dayanışma

Novares işçilerinden Özak işçileriyle dayanışma mesajı

Gebze'de Petrol-İş üyesi Novares işçileri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için fabrikada yaptığı basın açıklamasında Özak Tekstil işleriyle dayanışma içerisinde olduklarını söyledi

Yoksulluğa, şiddete, savaşa karşı mücadelemiz var!

Yaşamak için, eşitlik için, şiddetsiz bir yaşam için müttefiklerimiz var.

Emek kampına gitmek istemezken, kampın bir parçası oldum

Kamp hakkındaki olumlu ve güzel düşüncelerim ne kelimelere ne sayfalara sığmaz. Çok güzel insanlar tanıdım, çok güzel arkadaşlar edindim, aynı hisleri aynı ortamı paylaştık.

Emek kampından notlar: Başka bir hayat mümkün

‘Kadın erkek eşit değildir’ diyen, kadın düşmanı politikalar üretenlerin karşısında kamptaki kolektif dayanışma başka bir hayatın mümkün olduğunu gösteriyor bizlere.

Söz veriyorum kız kardeşim

Kadınlar olarak bir çoğumuzun ortak problemleri var. Birbirimize tutunmalarımız, el ele yürümemiz bundan.

Hesabını sormadan bize rahat nefes almak yok!

Bina direnç testleri özel firmalara verildiği için metrekare başına 4500 lira gibi bir fiyatı duyduktan sonra bunun belediyeler tarafından ücretsiz yapılması talebimiz için imza kampanyasına başladık.

Dayanışma ile ayaktayız, örgütlenerek değiştireceğiz

Bugün kadınların tam da hakları için mücadele etme zamanı. Özellikle seçim sürecinde sistemi düzeltme değil emekçiler lehine değiştirme mücadelesinin bir parçası olmalarının zamanı.

DAYMER Başkanı Aslı Gül: Halen tarak, ped bulamayan kadınlar var, dayanışma daha güçlü sürmeli

Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyamız kapsamında deprem bölgesinde kadınlarla görüşmeler yapan DAYMER heyeti, kadınların devam eden sorunlarını paylaşıyor.

Esenyalı’da kadınlar depremi konuştu: Mahalle mahalle deprem planı istiyoruz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği depremin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin konuşulduğu bi etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu Ekmek ve Gül Editörü, Mimar Elif Turgut’tu.

İskenderun’da gönüllülerin yaşadığı zorbalığa ortak tepki

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde gönüllülerin kurduğu çadırların kaldırılmasına karşı bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri açıklama yaptı.

ODTÜ Matematik Topluluğundan deprem bölgesine kadın hijyen kiti desteği

ODTÜ'de deprem bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ped vb. ürünleri içeren hijyen kitlerinin ihtiyaç sahiplerine gönderilmesi için kermes düzenlendi.

Dayanışma büyüyor: Eyüp Ekmek ve Gül’ün topladığı malzemeler yola çıktı

Eyüp Ekmek ve Gül Grubunun deprem bölgesindeki kadınlar ve çocuklar için topladığı malzemeler yola çıktı. Kadınlar kız kardeşleri için bir de mektup yazdı: Yalnız değilsin, yalnız değiliz…

Halkların dayanışmasıyla değiştirebiliriz

‘Kendince vicdanlı görünen okul sahibimiz ‘deprem kontenjanı’ açtı, depremzedeleri ücretsiz kaydediyor.’ Peki ya sonrası, sonrasını Aslı Yorulmaz mektubunda anlatıyor…

Deprem bölgesinde kadınlar dayanışma ile iyileşiyor

Hatay’da çadırlarda kalmak zorunda kalan kadınlar artan bakım yükü ile boğuşurken, yaşamlarını yeniden kurmak, çalışmak, üretmek istiyor.

İşte bunlar hep kapitalizm

Bir yandan bu iktidardan kurtulmaya çalışırken, onu da aşan, gerekirse o reisle değil de bu reisle yürüyecek olan kapitalizmi de yıkma mücadelesi vermek gerek.

Usta öğreticilerden depremzedelere destek

Halk eğitimde çalışan usta öğreticiler, kurdukları sosyal medya grupları üzerinden haberleşerek depremzedeler için ürünler dikiyor.

#KızKardeşlikKöprüsüyle hayatı yeniden kuran kadınlar anlatıyor

İzmir’den, Ankara’dan, Kocaeli’den ve İstanbul’dan Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyasını örgütleyen kadınlar anlatıyor…

Ekmek ve Gül Grupları, kadın dernekleri olarak ‘Kız Kardeşlik Köprüsü’yle hayatı yeniden kuruyoruz

Tüm kadınları kız kardeşlik köprüsüne katılmaya, hayatı hep birlikte yeniden kurmaya çağırıyoruz…

Kız kardeşlik köprüsüyle hayatı yeniden kuruyoruz

Tüm kadınları kız kardeşlik köprüsüne katılmaya, hayatı hep birlikte yeniden kurmaya çağırıyoruz…

Ağrılı kadınlardan depremzedeler üşümesin diye dayanışma

Ağrı'da halk eğitim merkezlerinde kurs gören kadınlar, usta öğreticilerle birlikte depremzedelere gönderilmek üzere kışlık giysi dokuyor.