yerel seçimler

Kültür, sanat ve yerel yönetimler

EMEP Beyoğlu Belediye Meclis Üyesi Adayı Yağmur Su Özdemir ile kültür, sanat alanına dair yerel yönetimlerin yapabileceklerini, kadınların bu alana dair taleplerini konuştuk.

Genç kadın ve LGBTİ'lerin yerel yönetimlerden beklentileri: Güvenli kentler istiyoruz

YTÜ'lü öğrenciler, 31 Mart seçimleri yaklaşırken topluluklarının çağrısı ile yan yana geldi.

EMEP Tepebaşı Belediye Başkan adayı Berivan Özkara: Öğrenci kentinde öğrenciye barınma yok

EMEP’in Eskişehir’de Tepebaşı Belediye Başkan adayı olan Berivan Özkara, öğrenci kenti olarak anılan Eskişehir’de öğrencilerin en çok barınma sorunuyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Sığınmaevlerindeki her 5 kadından 4'ü oy kullanamıyor

Dem Parti Muş Milletvekili Sümeyye Boz sığınmaevlerinde bulunan kadınların oy kullanamamasına dair soru ve araştırma önergesi verdi.

'Yoksulluğa, doğa talanına karşı mücadelemiz hep sürecek'

Yerel seçimlere az bir zaman kalmışken ev ev gezen, pek çok insanla bir araya gelen EMEP Erzincan Belediye Başkan adayı Meral Gülşen, Erzincanlı olması dolayısıyla kenti de tanıyan biri.

Fevzi Çakmak Mahallesi muhtar adayı Akcakoca: 'Birlik olursak başarabiliriz'

İzmir Balçova'da bulunan Fevzi Çakmak Mahallesi muhtar adayı Melahat Akcakoca, mahalle için sıkı bir şekilde çalışmaya hazır olduğunu söylüyor.

Ortaca’da kadınlar yerel yönetim söyleşisinde buluştu

Ortanca Kadın Platformu'nun çağrısıyla kadınlar, belediye başkan adaylarının katıldığı 'Kadınlar yerel yönetimden neler istiyor' konulu söyleşide bir araya geldi.

Hakkari'nin Derecik ilçesi ilk kadın muhtar adayını çıkardı

Hakkari'nin Derecik ilçesinde ilk defa bir kadın muhtar adayı oldu. Aday olan Şehla Kaya, 'Mahalle üzerinde düşündüğüm projelerle kadınların sesi olmak istiyorum' dedi.

İktidar ve müttefiklerinin kadınlara ‘vaatleri’: Benliğine zincir, bedenine angarya

Yerel seçimlerin eli kulağında AKP, MHP, Yeniden Refah ve HÜDA PAR’ın seçim beyannamelerinde kadınlara nasıl yer verdiklerini inceliyoruz. Vaatler ve gerçekler neler?

Akbelen direnişçisi Nejla Işık muhtar aday oldu

Akbelen Ormanı’nın korunması mücadelesinin önde gelen kadın direnişçilerinden Nejla Işık, köyünü madene teslim etmemek için muhtar adayı oldu.

EMEP Haliliye adayı Funda Bakış, 8 Mart'ta kadınlarla bir araya geldi

Emek Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Funda Bakış, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Kısas Mahallesi'nde yaşayan kadınlarla buluştu.

EMEP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu Erkan'dan kadınlara mektup

'Bundan 150 yıl önce 8 Mart’ta 'Yaşamak için ekmek, ruhumuz için gül istiyoruz!' diyerek yan yana gelen, bugün sahip olduğumuz ne kadar hak varsa onlar sayesinde aldığımız kız kardeşlerimizi hatırla'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erkan: 'Bu kenti kadın dostu bir kent haline getirelim'

EMEP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu Erkan, 8 Mart öncesi Gebze'de kadınlarla buluştu. Erkan, 'Gelin kadının, kadının yurdu olduğunu, bu kentte bu kenti yönetenlere gösterelim' dedi.

‘Bu kenti birlikte aydınlatalım!’

Görükle Mahallesi, Uludağ Üniversitesi’ne oldukça yakın bir yer. Görükle’nin güvenlik sorunları öğrenciler ve özellikle de genç kadınlar açısından önemli bir konu oluyor...

Kadınlar Pertek'i kazanmaya kararlı

'Dertlerini anlatacakları, beraber çözüm bulacakları, nefes alacakları bir alan olarak gördükleri belediye, kadınlar için daha da önemli'

Malatya'da kadınlar 8 Mart öncesi bir araya geldi

Malatya Demokratik Kadın Platformu 8 Mart için 'Deprem bölgesinde kadın olmak' başlıklı bir söyleşi düzenledi. Söyleşide konuşan Elif Bali, depremzede kadınların taleplerini anlattı.

'Gerçekten çalışana oy vereceğim'

Yerel seçimlerin yakınlaşmasıyla Elazığ'da kadınlar seçimi daha yoğun konuşur oldu. Bu dönem en dikkat çekici şey, genel seçimlerde AKP'yi destekleyen kadınların AKP'ye oy vermek istememesi.

Mamak’ta kadınlar yıllardır yan yana

‘Rantı değil kadınları, çocukları, gençleri düşünen bir Mamak Belediyesini birlikte yaratabiliriz. Yan yana gelmenin, dayanışmanın gücünü biliyor Mamaklı kadınlar.’

Zaviye Mahallesi muhtar adayı Hacer Ekici: 'Kadın emeğini ön plana alacağım'

Hacer 40 yaşında. Lise mezunu. İki çocuğu var. Eski fabrika işçisi. 20 yıla yakın çalışmış. Muhtar adayı olmaya nasıl karar verdiğini soruyorum, 'Deprem sonrası karar verdim açıkçası' diyor.

Mamak Belediye Başkan Adayı İlke Işık: Güvenli kentleri birlikte kuracağız

EMEP'in Mamak Belediye Başkan Adayı Avukat İlke Işık Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'ni ziyaretinde, 'Şiddete veya tacize uğramış hiçbir kadının yalnız kalmamasını sağlayacağız' dedi.