Bir okul dönemi başlangıcında 20 bin lira masraf!
Seyitören Kadın Platformu çocukların beslenme hakkı için çalışıyor. Eğitimin her kademesinde 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talep ediliyor.

Merhabalar ben Esenyurt' tan bu zorlu hayat şartları altında mücadele eden, çalışan bir anneyim.

Kızım, devlet okulunda birinci sınıfa başlayacağı için maddi olarak rahatlatacağımı düşündüm. Ama kayıt ücretinden, sınıfta dolap almak için velilerden talep edilen paraya kadar 20 bine yakın para çıktı elimden. Sizin de aklınız alıyor mu?

ÇOCUKLARIMIZIN BESLENMESİ ELLERİNDEN ALINDI

Kreşte beslenme sorunum yoktu. Birinci sınıfın başlamasıyla beslenme kaosu da başlamış oldu. Diğer aileler gibi her gün beslenmeye ne koyalım diye düşünüyorum. Geçen sene okullarda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek çağrısı ile kazandığımız hak da çocuklarımızın elinden alındı. Tüm okullarda eğitimin tüm kademelerinde ayrım yapılmaksızın öğrencilerin beslenme hakkı için mücadele etmeliyiz.

Ekmek ve Gül'ün başlatmış olduğu bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek kampanyası için Seyitören Kadın Platformu olarak mahallemizdeki kadınlarla imza toplayıp, bildiriler dağıtıyoruz. Mahallede böyle bir imza kampanyası yaptığımız için kızım kendince sadece bu mahalledeki okulda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek verileceğini ve kendi okulunda da imza toplamamız gerektiğini düşünmüş.

İlgili haberler
'Beslenmesi olan yiyor, olmayan bakıyor'

Okul öncesinde "bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek” hakkı çocukların elinden alındı. İlkokul çatısında...

Çocuğun beslenmesi de okulun temizliği de velileri...

Çocukların bir öğün yemeğinin ellerinden alınması yetmezmiş gibi Esenyalı’ daki bir anaokulunun temi...

Vergilerimiz özel okullara teşvik değil devlet oku...

Aanaokullarında yardımcı öğretmenin ücretinin bir kısmını da veliler ödüyor. Ekmek ve Gül'e mektup y...


Önceki haber
Duvara yazmak
Sıradaki haber
Aslan ekmeği yedi mi?