beslenme

Bebek ölümlerine ve yetersiz beslenmeye karşı 'süt mutfakları'

Sovyetlerde her köyde, her bölgede çocukların süt, kefir ve peynir ihtiyacı doktor takibi ve yönlendirmesiyle süt mutfaklarından ücretsiz temin ediliyordu.

Okullarda ücretsiz, sağlıklı beslenme sağlanmadıkça gıda güvenliği tehdit altında

Funda Uyar Özpınar anlatıyor: Okullardaki toplu beslenme hizmetleri özelleştikçe denetim azalıyor, kamu tasarrufuyla birlikte çocukların sağlıklı gıdaya erişimi daha büyük engellerle karşılaşıyor.

‘Eşim kumpir ustası ama çocuğa patates yok’

Ankara işçi ve emekçilerin yoğun yaşadığı Mamak, Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde kadınlarla yoksulluğu konuştuk: ‘Eve kıyma alamıyorum ki, beslenmeye koyayım’

Bir okul dönemi başlangıcında 20 bin lira masraf!

Seyitören Kadın Platformu çocukların beslenme hakkı için çalışıyor. Eğitimin her kademesinde 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talep ediliyor.

Okullarda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek talebi yeniden yükseliyor | Sevda Karaca ile konuştuk

Yazı İşleri Üyemiz ve Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca ile yeni eğitim-öğrenim dönemi öncesi çağrısını yinelediğimiz okullarda #1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek kampanyamızı konuştuk.

Davacıyız: Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek için MEB’e dava açtık

Okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkı kampanyasının bir parçası olan Ankara Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği adına Milli Eğitim Bakanlığına dava açtık.

‘Çocukların Beslenme Hakkı’ Çalıştayı

İzmir Tabip Odası ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası ‘Çocukların Beslenme Hakkı’nı konuşuyor.

Öğretmenlerin gözünden beslenme çantaları: Protein ve vitamin yok, karbonhidrat çok!

Bağcılar’da bir ilkokulda çalışan sınıf öğretmeni ve rehber öğretmen geçim zorlaştıkça derinleşen yoksulluğu, bu yoksulluğun çocukların beslenmesine yansımasını gözlemleriyle aktardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öğrencilere kuruyemiş ve meyve dağıtacak

Üniversite öğrencilerine sıcak yemek ve çorba desteği veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ocak ayında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de atıştırmalık ara öğün ve meyve dağıtmaya başlayacak.

Eskişehir'de 6 yaşındaki kız çocuğunun ölümüyle ilgili hala ve amca tutuklandı

Eskişehir'de 6 yaşındaki kız çocuğunun ölümünün şüpheli bulunması üzerine gözaltına alınana hala ve amca tutuklandı.

CHP’den belediyelere çağrı: ‘Çocuklara beslenme yardımı yaygınlaştırılsın’

Okullarda çocuklara bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi talebi büyüyor, CHP belediyelere çocuklara beslenme yardımı projelerini yaygınlaştırma çağrısı yaptı.

Çanakkale’de ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz yemek’ için binlerce imza: Çocuklara bütçe ayrılsın!

Çanakkale'de '1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek' kampanyası büyüyor. Kampanyaya dair çalışma yürüten kurumlar basın açıklaması gerçekleştirdi, devlet yetkililerine sorumlu olduklarını hatırlattı.

İzmit Belediye Başkanı: Milli Eğitim Müdürlüğü de okul yemeği uygulamasında sorumluluk almalı

Okullarda çocuklara ücretsiz yemek sağlanması konusunda pilot proje yürütülen İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilkokul önünden açıklama yaptı.

Kur korumalı mevduata ayrılan bütçenin yarısı çocukların beslenmesine ayrılmıyor!

Meclis'te Hazine ve Maliye Bakanlığının bütçesi görüşülürken okullarda çocuklara bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek sağlanması için kabul edilmeyen bütçenin fazlasının KKM'ye ayrılması tepki çekti.

İstanbul araştırması: Gıdaya erişim zorlaşıyor, geleceğe dair umut azalıyor

İstanbul Planlama Ajansı'nın açıkladığı Eylül verileri İstanbullu'ların geçim sıkıntısının arttığını, ekonominin iyileşmesine dair umutlarının düştüğünü gösteriyor.

Her okulda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek için Meclis’e araştırma komisyonu ve soru önergesi

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çocukların sağlıklı beslenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi, HDP Milletvekili Züleyha Gülüm, MEB'e yanıtlanması için soru sordu.

Yemekhane yok, beslenme çantası boş

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'nin açıkladığı eğitim ve beslenme raporuna göre sabah 09.00’dan 14.30’a kadar eğitim veren birçok okulda yemekhane bulunmuyor. Ekonomik kriz beslenme çantalarını vuruyor.

Artan işsizlik, güvencesizlik ve yoksulluk, çocuklarda artan diş çürükleri demek

Yoksulluk çocukların sağlığını ve gelişimini pek çok şekillerde etkilerken yoksulluğun çocuklara dayattığı beslenme biçimi de diş sağlıklarını olumsuz etkiliyor. Nasıl mı?

Çanakkale’den kadınlar: Çocukların beslenme çantaları boş; ücretsiz, sağlıklı yemek sağlansın

Çanakkale Ekmek ve Gül Grubu çağrısıyla bir araya gelen kitle örgütleri çocuklara okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek verilmesi için imza kampanyasını büyütteceklerini duyurdu.

3 maddede her okulda ücretsiz ve sağlıklı bir öğün yemek mümkün! Peki nasıl?

Okul önlerinde toplanan imzalar, öğretmenler odasında yapılan tartışmalar, sokak sokak büyütülen ses… ‘1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek’ çalışması boyunca en çok karşılaştığımız 3 soruyu yanıtladık.