hemşire

New York’da binlerce hemşire grevde

Amerika'da New York Eyaletinde 2 hastanede hemşireler ücret düşüklüğüne ve personel yetersizliğine karşı greve çıktı!

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul bir hemşireyi darp etti

Zonguldak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli hemşire Duygu Güneş, hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rüştü Moğul ve şoförü tarafından darp edildi. Güneş, şikayetçi oldu.

İstanbul'da hamile hemşire Gülhan D'ye saldıran Rıdvan K. ve Hüseyin K. tutuklandı

Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde 6 haftalık hamile hemşire Gülhan D'ye saldırıp darbeden şüphelilerden Rıdvan K. ve Hüseyin K. tutuklandı.

Comment avons-nous organisé une votation pour les revendications des soins infirmiers en Suisse ?

Pierre-André Wagner, de SBK-ASI analyse pour Ekmek ve Gül la victoire aux urnes pour l'amélioration des conditions de travail des soins infirmiers.

İsviçre’de hemşirelerin talepleri için bir halk oylamasını nasıl örgütledik?

İsviçre Hemşireler Derneğinden Pierre-André Wagner, hemşirelerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için sürdürdükleri halk oylamasını ve kazanımlarını Ekmek ve Gül’e değerlendirdi.

Une victoire historique en suisse: «Oui» à l'amélioration des conditions des soins infirmiers

: La population suisse soutient à 61% l'initiative sur les soins infirmiers. Il s’agit du premier vote en faveur d'une catégorie professionnelle accepté depuis l'introduction du droit d’initiative.

Kanada’nın Squid Game’i: Sağlık çalışanlarına dayatılan zorunlu fazla mesailer…

Kanada’da sağlık çalışanlara “zorunlu fazla mesai” dayatması uzatıldı. Kontrat karşılığında 18 bin dolarlık bonus alan hemşirelerin tek bir gün izin kullanmalarının bile önü kesilmiş durumda.

İsviçre Hemşireler Derneği (SBK-ASI): Güçlü Hemşireler için EVET

İsviçre'de hemşirelerin “Sağlıkçı Yürüyüşü”nü ve “Daha Güçlü Hemşireler için EVET” referandumunu İsviçre Hemşireler Derneğinden Pierre-André Wagner ile konuştuk.

Tükendim artık, peki şimdi ne olacak?

Uzun çalışma saatleri, insanüstü çalışma, çocuk bakım sorunu, tükenmişlik hali… Manisa’dan Alev Hemşire yazdığı mektupla, sağlık emekçisi kadınların duygularına tercüman oldu.

22 yaşındaki Şule hemşire: ‘Hakkımız yeniliyor, mobbinge maruz kalıyoruz’

22 yaşında ve 3 yıldır hemşirelik yapan Şule Ö. pandemi dönemindeki yaşadığı sıkıntıları anlattı: ‘Mobbinge maruz kalıyoruz, hakkımız verilmiyor, değer görmüyoruz.’

Kutsallık dediğin şey nedir?

Manisa’dan bir ebe hemşire: ‘Emeğimiz görmezden geliniyor, çığlıklarımız bastırılıyor, saygınlığımızı yitiriyoruz.’

THD: Hemşireler, hemşirelik yasa ve yönetmelikleri doğrultusunda çalışsın

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü kapsamında yazılı açıklama yapan THD, hemşirelerin yoğun ve olumsuz koşullarda çalıştığı hatırlatılarak, taleplerinin bir an önce karşılanmasını istedi.

Amerika: Hemşireler sendikalarını kazandı, sırada güçlü bir toplu iş sözleşmesi var!

Amerika Seattle’daki Kalispell Bölge Hastanesi’ndeki çoğunluğu kadın olan 650 hemşire hep birlikte verdikleri mücadeleyle sendikalarını tanıttı, sıra toplu sözleşmeyi imzalatmakta.

Bam teli

İzmir’den bir hemşire, halka dönük topyekun iktidar saldırılarına dair yazdı: “Bütün mesele toplumun bam teline oynamak; en yüksek ses oradan çıkıyor çünkü.”

Hastalanıyoruz görmüyorsunuz, ölüyoruz duymuyorsunuz!

‘Yorulduk’ diyorsun, ‘Tükendik’ diyorsun, taleplerini dile getirmek istiyorsun. Kimsenin seni duymadığı yetmezmiş gibi bir de havuz medyası seni rüşvetçilikle itham ediyor.

Daha ne kadar dayanabiliriz bilmiyorum

Kovid yoğun bakım ünitesinde hizmet veren Mersin Üniversite Hastanesi hemşiresi bir kadın yaşadıkları zorlukları anlattı.

Mahkeme Nadire Hemşire'nin çocuğunu pandemi gerekçesiyle babaya verdi!

Pandemi hastanesinin Acil Servisi'nde hemşire olarak görev yaptığı için Nadire Aslan’ın çocuğunun velayeti kendisinden alınıp eski eşine verildi.

İki hemşireye 500 kere ‘Ben salağım’ yazdıran Başhekim görevden alındı

Kumluca Devlet Hastanesinde iki hemşireye 500 kere ‘Ben salağım’ yazma cezası verildi. SES, ‘İnsan onuruna ve meslek etiğine yakışmayan bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz’ dedi. Başhekim görevden alındı

Sağlık bakanı ve müdürleri mi bakacak çocuklarımıza?

İzmir’den bir hemşire kreş talebine ilişkin yazdı: Tüm bu koşullarda bir de kalkmış kreşleri kapatıyorsunuz. Sayın Sağlık Bakanı, sağlık müdürleri siz mi bakacaksınız çocuklarımıza?

Kenya’da hemşireler Kovid-19’a karşı sağlık çalışanları için önlem alınmadığı için grevdeler

Geçtiğimiz Pazartesi günü 20 binden fazla Kenyalı hemşire, yeterli Kovid-19 kişisel koruyucu ekipmanı sağlanmamasını protesto etmek için greve başladı.