Soma Maden Katliamı

'Soma'da adalet göçük altında kaldı, Bartın'da kalmasın'

Soma maden katliamında oğlunu kaybeden Gülsüm Çolak’tan Amasralı madenci ailelerine mesaj gönderdi.

Yeşil Sol Parti Manisa adayı Gülsüm Çolak’tan mücadeleyi büyütme çağrısı

Eşi madenlerden emekli olan, oğlu Uğur Çolak’ı ise Soma Katliamı'nda yitiren ve yıllarca adalet mücadelesi veren tarım işçisi Gülsüm Çolak yaptığı gezilerde neden aday olduğunu anlattı.

Oğlunu Soma Katliamı’nda yitiren Gülsüm Çolak milletvekili adayı oldu: Kalıcı bir örgütlenme için…

Oğlu Uğur Çolak’ı Soma Katliamı’nda yitiren ve yıllardır adalet mücadelesi veren Gülsüm Çolak, Yeşil Sol Parti listesinden EMEP’in Manisa milletvekili adayı oldu.

Soma’da eşlerini kaybeden kadınlar: Soma’nın hesabı sorulsaydı, Bartın faciası olmayacaktı

Cumhurbaşkanı’nın Bartın’da yaptığı açıklamalara tepki gösteren Soma katliamında eşlerini kaybeden kadınlar ‘Soma’nın hesabı sorulsaydı, bugün Bartın faciası olmayacaktı’ dedi.

‘Adaleti göçük altından çıkaracağız’

Soma Katliamı’nın 5. yılında Soma’da eşini, oğlunu, kardeşini yitiren kadınlar konuştu: ‘Adaleti göçük altından çıkaracağız.’

GÜNÜN SERGİSİ: Aynı Göğün Düşleri

Sosyal Haklar Derneğinin Soma ve Aladağ’da düzenlediği yaz okullarına katılan çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği ‘Aynı Göğün Düşleri’ sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezinde.

Polis Ankara’ya giden Somalı ailelere saldırdı

301 madencinin can verdiği Soma Katliamı davasından çıkan cezayı protesto etmek için Ankara’ya yürüyen madenci ailelerine polis saldırdı. Polis ailelere biber gazı sıktı, aileleri kalkanlarla itti.

Somalı anneler, Çanakkale’den haykırdı: Adaleti toprağa gömdüler

Soma Katliamı davasından çıkan kararı protesto ederek Ankara'ya yürüyüş başlatan anneler, Çanakkale'deydi: Adaleti bir kez daha çocuklarımızla birlikte toprağa gömdüler

Somalı annelerden ‘Adalet’ yürüyüşü

Gülsüm Çolak, evlatlarını haksızca yitiren ve adalet talepleri susturulan annelerin sesine ses katmak, onlarla dayanışmak ve mahkeme salonlarına sıkışan seslerini sokağa taşımak için Ankara’ya yürüyor

Bir avuç kömürle Ankara’ya ‘adalet’ için yürüyüş...

Soma Katliamı’nda evladını yitiren Anne Gülsüm Çolak ‘adalet talebi mahkeme salonlarına sıkıştırılamaz’ diyerek Soma'dan bir avuç kömür alıp Ankara’ya yürüyecek.

BU NASIL ADALET: Soma'dan çıkan karar aileleri isyan ettirdi!

301 ișçinin yașamını yitirdiği Soma Katliamı'na dair davada kararlar açıklandı. Çıkan karara aileler isyan etti.

Soma davasında kadınlar ‘adalet’ nöbetinde

Ertelenen soma davası için oturma eylemi yapan kadınlar: Biz adalet nöbeti başlattık. Tüm Türkiye’nin adalet sarayları önünde adalet nöbeti tutulsun!

Somalı aileler kararı bekliyor!

Karar beklenen Soma Davası, üye hakimin rahatsızlığı gerekçe gösterilerek 11 Temmuz tarihine ertelendi. Buna tepki gösteren aileler 2 gün adliye önünde bekleme kararı aldı.

Soma’da babasını kaybeden kadın Erdoğan’a hakaretten ceza aldı!

301 işçinin öldüğü Soma Katliamı’nda adalet tecelli etmezken, katliamda ölen madencinin kızı, sosyal medyada paylaştığı mesaj nedeniyle Erdoğan’a hakaretten ceza aldı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Somalı ailelerden davaya çağrı

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirdiği katliamının yarınki duruşmasına Somalı Aileler dayanışma çağrısı yaptı.

Somalı anneler, Anneler Gününde evlatlarının mezarı başında

Somalı anneler, 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın 4’üncü yıl dönümünde evlatlarının mezarı başındaydı.

GÜNÜN İSYANI: Soma’dan geriye kalan kadınlar

Üzerinden 4 yıl geçen ve göz göre göre ölüme gönderilen 301 maden işçisi için adaletin bile hâlâ sağlanmadığı Soma katliamının yıl dönümü bugün. Katliamdan geriye kalanlar neler oldu peki?

Geriye kalan, mahalle baskısı ve hayatın yükü arasına sıkışan kadınlar

Eşlerini, çocuklarını, babalarını kaybeden kadınların bir taraftan aile-mahalle baskısı diğer taraftan hayatın tüm yükleri karşısında dayanma ve direnme gücünü tahkim ettiğini de görüyoruz.

Somalı aileler adalet istiyor

301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma katliamı davasında Ekmek ve Gül’e konuşan aileler “5 bin kişinin canına kastedene ceza verilmiyorsa zaten söylenecek bir şey yok artık” diye tepki gösterdi.

Ankara’daki saraydan daha önemliydi oğlumla benim yaşantım

Soma Katliamı’nda yaşamını yitiren 301 madenci için ailelerin adalet talebi hiç bitmedi. Oğullarını yitiren Elmas Kaya ve Gülsüm Çolak ‘Ne yaparsa yapsınlar davamızdan vazgeçmeyeceğiz’ dedi.