EMEP

EMEP: 8 Mart'ta yoksulluğa, şiddete, savaşa karşı mücadelemiz var!

EMEP’in 8 Mart açıklamasında ülke ve dünyanın işçi sınıfı ve emekçi kadınların örgütlü mücadelesiyle değişeceği vurgulanarak; “Yoksulluğa, şiddete, savaşa karşı mücadele büyüyecektir” denildi.

EMEP'ten Medeni Yasa kabulunun yıl dönümünde açıklama: ‘Karanlığa karşı mücadeleye’

Medeni Yasa’nın kabulünün 98. Yılında EMEP yayılnadığı açıklamada, ‘Kadınların yüz yıl öncesinde kazandığı haklarının bugün hedef tahtasına konulmasını kabul etmiyoruz’ dedi.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Özak direnişini Meclise taşıdı: Türkiye bir patron devletidir

Kölelik düzenine karşı direnişe başlayan Özak işçilerinin mücadelesini Meclis gündemine taşıyan EMEP Milletvekili Sevda Karaca, ‘Türkiye bir patron devletidir’ dedi.

EMEP: Yoksulluğa, şiddete, sömürüye, savaşa karşı mücadelemiz var!

EMEP’in 25 Kasım açıklamasında iktidarın baskısı, sömürü düzenine ve kazanılmış haklara yönelimine karşı kadınların da mücadelesi ve birliğinin olduğunu belirterek ‘Mücadeleyi birlikte öreceğiz’ dendi

AKP’li Keşir, kadınların kaygılarına ‘sefil kurgu’ dedi: ‘Sefil kurgu dediği milyonlarca kadının gerçeği’

Haklarına sahip çıkan kadınları ve kadın örgütlerini hedefe koyan AKP kadın kolları başkanı ve milletvekili Ayşe Keşir’e EMEP milletvekili Sevda Karaca ve Avukat Yelda Koçak’tan cevap geldi

Kadınlar Meclis’ten seslendi: Tek bir hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz

EŞİK Platformu'nun çağrısıyla 'Kadınlar Meclis'te' sloganıyla TBMM'yi ziyaretti, siyasi partilerin kadın milletvekilleriyle basın toplantısı gerçekleştirdi.

EMEP’ten 8 Mart videosu: Gelsin hayat kız kardeşlikle, dayanışma ile…

EMEP: ‘Gönderelim gitsin tek adam düzenini. Gönderelim gitsin hayatımızı karartan kapitalizmi. Gelsin hayat kız kardeşlikle, dayanışma ile. Yaşadıklarını unutma, yaşamak için değiştir.’

Kadınların gözünden 2022: Şiddet, yoksulluk, hak kayıpları tablosunu birliğimiz değiştirir

EMEP İstanbul İl Başkanı ve Kadın Bürosu üyesi Sema Barbaros, geçtiğimiz yılı kadınlar açısından değerlendirdi: 'Bu kadına düşman, çocuğa düşman düzen değişmelidir'

EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan: Çocuk yoksulluğu ile alay edenlere karşı kampanyayı büyütelim

Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, okullarda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek kampanyasına ilişkin açıklama gerçekleştirdi.

EMEP: Tek adam rejiminin keyfiyetini onaylayan Danıştay kararı hükümsüzdür!

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, Danıştay’ın İstanbul Sözleşmesi’nin feshine onay veren kararına tepki göstererek ‘Örgütlü ve inatçı mücadelenin karşısında yok hükmündedir!’ dedi.

EMEP kadınlara seslendi: Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşamı birlikte kazanacağız, kadınlar kazanacak!

Emek Partisi pek çok kentte yaptığı açıklamalarla 'Eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşamı birlikte kazanacağız, kadınlar kazanacak!' diyerek kadınlara seslendi.

Emek Partisinden kadınlara çağrı: Karartılan geleceği aydınlatmanın yolu halk ittifakı!

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, EMEP’in ‘Bağımsız, Demokratik Bir Ülke ve İnsanca Yaşam Bildirgesi’ni kadınlar açısından değerlendirdi.

EMEP’ten nafaka hakkını gasp edecek düzenlemeye tepki: Kabul etmiyoruz, mücadele edeceğiz!

6. Yargı Paketi ile meclise getirilecek olan, kadınların nafaka hakkını ortadan kaldıran ‘Devlet Destekli Nafaka Modeli’ne karşı Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan açıklama yaptı.

EMEP: Afgan kadınların işgalci ve şeriatçı güçlere karşı mücadelesinin yanındayız

EMEP: 'ABD emperyalizminin ve Taliban vahşetinin Afgan kadınların hayatlarını ellerinden almasına izin vermemek, kadınların dayanışma çağrılarına kulak vermek Türkiyeli kadınların sorumluluğudur'

EMEP: Türkiye’nin dört bir yanında sokaklarda buluşalım, vazgeçmediğimizi gösterelim

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yaptığı açıklamayla, bugün kadınları sokaklarda olmaya, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini haykırmaya çağırdı.

EMEP Körfez: İstanbul Sözleşmesi ve yasalar uygulansın

Eşi tarafından sistematik şiddete maruz bırakılan Ayten Erbaç için açıklama yapan EMEP Körfez İlçe Örgütü, ‘Bir kişiyi daha kaybetmemek için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz’ dedi.

EMEP: Kadın cinayetlerine karşı acil önlem için derhal harekete geçilmelidir

Emek Partisi, bugün üç kadının öldürüldüğünü hatırlatarak, iktidardan kadın cinayetlerini adeta teşvik eden tutumu bırakmasını ve acil önlem için harekete geçmesini istedi.

EMEP: Şiddet her yerde; çare birliğimizde, mücadelede, örgütlülüğümüzde!

EMEP, 25 Kasım vesilesiyle yaptığı açıklamada kadınlara seslenerek ‘Her neredeysek orada, örgütlenelim, mücadele edelim, yaşama hakkımızı yaşamlarımıza göz koyanlardan söke söke geri alalım!’ dedi.

‘İstanbul Sözleşmesi’ni tartışma, kadın cinayetlerini durdur’

Pek çok kesimden Pınar Gültekin cinayetine tepki yağarken, kadın örgütleri İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasının kadın cinayetlerine meşruiyet kazandırdığını söyledi.

EMEP: Unutmuyoruz, affetmiyoruz, vazgeçmiyoruz

Son dönem yaşanan kadın cinayetlerine ilişkin açıklama yapan Emek Partisi, Türkiye’nin şiddete karşı almadığı önlemleri sıralarken, kadına yönelik şiddete karşı birlikte mücadele çağrısı yaptı.