Cumartesi Anneleri

Cumartesi Anneleri: Bin yıl geçse de kayıplarımızı aramaya devam edeceğiz

Mücadelelerinde 1000. haftaya gelen Cumartesi Anneleri, altı yıl sonra ilk kez polis bariyerlerin olmadığı meydanda anma düzenledi, 'Kayıplarımız nerede?​' diye sordu.

Bir kitap: Bayan Caldwell Oğluyla Konuşuyor

'Hiçbir annenin evlat acısı görmemesi dileğiyle, başta Cumartesi Anneleri olmak üzere tüm annelerin ve çocuk sevgisini yüreğinde hisseden tüm kadınların anneler günü kutlu olsun'

Cumartesi Anneleri gözaltında kaybedilen kadınların akıbetini sordu

Cumartesi Anneleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla gözaltında kaybedilen ve katledilen kadınları hatırlattı, 'adalet istemekten vazgeçmeyeceğiz' dedi.

Cumartesi Anneleri davası görüldü: 'Anayasal hakkımızı kullandık'

Cumartesi Annelerinin 950. hafta eyleminde gözaltına alınan 20 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme eksik beyan ve hususların giderilmesi için duruşmayı 7 Haziran'a erteledi

Cumartesi Anneleri 969'uncu haftada da gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri’nin kayıplarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle Galatasaray Meydanı’na çıkmaları yine engellendi.

Plaza de Mayo Anneleri’nden dayanışma: Cumartesi Anneleri’nin yanındayız

Arjantin'de 1977'den beri kayıplarını arayan Plaza de Mayo Anneleri, Türkiye'de kayıplarının akıbetini soran ve haftalardır her eylemde gözaltına alınan Cumartesi Anneleri'ne destek açıklaması yaptı.

Cumartesi Anneleri'nin 965’inci hafta eyleminde kayıp yakınları ve hak savunucularına gözaltı

Cumartesi Anneleri’nin 965’inci hafta eylemi de AYM’nin hak ihlali kararına rağmen polis tarafından engellendi. Polis, kayıp yakınları ve insan hakları savunucularını gözaltına aldı.

Cumartesi Anneleri, hak savunucuları ve EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri’nin yapmak istediği basın açıklaması polis tarafından engellendi. Cumartesi Anneleri, hak savunucuları ve EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros gözaltına alındı.

Cumartesi Anneleri’nin eylemi yine engellendi: 16 ilin baro başkanı polis ablukasında

Cumartesi Anneleri’nin Galatasaray Meydanı’nda yapmak istedikleri eylem polis tarafından yine engellendi. 16 ilin baro başkanlarının da aralarında olduğu kitle polis ablukasına alındı.

Uluslararası Zorla Kaybedilenler Günü’nde gözaltına alınan Cumartesi Anneleri beraat etti

Uluslararası Zorla Kaybedilenler Günü’nde basın açıklaması yapmak isterken gözaltına alınan Cumartesi Anneleri, haklarında açılan davadan beraat etti.

Anneler Günü’m oğlumun ‘Ana aç kapıyı ben geldim’ dediği gündür

‘Yıllardır kaybedilen oğlumun acısı ile ne yaşar ne yaşamaz haldeyim. Anneler artık ‘Yavrum nerede’ diye ağlamasın, haykırmasın. Ben bu özel günleri 28 yıldır yavrumdan habersiz yaşıyorum.’

Mahkeme kararı yine çiğnendi, Cumartesi Anneleri’nin eylemine polis müdahale etti

Galatasaray Meydanı’nda açıklama yapmak isteyen Cumartesi Anneleri’ne polis müdahale etti. Çok sayıda kayıp yakını gözaltına alındı.

AYM kararına uyulmadı, Cumartesi Anneleri gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri, AYM’nin verdiği ‘hak ihlali’ kararına rağmen polis ablukasının sürdüğü Galatasaray Meydanı’nda açıklama yapmak isterken gözaltına alındı.

Cumartesi Anneleri’nin 800. hafta eylemi polis tarafından engellendi

Eylemlerinin 800. haftasında Galatasaray Meydanı’na karanfil bırakmak isteyen Cumartesi Anneleri kollarından çekilerek sürüklendi, 3 kişi gözaltına alındı.

Cumartesi Anneleri 25. yıllarında Galatasaray Meydanı’na karanfiller bıraktı

Cumartesi Anneleri, mücadelelerinin 25’inci yılında kendilerine yasaklanan Galatasaray Meydanı’na giderek polis engeline rağmen karanfiller bıraktı.

Cumartesi Anneleri: Hiçbir anne evlat acısı yaşamasın

Anneler Günü öncesi Cumartesi Anneleri, ‘Kutuplaştırıcı siyasetin anneliği de makbul ve sözde olarak ayrıştırdığı bir iklimde hiçbir anneye evlat acısı yaşatılmaması temennisinde bulunuyoruz’ dedi.

Operasyona tepki gösteren Cumartesi Anneleri’ne polis saldırısı

Kaybedilen yakınları için her hafta eylem yapan Cumartesi Anneleri, bu haftaki eylemde operasyona tepki gösterdi. Operasyon tepkisi üzerine polis annelere saldırdı.

Devlet için hangi annenin acısı kıymetli?

Annelerin acıları diyorsa yönetenler, neye göre ayırıyor çocuklarının hakkını savunmak isteyen anneleri?

Cumartesi Annesi Elmas Eren son yolculuğuna uğurlandı

39 yıl boyunca oğlunun akıbetini soran Cumartesi Annesi Elmas Eren son yolculuğuna uğurlandı.

Cumartesi Anneleri: Kazanacağız!

Anneler Günü öncesi yapacakları eylem de polis tarafından engellenen Cumartesi Anneleri, sevdiklerinden haber alamadan yaşamını yitiren anneleri hatırlattı.