Pınar Gültekin

Yargıtay, Pınar Gültekin davasında Mertcan Avcı'nın cezasının bozulmasını istedi

Yargıtay, Pınar Gültekin davasında katil Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın suç delillerini gizlemekten aldığı cezanın bozulmasını istedi.

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı

Pınar Gültekin’i boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’ya ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mercan Avcı da 4 yıl hapis cezası verildi.

Pınar Gültekin davası yeniden görüldü| Savcı indirimsiz ceza talep etti

İstinafın yerel mahkemenin kararını bozması sonrası yeniden görülen Pınar Gültekin cinayeti davasında savcı haksız tahrik indirimi uygulanmadan ceza verilmesini talep etti.

İstinaf mahkeme kararını bozdu, Pınar Gültekin davası yeniden görülecek

Muğla’da, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i vahşice katleden Metin Avcı’ya ‘haksız tahrik’ indirim uygulanarak verilen 23 yıl hapis cezası kararını istinaf mahkemesi bozdu, dava yeniden görülecek.

Menteşe Kadın Platformu adalet nöbetinde| Pınar Gültekin davası bitmedi, yeni başlıyor

Menteşe Kadın Platformu, Cemal Metin Avcı tarafından katledilen Pınar Gültekin için adalet nöbeti başlattı. Kadınlar her pazartesi Sınırsızlık Meydanı’nda oturma eylemi yapacak.

Sabina Spielrein, Lou Andreas Salome, Pınar Gültekin

Bir Orta Çağ cadısı gibi varilde yakılıyorsak bu bizi öldüren katilin gölgesi değil de bizim bizatihi tutuşturduğumuz bir kıyamet. Miş!

Av. Ceren Kalay Eken Bakanın ‘haksız tahrik’ açıklamasını değerlendirdi: Kadını yargılayan yargı yüzünden bu haldeyiz

Pınar Gültekin’in katiline verilen haksız tahrik indirimine gelen tepkiler üzerin, iktidar tarafından çeşitli açıklamalar yapılırken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, haksız tahrik indirimi üzerine çalışma

Pınar Gültekin davası istinaf mahkemesine taşınıyor

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'nın işlediği suça uygulanan haksız tahrik indirimini istinaf mahkemesine taşıdığını açıkladı.

Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar: Tehdit edildi, ölmediğini bilemezdi, Amacı eziyet etmek değildi...

Pınar Gültekin cinayeti davasında katile haksız tahrik indirimiyle verilen 23 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda sunulan gerekçeler ‘Avukat bile böyle savunmazdı’ dedirtti.

Kadınlar Pınar Gültekin cinayeti kararına öfkeli: Adalet sağlanana kadar mücadelemizden vazgeçmiyoruz

Kadınlar, Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı’ya haksız tahrik indirimi verilmesi kararına tepki göstermek için pek çok ilde sokağa çıktı.

Pınar Gültekin'in katiline haksız tahrik indirimiyle 23 yıl ceza verildi

Mahkeme Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'ya suçu haksız tahrik altında işlediğini gerekçe göstererek 23 yıl hapis cezası verdi.

Av. Alev Öztürk: Pınar’ın davası sanığın ağır bir ceza almaması için uzatılıyor

12 celsedir bir türlü sonuçlanmayan Pınar Gültekin davasının neden bu kadar uzatıldığını, iktidarın kadına yönelik şiddet politikalarını Avukat Alev Öztürk ile konuştuk.

Pınar Gültekin davasında yine karar çıkmadı

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı ve diğer sanıkların yargılandığı davanın 12’nci duruşmasında yine karar çıkmadı.

Pınar Gültekin davası: Bir kadın cinayeti davasının anatomisi

İktidarın kadın düşmanı politikaları belirliyor yargı kararlarını, ağır cezalar kadına yönelik suçlarda bu nedenle uygulanmıyor. O yüzden ‘Yasa tasarıları yaptık’ diyen AKP’ye inanmıyoruz.

Pınar Gültekin Davası| Sanık ‘yeni deliller sunacağım’ dedi, karar çıkmadı

Muğla’da görülen Pınar Gültekin davasında, sanık Cemal Metin Avcı’nın mahkeme heyetine yeni deliller sunacağını belirtmesi ve erteleme talep etmesi üzerine duruşma 16 Mayıs’a ertelendi.

Savcılık, Pınar Gültekin cinayeti sanığı Mertcan Avcı'nın tahliye kararına itiraz etti

Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın tahliyesine karar verilmesine savcılık itiraz etti.

Pınar Gültekin cinayetinde Mertcan Avcı tekrar tutuklandı

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada tutuksuz yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tutuklama kararı verildi.

Pınar Gültekin davası 11 Nisan’a ertelendi, mahkeme sanıklara kolonya ikram etti!

Pınar Gültekin davasında bugün 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 10’uncu duruşmada da karar çıkmadı. Cemal Metin Avcı’ya ‘Katil’ diyen baba salondan çıkarılırken mahkeme, sanıklara kolonya ikram etti.

Ankara Kadın Platformundan dayanışma çağrısı

Sezen Aksu'nun tehdit edilmesi, Aysel Tuğluk'un cezaevinde ölüme terk edilmesi ve Sedef Kabaş'ın tutuklanmasına dair Ankara Kadın Platformu basın açıklmasında bulundu.

Pınar Gültekin Davası| Pınar yaşıyorken yakılmış

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı ve diğer sanıkların yargılandığı davanın dokuzuncu duruşması görülüyor. Mahkemede okunan adli tıp raporunda Gültekin'in hayattayken yakıldığı ortaya koyuldu.