İzmir

Direnişteki Lezita işçisi Burçak Gürledik: Mobbing ve baskıya karşı sendikalı oldum

İzmir Kemalpaşa’da faaliyet yürüten Abalıoğlu Lezita fabrikasında işten atılan ve direnişe geçen işçilerden Burçak Gürledik: Mobbing ve baskı sebebiyle sendikalı oldum.

İzmir'de işçi kadın buluşması: Kadınların örgütlenmesi önündeki engelleri yine kadınlar kaldıracak

Ekmek ve Gül İzmir'in çağrısıyla yan yana gelen işçi kadınlar 8 Mart'tan 1 Mayıs'a mücadelenin olanaklarını konuştular.

İzmir'de yüzlerce kişi 'Zamlar geri alınsın, ücretlere ek zam yapılsın' dedi

İzmir'de Emek ve Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla yapılan kitlesel basın açıklamasında başta temel tüketim ürünleri olmak üzere zamların geri alınması ve ücretlere zam yapılması talebi yinelendi.

Bir yoldaşlık hikayesi: Grup Dost Yürek

1993 yılından bu yana müzik hayatına devam eden Grup Dost Yürek ilkeleri olan bir grup. Onlarınki bir yoldaşlık hikayesi…

Üniversiteli kadınlardan 8 Mart izlenimleri: Örgütlü ve birlikte mücadeleden başka yol yok

İzmir 8 Mart eyleminin bir parçası olan, eylemin kendilerine güç kattığını söyleyen üniversiteli kadınlar yazdı: Haklarımız ve hayatlarımız için mücadele ederken, iki ayrı eylem yapılması niye?

Tıp öğrencileri şiddete ve eşitsizliğe karşı alanda olacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden kadın öğrencilerle 8 Mart’a giderken yaşadıkları sorunları konuştuk.

Çorum Dernekleri Federasyonundan 8 Mart Etkinliği: Kadınlar eşitlik, özgürlük ve barış istedi

Çorum Dernekleri Federasyonunun, 8 Mart dolayısıyla yaptığı etkinlikte birlikte mücadele çağrısı öne çıkarken, savaşa karşı barış talebi de dile getirildi.

8 Mart’ta işçi kadınlar taleplerini sahneden duyuracak!

İşçi kadınlar 8 Mart taleplerini sahneden duyurmaya hazırlanıyor. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini anlatan Duvar adlı oyun 9 Mart’ta Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Gözaltına alınan Ceren Ağaç nerede?

İzmir'de YDK (Yeni Demokrat Kadın üyesi) üyesi Ceren Ağaç'tan gözaltına alındığından beri haber alınamıyor!

Kadınlar zamlara öfkeli: Çocuğumu ben değil, başkaları okutuyor!

İzmir Bornova'da Atatürk Mahallesinden kadınlar zamlara isyan etti: Bu nasıl adalet? Başkaları çocuklarımı okutuyor. Geçinemiyorum. Sarayda yaşamakla olmuyor, fakir fukaranın adaletini sorun!

Emir Sultan'da yoksul çocuklar tarikatların kıskacında

İzmir Emir Sultan Mahallesi’nde 7-15 yaş arası 61 çocuk aylardır okula gitmiyor. Ailelerin çoğu maddi yetersizliklerini gerekçe gösterirken bazı çocukların tarikat kurslarına gönderildiği öğrenildi.

Tire’deki bir lisede sistematik istismar skandalı: Tehdit ve şantajla öğrencileri istismar etti

Lise müdürü M.A.'nın kız öğrencileri istismar ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.M.A’nın 10 yıl önceki istismarına ilişkin savcılığa şikayette bulunan genç öğretmen: 'Korkmayın, şikayetçi olun'

Bu çadırın altında çok hikaye var

Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifinin düzenlemiş olduğu Kadın Üretici Pazarı yan yana geldikçe çoğaldıkları, az bir soluklanıp nefes aldıkları yer kadınlar için.

Çocuğun gözüyle ırkçılık

İzmir’den bir Ekmek ve Gül okuru, yakılarak öldürülen üç Suriyeli gencin ardından yazdı…

‘Zifiri karanlıkta okula, işe gitmek istemiyoruz’

Türkiye’de 2016 yılından beri uygulamaya devam ediyor. karanlıkta okula ve işe tedirgin giden kadınlar ve çocuklar durumdan muzdarip: Sinirliyiz, dikkatimiz dağınık, odaklanamıyoruz.

Süpürgeci kadın işçiler: Genel grev en doğru karar!

Geçinemiyoruz diyen süpürgeci kadın işçiler maaşlarının yüzde 50’sinin vergiye gittiğini, kaygıyla yaşayıp kaygıyla çalıştıklarını dile getirerek, genel grevin en doğru karar olduğunu söylüyor.

İzmir’de KESK’li kadınlar: Vazgeçmiyoruz!

İzmir’de KESK üyesi kadınlar 25 Kasım öncesinde bir araya gelerek, “Eşitlik ve özgürlük mücadelemizden vazgeçmiyoruz, isyanımızı büyütüyoruz” dedi.

İzmir Buca’dan genç kadınlar: ‘Korkmadan yaşamak istiyoruz’

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi ve lise öğrencisi genç kadınlarla giderek artan kadına yönelik şiddeti, şiddet biçimlerini, nedenlerini ve 25 Kasım’a hangi taleplerle gittiklerini konuştuk.

Belediye işçisi kadınlardan 25 Kasım sözü: ‘Övgüler yetmez, talepler karşılansın’

İzmir’de Genel-İş üyesi kadınlardan şiddete karşı örgütlü mücadele çağrısı: Örgütlenirsek neler olur başta bilmezdik ama şimdi etkin oldukça ne kadar fayda sağladığını da gördük.

İzmir’den Genel-İş üyesi kadınlar: Artan oranlı vergi cebimizi yakıyor

Vergi adaletsizliğine karşı basın açıklaması yapan Genel-İş İzmir 2 No'lu Şubesi Kadın Komisyonu, "Vergide adalet istiyoruz, artan oranlı vergi sistemine hayır diyoruz" dedi.