Soma davasında kadınlar ‘adalet’ nöbetinde
Ertelenen soma davası için oturma eylemi yapan kadınlar: Biz adalet nöbeti başlattık. Tüm Türkiye’nin adalet sarayları önünde adalet nöbeti tutulsun!

Soma katliamında eşlerini, çocuklarını kaybeden aileler hakimin rahatsızlığı gerekçesiyle 11 Temmuz’ a ertelenen duruşmaya tepki olarak oturma eylemi başlatmıştı. Oturma eyleminde konuşan kadınlar hakimin rahatsızlığına inanmadıklarını söyledi. Katliamda eşi Mustafa Kaya’yı kaybeden Naciye Kaya, “Bu kadar insana eziyet çektirmeye kimsenin hakkı yok. Hakimi kalabalık ürküttü. İnanmıyorum hasta olduğuna. Gelenler gidecek diye düşündüler, dertleri o. Ama biz sabırla bekliyoruz, umudumuz bitmedi bitmeyecek. Bizim eşlerimiz kardeşlerimiz geri gelmeyecek, bir daha işçi cinayetleri olmasın diye biz buradayız” dedi.

Oğlunu kaybeden bir kadın ise, “4 yıldır sürüyor davamız. Bu ailelerin sabırlarını mı deniyorlar. Sabır taşı olsa çatlardı. Ama biz hala adaleti arıyoruz. Tüm çağrım aileler sivil toplum örgütleri bu davaya duyarlı olalım. Biz adalet nöbeti başlattık. Tüm Türkiye’nin adalet sarayları önünde adalet nöbeti tutulsun, bir anne olarak çağrım budur” diye konuştu.


İlgili haberler
Tek adam adaleti Somalı aileleri vurdu

Soma katliamında eşini kaybeden Naciye Kaya’ya kulak verin: ‘Bizi oyalıyorlar. Şimdi de seçim yüzünd...

Soma’da babasını kaybeden kadın Erdoğan’a hakarett...

301 işçinin öldüğü Soma Katliamı’nda adalet tecelli etmezken, katliamda ölen madencinin kızı, sosyal...

Somalı aileler kararı bekliyor!

Karar beklenen Soma Davası, üye hakimin rahatsızlığı gerekçe gösterilerek 11 Temmuz tarihine ertelen...