şiddet

Ece Ronay boşandığı erkeğin şiddetini sosyal medyada anlattı

Şarkıcı Ece Ronay, boşandığı Mehmet B. tarafından şiddete uğradığını sosyal medya hesabında anlattı. Ronay, 'Başıma gelecek her şeyin sorumlusu eski eşimdir.' dedi.

Milli Voleybolcu Hande Baladın'ı tehdit eden sanığa tahliye

Sosyal medya hesabı üzerinden Milli Voleybolcu Hande Baladın'ı arabasını taramak, yüzüne asit atmak gibi fiillerle tehdit eden Mustafa Neşeli ilk duruşmada tahliye edildi.

Aylarca süren istismar sonrası fail tutuklandı: ‘Çocukluk hayallerimi çaldı’

Bursa'da 2 buçuk ay boyunca 16 yaşındaki N.G.'yi kaçırıp işkence eden ve o anları sosyal medyadan paylaşan fail tutuklandı.

Yardım için gittiği camide kıyafeti nedeniyle darbedildi: Ablam sanmış, o yüzden dövmüş

Arzu Eskidir, 80 yaşındaki annesine yardım istemek için yanına gittiği cami imamı Yaşar E. tarafından giyimi nedeniyle darbedildi.

6 aydır ne su ne güvenlik ne barınma!| 21 m²’de kur kurabilirsen yaşamı!

Sevdiklerini kaybetmekten, su bile bulamamaya kadar her türlü sorunu yaşayan kadınlar 21 metre karelik konteynerlarda yaşamlarını yeniden kurmaya çalışıyor.

Çanakkaleli kadınlar: Yargı makamları el birliğiyle kadınların şiddete uğraması sürecine eşlik ediyor

Çanakkaleli kadınlar, boşanma aşamsında olduğu eşini iki kere kaçırıp şiddet uygulayan Şerbetli Köyü Muhtarının tüm delillere rağmen tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

'Uğradığı şiddeti kabul etmeyen kadınların sayısı artıyor' | EKDD Başkanı Adile Doğan anlatıyor

İstanbul Pendik'teki Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğine 2023'ün ilk yarısında yapılan başvuru sayısı 2022'deki toplam başvuru sayısına yaklaştı.

Saatlerce darbedildi, zanlılar serbest bırakıldı: ‘Bu mu adalet?’

Sivas Sarkışla’da 26 yaşındaki S.Ö eski erkek arkadaşı M.K’nin barışma teklifini reddettiği için dört kişi tarafından darbedildi. Darp raporuna rağmen M.K serbest bırakıldı.

Datça Kadın Platformu kadın işçiye şiddet uygulayan işletmeciyi protesto etti: Cezasız kalmamalı

Datça’da kadınlar, Kumluk’ta İstiridye adlı balık restoranında çalışan üniversiteli kadın işçinin işletme sahibi tarafından saçından tutulup çekilerek darbedilmesini protesto etti.

Denizli’den kadın tekstil işçisi: ‘Hayatı bir gölge gibi yaşıyorum’

‘Hayatımda ilk defa kendi paramı kazanıyorum ama koruyucu tedbir kararlarından dolayı hayatımızı aslında bir gölge gibi yaşıyoruz. Çünkü biliyorum eski eşim bizi bulsa hemen orada öldürür.’

DOSYA | Çocuk istismarı politiktir! Karanlık ağları birlikte yırtalım

Çocuk istismarını daima gündemde tutmak, sorunu doğru tarif etmek, anlamak ve anlatmak gerekiyor. Sorunun ortadan kalkması için hukuki, sosyal ve politik yönleriyle bütüncül bir mücadele yürütülmeli.

Hafise Kaynarca: ‘Kanunlar birimiz ölünce mi bizi koruyacak?’

Ev sahibi tarafından şiddet gören ve tehdit edilen Hafise Kaynarca, yaşadıklarını Antalya Kadın Platformu ziyaretinde anlattı.

Ankara Kadın Platformu: Bir kişi bile eksilmeye tahammülümüz yok!

Ankara Kadın Platformu, Çankaya’nın Hoşdere Caddesi’nde boşandığı erkek tarafından silahlı saldırıya uğrayan Pelin C. için basın açıklaması gerçekleştirdi.

İşçi kadınlar tartıştı: Şiddete, yoksulluğa, eşitsizliğe karşı bir birlik ama nasıl?

Ankara Yenimahalle’de bir ev buluşmasında bir araya gelen kadınların gündeminde ağır çalışma koşulları, geçim sıkıntısı, yaklaşan seçimler, işyerinde ve ev içinde şiddet ve örgütlülük var.

Dersim Barosu'ndan şiddet raporu: Cinsel suçlar arttı, mağdur çocukların yaşı düştü

Dersim Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu 2021-2022 şiddet raporunu yayımladı. Rapor, cinsel şiddet suçlarındaki ve cinsel suç mağduru çocukların sayısındaki artışa dikkat çekiyor.

Yaşamlarımız dört duvar arasında yitip gitmesin diye

Malatya’da eski, toprak evlerden birinde hayatın tüm yükünü henüz gencecikken omuzlarına almaya başlamış Zeliha var. Zeliha daha 19 yaşındayken evlenip yerleşiyor bu iki katlı toprak eve.

Bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye 5 ay hapis cezası verildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezası aldı.

Taksici tarafından darbedilen Nergiz Bagieva yaşadıklarını anlattı

Aracına çarptıktan sonra taksici Azerbaycanlı sanatçı Nergiz Bagieva'ya saldırdı, Bagieva şikayetçi oldu.

İran’da Mahsa Amini için protestolar sürüyor: Bu düzene son vermek elimizde!

İran’da ahlak polisinin öldürdüğü Mahsa Amini için protestolar birçok kentte devam ediyor. Bağımsız işçi sendikaları da ‘Bu düzeni değiştirmek elimizde’ diyerek işçileri mücadeleye çağırdı.

Son dönem işçi direnişlerinde kadınlar daha görünür| Tüm engellere rağmen, tüm engellere karşı

Farplas, ETF Tekstil, Asen Alüminyum, Acarsoy Tekstil... Kadınlar pek çok engellere rağmen ama bir yandan da bu engellere karşı direnişlerde dümene geçiyor.