iyi hal indirimi

Kız kardeşini istismar eden erkeğe iyi hal indirimi

10 yaşındaki kız kardeşinin görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşan ve telefonunda müstehcen içerikli çocuk videosu bulunan Mehmet T.'ye iyi hal indirimi verildi.

Cemaatte çocuk istismarına iyi hal indirimi

Ordu’da Süleymancılar Cemaati’ne ait bir erkek öğrenci yurdunda 12 yaşındaki çocuğu istismar eden kurs hocasına verilen cezada indirime gidildi.

Çocuk istismarına yine "iyi hal" indirimi

Zonguldak'ta iki çocuğu istismar eden Necmi K.'ye iyi hal indirimi uygulandı.

Son 10 ayda 7 kadın katili, 7 istismarcı ve 3 şiddet uygulayan erkeğe indirim verildi

CHP Milletvekili Taşçıer, “32 yıllık eşini 24 kez vahşice bıçaklayıp öldüren erkeğe bile indirim verilen bir hukuk düzeninden bahsediyoruz. Ben iktidar temsilcilerine sesleniyorum, çözülmüş mü sorun?"

Kadın katillerine haksız tahrik ve iyi hal indirimleri

Zonguldak ve Mersin’de yaşanan iki kadın cinayetinde, sanığın biri ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alırken haksız tahrikten de yararlandı. Diğer olayda da sanıklar iyi hal indirimi aldı.

Kızını katleden babaya 'tahrik' ve 'iyi hal indirimi' yapılarak verilen ceza onandı

Kayseri'de kızı Şahinder Karakulak'ı katleden Basri Karakulak isimli erkeğe verilen 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimleri bölge mahkemesi tarafından onandı.

Dilan Toptaş’ın katilinin geleceği düşünüldü: İyi hal indirimi!

Kasten öldürmeden yargılanan Dilan Toptaş’ın katiline ‘geleceği üzerindeki olası etkileri ve yargılama sürecinde sergilediği davranışlar’ gerekçe gösterilerek iyi hal indirimi verildi.

'İndirimde düzenlemeler yapacağız' sözü havuç-sopa siyasetinde havuç olarak kullanılıyor

Av. Yelda Koçak, Adalet Bakanının 'iyi hal indirimlerine' dair yapacağını söylediği düzenlemenin havuç-sopa siyasetinde havuç olarak kullanıldığını söyledi.

Kadın ve çocuğa dönük suçlarda iyi hal ve tahrik indirimleri…

Eşitlik İçin Kadın Platformu gönüllüsü Avukat Yelda Koçak ile kadın ve çocuğa dönük suçlarda iyi hal ve tahrik indirimlerini konuştuk.

Eşini öldürmek isterken baldızını öldürdü iyi hal indirimi aldı| Takım elbise cezayı düşürmesin

Ankara’da Zennure Ünal’ı öldürmek isterken baldızını öldüren Abdulsamed Ünal ‘iyi hal’ indirimi aldı. Karara tepki gösteren Zennure Ünal, ‘Takım elbise cezayı düşürmesin’ dedi.

Eşini 25 bıçak darbesiyle öldürdü, mahkeme tahrik ve iyi hal indirimi verdi!

Samsun'da kendisinden boşanmak isteyen Merve Şahin’i 25 bıçak darbesiyle öldüren Enis Adem Şahin'e hem tahrik hem iyi hal indirimi uygulandı!

Didem sevgilisiydi öldürdü; ya karısı, ya tüm kadınlar...

Rezidansta Didem’in öldürülmesi, sevgiliye, eşe, çocuklara ve tüm kadınlara uzanan sistematik erkek şiddetinin açık gösterisi olduğu kadar, devletin de önlem almamasından doğan karanlık yüzüdür.

GÜNÜN BİLGİSİ: Ceren’in katili nasıl elini kolunu sallaya sallaya sokaklarda dolaşabildi?

Katil 14 yıl önce (tıpkı Ceren’i öldürdüğü gibi) hiç tanımadığı bir genci öldürmeye kalkmasına rağmen neden açık cezaevine nakledildi? Firar etmesine rağmen neden tekrar açık cezaevine kondu?

Öğrencisini istismar eden Kuran Kursu hocası tutuklandı

Kuran Kursu hocasının istismarı, çocuğun verdiği ifadeyle ortaya çıktı. Dava boyunca tutuksuz yargılanan sanık bir de ceza indirimi aldı!

GÜNÜN İSYANI: Emine Bulut gibi ben de ölmek istemiyorum!

Evli kaldığı 6 yıl boyunca eşinden sistematik şiddet gören Ümran K. boşanmak istediği eşinin “iyi hal indirimi” nedeniyle tahliye edilmesine tepki gösterdi.

Kendisini 19 yerinden bıçaklayan erkeğe verilen iyi hal indirimine isyan etti!

Kendisini 19 yerinden bıçaklayan eşine ‘iyi hal indirimi’ uygulanmasına isyan eden Sedef Vatansever; “Adalet kadının yanında diyorlar ben kadının yanında da olduğuna inanmıyorum” dedi.

GÜNÜN DİKKATİ: ‘Haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirimi erkek şiddetini artırıyor

Bir yandan davalarda kadın cinayetlerine, cinsel saldırılara ceza indirimleri yağarken diğer yandan kadınlar indirimlere karşı sesini yükseltiyor: İndirimler erkek şiddetini artırıyor!

Çocuk istismarına yine ‘iyi hal’ indirimi!

Çocuğa cinsel istismardan tutuklu olan sanığa mahkemenin ‘iyi hal’ indirimi vermesi tepki çekti. Çocuklar için hazırlanan bir kitapta ise çocuğa yönelik cinsel istismar hikayeleştirildi.

Yargıtay’dan skandal karar: Zina yasada yok ama uygulamada var!

Yargıtay eşini öldürmeye teşebbüs eden kocaya verilen 20 yıllık hapis cezasını ‘sadakat yükümlülüğü’ diyerek bozdu! Dizi dizi indirim verilmesini istedi.

İstismarcının hangi davranışını olumlu buldunuz!

13 yaşındaki zihinsel engelli çocuk istismara uğradığını anlattı. İstismarcı ‘rızası vardı’, annesi ‘şikayetçi değilim’ dedi. Mahkeme ise olumsuz davranışı görülmediği gerekçesiyle cezayı indirdi!