İzmir

‘İntihar etti’ denilen Selma’nın arkadaşları: İntihar değil baskı, şiddet, cinayet!

Buca’daki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden Selma E.’nin arkadaşları, olayın intihar değil cinayet olduğunu iddia ederek, Selma’nın ölümünden kocası İbrahim E.’nin sorumlu olduğunu söyledi.

EMEP’li kadınlar, İzmir Meslek Fabrikası işçilerini ziyaret etti

Emek Partili kadınlar, direnişte olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası emekçilerini ziyaret etti.

İzmir’de Selma E.’nin şüpheli ölümü!

İzmir Buca’da Selma E. adlı kadın şüpheli bir şekilde evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Evli olduğu İbrahim E. intihar ettiğini söylerken, komşuları ölümün şüpheli olduğunu belirtti.

Meslek Fabrikası eğitmen ve emekçilerinin direnişi sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası emekçileri eski belediye binası önündeki direnişlerinin 2. gününde taleplerini yineledi.

İzmir Meslek Fabrikasında işsiz kalan 28 öğretmen daimi iş istiyor

İzmir Meslek Fabrikasında çalışan ve taşeron şirketin sözleşmesinin dolması üzerine işsiz kalan 28 öğretmen eylem yaparak daimi iş taleplerini duyurdu.

Artık daha fazla korkmak istemiyoruz!

İzmir’den bir okuyucumuzun mektubu: ‘Korkmanın yükünü çocuk yaşta taşımaya başlayan biz kadınlar, daha fazla korkmak istemiyoruz’.

Şimdi vakit varken dur diyelim

'Evlatları için fedakarlık yapıp emekli olduğu halde çocuklarını okutabilmek için hastalığına rağmen çalışmak zorunda bırakılan bir anne. Hasibe anne...'

DEÜ Hastanesi çalışanları kreş talepleri için rektörlüğe dilekçe verdi

DEÜ Hastanesi sağlık emekçileri kreş talepleri için rektörlüğe dilekçe verdi. Dilekçede kreşin anayasal bir yükümlülük olduğu hatırlatılarak kreş sorunun bir an önce çözülmesi talep edildi.

‘Şu an çocuğumun sağlık masrafı bile karşılanmıyor’

Müzisyen ve Esnaf Özlem Korucu Altınova ekonomik krize eklenen pandemiyle birlikte borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söylüyor.

Kadın işçiler: Yan yana durursak sorunların üstesinden geliriz

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube üyesi kadın işçiler, yaşadıkları şiddeti ve nasıl güçlendiklerini anlattı.

Balçova ve Narlıdere Ekmek ve Gül Kadın Dayanışması gruplarından dayanışma çağrısı

Balçova ve Narlıdere Ekmek ve Gül Kadın Dayanışması grupları “Sevgili kız kardeşlerimiz, Hepimize geçmiş olsun…” diyerek, deprem yaralarını dayanışma ile sarma çağrısı yaptı.

KESK İzmir Kadın Meclisi: Şiddete karşı birlikte mücadele

KESK İzmir Kadın Meclisi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü öncesi ‘Yaşamımızı savunuyoruz’ diyerek basın açıklaması yaptı.

‘Utanması gereken biz değiliz’

İzmir tramvayında güvenlik personeli olarak çalışan kadın işçi: Biz çok şey istemiyoruz insanca çalışmak istiyoruz.

Yaralarımızı birlikte sarmak için...

İzmir’de yaşanan deprem sonrası Bornova Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısına kulan veren Ekmek ve Gül Kadın Kadın Dayanışma Derneği, Kocaeli’den İzmir’e dayanışma ve kız kardeşlik ağlarını ördü.

Haber-Sen İzmir Şubesi PTT kreşinin kapatılmasını protesto etti

PTT Kreşlerinin kapatılması kararını Haber-Sen protesto etti: ‘Kreşler, kamu kurumlarının kar edeceği, kar-zarar hesabı yapacağı yerler değildir’

Çadır kentte mesai bitiyor gönüllü çalışma başlıyor

Belediye emekçileri de mesai saatlerinde görevlerini yerine getirirken mesai saatleri dışında da gönüllü olarak çalışıyor.

Depremin görünür kıldığı: İşsizlik, yoksulluk, açlık, adaletsizlik…

Deprem kaygısıyla çadırlara sığınanların çoğu, pandemi döneminde ya işsiz kalmış insanlardan oluşuyor ya da kazancı insanca yaşamaya yetmiyor.

Çadırda yaşam nereye kadar?

İzmir depreminin ardından çadırlarda kalan depremzedeler, depremin şokunu üzerlerinden atamazken gelecek günlerin kaygısını taşıyor.

Ekmek ve Gül okuru öğretmenlerden çadırkentte kalan çocuklara dayanışma…

İzmir’deki depremin ardından çadırkentlerde dayanışma sürüyor. Ekmek ve Gül okurlarından olan öğretmenler de depremzede çocuklarla gün içerisinde bir araya gelip etkinlikler yapıyor.

İzmir depremi sonrası sağlık çalışanlarının kreş talebi yeniden gündeme geldi

SES İşyeri Temsilcisi Başak Edge Gürkan, İzmir'de depremin ardından Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kreşin eğitime bir hafta ara vermesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.