gözaltı

Ankara Kadın Platformu: Gözaltına alınan arkadaşlarımız serbest bırakılsın

Ankara Kadın Platformu, Rosa Kadın Derneğine yönelik gerçekleşen baskın ve yaşanan gözaltılara ilişkin basın açıklamasında bulundu: 'İktidar yapılan bu hukuksuz saldırılara son vermelidir'

Mültecilerin İstanbul Sözleşmesi'ni savunması suç sayıldı

Denizli'de İranlı 4 mülteci “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” eylemine katıldıkları gerekçesiyle "Kamu düzenini bozmak" iddiasıyla gözaltına alındı.

Diyarbakır’da 22 kadın gözaltına alındı

Diyarbakır’da, Rosa Kadın Derneği ve birçok adrese polislerce düzenlenen operasyonlarda aralarında siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu 22 kadın gözaltına alındı.

Bizim aklımızı gönlümüzün değerleri yönetir!

Bir sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alınan ve günlerce gözaltında tutulan Ankara Kadın Platformu Üyesi Betül Koca gözaltı sürecinde yaşadıklarını Ekmek ve Gül’e yazdı.

Meclis’te kurulan şiddeti önleme komisyonu ne anlama geliyor?

Ekmek ve Gül’de bu hafta, Meclis’te kadına yönelik şiddetin önlenmesi için kurulan komisyonu ve 8 Mart sonrası kadınlara ev baskınlarıyla yapılan gözaltıları konuşuyoruz.

Cumhurbaşkanına ‘Tayyip kaç kaç kadınlar geliyor’ demek de suç sayıldı

Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılan kadınlar Cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle polis baskınıyla gözaltına alındı. Kadınlar yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

Öğrenciler, gözaltında çıplak aramayı reddettikleri için darbedildiklerini iddia etti

Boğaziçi Üniversitesinde yapılan rektör protestosu nedeniyle gözaltına alınan öğrencilerden bazılarının çıplak arama girişimine direndikleri için darbedildikleri iddia edildi.

Kadın Savunması üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı

Ankara’da dün gözaltına alınan Kadın Savunma üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı.

Adana Kadın Platformu: Arkadaşlarımız Gamze ve Ruhan’ı serbest bırakın

Adana Kadın Platformu, kadın mücadelesi içerisinde birlikte yer aldıkları Gamze Aktaş ve Şair Ruhan Mavruk’un 28 Ekim’den beri göz altına tutulmalarına tepki gösterdi.

793 kadın çağrı yaptı:  Gözaltındaki yol arkadaşlarımızı serbest bırakın

HDP ve ‘İsimsizler Hareketi’nden çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren 793 kadın imzaladıkları metin ile gözaltına alınanların bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Ankara Kadın Platformu: Direnmezsek asla nefes alamayacağımızı biliyoruz

Gözaltılara dair açıklama yapan Ankara Kadın Platformu: Korku ve sindirme politikalarınıza karşı hep yan yana ve birlikte mücadelemizi büyüteceğiz.Birlikte mücadeleyle kazanacağız.

Kadınlardan imza kampanyası: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın!

HDP ve ‘İsimsizler Hareketi’nden çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren kadınlar imza kampanyası başlattı: ‘Bu hukuksuzluğun karşısında, gözaltına alınanların yanındayız!’

İranlı aktivist Meryem Şeriatmedari serbest bırakıldı

İran’da katıldığı protesto eylemi nedeniyle hakkında hapis kararı verilen mülteci Maryam Shariatmadari Denizli’de gözaltına alındı. Shariatmadari ifade sonrası serbest bırakıldı.

Kadınların gözaltına alınma gerekçesi 'evde toplanmak'

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş ve Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) Sözcüsü Deniz Aktaş ile SKM MYK üyesi kadınlar Balıkesir’de gözaltına alındı.

Jinnews editörü dahil çok sayıda kadın gözaltına alındı

Diyarbakır ve Antep’te aralarında HDP yöneticileri ve gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişinin evine baskınlar düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda kadın da gözaltına alındı.

İstanbul Sözleşmesi'ne dönük saldırıları protesto eden kadınlar gözaltına alındı

İstanbul'daki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasına pankart asarak İstanbul Sözleşmesi'ni savunan 7 kadın gözaltına alındı.

Antalya’da Halkevleri üyesi Ebru İntibay gözaltına alındı

Antalya Halkevi üyesi Ebru İntibay ev baskınıyla gözaltına alındı. Antalya Kadın Platformu ise yaptığı açıklamayla İntibay’ın serbest bırakılmasını istedi.

12 kadın hakları savunucusu ve Kürt siyasetçiler tutuklandı

Rosa Kadın Derneği, TJA’dan kadınlar ile Kürt siyasetçilerden 12’si tutuklandı. Kadınlara, “8 Mart’ı tertip etmenizdeki amaç neydi”, “Gülistan Doku pankartını neden taşıdınız” diye soruldu.

Rosa Kadın Derneği, TJA aktivistleri ve çok sayıda Kürt siyasetinden kadına gözaltı!

Diyarbakır’da Rosa Kadın Derneğine sabah saatlerinde polis baskını düzenlenirken dernek yönetici ve üyeleri ile TJA aktivistleri de dahil birçok Kürt siyasetinden kadın gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı

Şiddeti ve tecavüzleri protesto etmek amacıyla birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Las Tesis’ dansını sergilemek isterken darp edilerek gözaltına alınan kadınlar serbest bırakıldı.