şiddet

MAID| Tırmanışı zor bir zirvenin bitmek bilmeyen tümsekleri

Maid, özgürlükler ülkesi(!) Amerika’da şiddetten kurtulmak isteyen yoksul ve güvencesiz kadınların sosyal devlet anlayışından medet dahi umamadığı bir döngüyü merkeze alıyor.

Sultangazi'de babasından şiddet gören kız çocuğu balkondan şüpheli şekilde düştü

Şiddet faili baba tutuklanırken çocuğun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Bu çadırın altında çok hikaye var

Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifinin düzenlemiş olduğu Kadın Üretici Pazarı yan yana geldikçe çoğaldıkları, az bir soluklanıp nefes aldıkları yer kadınlar için.

KOÜ’lü kadın öğrenciler güvenli kampüs istiyor

KOÜ öğrencisi kadınlar: Kendimi kampüste gece güvende hissetmiyorum, kampüsler daha güvenli alanlar olmalı...

Türkan: Bana hayatta kimse yazık diyemez

Küçük yaştan itibaren yoksulluğa ve şiddete maruz kalan Türkan bugün hayata bağlı, güçlü, ayakları üzerinde duran bir kadın olarak çıkıyor karşımıza.

Sanayide kadın işçi tablosu: Cinsiyetçi iş bölümü, düşük ücret, şiddet, mobbing…

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne doğru sendikalarla metal, tekstil, gıda iş kollarında kadın işçilerin karşılaştığı sorunları değerlendirdi.

Ne Var Ne Yok? | 18 Kasım 2021

“Evlilik ehliyeti”nden “idam”a dört koldan “şiddetin psikolojikleştirilmesi”, Tiktok’ta kadınların “tasarruf challenge”ları ve daha fazlası Ne Var Ne Yok’ta…

Şiddet nedir, biçimleri nelerdir? Şiddete uğrarsanız ne yapabilirsiniz?

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'ne giderken şiddetin ne olduğuna, şiddetin farklı biçimlerine ve şiddete uğradığınızda nerelere başvurabileceğinize dair bir derleme...

Gidecek bir yerim, tutacak bir elim var: Kız kardeşlerim

On beş yılı aşkın süren şiddet döngüsünden kendini kurtarmak için çabalamış Narin’in yardım için uzattığı elini kız kardeşleri tutuyor.

Şiddete uğradığı için 3 defa şikayetçi oldu, işlem yapılmadı: Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim

Boşandığı Mustafa Osanmaz tarafından şiddet gören Fatma Çalışkan, 3 defa şikayet etmesine rağmen fail hakkında işlem yapılmamasına tepki göstererek, "Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim" dedi.

İngiltere’de ev içi şiddet artıyor, dosyalar yargıya gitmeden kapanıyor

İngiltere’de ev içi şiddet şikayetleri artıyor ama bu şikayetler hakkında açılan davaların oranı 6 aylık zaman aşımına takıldığı için giderek artan bir hızla düşüyor.

Yargıtay’a göre erkeğin aşağılanması kadına şiddetten daha ağır suç!

Yargıtay, erkeğin “erkekliğinin aşağılanması”nı, kadına şiddetten daha ağır bir suç olarak gördü. Şiddet gören kadın suçlu çıktı!

Mor Çatı raporu: Şiddet normalleştiriliyor

Mor Çatı'nın kadına yönelik şiddetin boyutlarını ortaya konduğu raporunda, şiddet gören kadınların özellikle arkadaşlarından gördükleri destek ve dayanışmanın hayat kurtardığına dikkat çekiliyor.

Süheyla’ya sunulan seçenek: Şiddete dön

Bir sığınma evinde kalan Süheyla, şiddetin her türlüsünü yaşadığını, affetmeyeceğini söylüyor. Seda ısrar ediyor, 'Ama tövbe ettim diyor, değiştim diyor, bunlar senin için bir şey ifade etmiyor mu?'

Nilüfer Özalp’ten yardım çağrısı: Öldürülme haberlerimin çıkmasını istemiyorum

Urfa'da yaşayan dini nikahlı olduğu F.A. isimli erkek tarafından defalarca şiddete maruz bırakılan Nilüfer Özalp can güvenliği olmadığını belirterek sesini duyurmaya çalışıyor.

Kadına şiddet davalarının avukatı Umur Yıldırım hakkında kadına şiddet soruşturması

Öldürülen ve şiddet gören kadınların davalarına bakan Avukat Umur Yıldırım hakkında, eski sevgilisini darbettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Eski eşinin şiddeti sonrası hastanelik olduğu halde şikayeti alınmayan Avcı: 'Devlet kadını korumuyor!'

Yaşadığı yerde gizlilik kararı olmasına rağmen kendisini bulan B.E. tarafından saatlerce şiddet uygulanan Serap Avcı, kendisinin ve çocuğunun güvenliğinin sağlanmasını istiyor.

İşkence gören kadınların sayısı yüzde 10 arttı

TİHV Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Raporu’na göre, işkence gördüğünü dile getiren kadınların sayısı yüzde 10 arttı.

Polisin darp ettiği iddia edilen hamile kadının raporuna el konuldu

İdil’de ev baskınında polisin şiddet uyguladığı iddia edilen ve hastaneye kaldırılan 8 aylık hamile Hatice Baykara’nın bebeğinin durumunun kritik. Polis hastanenin verdiği darp raporuna el koydu.

Uzaklaştırma kararına rağmen tehdit edilen kadın: Öldürülmekten korkuyorum

Adana’da uzaklaştırma kararı verilen eski erkek arkadaşı M.Ç.'nin tehdit ve şantajlarına devam ettiğini belirten A.M. 'Yeni bir kadın cinayetinin kurbanı olmak istemiyorum' diye seslendi.