Seçim 2023

seçim2023

Gericiliğe karşı eşitlik mücadelemiz ortaklaşarak devam etmeli

Yeni Mecliste yer alacak olan gerici güçler, söylemleriyle kadın haklarını hedef alırken, kadınlar bu söylemlere karşı eşitlik mücadelesini ortaklaşarak sürdürmeye kararlı.

Tek güvencemiz birbirimiz, birliğimiz

Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini düşünen bir kadın ‘Başta bir şeyleri düzeltecek ardından istediklerini yapacak’ diyor. Oysa isteyenin istediğini yapmasının önündeki tek engel bizim örgütlülüğümüz.

AKP’nin seçim kozu: ‘Bize oy vermezseniz sosyal yardımlarınız kesilir’

Her an “Yardımlarım kesilir” korkusu yaşamadığımız bir düzeni kurmayı istemenin cevabını sandıkta ve sonrasındaki örgütlü mücadelemizde vermeliyiz.

Kadın düşmanlarına 'dur' demek için...

Balıkesirli kadınlar ülkeyi kadınlar için yaşanmaz hale getirenlere 'dur' demek için 28 Mayıs'ta sandığa çağırıyor

Konu yalnızca seçim değil bütünüyle hayatımız, karar ver!

‘Kuşkusuz her şey bundan 50 yıl önceki gibi değil, şimdilerde kadınların sesi yükseliyor, çok daha fazla çıkıyor. Bu çok iyi elbette. Ama yine de kabul edelim, bazı şeyler göründüğü kadar değişmiyor.’

Mersin’den kadınlar değerlendirdi:  Tehlike yakın, mücadeleye sarılmalıyız

Seçim sürecinde öne çıkan tartışmaları Mersin’de EMEP İl Yöneticisi Derman Tarancı, Av. Ezgi Özkan, Mimoza Kadın Derneği Başkanı Çiğdem Göksoy ve Mor Dayanışma Üyesi Ayşe Gül Temür ile konuştuk.

Elazığ’da AKP’li kadınların en büyük kaygısı başörtü

AKP’yi destekleyen kadınlarla Elazığ'da piknik yaptık: Artık az yiyip az gezeceğiz, zaman tasarruf zamanı

Oyunu kız kardeşliğimizden yana kullan

Eylül'den Elif'e, Berfin'e, İrem'e, Zeynep'e ve adını bilmediğimiz tüm kadınlara açık mektup...

Maltepe'de kadınlar zincir oluşturdu: Karanlığa geçit vermeyeceğiz

‘Öldürülmediğimiz, ne evde ne işte köle edilmediğimiz eşit ve özgür bir yaşam için beraber mücadele edelim.’

Malatya’dan tekstil işçileri: Değişimde kararlı olmalıyız

Baykan Denim, Mil May fabrikalarında tekstil iş kolunda çalışan işçiler fabrikada bölünmeler olduğunu belirtse de bir değişimin artık şart olduğunu söylüyor.

Gaziantep Milletvekili seçilen Sevda Karaca mazbatasını aldı

Yayın Kurulu Üyemiz, Emek Partisi listelerinden Yeşil Sol Parti Antep milletvekili seçilen Sevda Karaca mazbatasını aldı: ‘Sokaklarda büyüyen mücadeleyi Meclise hep beraber taşıyacağız’

Ankara Kadın Platformu: Bu sistemi yıkacak gücümüz var

Ankara Kadın Platformu: Kadın düşmanlarına geçit yok. Erkek egemen ittifaklara teslim olmayan kadınlar olarak; diktatörlük rejimine edecek sözümüz, bu sistemi yıkacak gücümüz var.

Malatya’dan kadınlar: İlk turda bitiremedik ama ikinci turda göndereceğiz

Cemal Gürsel Mahallesi’nde bulunan çadır kentte kalan kadınlarla sohbet ettik: ‘Tek adam iktidarını ilk turda bitiremedik, ama ikinci turda göndereceğiz’

Kavga etmek yerine yan yana durarak değiştirebiliriz

‘Kutuplaşmaya son verebilmek için acil şekilde kadınların üzerindeki korku ikliminin dağıtılması ve birbirilerinin haklarına sahip çıkması gerekiyor.’

Maltepeli kadınlar: Bu karanlığa teslim olmayacağız, buradayız

Maltepeli kadınlar 25 Mayıs Perşembe günü saat 18.30'da Süreyya Plajı Marmaray durağında kadın zinciri oluşturmaya çağrı yaptılar.

Hayatımızın iplerini üç beş adama bırakmaya niyetli değiliz

Kimseden lütuf beklemiyoruz, haklarımız ve hayatlarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Sadece sandıkta oy kullanarak da değil, oyumuzu koruyarak, yan yana durarak, örgütlenerek yaşamı değiştireceğiz.

İşçi ve emekçi kadınlar: Ekonomi bel büküyor, vatan millet söylemi baskılıyor

Farklı iş kollarından işçi emekçi kadınlar ile AKP’li yıllar boyunca değişen çalışma ve yaşam koşullarını, seçimlerin ikinci turunun iş yerlerinde nasıl tartışıldığını konuştuk.

Kadınlardan açıklama: Buradayız, bu karanlığa teslim olmayacağız!

Aydın, akademisyen, sanatçı, siyasetçi onlarca kadın yaptıkları ortak açıklama ile ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair tüm kadınlara oy verme ve sandıklara sahip çıkma çağrısı yaptı.

HÜDA PAR uzaklaştırma kararlarının verilmesinin zorlaştırılmasını savundu

AKP listelerinden 4 milletvekilini Meclis'e sokan ve kadınlara yönelik politikalarıyla gündemde olan HÜDA PAR'ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, T24’ten Gözde Yel ile konuştu.