ODTÜ

ODTÜ’de servis hakkımız için mücadele ediyoruz

'ODTÜ’deki kadın emekçiler olarak servis bizim hakkımız ve kırmızı çizgimizdir. Bu hakkı korumak için örgütlenip sonuna kadar mücadele edeceğiz.'

ODTÜ'de kampüste güvenlik sorunu yaşayan kadınlar forumda bir araya geldi

'Giriş çıkışlarda dahi güvenliği sağlayamayan rektörlük bununla kalmıyor kampüsü ışıklandırmıyor.'

Şenliğe ‘güvenlik’ bahanesi, yurtlarda güvensizlik

‘Gerçekten merak ediyoruz, bugün bu kampüse mezunlar giremezken böyle tehlikeli bir kişi nasıl girebilir, nasıl önlem alınmaz?’

Üniversite güvenli yurtlar talebini ciddiye almıyor

'Bizler 3. Yurt Kadınları olarak karşılaştığımız bu durumu, en temel hakkımız olan güvenli barınma hakkımızın gasbedildiğini, güvenli yurtlar istediğimizi tekrar bildirmek istiyoruz.'

Engellere rağmen ODTÜ’de kadınlar bir araya geldi

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu, onaya uygun görülmeyen etkinliklerini engellemelere rağmen gerçekleştirdi.

ODTÜ İktisat öğrencisi kadınlar 8 Mart panosu hazırladı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünde öğrenci kadınlar, 8 Mart'a giderken talepleri için bir araya geldi, bölümlerinde 8 Mart panosu hazırladı.

ODTÜ'de kadına yönelik şiddetle mücadele çalıştayı: Kadınlar desteğe ulaşamıyor

ODTÜ'de sunumu yapılan araştırmaya göre kadınlar şiddetin önlenmesi ve şiddete karşı korunmayı sağlayacak hizmetlere ve destek mekanizmalarına ulaşamıyor.

ODTÜ’de gece yürüyüşü: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğiz

ODTÜ’lü Kadınlar, 25 Kasım dolayısıyla kampüste gece yürüyüşü düzenledi. Güvenli kampüs mücadelesine dikkat çeken üniversiteli kadınlar, ‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz’ dedi.

Sevda Karaca 'Savaşlar Dünyasında Kadın Olmak' panelinde ODTÜ'lülerle buluştu

Yayın kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, ODTÜ'lülerle buluştu. Karaca, Türkiye'de kadın mücadelesi ve Türkiye'den Filistin'e bir kız kardeşlik köprüsü kurmanın önemini vurguladı.

Baskı ve yasaklara rağmen ODTÜ'de kadınlar Devrim’de pankartlarıyla yürüdü

ODTÜ Rektörlüğünün pankart yasaklamasına ve kapıya barikatlar kurmasına rağmen öğrenciler pankartlarıyla mezuniyet yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrası ODTÜ'lü kadınlara mikrofon uzattık.

ODTÜ’den İskenderun’a uzanan umut: Yalnız değiliz

8 Mart sürecinde ‘Dayanışmamız Yaşatır!’ sloganı ile depremzede kadınlar için hijyen kiti kampanyası yürüten ODTÜ’lü kadınlar, Hatay İskenderun’da depremzede kadınlar ile buluştu.

ODTÜ’lü Kadınlar 8 Mart’a hazırlanıyor: Depremin, şiddetin, baskının karşısında dayanışmamız yaşatıyor

ODTÜ’lü Kadınlar imzasıyla bir araya gelen ODTÜ'lü kadın öğrenciler, ‘Depremin, Şiddetin, Baskının Karşısında Dayanışmamız Yaşatıyor’ sloganıyla bugün saat 20.00’da 8 Mart yürüyüşü gerçekleştirecek.

ODTÜ’de personel çocukları servislere alınmadı

ODTÜ’de personelin servislerinin kaldırılmak istenmesine karşı emekçiler eylemler yaparken, şimdi de çocuklarıyla binmek isteyenlere ‘Artık çocuklar servislere alınmayacak’ uyarısında bulunuldu.

ODTÜ’de 25 Kasım | Şiddete karşı güvenli mekanizmalar istiyoruz

ODTÜ öğrencileri 25 Kasım’a çeşitli etkinliklerde yan yana gelip sorunlarını tartışarak, yaşadıklarını görünür kılarak hazırlanıyor.

ODTÜ’de ‘Biyolojik Bilimler Kadınları’ dayanışma ağı kuruldu

Biyolojik Bilimler Kadınları olarak kadınların kendini güvende hissedeceği bir alan oluşturmak ve tüm kadınlarla dayanışmak istiyoruz.

ODTÜ öğrencileri 25 Kasım için buluştu

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu çağrısıyla bir araya öğrenci toplulukları, 25 Kasım toplantısı yaptı. Kampüsteki sorunlarını konuşan topluluklar, 24 Kasım akşamı eylem yapma kararı aldı.

ODTÜ’de pankart ve dövizler asıldı: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğiz

ODTÜ öğrenci toplulukları: Güvenli bir kampüs ve eşit bir yaşam için ODTÜ’den haykırıyoruz: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz!

Kadınları taciz ettiği iddia edilen araştırma görevlisi hakkında ceza istendi

ODTÜ kütüphanesinde çalışan iki kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Davut D. hakkında açılan davanın ilk duruşması görülürken, savcı sanık hakkında ceza istedi. Duruşma ertelendi.

ODTÜ öğrencileri İstanbul Sözleşmesi için online forumda buluştu

ODTÜ topluluklarının temsilcileri ve bağımsız öğrencilerin katılımıyla 100 kişiyi aşkın öğrenci katıldığı İstanbul Sözleşmesi forumu gerçekleştirildi.

ODTÜ'lü kadınlar, 8 Mart buluşmasında bir araya geldi

Kampüslerinde bir araya gelen ODTÜ'lü kadınlar iktidara seslendi: ‘Bizler eşit ve güvenli kampüs talebimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Bizler kadın üniversitelerinin kurulmasını istemiyoruz!’