nafaka

Nafaka karşıtı kanun teklifi YRP'den sonra Gelecek Partisi'nden geldi

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin Meclise nafakayı hedef alan bir kanun teklifi sundu. Kanun teklifinin gerekçesindeki iddialar gerçekliği yansıtmıyor.

Kadınlar Medeni Kanun için TÜBAKKOM Çalıştayı'nda buluştu

Medeni Kanun Çalıştayına katılan siyasi parti temsilcileri, kitle örgütleri, akademisyenler ve 39 barodan avukatlar Medeni Kanun’a yönelik planlanan değişiklikleri masaya yatırdı.

Arabuluculuk kadın için dayatma ve şiddet demek

Adalet Bakanlığının düzenlediği Medeni Kanun Çalıştayında arabuluculuk başta olmak üzere yürütülen tartışmaları İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Merkez Sözcüsü Birsen Baş Topaloğlu değerlendirdi.

TBB: ‘Aile arabuluculuğu geri dönülemez sonuçlar getirebilir’

Adalet Bakanlığının düzenlediği “Türkiye Yüzyılında Türk Medeni Kanunu Çalıştayı"na katılan TBB, aile arabuluculuğu uygulamasının yerinde bir uygulama olmadığını söyledi.

5 yıllık dava, 575 lira nafaka

'Polisi aradığımda kimi ekipler; çocukların babası, barışma çabasında olan bir eş gözüyle bakıyor. Çocukların çırpınışları, benim korkudan hızlanan kalp atışlarım çoğu kez görmezden geliniyor.'

Kadınların hakikatine kör yaklaşmak: Medeni Kanun ve nafaka tartışması

Medeni Kanun'da değişiklik, başta Adalet Bakanı olmak üzere iktidarın gündeminde. Avukat Hatice Demir, bu gündemin kadınların hakikatine kör ve kadınların yararına olmadığını söylüyor.

Aldığım nafaka çocuğun 5 günlük masrafı bile değil

Bakanlık hangi kriterlere göre nafaka düzenlemesi yapmak istiyor! Zaten hem maddi hem manevi olarak yıkım yaşadığımız bu dönemde, bir yıkım da devletin kendisinden geliyor.

‘Sustukça sıra sana gelecek’ sözü ne doğruymuş

Bundan önceki dönemde siyasetle, ülkenin koşullarıyla hiç ilgilenmemiştim. Çünkü benim param bana yetiyordu. Yağımda kavruluyordum. Gerisi de beni ilgilendirmiyordu. Ne kadar da yanlışmış.

İzmir Barosu: 'Boşanmayı değil, kadınlara yönelik şiddeti engelleyin'

İzmir Barosu, bu sene sekizincisi düzenlenen Aile Şura'sına yönelik açıklama yaparak yasaların kadınlar aleyhine değiştirilmesine karşı durduklarını belirtti.

Kadın haklarına saldırı döneminde ‘8.Aile Şurası’

‘8.Aile Şurası, sermayenin ihtiyaçları kapsamındaki politikalarının cisimleşeceği bir Şura olarak hazırlanıyor’

CHP'li Sevda Erdan Kılıç: Asılsız iddialarla nafaka hakkı gasbedilemez

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Yeniden Refah Partisinin ‘Nafakanın sınırlandırılması’ için verdiği kanun teklifine tepki gösterdi.

EŞİK: Sahte mağduriyetlere nafaka hakkını gasbetmeye çalışıyorlar

Eşitlik İçin Kadın Platformu, Yeniden Refah Partisinin nafaka hakkının sınırlandırılması teklifine ilişkin açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisinden nafakaya dair kanun teklifi

Nafaka hakkına saldırılarla gündeme gelen Yeniden Refah Partisi, Meclisin Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna nafakanın sınırlandırılmasına dair kanun teklifi verdi.

Mahallemizde bir gün evli kalıp ömür boyu nafaka alan yok!

Çekin elinizi haklarımızdan ve hayatlarımızdan, biz kadınlar insanca yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Nafaka hakkımızı savunuyoruz, kadınların ve çocukların nafakası artırılsın istiyoruz!

EŞİK: Nafaka hakkının tartışılması sadece nafaka hakkı ile sınırlı değil

Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) Aile Bakanı ve Adalet Bakanının nafaka hakkı, boşanmalarda arabuluculuk üzerine söylemlerine karşı açıklama yaptı.

Yargı Reformu ile Medeni Hukuk hedefte

Meclis’in yeni döneminde kadınların haklarına, Medeni Kanun’a toplu bir saldırı hazırlığında olduğunu Adalet Bakanı’nın konuşmasından öğrendik.

Aile Bakanlığı, nafakayı hedefe koyma, kadınları güçlendirecek politikalar geliştir!

Kadınların güçlendirilmesine ilişkin bir söz etmeyen ama nafaka hakkını hedefe koyan bir Aile Sosyal Politikalar Bakanı var karşımızda...

EŞİK: Nafaka hakkına dokunmak da şiddet biçimidir

Süresiz nafaka hakkını hedef alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ı eleştiren bir açıklama yayımlayan EŞİK, nafaka hakkına göz dikmenin de bir şiddet biçimi olduğunu hatırlattı

Bakan Göktaş’ın nafaka açıklaması tepki çekti: ‘Haklarımıza dokundurtmayacağız’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın nafaka hakkına karşı söylemlerini İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi'nden Birsen Baş Topaloğlu ve Av. İlke Işık Ekmek ve Gül'e değerlendi.