Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği

Bir öğün ücretsiz yemek davası 21 Şubat'ta | Bu dava tüm çocuklar için!

Çocukların bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek hakkı için mücadele sürüyor. Çocukların beslenme hakkı için mücadele veren kurumlar bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talebinin güncelliğini anlatıyor.

Yaralarımızı birlikte sarıyoruz

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Selda Arslan, kadınların depremin ardından ördüğü dayanışma sürecini anlattı.

Okullarda bir öğün sağlıklı yemek haktır, hakkımızı alacağız!

Ormanya gezisinde bir araya geldi Kocaeli’de yaşayan kadınlar okulların açıldığı hafta da ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek her çocuğun haktır’ kampanyası için her türlü çalışmayı yürütecekle

‘Okullarda bir öğün ücretsiz yemek’ kampanyası kapsamında Gebze’de stant

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinin, öğrencilerin okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek hakkının devlet tarafından karşılanması için başlattığı kampanya sürüyor.

'Okullarda bir öğün ücretsiz yemek' kampanyası: Liseliler işçilik yaparak doyuyor

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinin ‘Okulda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek her çocuğun hakkı’ kampanyası devam ediyor. İmza standında uğrayan liseliler de sorunlarını anlattı.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden kampanya: Okullarda bir öğün ücretsiz yemek

Kocaeli Kadın Dayanışma Derneği öğrencilerin okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkının devlet tarafından karşılanması için kampanya başlattı: MEB’in bunu karşılayacak bütçesi var.

Sırtımıza yüklenen yüklerden yine birlikte çıkabiliriz

Pandemi ile ev içindeki sorumluluğu artan kadınlar, eğitimden mahrum kalan çocuklar için eş zamanlı bir atölye düzenledi Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Sözümüzü söylemeye devam edeceğiz

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: 'Savaşa, yoksulluğa, zamlara ve şiddete karşı sözümüzü söylemeye devam edeceğiz.'

Kocaeli’de kadınlar kahvaltıda buluştu

Kocaeli'de kadınlar kahvaltıda bir araya geldi. Editörümüz Elif Turgut’un da konuşmacı olduğu etkinlikte kadınlar mücadele ve birlikteliğin ağlarını nasıl öreceklerini konuştu.

Kocaeli’den kadınlar: Siz anlatın bizim çilemizi okusun herkes

Kocaeli’de yaşayan kadınlarla salgının okullardaki son durumunu, temel tüketimden, faturalara yapılan zamları konuştuk.

Kocaeli’de çocuk şenliği: Çocuklar daha fazla eğitimden mahrum kalmasın

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ortak bir çocuk şenliği düzenledi. Şenlikte veliler ve öğrencilerin yüz yüze eğitimin başlaması talebi öne çıktı.

Kocaelili kadınlar 1 Temmuz öncesinde İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmediklerini haykıracak

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği 30 Haziran Çarşamba günü 18.30'da kadınları yan yana gelmeye ses çıkarmaya çağırıyor.

Kocaeli Ekmek ve Gül: Şiddetsiz, sömürüsüz ve eşit bir dünya için mücadeleye!

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden 8 Mart buluşması: Şiddetsiz, sömürüsüz, eşit bir dünya talebimiz ile tüm kadınları ortak mücadelemize çağırıyoruz. Biz kadınlar birbirimizin çaresiyiz’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: ‘Şiddetsiz yaşam ve eşitlik için buluşuyoruz’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınları ‘güvenceli iş, şiddetsiz yaşam ve eşitlik için’ 6 Mart Cumartesi günü 14.00'te Yenikent Muhtarlık önüne buluşmaya çağırıyor.

Pandeminin getirdiği: Eğitime erişememe, yoksulluk, sıkışmışlık

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği yükü artarak süren pandemi döneminde kadınların sıkıntılarını ve taleplerini yazdı.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Şiddete karşı çözüm örgütlü mücadele

Yenikent Muhtarlığı önünde 25 Kasım açıklaması yapan Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, şiddete karşı İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını isterken, kadınları örgütlü mücadeleye çağırdı.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım açıklaması

‘Şiddet her yerde, çözüm örgütlü mücadelede’ diyen Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınları 25 Kasım açıklamasına çağırıyor.

Yaralarımızı birlikte sarmak için...

İzmir’de yaşanan deprem sonrası Bornova Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısına kulan veren Ekmek ve Gül Kadın Kadın Dayanışma Derneği, Kocaeli’den İzmir’e dayanışma ve kız kardeşlik ağlarını ördü.

Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya: Her sekiz kadından biri meme kanseri

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, Meme Kanseri Farkındalık Ayında Op. Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya ile meme kanserini, risk faktörlerini, erken tanı için alınması gereken önlemleri konuştu.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Öğrencilere ücretsiz internet ve bilgisayar sağlansın

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, online eğitimde, her öğrenciye ücretsiz internet ve bilgisayar sağlanması, okullarda önlemlerin artırılması için imza kampanyası başlattı.