futbolda cinsiyetçilik

Adıyaman’da kadın futbol turnuvası: İktidarların, sermayenin, mafyanın elinde olan futbola karşıyız

Adıyaman’da çalışma yürüten kitle örgütlerinden kadınlar kadın futbol turnuvası düzenliyor: Cinsiyetsiz, adil, şiddetsiz bir futbol diyoruz.

Düzce Kadın Futbol Kulübü oyuncuları: Desteklenirsek daha iyisini yaparız

Maddi tüm imkansızlıklara, her tür zorluğa karşı ısrarla futbol oynamaya sürdüren Düzce Kadın Futbol Kulübü oyuncuları, her anlamda destek bekliyor.

Cinsel taciz iddiaları sonrası ABD kadın futbol liginde maçlar durdu

ABD’li kadın futbol oyuncuları kulüplerdeki cinsel taciz olaylarına karşı maç durdurdu, yaşanan tacizleri sahada seyircilerle birlikte protesto etti.

Yeşil sahadaki kadınlardan yeşil cübbelilere cevap

Halı saha maçlarımızı ilk yapmaya başladığımızda sürekliliği sağlayamayacağımızı düşünenlere, yıllardır halı sahada yükselttiğimiz gücümüzle, saygı göstermeyi öğrettik.

‘En büyük sen değil misin? Aldırma kaplan aldırma’

Adanaspor Kulübü Kadın Taraftar Grubu Dişi Kaplanlar, 11. yılını kutluyor. Kadınların anlattıklarını okurken sizin de içinizden ‘Vay be, başka bir futbol mümkünmüş’ gibi tepkiler geçecektir

GÜNÜN DİKKATİ: Brezilya’da kadın futbolcular erkeklerle aynı ücreti alacak

Kadınlar ve erkekler arasındaki ücret eşitsizliği tüm dünyada varlığını sürdürürken, Brezilya’da kadın futbolcuların erkeklerle aynı ücreti alacak.

KADIN FUTBOLCULAR İSYANDA: Bu, kadınların bedenleri üzerindeki tahakküme karşı da bir isyan!

ABD’den Suudi Arabistan’a, İspanya’dan İran’a, Latin Amerika’dan Türkiye’ye dünyanın dört bir yanında kadınlar, sporda ücret eşitsizliğine, tribünlerdeki cinsiyetçiliğe karşı isyanda!

Kadınlar Seher için sahaya çıktı

İran’da erkek kılığında maç izlediği için hapis cezası verilmesi üzerine bedenini ateşe veren Seher Hudayari için kadınlar Küçükçekmece’de futbol müsabakasında buluştu.

Banu Yelkovan: Kız çocukları kendilerine ‘yakıştırılan’ sporlara yönlendiriliyor

Spor Yorumcusu Banu Yelkovan, Türkiye’de kız çocuklarının kendilerine ‘yakıştırılan’ sporlara yönlendirildiğini söylüyor.

GÜNÜN KİTABI: Futbolda cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı sempozyum kitabı çıktı!

CŞMD geçen yıl gerçekleştirdiği, Türkiye'de futbol alanında cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığına odaklanan Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyumunun kitabını yayımladı.

CŞMD, Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele paneli düzenliyor

ÇŞMD’nin #FootballPeople kapsamında düzenlediği, “Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele: Davalar ve Güncel Gelişmeler” paneli ve kitap lansmanı 16 Ekim’de Kadir Has Üniversitesinde.

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Kadın sporculara destek vermek günahmış!

Çaykur Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu’nun ‘Kadın sporculara yardım etmem, günahtır’ dediği öne sürüldü. Kendisine bir hatırlatmamız var..

Başka bir halı saha mümkün mü?

Diyoruz ki, başka bir halı saha mümkün. Kadınlar olarak takım kurabilir, “koymak” için değil keyif almak için maç yapabilir, futbolu şiddetin üretilmesine karşı taraf yapabiliriz.

İstismara uğradı, uyuşturucuya alıştırıldı, şimdi de tehdit ediliyor

Lise yıllarında futbol oynarken istismara uğradığını söyleyen 23 yaşındaki Tuğçe Ö uyuşturucu ve fuhuş batağına düşerek zorlu bir hayat yaşamış. Tuğçe yine istismara uğramaktan korkuyor.

GÜNÜN SEVİNCİ: Gol gibi gol

Meksikalı kadın futbolcu Charlyn Corral’ın attığı gol alkışlarla ve sevinçle karşılandı. Muhteşem bir gol atan Corral’in golünü İspanyol basını “Ne Messi, ne Cristiano...” başlığıyla duyurdu.

GÜNÜN SKANDALI: Kadınlara ‘yanlışlıkla’ bilet dağıtılmış!

İran’da kadınların erkek futbol takımlarının maçlarını izlemesine yönelik yasağın kaldırıldığı sevinci kısa sürdü. İran Futbol Federasyonu kadınlara yanlışlıkla bilet satıldığını söyledi.

Bursalı kadınlar: Ayrı vagon uygulamasını kabul etmiyoruz!

Belediye Başkanı'nın ayrı vagon uygulama isteğine kadınlardan cevap var. Kadınlar projenin gerçekleşmesine ve bu ayrımcılığa izin vermeyecek!

GÜNÜN RAKAMI: 100 erkek öğrencinin 64'ü kadından 'iyi bir eş ve anne' olmasını bekliyor

Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Aslı Bugay üniversite öğrencileri arasında bir araştırma yaptı. Sonuç, üniversiteli erkekler bile kadına ‘kır dizini otur’ diyor!

Antalyaspor'a 'tecavüz marşı' davası

'Tecavüz marşı' çalarak 'galibiyet sevinci' yaşayan Antalyaspor'a Antalyalı kadınlar dava açmıştı.