Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu

HÜKÇAT 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart’a giderken söyleşi, pano hazırlama, döviz hazırlama etkinlikleriyle bir araya geliyor.

HÜKÇAT 25 Kasım’ı, şiddeti ve mücadele yollarını tartışıyor

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu Doç. Dr. Nüket Paksoy Erbaydar’ın katılımıyla 25 Kasım’ı, şiddeti, okul içerisindeki mekanizmaları ve mücadele yollarını tartışıyor

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma’yı şiddete ve tacize maruz bırakan sanık yine tutuklanmadı

Şiddete ve tacize maruz kalan Fatma’nın ikinci duruşmasında sanık Alp Kopuz’un tutuklanma talebi yine reddedildi.

Hacettepeli kadınlar tartıştı: Bu mücadele yeni kazanımları getirecektir

Biz üniversiteli kadınlar olarak haklı adalet talebimizden, hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz ve ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ diyoruz.

Şiddet, taciz ve tehdide maruz kalan Fatma’nın ilk duruşması görüldü

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma A.’yı aylarca evinde alıkoyan, şiddet, tacize maruz bırakan Alp Kopuz’un tehditten yargılandığı dava görüldü. Dava 18 Haziran’a ertelendi.

Şiddete maruz kalan Fatma: Hak arayışımda yanımda olmanızı istiyorum

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma’nın aylarca alıkonularak uğradığı şiddet ve taciz sonrası adalet mücadelesinde ilk duruşması 10 Mart’ta.

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu (HÜKÇAT) 8 Mart’ı online etkinliklerle karşılıyor.

HÜKÇAT: ‘Topluluk nefes aldığımız her alan için etki yaratıyor’

Eşitsizliğin yalnızca suretine karşı değil, esasına karşı da mücadele etmeyi hedefleyen, yaşamın tüm alanlarında dayanışmayı hedefleyen bir topluluk: Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu

Üniversitede ‘ifşa’ tartışması

Sosyal medyada başlayan taciz ifşaları Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğunun da gündemindeydi. Genç kadınlar yaptıkları etkinlikle ifşa yöntemini tartıştılar.

Kadınlar için yeni dayatmaların habercisi: ‘Kadın Üniversitesi’

Türkiye’nin her yerindeki kadınları etkileyebilecek olan “Kadın Üniversitesi” fikri kadınları yargılayacak ve tek seçeneğe sıkıştıracak özellikler barındırmaktadır.

Fatma'nın sesi olmaya çalışırken, devlet eliyle şiddetin nasıl da beslendiğine tanık oldum

Fatma’nın kendi durumunu anlattığı birçok yazı yazıldı. Ben bu yazıyı Fatma ile birlikte hareket ederken şiddete uğrayan kadınların yaşadıklarının bende oluşturduğu tabloyu paylaşmak için yazıyorum.

Hacettepeli kadınlardan #FatmayaSesOl çağrısı

Fatma A.’nın yaşadıklarını kamuoyuyla paylaşan HÜKÇAT, üniversite Rektörlüğü ile Taciz Önleme Birimine dilekçe yazıldığını ve hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu.

F.A: Artık yeter, öldürülmek istemiyorum ve onlardan güçlü olduğumuzu biliyorum

Ayrılmak istediği erkeğin şiddetine uğrayan üniversite öğrencisi kadın: O bana sürekli güçsüz hissettirmeye çalışsa da ben güçsüz olmadığımı bilmek istiyorum. Elimden ne geliyorsa yapacağım.

HÜKÇAT kadın hareketlerini ve neler yapabileceklerini konuştu

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu 8 Mart’a giderken yaptığı bir dizi etkinliği anlattı.

HÜKÇAT 8 Mart etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, 8 Mart’a giderken, üniversiteli genç kadınları 8 Mart etkinliklerine davet ediyor.

H.Ü. Kadın Çalışmaları Topluluğu: Her yıl daha görünür olacağız

Hacettepe Üniversitesinde genç kadınlar Kadın Çalışmaları Topluluğunun tanışma toplantısında buluştu. Kadınlar hemen işe koyulmaya karar verdi.

HÜKÇAT'tan tanışma toplantısına çağrı

Hacettepe Üniversitesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, kadınları evde, sokakta, kampüste, her alanda yaşadığı sorunlara karşı HÜKÇAT’ta bir araya gelmeye, tanışma toplantısına davet ediyor.

‘Kadın Oyunları’nı sergileyen HÜKÇAT oyunu anlattı

HÜKÇAT, Dario Fo’nun ‘Kadın Oyunları’ eserini sergiledi. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü topluluğa önce salon verip sonra iptal ederken, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesini öğrencilere açtı.

HÜKÇAT’tan Kadın Oyunları

Hacettepe Ünivers,tesi Kadın Çalışmaları Topluluğu, Dairo Fo’nun yazdığı Füsun Demirel’in çevirdiği Kadın Oyunları tiyatro oyununu sahneye taşıyor.