AKP

İşte AKP normali

AKP’nin otoritesini sarsan herhangi bir söz, eylem ve hak talebine ise iktidarın tahammülü yok. AKP’nin normali tam da bu...

Sözde ‘kadın dostu’ kentte kadının adı pek de yok!

‘AKP Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, belediyecilik dönemi boyunca öve öve bitiremediği ‘Kadın Dostu Kent Antep’inin de bahsettiği gibi olmadığını buradaki kadınlar çok iyi biliyor.’

İktidar ve müttefiklerinin kadınlara ‘vaatleri’: Benliğine zincir, bedenine angarya

Yerel seçimlerin eli kulağında AKP, MHP, Yeniden Refah ve HÜDA PAR’ın seçim beyannamelerinde kadınlara nasıl yer verdiklerini inceliyoruz. Vaatler ve gerçekler neler?

Gençlik Örgütleri Forumu: Fon evlilik yerine gençlerin sorunları için harcansın

Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor), AKP'nin Meclise sunduğu "Aile Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi" için bir bilgi notu hazırladı.

5 yaşındaki oğlunu istismar eden AKP'linin beraatine itiraz 1 yıl sonra reddedildi

5 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklu bulunan AKP’li R.Y’nin önce serbest bırakılması ve beraat etmesine edilen itiraz bir yıl sonra reddedildi.

AKP’li Keşir, kadınların kaygılarına ‘sefil kurgu’ dedi: ‘Sefil kurgu dediği milyonlarca kadının gerçeği’

Haklarına sahip çıkan kadınları ve kadın örgütlerini hedefe koyan AKP kadın kolları başkanı ve milletvekili Ayşe Keşir’e EMEP milletvekili Sevda Karaca ve Avukat Yelda Koçak’tan cevap geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dönemlerinde kadına yönelik şiddetin yok olma noktasına geldiğini iddia etti

Cumhurbaşkanı, kadına yönelik şiddetin iktidarları boyunca yok olma noktasına geldiğini söyledi. Ancak İstanbul Sözleşmesi’nin iptalinden bu yana en az 603 kadın katledildi, 464 kadının ölümü şüpheli.

Cumhurbaşkanı Hiranur Vakfındaki istismar için ‘münferit’ dedi, yine LGBTİ’leri hedef aldı

AKP Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği Kadın Emeği Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hiranur Vakfındaki istismar için ‘münferit bir hadise’ dedi, LGBTİ’leri hedef aldı.

İşte hakiki dezenformasyon: AKP 20 yılda kadın haklarında ‘devrim’ yapmış!

5. Kadın ve Adalet Zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı şiddeti, ücret eşitsizliğini, işsizliği bitirdiklerini, çalışan anneleri koruduklarını anlattı. AKP 20 yılda kadınlar için harika bir ülke yaratmış!

EŞİK: Yeldana Kaharman’ın ölümü araştırılsın

EŞİK-Eşitlik İçin Kadın Platformu yaptığı açıklamada, Yeldana Kaharman’ın ölümüne ilişkin ortaya atılan iddiaları hatırlatarak, araştırılmasını istedi.

Mağdur iken suçlu, şikayetçi iken sanık yapılıyor bu ülkede kadınlar!

Avukat İlke Işık AKP'li Grup Başkanvekili Zengin'in kadınları hedef alan sözlerine dair yazdı: 'Bu ülkenin kadın erkek yurttaşlarına onursuz diyebilmek, herhalde siyasetin bittiği nokta.'

İstanbul Sözleşmesi Saadet Partisi’nin hedefinde| Kadınların birlikteliğinden korkuyorlar

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk, Erdoğan’ın katıldığı bir programda İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması yönünde görüş bildirdiğini söyledi.

‘Erdoğan ben sizin hizmetkârınızım dedi, bizi hizmetçi yaptı’

Bağda, pandemide yaşamını kredilerle sürdürmek zorunda kalan bir temizlik işçisi. İktidara tepkili: Çiller, 'Ananızım' dedi, anamızı ağlattı. Erdoğan 'Hizmetkarınızım' dedi, bizi hizmetçi yaptı.

Tarikat, cemaat, AKP ve geleceğimiz

Çocuklarla evlenmenin meşrulaştırılması, taciz ve tecavüzün suç listesinden çıkarılması, kadınların açık pazarlarda meta olarak satıldığı karanlık bir çağ, bu yapılarca el oğuşturarak beklenmektedir.

EŞİK’ten çağrı: Sözleşmenin muhatabı kadınlardır, taleplerimizi iletmeye devam edeceğiz

EŞİK Platformu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yönetiminde İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili çalışma yapıldığı haberleri üzerine kadınların taleplerini yineledi ve görüşme talep etti.

Ömer Çelik'ten İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Çalışma devam ediyor

AKP MYK’sı sonrası İstanbul Sözleşmesine ilişkin sorulan bir soruya yanıt veren Ömer Çelik, çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

İstanbul Sözleşmesi: AKP içindeki tartışmalar neyin göstergesi?

İstanbul Sözleşmesi’nin gündem edileceğinin düşünüldüğü AKP MYK’sı neden ertelendi? KADEM’in açıklamaları ne gösteriyor? Sevda Karaca yazdı…

‘Millet istiyor’culara karşı kadın milletinin ‘hadi oradan’ sözü

İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkacak, hükümetin ve bu gerici cenahın karşısına dikilecek, haklarımızı korumak üzere yan yana gelecek, saldırıları durduracak temel güç nerede? Sevda Karaca yazdı…

Bu kuşağın genç kadınları işte bu ortamda yetişti

Harflerle adlandırılıp, haklarında soyut karakter analizi yapmak yerine, bu kuşağın içinde yetiştiği dönemin özelliklerine bakalım... Ve elbette buna itirazın nasıl büyüdüğüne...

Hükümet kadın intiharlarını sormayı ‘kötü niyetli’ buldu

Nevşehir’de pandemi döneminde 37 kadın yaşamına son vermeye çalıştı; son bir yılda Van’da 7 şüpheli kadın intiharı yaşandı. İktidar Meclis Genel Kurulunda ölümleri gündem etmeyi ‘kötü niyetli’ bulundu