mağdur hakları yasa tasarısı

Mağdur Hakları Yasası yeniden gündeme geliyor

Kadını erkek karşısında güçsüzleştirdiği, kadın erkek eşitsizliği derinleştirdiği, şiddeti ‘aile içi bir mesele’ olarak ele aldığı için eleştirilen Mağdur Hakları Yasası yeniden gündeme geliyor.

6284 sayılı Şiddetle Mücadele Yasası neden hedefte?

6284 sayılı Yasa bir süredir hedefte. Yasa’yı değerlendiren Mor Çatı avukatlarından Deniz Bayram saldırının kadınların şiddete karşı mücadele etmesinin haklılığına karşı bir saldırı olduğu görüşünde.

Birlikte her şeyi başarırız

Müftülere resmi nikah yetkisi verilmesine karşı Batıkent Kardelen Mahallesi'nde imza kampanyası yürüten kadınlar bir araya geldikleri kadınlarla yaptıkları tartışmaları yazdı.

Fatih Tezcan bu sefer de e-posta ile tehdit etti: Röportajı geri çek

Ekmek ve Gül’e verdiği röportaj sonrası e-posta yoluyla eski eşi Güzin Bilgi’yi tehdit eden Fatih Tezcan, Bilgi’den röportajı geri çekmesini istedi.

Kadınlar ‘müftülük yasası geri çekilsin’ diyor

Müftülük yasasının meclisten geçmesine kadınlar tepki gösterdi. Yasaya karşı çıkan partilerin kadın milletvekilleri ve kadın örgütleri yasanın geri çekilmesini söylerken ‘mücadeleye devam’ dedi.

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubundan, AKP İl Başkanına cevap

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısını savunan AKP Denizli İl Başkanı Necip Filiz’e Denizli’deki Ekmek ve Gül kadın grubu tepki gösterdi.

Müftülük Yasası’na itirazımız var!

Erdoğan’ın ‘kadınlar istese de istemese de bu yasa geçecek’ dediği müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısına kadınların itirazı devam ediyor. Kadınlar bugün hem sokakta hem sosyal medyada olacak!

GÜNÜN İTİRAZI: Müftülük yasası o meclisten geçemez!

Erdoğan’ın ‘kadınlar istese de istemese de bu yasa geçecek’ dediği müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısına kadınların itirazı devam ediyor. Kadınlar bugün hem sokakta hem sosyal medyada olacak!

Kocaelili kadınlardan çağrı

Kocaelili kadınlar, illerindeki tüm kadınları, meclis’e sunulan Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısını konuşmak ve tartışmak üzere buluşmaya çağırıyor.

Erdoğan istese de istemese de kadınlar itiraz etmeye devam ediyor!

Denizli’de Kadınlar, müftülere nikah yetkisi öngören yasa tasarısını protesto etti. Kadınlar, “Hayatlarımızı belirleyecek yasaların bize sorulmadan yapılmasına itirazımız var” dedi.

Erdoğan’ın sözlerine kadınlar tepkili: Bu zihniyetin hayatlarımıza egemen olmasını engelleyebiliriz

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısına ilişkin Erdoğan’ın “İsteseniz de istemeseniz de Meclisten geçecek” sözlerine kadınlar tepkili:Bu zihniyetin hayatlarımıza egemen olmasını engelleyebiliriz

Müftülere nikah yetkisini kadınlar nasıl yorumluyor?

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren tasarıyı kadınlara sorduk. Kadınların birçoğu tasarıdan habersiz, içeriğini öğrendiklerinde ise tepki veriyor.

İstanbul’da ‘Müftülük yasasını geçirmeyeceğiz’ diyen kadınlar zincir oluşturdu

Müftülere nikah yetkisini içeren yasa tasarısının alt komisyondan geçirilmesine karşı Kadıköy’de toplanan kadınlar, “Bu yasa Meclisten geçmeyecek. Eşitsiz yaşamaktan bıktık” dedi.

İzmirli kadınlar yasa tasarısına karşı sokağa çıktı

İçişleri Komisyonunda bugün görüşülen ve Genel Kurula gönderilmek üzere Komisyondan geçen müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısıya karşı İzmir’de kadınlar eylemdeydi.

Kadınlar  eylemlerini Meclise taşıdı

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısı ile Mağdur Hakları Yasa Tasarısına karşı Meclis önünde eylem yapmak isteyen kadınlara polis engel oldu. Kadınlar eylemlerini Meclis içinde yaptı.

Kadınlar sokakta: Bu yasalar böyle geçmez!

Kadınlar, müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısına ve Mağdur Hakları Yasa Tasarısına karşı meclis açılışından hemen önce pek çok ilde sokağa çıktı, ‘Bu yasalar böyle geçmez’ diyerek eylem yaptı.

Kadınlar yasalara karşı sokakta

Kadıköy, İzmir ve Ankara'da bir araya gelen kadınlar, "Hayatlarımızı belirleyecek yasaların bize sormadan yapılmasına itirazımız var! Eşit ve özgür bir hayat için bu yasalar böyle geçmez" diyor.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Bugün her yerde ‘bu yasalar böyle geçmez’ diyoruz

100'den fazla kadın ve LGBTİ+ örgütünün çağrısıyla bugün kadınlar müftülere nikah yetkisi veren tasarıya ve Mağdur Hakları Yasası tasarısına karşı pek çok ilde sokakta olacak. Sen de katıl!

Bu yasanın sonuna kadar karşısındayız ve karşısında duracağız

Morsalkım Kadın Dayanışma Derneğinin Bursa’daki ve tüm Türkiye’deki kadınlara bir çağrısı var.

“Bu Yasalar Böyle Geçmez!” demek için kadınlar eylemde!

Müftülere nikah yetkisi getiren yasaya ve Mağdur Hakları Yasası'na karşı kadınlar 1 Ekim'de birçok ilde sokakta, 2 Ekim'de Meclis açılırken Ankara'da meclis önünde olacak.