Mamak

Bağlıcay Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde 8 Mart etkinliği

8 Mart haftası nedeniyle Bağlıcay (Alacamezar) Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde kadınlar bir araya geldi. Kadınların bu gibi etkinliklerle daha çok yan yana gelmesinin gerekliliği konuşuldu.

Mamak’ta kadınlar yıllardır yan yana

‘Rantı değil kadınları, çocukları, gençleri düşünen bir Mamak Belediyesini birlikte yaratabiliriz. Yan yana gelmenin, dayanışmanın gücünü biliyor Mamaklı kadınlar.’

21 Şubat'ta çocukların ücretsiz ve sağlıklı beslenme hakkını birlikte savunalım!

Ekmek ve Gül olarak çağrısını yaptığımız bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek kampanyası için Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e açtığı davanın duruşması 21 Şubat'ta gerçekleşecek.

Tekstil işçisiyken de depremzedeyken de mücadelenin önemini gördüm

'Ben iş yerimden de şehrimden de keyfimden ayrılmamıştım. Onca baskıya, zor çalışma koşullarına rağmen beş yılımı geçirdiğim iş yerinden böyle bir tavır görmek çok ağırdı.'

Mamak’ta kadınlar Songül için yürüdü| Bizi mahkum etmek istedikleri hayatı kabul etmiyoruz

Ankara’da kadınlar ağabeyi tarafından katledilen Songül Şaşırmaz’ın evine yürüdü, ‘Bu iktidarın da bu kadın düşmanı zihniyetin de bizi mahkum etmek istediği hayatı kabul etmiyoruz’ diye seslendi.

Geleceğe dair hayalleri olan bir kadın katledildi, takipçisiyiz

Mahallemizde yaşanan kadın cinayeti hepimizi derinden üzdü. Biz Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği olarak bu cinayetin takipçisi olacağız. Sizleri de bizim yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Kadınlar hayatlarını pazarlık konusu yapan siyasetçilere güvenmiyor

‘Her gittiğimiz evde kadınlar ilk olarak yaşadıkları zorlukları anlatıyor. Devletin bu enkazı kaldıramadığı vurgusu hemen hemen her evdeki sohbetlerde yapılıyor.’

Kadınlar bazen umutsuz bazen tedirgin, ancak tek adamı durdurmakta kararlı

Mamak Doğukent’te kadınların seçimlere, seçimler sonrası olacaklara dair tedirginlikleri var. Ama bu seçimde tek adam yönetiminin durdurulması için ellerinden geleni yapma konusunda inatları da var.

Mamaklı kadınlar: Canımıza tak etti, 1 Mayıs’a gideceğiz

Hatice Kelleci Ankara Mamak’taki 1 Mayıs kadın çalışması izlenimlerini yazdı: Hemen hemen her evdeki konunun zamlar ve ücretlerin erimesi, kadınların canına tak etmiş durumda.

Mamak’ta 32 dernek 8 Mart için bir geldi: 5 Mart’ta Hacı Bektaşı Veli Parkı’ndayız

Mamak ilçesinde bulunan 32 dernek, 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi. Kadınların 5 Mart’ta yoksulluğa ve şiddete karşı eşitlik ve insanca yaşam taleplerini haykıracak.

Pazarda isyan: Her gün karnımızı nasıl doyuracağımızın derdine düşüyoruz

Ankara Mamak’ta Pazar alışverişine 35 lira ile gelen bir kadın isyan etti: ‘Dolap boş, isterseniz gelin bakın inanmıyorsanız. Her gün karnımızı nasıl doyuracağımızın derdine düşüyoruz.’

Kadınlar Reyhan Korkmaz’ın evinin önündeydi: İstanbul Sözleşmesi uygulansın

Ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Reyhan Korkmaz’ın evinin önünde açıklama yapan kadınlar: ‘Biz, ‘Kadınlar ölmesin’ derken her gün ölüyoruz. Öldürülmemek için tek çaremiz kaldı yan yana gelmek.’

Mamak Dernekler ve Sendikalar Platformu 8 Mart çağrısı

Mamak Dernekler ve Sendikalar Platformu 5 Mart 16.00'de tüm kadınları yapacakları yürüyüşe çağırdı.

Evdeki şiddetin yanına eklenen devlet şiddeti

Eski eşi tarafından şiddete maruz kalan, şiddete karşı koymaya çalışan F.K.’nin karşısında devlet bütün mekanizmalarıyla yaşamını savunmaya, dayanışmaya nasıl engel olurun bir örneğini okuyacaksınız.

Mahallede İstanbul Sözleşmesi tartışması: Sözleşme uygulansın

Mamak General Zeki Doğan Mahallesi’nde kadınlar İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasının her gün bir örneğini gördükleri şiddet vakaları için hayati olduğunu düşünüyor.

‘Küçük de olsa bir ceza alsaydı ablam ölmeyebilirdi’

Tuzluçayır Feyzullah Çınar Parkı’nda Emek Partisinin çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’ni konuştu. Pek çok kadın kendi yaşamından örneklerle sözleşmenin önemine vurgu yaptı.

‘Bu asgari ücretle çocuğuma ne verebilirim?’

‘Ben çocuğuma iyi bir gelecek bırakma mücadelesi içindeyim. Ama ancak karnını doyurabiliyo-rum, birini alsam diğerini alamıyorum. Bizim yaşadığımız hayatı çocuklarımız yaşamasın istiyorum.’

Ankara’nın bir çok ilçesinde kadınlar etkinliklerde buluştu

25 Kasım vesilesiyle Türkiye’nin her yerinde çeşitli etkinliklerde buluşan kadınlar sorunlarını ve en acil taleplerini konuşuyor.

Mamaklı kadınlar: Güvenli bir yaşam istiyoruz

Kadın cinayetlerine ve Emine Bulut’un öldürülmesine tepki gösteren kadınlar ‘Hep beraber mücadele etmezsek bu sorun çözülmez’ diyor.

Cafe Woods’taki istismar davası görüldü, çocuğun annesi süreci anlattı

Mamak'ta 14 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden 6 kişinin yargılandığı davanın 4. duruşması görüldü. Anne serbest bırakılanların kendilerini ve çocuğunu tehdit ettiğini ifade etti.