nafaka

Mahallemizde bir gün evli kalıp ömür boyu nafaka alan yok!

Çekin elinizi haklarımızdan ve hayatlarımızdan, biz kadınlar insanca yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Nafaka hakkımızı savunuyoruz, kadınların ve çocukların nafakası artırılsın istiyoruz!

EŞİK: Nafaka hakkının tartışılması sadece nafaka hakkı ile sınırlı değil

Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) Aile Bakanı ve Adalet Bakanının nafaka hakkı, boşanmalarda arabuluculuk üzerine söylemlerine karşı açıklama yaptı.

Yargı Reformu ile Medeni Hukuk hedefte

Meclis’in yeni döneminde kadınların haklarına, Medeni Kanun’a toplu bir saldırı hazırlığında olduğunu Adalet Bakanı’nın konuşmasından öğrendik.

Aile Bakanlığı, nafakayı hedefe koyma, kadınları güçlendirecek politikalar geliştir!

Kadınların güçlendirilmesine ilişkin bir söz etmeyen ama nafaka hakkını hedefe koyan bir Aile Sosyal Politikalar Bakanı var karşımızda...

EŞİK: Nafaka hakkına dokunmak da şiddet biçimidir

Süresiz nafaka hakkını hedef alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ı eleştiren bir açıklama yayımlayan EŞİK, nafaka hakkına göz dikmenin de bir şiddet biçimi olduğunu hatırlattı

Bakan Göktaş’ın nafaka açıklaması tepki çekti: ‘Haklarımıza dokundurtmayacağız’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın nafaka hakkına karşı söylemlerini İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi'nden Birsen Baş Topaloğlu ve Av. İlke Işık Ekmek ve Gül'e değerlendi.

Aile Bakanı’na soruyoruz: Kaç kadın, çocuk şiddete mahkûm yaşasın?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş nafaka uygulamasına karşı ‘mağdur erkekler’e destek verdi. Kadınların yaşadıklarını görmezden gelen Bakan’a yanıtı Esenyalı’dan kadınlar veriyor.

Aile Bakanı Mahinur Göktaş, nafakaya göz dikti: ‘Mağdur erkeklerin de yanındayız’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, süresiz nafaka uygulamasına karşı ‘mağdur erkekleri’ savundu.

Laf lafı açınca: Bir nafaka sohbeti…

Balçova Ekmek ve Gül Gurubundan kadınların sohbeti nafakaya gelince bakın neler çıkıyor ortaya…

İzmir Narlıdere'de kadınlar buluştu, haklarını konuştu

Narlıdere ve Balçova Ekmek ve Gül Dayanışma Grubu, İstanbul Sözleşmesi'ni, yeniden düzenlenmesi ön görülen nafaka hakkını kadınlarla birlikte tartıştı.

Türkiye’de kadına yönelik şiddet gerçeği: Dilara ve Gül’ü devlet nasıl şiddet sarmalında bıraktı?

Evliliklerinin ilk gününden itibaren şiddete maruz kalan İstanbul’dan Dilara ve İzmir’den Gül devletin desteğini değil hep kösteğini görmüş olmalarının ‘faturası’nın ne olduğunu anlatıyor.

Yeşim Salkım’ı duysan delirirsin!

Nafakayı savunan niye savunuyor tek satır çalışmamış Yeşim Salkım’ın moderatörlükten çok provokatörlüğü çevresinde, nafaka düzenlemesi konuşuldu dün akşam. Nasıl mı? Duysan delirirsin!

Nafaka dekontuna ‘haram olsun’ yazan erkeğe tazminat cezası verildi

Nafaka dekontuna ‘Haram olsun’ yazan Barış A.’nın, boşandığı kadına 15 bin TL tazminat ödemesine hükmedildi.

‘Küçüğün rızası’ diyen Bakan çocukların nafakasına göz dikti

Bakan Bozdağ’ın yeni düzenlemeye dair verdiği bilgilerle daha önce dikkat çektiğimiz bir tehlike iyice ete kemiğe büründü. Kadınlara ödenen yoksulluk nafakası değil, iştirak nafakası da topun ağzında.

İzmir Barosu: Dün İstanbul Sözleşmesi, bugün Medeni Kanun, yarın ne olacak?

İzmir Barosu: Kadınların bağımsız olmasından, şiddetten uzak bir yaşam hakkı için mücadele etmesinden rahatsızlık duyanlardan oy devşirmek için yapılmaya çalışılan bu düzenlemelere izin vermeyeceğiz.

Nafaka hakkımız, vazgeçmiyoruz!

Uzun yıllar boyunca zorlu bir hayatı ve çocuğunun sorumluluğunu tek başına yüklenip, boşanma sürecinde şiddet riski yüzünden nafaka alamayan bir kadının isyanı…

Prof. Dr. Kadriye Bakırcı: Nafaka hakkına müdahale Anayasa’ya ve uluslararası sözleşmelere aykırı

‘Devlet yoksulluğa karşı sosyal yardımların kapsamını genişletmelidir; ancak sosyal yardım nafaka hakkının alternatifi değildir.’

‘Nafaka konusunda birilerinin sesi duyulacaksa bizimki duyulsun’

Kuaför Özlem, bekar bir anne. 2 oğlu için bağlanan nafakayı dahi zar zor alan Özlem, kadınların değil sadece kendilerine ‘nafaka mağduru’ diyen erkeklerin sözlerinin dikkate alınmasına tepkili.

Boşanmanın tüm yükü kadının sırtına: 'Kadınlar şiddet gördüğü evliliklerine devam etmek zorunda kalıyor'

Boşanma sürecinde olduğu eşi çocukları için 300 lira nafaka dışında hiçbir masrafına destek olmuyor, çocuk bakımının tüm ekonomik yükü Merve’nin sırtında.

Kadınlar haklarına yönelik saldırılar devam ediyor, kadınlar ne istiyor?

6. Yargı Paketi ile kadınları ne tehlikeler bekliyor, nafaka hakkının gasbı kadınlar için ne anlama geliyor, Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Eylem Sarıoğlu ile konuşuyoruz....