ücretsiz yemek

Çanakkale’den kadınlar: Çocukların beslenme çantaları boş; ücretsiz, sağlıklı yemek sağlansın

Çanakkale Ekmek ve Gül Grubu çağrısıyla bir araya gelen kitle örgütleri çocuklara okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek verilmesi için imza kampanyasını büyütteceklerini duyurdu.

‘Devletin ücretsiz yemek vermeme tercihini değiştirmemiz gerek’

‘Ankara Çocuklarının Güvenli Gıdaya Erişimi Çalıştayı’ pek çok deneyim aktarımıyla Ankara Kent Konseyinde gerçekleşti.

Meslek lisesi öğretmenleri vahim tabloyu anlattı: Bazı öğrencilerimizin açlıktan nefesi kokuyor

Ekmek ve Gül’ün ‘Okullarda 1 öğün yemek ücretsiz olsun’ kampanyası büyürken Derince ve İzmit’ de bulunan meslek liselerinde görev yapan öğretmenler vahim tabloyu aktardı.

Pedagog Hakan Şahintürk: Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek mutlaka verilmeli

Ekonomik krizin çocuklar üzerine etkisini ve ‘okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ kampanyamızı Pedagog Hakan Şahintürk ile konuştuk

Denizli Ekmek ve Gül: TBMM’de bütçe tartışılırken çocuklarımız unutulmasın!

Denizli Ekmek ve Gül ‘Okullarda 1 Öğün Ücretsiz, Sağlıklı Yemek haktır’ diyerek Meclise çağrı yaptı: Harekete geçin!

Helikopterden bakınca göremiyorsunuz, bu mahallede çocuklar aç!

Esenyalı’dan görünüm: Çocukları doyurmak için çöp karıştıran anneler, okulda açlıktan baygınlık geçiren çocuklar, öğrencilerini beslemek için evden yiyecek getiren öğretmenler…

‘Tüm sınıfa muz aldım, evin ihtiyaçlarını alamadım’

Okulda öğlen arası, yemekhane olmadığı için çocuğuna yemek getiren veliler ile “Okulda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek Haktır” kampanyasını konuşuyoruz.

HDP Milletvekili Serpil Kemalbay ‘ücretsiz ve sağlıklı yemek’ için kanun teklifi verdi

HDP’li Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, okullarda tüm çocuklara temel gıdaları kapsayacak şekilde kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğünün ücretsiz verilmesi amacıyla Meclise kanun teklifi verdi.

BİRTEK-SEN: Okullarda bir öğün sağlıklı, ücretsiz yemek hayata geçirilsin

BİRTEK-SEN okullarda bir öğün yemek verilmesi için çağrı yaptı: Ekmek ve Gül’ün kampanyasının derhal hayata geçirilmesini istiyoruz.

Denizli Ekmek ve Gül: ‘Harekete geçmemiz lazım’

Denizli'de kadınlar okullarda 1 öğün ücretsiz yemek kampanyası için stant açtı

İzmir’den bir veli: Biz halkız, devletten hakkımızı almak için iktidar yanlısı mı olmalıyız?

“Okullarda bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek haktır” kampanyası sürerken İzmir Bornova’dan konuştuğumuz veliler, çocuklarının hiçbir ihtiyacına yetişemediğini iktidardan hakkı olanı istiyor…

CHP Milletvekili Candan Yüceer de okullarda ücretsiz yemek ve su teklifi verdi

TİP Milletvekili Kadıgil ve HDP Milletvekili Gergerlioğlu’ndan ardından CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ ve su için Meclise kanun teklifi verdi.

Okullarda bir öğün yemek Meclis gündeminde: Açlıktan bayılan çocukların olması utanç verici

CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan ilgili bakanlıklara beslenemeyen okul çağındaki çocukları sordu. Aydoğan Ekmek ve Gül’ün okullarda ücretsiz yemek kampanyasına da dikkat çekti.

ÖVDER İzmir Şubesi, BORKAD, BEKEV ortak açıklama yaptı: Sağlıklı beslenme her çocuğun hakkı

Her okula 1 öğün sağlıklı ücretsiz yemek talebiyle ortak imza kampanyası başlatan ÖVDER İzmir Şubesi, BORKAD ve BEKEV açıklama yaptı.

Mamak Belediyesi de öğrencilere bir öğün ücretsiz yemek sağlayabilir

Veliler çocuklarının beslenmesine her istediklerini koyamıyor, çocuklarının karşı kendilerini mahcup hissediyor. Tuzluçayır’da konuştuğumuz kadınlar bir öğün ücretsiz yemek talebine destek veriyor...

Geçmediğimiz köprülere para akıtılacağına çocuklarımıza öğün sağlansın

Bursa Panayır Mahallesi’nde bir okul önünde çocuklarını almak için bekleyen annelerle ‘Okullarda 1 öğün sağlıklı ücretsiz yemek’ kampanyasını konuştuk.

Çocuğumun üniversiteyi kazanmasına sevinemedim!

Bize 3 çocuk doğurun diyenler hani nerede? 3 çocuğum var ve çocuklarımı temiz, düzenli yetiştirmekte zorlanıyorum. Üstelik babasız büyütüyorum, bazen yokluğa yoksulluğa isyan ediyorlar baş edemiyorum.

Hacer Foggo: Hiçbir çocuk okulda ve evde yemek düşünmemeli

Çocuğunu okula gönderecek veliler pek çok sorunla birlikte çocuğunun beslenme çantasını nasıl dolduracağını da kara kara düşünüyor.

Okullarda bir öğün sağlıklı yemek haktır, hakkımızı alacağız!

Ormanya gezisinde bir araya geldi Kocaeli’de yaşayan kadınlar okulların açıldığı hafta da ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek her çocuğun haktır’ kampanyası için her türlü çalışmayı yürütecekle

‘Her okulda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ talebini her yerde yükseltelim!

Yerel yöneticilere, en alttan en üste sağlık ve eğitimden sorumlu devlet yetkililerine bu sesi duyuralım! Birlikte başarabiliriz. Okullarda bir öğün ücretsiz yemek haktır!