şiddet

Dersim Barosu'ndan şiddet raporu: Cinsel suçlar arttı, mağdur çocukların yaşı düştü

Dersim Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu 2021-2022 şiddet raporunu yayımladı. Rapor, cinsel şiddet suçlarındaki ve cinsel suç mağduru çocukların sayısındaki artışa dikkat çekiyor.

Yaşamlarımız dört duvar arasında yitip gitmesin diye

Malatya’da eski, toprak evlerden birinde hayatın tüm yükünü henüz gencecikken omuzlarına almaya başlamış Zeliha var. Zeliha daha 19 yaşındayken evlenip yerleşiyor bu iki katlı toprak eve.

Bebeğini terk etmek zorunda kalan E.S.’ye 5 ay hapis cezası verildi

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S.’nin bebeğini terk suçundan yargılandığı davada 5 ay hapis cezası aldı.

Taksici tarafından darbedilen Nergiz Bagieva yaşadıklarını anlattı

Aracına çarptıktan sonra taksici Azerbaycanlı sanatçı Nergiz Bagieva'ya saldırdı, Bagieva şikayetçi oldu.

İran’da Mahsa Amini için protestolar sürüyor: Bu düzene son vermek elimizde!

İran’da ahlak polisinin öldürdüğü Mahsa Amini için protestolar birçok kentte devam ediyor. Bağımsız işçi sendikaları da ‘Bu düzeni değiştirmek elimizde’ diyerek işçileri mücadeleye çağırdı.

Son dönem işçi direnişlerinde kadınlar daha görünür| Tüm engellere rağmen, tüm engellere karşı

Farplas, ETF Tekstil, Asen Alüminyum, Acarsoy Tekstil... Kadınlar pek çok engellere rağmen ama bir yandan da bu engellere karşı direnişlerde dümene geçiyor.

İzmir’de kadın şoför darp edildi: Biz de evimize ekmek götürüyoruz!

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüs işletmesi ESHOT şoförü Burçin Akça, bir yolcunun şiddetine ve hakaretine maruz kaldı. Genel-İş Sendikası 1 No’lu Şube açıklama yaptı.

Liseliyim, abimin şiddetine dur dedim, değiştireceğim!

Antep’te yaşayan liseli genç, aile evinde yaşadığı şiddet nedeniyle çocuk yurduna yerleştiriliyor ancak yurtta koşullar öyle zor ki, şiddet gördüğü eve dönmek durumunda kalıyor...

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul bir hemşireyi darp etti

Zonguldak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli hemşire Duygu Güneş, hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rüştü Moğul ve şoförü tarafından darp edildi. Güneş, şikayetçi oldu.

Rozerin Yıldız’ın hayati tehlikesi sürüyor

Bekçi Özcan Yıldız tarafından ateşli silahla ağır yaralanan ve hayati tehlikesi süren Rozerin Yıldız’ın gördüğü şiddet karşısında iki defa polise başvuruda bulunduğu ancak önlem alınmadığı belirtildi.

Çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışan Ç.E.: Benden elinizi çekmeyin

Şiddet nedeniyle eşinden ayrı yaşayan Ç.E çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor, çöp toplayarak yaşama tutunmaya çalışıyor: Günde 150 TL kazanırsam bize bayram oluyor.

Banka çalışanı kadının başına silah dayayan müdüre ödül gibi ceza verildi

Banka çalışanı Melis Bindal’ın başına silah dayayan, banka müdürü Turabi Kış’a adeta ödül gibi ceza verildi. Sanık 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezası aldı. Karara itiraz edilecek.

Çaresi olmayan kadınlar bebeklerini terk ediyor medya kadınları canileştiriyor: Suçlu kim?

Sığınma evinde kalırken bebeğini dünyaya getiren 20 yaşındaki E.S. çaresizlik sebebiyle bebeğini sokağa terk etti. Anne medyada cani olarak suçlanırken, devletin sorumluluğu ise es geçildi!

Sessizlik karanlığı büyütmesin

Anlayışlı, sevgiden beslenen bir evlat yetiştirecekti, sonucu öğrendikten sonra canı pahasına direneceğine and içti. Ayşe kendi değişmezse hiçbir kuralı değiştiremeyeceğini fark etti.

Şiddet, İşsizlik, Eğitimsizlik: Toplum kadınların sorunlarının farkında

Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması’nın 2022 sonuçları açıklandı. Şiddet halen kadınların en büyük sorunu, eşitsizliğin derinleştiğine ilişkin fikir de yaygın.

Türkiye’de kadına yönelik şiddet gerçeği: Dilara ve Gül’ü devlet nasıl şiddet sarmalında bıraktı?

Evliliklerinin ilk gününden itibaren şiddete maruz kalan İstanbul’dan Dilara ve İzmir’den Gül devletin desteğini değil hep kösteğini görmüş olmalarının ‘faturası’nın ne olduğunu anlatıyor.

‘Kadınlar, kız çocukları yaşamaya layık’

Seher ve iki kızı şiddetin canlarına tak dediği bir gece yarısı ise evden kaçarak hayatlarını kurtarmışlar. Şimdi kendi seçtikleri yaşamı yaşamak istiyorlar.

Şiddet uyguladığı eşi, boşanma davası açınca elektriğini, suyunu ve doğalgazını kestirdi

Esnaflık yapan Ö.F.D., (39) şiddet uyguladığı ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırıp boşanma davası açan eşi Deniz D. (40) ile oğlunun yaşadığı evin elektrik, su ve doğalgazını kestirdi.

Yeşim Salkım’ı duysan delirirsin!

Nafakayı savunan niye savunuyor tek satır çalışmamış Yeşim Salkım’ın moderatörlükten çok provokatörlüğü çevresinde, nafaka düzenlemesi konuşuldu dün akşam. Nasıl mı? Duysan delirirsin!

Çavuş tarafından darbedilen tarım işçisi Altın Erdoğan adalet çağrısı yaptı

Çavuşu tarafından saldırıya uğrayan ve bir gözünü kaybeden, bir gözü de yüzde 10 gören tarım işçisi Altın Erdoğan bir buçuk yıldır dava sürecinin başlamadığını söyleyerek adalet çağrısı yaptı.