Urfa

Emeğin adayı Funda Bakış: 'Emek Partisi çok güzel bir tohum attı Urfa’ya'

'Urfa çok farklı bir yer. Muhafazakar bir yapısı var, feodal bir yapısı var, aşiretçilik bölgesi, tarikat-cemaat bölgesi. Böyle bir bölgede eğer Emek Partisi biraz örgütlenirse, çok şey kazanmışız'

Medeniyetin ve yoksulluğun şehri: Urfa

‘Ne dersiniz kadınlar, dönelim mi yüzümüzü birliğe, beraberliğe? Dönelim de değişsin mi bu düzen?’

Yürüyen yoksul emek ve alıcıları | 'Tek dileğim bu sene geçinebilmek'

Çiçek ve dört çocuğu, renkli kıyafetlerle donanmış TOFAŞ sahibi, Urfa’nın yoksul mahallelerinde birinde. Ortak paydaları yoksul emek. Yeni yıl temennileri ise sadece geçinebilmek.

Direnişteki Özak Tekstil işçilerinden Agrobay'a dayanışma mesajı

Urfa'da Özak Tekstil işçileri BİRTEK-SEN'den istifaya zorlanarak işten atılan kadın işçinin işe geri alınması için direnişe geçti. Direnişteki işçiler Agrobay işçilerine selam gönderdi.

Uğur Tekstil işçisi kadınlar: Biz haklıyız, onlar değil!

Sendikalaştıkları için işten atılan Uğur Tekstil işçisi iki kadın yazdıkları mektuplarla seslendi: Haksızlığa uğrayan biziz, yasaları çiğneyen patron. Karşımızda bu kadar jandarma, polis neden var!

Uğur Tekstil işçisi kadınlar: Vazgeçmek yok!

Tacize, hakaretlere, emeklerinin sömürülmesine karşı sendikalaştıklarını söyleyen ve işten atılan Uğur Tekstil işçisi kadınlar Ekmek ve Gül’e konuştu.

Emine Şenyaşar: Artık bize bayram yok, evimi yıktılar, ailemi yok ettiler

Bir bayramı daha adaletsizlikle karşılayan Emine Şenyaşar, ‘Artık bize bayram yok. Evimi yıktılar. Ailemi yok ettiler. Kimseyi bırakmadılar’ dedi.

Babasının istismar ettiği çocuk, aile kararıyla öldürülmek isteniyor iddiası

Urfa’nın Hilvan ilçesi Gölcük Mahallesinde iddiaya göre baba M. A. öz kızına cinsel saldırıda bulundu, olayı duyan yakınları tecavüze maruz kalan çocuğu öldürmek istedi.

Suriyeli kadına 5 gün boyunca işkence!

Urfa’da imam nikahıyla 2 kadınla evli olan İlyas Arık'ın, evin çatısına kurduğu barakada Suriyeli ikinci eşi M. N.'ye günlerce işkence ettiği ortaya çıktı.

Urfa’da bir kadın erkek kardeşi tarafından katledildi

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 17 yaşındaki Nurbari Mihrican erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Antalya’da bir kadın bir erkeğin bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı.

Okul müdür yardımcısı istismar suçundan serbest bırakılıp görevine iade edildi

Urfa Bozova’da bir lisede müdür yardımcısı olan Ö.K. öğrencisini istismara maruz bıraktı. B.T. yaşananları rehber öğretmenine anlatırken, görevine devam eden sanık adli kontrol şartıyla serbest.

Telhamut Çadır Kentinde kadınların bir paket süt için fuhuşa zorlandığı iddia edildi

Urfa’da bulunan Telhamut Çadır Kentinde kalan mülteci kadınların, erkek kamp çalışanları tarafından kimi zaman bir paket süt karşılığında fuhuşa zorlandıkları bilgisine ulaşıldı.