İzmir

Tire’deki bir lisede sistematik istismar skandalı: Tehdit ve şantajla öğrencileri istismar etti

Lise müdürü M.A.'nın kız öğrencileri istismar ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.M.A’nın 10 yıl önceki istismarına ilişkin savcılığa şikayette bulunan genç öğretmen: 'Korkmayın, şikayetçi olun'

Bu çadırın altında çok hikaye var

Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifinin düzenlemiş olduğu Kadın Üretici Pazarı yan yana geldikçe çoğaldıkları, az bir soluklanıp nefes aldıkları yer kadınlar için.

Çocuğun gözüyle ırkçılık

İzmir’den bir Ekmek ve Gül okuru, yakılarak öldürülen üç Suriyeli gencin ardından yazdı…

‘Zifiri karanlıkta okula, işe gitmek istemiyoruz’

Türkiye’de 2016 yılından beri uygulamaya devam ediyor. karanlıkta okula ve işe tedirgin giden kadınlar ve çocuklar durumdan muzdarip: Sinirliyiz, dikkatimiz dağınık, odaklanamıyoruz.

Süpürgeci kadın işçiler: Genel grev en doğru karar!

Geçinemiyoruz diyen süpürgeci kadın işçiler maaşlarının yüzde 50’sinin vergiye gittiğini, kaygıyla yaşayıp kaygıyla çalıştıklarını dile getirerek, genel grevin en doğru karar olduğunu söylüyor.

İzmir’de KESK’li kadınlar: Vazgeçmiyoruz!

İzmir’de KESK üyesi kadınlar 25 Kasım öncesinde bir araya gelerek, “Eşitlik ve özgürlük mücadelemizden vazgeçmiyoruz, isyanımızı büyütüyoruz” dedi.

İzmir Buca’dan genç kadınlar: ‘Korkmadan yaşamak istiyoruz’

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi ve lise öğrencisi genç kadınlarla giderek artan kadına yönelik şiddeti, şiddet biçimlerini, nedenlerini ve 25 Kasım’a hangi taleplerle gittiklerini konuştuk.

Belediye işçisi kadınlardan 25 Kasım sözü: ‘Övgüler yetmez, talepler karşılansın’

İzmir’de Genel-İş üyesi kadınlardan şiddete karşı örgütlü mücadele çağrısı: Örgütlenirsek neler olur başta bilmezdik ama şimdi etkin oldukça ne kadar fayda sağladığını da gördük.

İzmir’den Genel-İş üyesi kadınlar: Artan oranlı vergi cebimizi yakıyor

Vergi adaletsizliğine karşı basın açıklaması yapan Genel-İş İzmir 2 No'lu Şubesi Kadın Komisyonu, "Vergide adalet istiyoruz, artan oranlı vergi sistemine hayır diyoruz" dedi.

İzmir’de Las Tesis davası karar için ertelendi

Kadınlara yönelik saldırıları Las Tesis dansı ile protesto eden 24 kadın hakkında açılan davanın duruşması karar verilmek üzere ertelendi.

Uluslararası Kadın Sempozyumu: Birlik ve mücadele tek seçenek

İzmir Kadın Oyunları Festivali final etkinliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Kadın Sempozyumunda öne çıkan vurgu, mücadele, dayanışma ve birlik oldu.

Uzundere pazarcı esnafı kadınlar: Üretiyoruz ama hayat pahalılığına yetişemiyoruz

Uzundere pazarcı esnafı kadınlar: Gelir seviyemiz düşük olduğu için insanca yaşayamıyoruz. Sadece yaşadık demek için yaşıyoruz.

Bina yıkıldı, öğrenciler bahçede ders görüyor

Depremde hasar gören okulun öğrencileri bir başka okula nakledildi. Fiziki yetersizlik nedeniyle öğrenciler bahçede ders görüyor.

Yılın 6 ayı işsiz kalan Roza güvenceli bir iş istiyor

Roza İŞKUR üzerinden başvuru yapıp geçici işlerde çalışan bir kadın. Yılın 6 ayı işsiz kalıyor. ‘Genelde okul temizlik işleri çıkıyor. 6 ay çalışıyorum sonra 1 sene işsiz.

İzmir’in 30 ilçesinde kadın forumları düzenlenecek

İzmir’in 30 ilçesinde kadınların yaşadığı sorunlara çözüm bulmak amacıyla Tematik Kadın Forumları düzenlenecek.

Katledilen Ceyda Yüksel’in duruşması 22 Ekim’e ertelendi

Ceyda Yüksel’i katleden Serkan Dindar’ın yargılandığı dava görüldü. Bir sonraki duruşmayı 22 Ekim tarihine ertelenirken, mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Çok canım sıkılıyor... Sanatçı vuralım istersen!*

İzmir’den tiyatro oyuncusu Beldem Şengül yazdı…

Karşıyaka Belediyesi işçileri: İstismar sanıklarının tahliye edilmesi kabul edilemez

Karşıyaka Belediye çalışanları Elmalı’da çocuk istismarı faillerinin serbest bırakılmasına tepki göstererek yargıya seslendi: Sözleşme uygulansaydı, çocuklar korunabilirdi!

Dikili Kadın Platformu: 1 Temmuz’da da alanlardayız

Dikili Kadın Platformu “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz” diyerek 1 Temmuz’da yapılacak eyleme çağrı yaptı.

Mücadele sürüyor, kadınlar 1 Temmuz'da sokağa çağırıyor!

İstanbul, Ankara ve İzmir’den İstanbul Sözleşmesi kampanya gruplarından çağrı 1 Temmuz çağrısı: Kadın düşmanı politikalara karşı gücümüzün birliğimizden geldiğini biliyoruz.