İzmir

Çok canım sıkılıyor... Sanatçı vuralım istersen!*

İzmir’den tiyatro oyuncusu Beldem Şengül yazdı…

Karşıyaka Belediyesi işçileri: İstismar sanıklarının tahliye edilmesi kabul edilemez

Karşıyaka Belediye çalışanları Elmalı’da çocuk istismarı faillerinin serbest bırakılmasına tepki göstererek yargıya seslendi: Sözleşme uygulansaydı, çocuklar korunabilirdi!

Dikili Kadın Platformu: 1 Temmuz’da da alanlardayız

Dikili Kadın Platformu “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz” diyerek 1 Temmuz’da yapılacak eyleme çağrı yaptı.

Mücadele sürüyor, kadınlar 1 Temmuz'da sokağa çağırıyor!

İstanbul, Ankara ve İzmir’den İstanbul Sözleşmesi kampanya gruplarından çağrı 1 Temmuz çağrısı: Kadın düşmanı politikalara karşı gücümüzün birliğimizden geldiğini biliyoruz.

İzmir'de 1 Temmuz'da sokaklarda 'Vazgeçmiyoruz' sesi yankılanacak

İstanbul Sözleşmesi İzmir Kampanya Grubu 1 Temmuz'da 18.30'da Türkan Saylan Kültür Merkezi önüne yan yana gelmeye çağırıyor.

İzmir'de kadınlar pedalları barış için çevirdi

Konak Kent Konseyi Mülteci Meclisi, Dünya Mülteciler Günü kapsamında mülteciler için etkinlik düzenledi. Etkinlikte kadınlar pedalları barış için çevirdi.

Foçalı kadınlar: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

Foçalı kadınlar bir araya gelerek ‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz’ diye haykırdı. Açıklama yapan kadınlar Danıştay’a açılan davaların bekletilmesine ve sonuçlanmamasına tepki gösterdi.

İzmir'de HDP'ye yönelik saldırıda katledilen Deniz Poyraz uğurlanıyor

HDP İzmir il binasına yönelik silahlı saldırıda öldürülen Deniz Poyraz, binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle uğurlanıyor.

İzmir'den kadınlar: Katillerden hesabı kadınlar soracak!

HDP İzmir il binasında Deniz Poyraz'ın öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan kadınlar, "88 kadın katledildi yazıyor HDP binasındaki pankartta. Bu pankarta Deniz'in ismini kurşunlarla yazdınız" dedi.

İzmir’de kadınlardan 1 Temmuz’da sokağa çağrı

İzmir’de kadınlar ilçe, mahalle ve iş yerlerinden kadınlara bildiri dağıtarak 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesini savunmaya sokağa çağırıyor.

İzmir'deki ilk kadın protestosu metro duvarına resmedildi

Türkiye tarihlerinde ilk olarak kayıtlara geçen İzmir'de 1828 yılında ekmek zammına karşı kadınların yaptığı protesto eylemleri İzmir Metrosu’nun duvarlarına resmedildi.

Gazeteci Ruken Demir'in davası 5 Ekim'e ertelendi

Gazeteci Ruken Demir’in haber kaynaklarıyla yaptığı görüşmeler ve hazırladığı haberler gerekçe gösterilerek “terör örgütü üyeliği” iddiasıyla yargılandığı dava 5 Ekim'e erteledi.

Ceza alan istismar sanığı serbest, anneden kadınlara dayanışma çağrısı

Mahkeme, eşinin 6 yaşındaki torununa istismarda bulunan Mehmet Ali B’yi 12 yıl 6 ay ceza almasına rağmen “yaşı ve sağlık durumu”nu göz önünde bulundurarak adli kontrol uygulamasıyla serbest bıraktı.

7 yıldır şiddet gören kadın sesinin duyulmasını istiyor

7 yıldır eski erkek arkadaşı R.K.’nin şiddetine maruz kalan R.D., şikâyet dosyanın emniyette bekletilmesine tepki göstererek, ‘Sesimiz duyulsun, bir an önce bu kişi için işlemler başlatılsın’ dedi.

Zeynep Çetinkaya'yı öldüresiye darp eden Berk Öcalan serbest bırakıldı

Zeynep Çetinkaya'nın kendini darp eden Berk Öcelan’a karşı açtığı davanın ilk duruşması Karşıyaka Adliyesi 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Sanık serbest bırakıldı!

Aliağa'da bir kadın oğlu tarafından vuruldu

Aliağa’da yaşayan Ayten Ç, Behçet K. ve Hasan T. isimli iki kişi, kadının oğlu tarafından vuruldu. Behçet K. ve Hasan T. hayatını kaybetti, Ayten Ç.'nin hayati tehlikesi devam ediyor.

Katledilen Ceyda Yüksel’in duruşması 10 Ağustos’a ertelendi

Ceyda Yüksel’i katleden Serkan Dindar’ın yargılandığı dava görüldü. Mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 10 Ağustos tarihine ertelerken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kadın set işçisi olmak: Kayıt dışılık, borçlara mahkûmiyet, cinsiyetçilik…

Çoğunluğu kayıt dışı çalışan set işçileri pandemi sürecinde ne KÇÖ’den ne nakdi ücret desteğinden yararlanabildi. Set işçisi bir kadın, set işçilerinin yaşadıklarını anlattı.

Çocuklarını evde yalnız bırakmak zorunda kalan sağlıkçılar kreş istiyor

SES İzmir Şubesi Eş Başkanı Nursel Yücesoy: Hastanelerin 24 saat ücretsiz hizmet veren kreşler açılmasını istiyoruz.

ŞÖNİM'e başvuran kadından kanıt istendi

İzmir’de maruz bırakıldığı psikolojik şiddet nedeniyle ŞÖNİM’i arayarak destek isteyen kadının sığınma evi talebi kabul edilmedi.