişi serbest!

Mardin’de 19 yaşındaki kadın, uzman çavuş Ö. A. ve M.T’nin sistematik tecavüzüne maruz kaldığını iddia ederek şikayetçi oldu. Failler tutuksuz yargılanıyor.

İstismar sanığı Osman Çur beraat ettirildi

Mardin Kızıltepe’de 17 yaşındaki yeğenini istismara maruz bırakmaktan yargılanan Osman Çur, mahkeme tarafından beraat ettirildi. Avukat Dilan Koç, diyerek, istinafa başvuracaklarını belirtti.

Mardin | ‘Umutlarımızı kuşanarak alanlarda haykırmaya devam edeceğiz’

Mardin Şahmaran Kadın Platformunun 8 Mart basın açıklamasında kadınların karşılaştığı devlet baskısı ve şiddetine dikkat çekildi.

Davul zurnayla karşılanan istismarcının tahliyesine itiraz reddedildi

17 yaşındaki yeğeni Z.Ç.’yi istismara maruz bırakan Osman Çur’un tahliyesine yapılan itiraz reddedildi. Z.Ç.’nin ablası ve avukatı tahliyeye ve itirazın reddine tepki gösterdi.

Çocuğu istismara maruz bırakılan anne: Yaptıklarının hesabını vermeleri lazım

Kızıltepe’de 17 yaşındaki yeğeni Z.Ç.’yi istismar eden Osman Ç. hakkında hazırlanan iddianamede sanığın cezalandırılması istendi.

Babasının istismarına maruz kalan çocuk polislere göre rüya görmüş

Mardin’de 8 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan F.Y’ye 30 yıl hapis cezası verildi. Polis karakolda anneye çocuğun rüya görmüş olabileceğini söylemiş.

Amcasının istismarına maruz kalan çocuk: Tehdit ediliyorum

Mardin’de amcası Osman Ç.’nin cinsel istismarına maruz kalan çocuk tehdit edildiğini söyleyerek adalet istedi.

Mardin Kadın Daire Başkanlığı’na bir kez daha erkek atandı

Kayyum tarafından Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’na görevlendirilen Mehtap Bingül’ün usulsüzlükler nedeniyle görevden alınmasının ardından yerine Abdurrahman Şahin atandı.

Mardin’de eşi ve kızını silahla yaralayan erkek hala yakalanamadı!

Mardin’de kızı ve eşine şiddet uygulayan son olarak da silahla yaralayan Salih P. Hala yakalanamadı. Salih P. Çocuklarını ölümle tehdit etmeyi sürdürüyor.

Mardin’de 45 günde 7 kadın ‘intiharı’

Mardin'de son 45 günde 7 kadın ‘intiharının’ yaşandığını belirten kadınlar, ‘Bir kadını daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı’ diyerek İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını istedi.

Kayyumun ‘suç makinaları’

Kayyum’un müdür yaptığı polis Ercan U’nun kadınları taciz edip, fuhşa zorlaması skandalının ardından, yardımcısının da kendisinden ayrılmak isteyen kadını darp edip, tehdit ettiği ortaya çıktı.

Nusaybinli kadınlar: Yıllardır bomba ve kurşunların altında yaşıyoruz, artık yeter!

Dört gündür yoğun çatışmaların yaşandığı sınır hattındaki Nusaybin’de günlük yaşamlarını sürdüren kadınlar, operasyona tepki göstererek, her şeye rağmen kenti terk etmeyeceklerini vurguladı.

Kız kardeşlerini istismar eden abi serbest: Abi ve çocuklar aynı evde yaşıyor!

Mardin’de 3 kız çocuğu abileri tarafından istismara uğradı. Yargılama boyunca abi serbestti ve çocuklarla aynı evde kalıyordu. Görülen son duruşmada çocuklar şikayetlerinden vazgeçti.

‘Mor Konvoy’ etkinliğine valilikten yasak

Mardin Şahmeran Kadın Platformunun çağrısıyla yapılacak olan ‘Mor konvoy’ eylemi valiliğin ‘kamu düzenini ve huzurunu bozacağı’ gerekçesiyle yasaklandı.

50 çocuğu istismara maruz bırakan erkeğe 80 yıl ceza!

Mardin'in Derik ilçesinde 2017 yılının Mart ayında yaşları 6 ile 12 arasında değişen 50 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan kişi toplam 80 yıl 10 ay ceza aldı.

Kayyum müdürünün suçunu ‘basit’e aldılar!

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlara cinsel saldırıda bulunan ve fuhşa sürüklemeye çalışan eski polis memuru müdür hakkında hazırlanan iddianamede suç ‘basit cinsel saldırı’ olarak yer aldı.

Mardin’de tacizle suçlanan polis kayyuma suç duyurusu

Mardin’de Kent AŞ müdürlüğü yapan polis E. U. hakkında cinsel taciz, fuhuş ve görevi kötüye kullanmadan suç duyurusunda bulunuldu.

Mardin kayyumu tarafından atanan polisten işe başvuran kadına taciz!

Mardin valisi ve kayyumu tarafından KENT A.Ş'ye müdür olarak atanan polis Ercan Uysaler'in belediyeye iş başvurusunda bulunan kadını taciz ettiği ve fuhşa zorladığı anların ses kaydı ortaya çıktı.