şiddet

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul bir hemşireyi darp etti

Zonguldak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli hemşire Duygu Güneş, hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rüştü Moğul ve şoförü tarafından darp edildi. Güneş, şikayetçi oldu.

Rozerin Yıldız’ın hayati tehlikesi sürüyor

Bekçi Özcan Yıldız tarafından ateşli silahla ağır yaralanan ve hayati tehlikesi süren Rozerin Yıldız’ın gördüğü şiddet karşısında iki defa polise başvuruda bulunduğu ancak önlem alınmadığı belirtildi.

Çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan Ç.E.: Benden elinizi çekmeyin

Şiddet nedeniyle eşinden ayrı yaşayan Ç.E çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor, çöp toplayarak yaşama tutunmaya çalışıyor: Günde 150 TL kazanırsam bize bayram oluyor.

Banka çalışanı kadının başına silah dayayan müdüre ödül gibi ceza verildi

Banka çalışanı Melis Bindal’ın başına silah dayayan, banka müdürü Turabi Kış’a adeta ödül gibi ceza verildi. Sanık 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezası aldı. Karara itiraz edilecek.

Çaresi olmayan kadınlar bebeklerini terk ediyor medya kadınları canileştiriyor: Suçlu kim?

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S. çaresizlik sebebiyle bebeğini sokağa terk etti. Anne medyada cani olarak suçlanırken, devletin sorumluluğu ise es geçildi!

Sessizlik karanlığı büyütmesin

Anlayışlı, sevgiden beslenen bir evlat yetiştirecekti, sonucu öğrendikten sonra canı pahasına direneceğine and içti. Ayşe kendi değişmezse hiçbir kuralı değiştiremeyeceğini fark etti.

Şiddet, İşsizlik, Eğitimsizlik: Toplum kadınların sorunlarının farkında

Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması’nın 2022 sonuçları açıklandı. Şiddet halen kadınların en büyük sorunu, eşitsizliğin derinleştiğine ilişkin fikir de yaygın.

Türkiye’de kadına yönelik şiddet gerçeği: Dilara ve Gül’ü devlet nasıl şiddet sarmalında bıraktı?

Evliliklerinin ilk gününden itibaren şiddete maruz kalan İstanbul’dan Dilara ve İzmir’den Gül devletin desteğini değil hep kösteğini görmüş olmalarının ‘faturası’nın ne olduğunu anlatıyor.

‘Kadınlar, kız çocukları yaşamaya layık’

Seher ve iki kızı şiddetin canlarına tak dediği bir gece yarısı ise evden kaçarak hayatlarını kurtarmışlar. Şimdi kendi seçtikleri yaşamı yaşamak istiyorlar.

Şiddet uyguladığı eşi, boşanma davası açınca elektriğini, suyunu ve doğalgazını kestirdi

Esnaflık yapan Ö.F.D., (39) şiddet uyguladığı ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırıp boşanma davası açan eşi Deniz D. (40) ile oğlunun yaşadığı evin elektrik, su ve doğalgazını kestirdi.

Yeşim Salkım’ı duysan delirirsin!

Nafakayı savunan niye savunuyor tek satır çalışmamış Yeşim Salkım’ın moderatörlükten çok provokatörlüğü çevresinde, nafaka düzenlemesi konuşuldu dün akşam. Nasıl mı? Duysan delirirsin!

Çavuş tarafından darbedilen tarım işçisi Altın Erdoğan adalet çağrısı yaptı

Çavuşu tarafından saldırıya uğrayan ve bir gözünü kaybeden, bir gözü de yüzde 10 gören tarım işçisi Altın Erdoğan bir buçuk yıldır dava sürecinin başlamadığını söyleyerek adalet çağrısı yaptı.

Şiddetin mahalle analizi: Esenyalı’da kadınlar bir yılda neler yaşadı?

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddet Raporu 2021” çalışmasıyla kadınların bir yılının nasıl geçtiğini ortaya koydu ve şiddetin yereldeki görünümlerine dikkat çekti.

Perizat T.'yi katletmeye çalışan Kadir T. adli kontrolle serbest bırakıldı

Ümraniye’de Perizat T.'yi katletmeye çalışarak ağır yaralayan Kadir T., ifadesinde Perizat T.'nin intihar etmeye çalıştığını,Perizat’tan şikayetçi olduğunu söyledi; adli kontrol ile serbest bırakıldı.

MAID| Tırmanışı zor bir zirvenin bitmek bilmeyen tümsekleri

Maid, özgürlükler ülkesi(!) Amerika’da şiddetten kurtulmak isteyen yoksul ve güvencesiz kadınların sosyal devlet anlayışından medet dahi umamadığı bir döngüyü merkeze alıyor.

Sultangazi'de babasından şiddet gören kız çocuğu balkondan şüpheli şekilde düştü

Şiddet faili baba tutuklanırken çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Bu çadırın altında çok hikaye var

Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifinin düzenlemiş olduğu Kadın Üretici Pazarı yan yana geldikçe çoğaldıkları, az bir soluklanıp nefes aldıkları yer kadınlar için.

KOÜ’lü kadın öğrenciler güvenli kampüs istiyor

KOÜ öğrencisi kadınlar: Kendimi kampüste gece güvende hissetmiyorum, kampüsler daha güvenli alanlar olmalı...

Türkan: Bana hayatta kimse yazık diyemez

Küçük yaştan itibaren yoksulluğa ve şiddete maruz kalan Türkan bugün hayata bağlı, güçlü, ayakları üzerinde duran bir kadın olarak çıkıyor karşımıza.

Sanayide kadın işçi tablosu: Cinsiyetçi iş bölümü, düşük ücret, şiddet, mobbing…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne doğru sendikalarla metal, tekstil, gıda iş kollarında kadın işçilerin karşılaştığı sorunları değerlendirdi.