beslenme

'Okullarda 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek bir an evvel yasalaşsın!'

Kocaeli'de kadınlar, okullarda 1 öğün ücretsiz yemek talebiyle basın açıklaması açıklama yaptı. Kadınlar talebin bir an önce yasalaşmasını istiyor.

Gülsuyu’ndan veliler: Beslenme koymakta zorlanıyoruz, ücretsiz yemek bir an önce hayata geçirilsin

Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Derneği ‘Okullarda bir öğün ücretsiz yemek haktır’ kampanyası kapsamında okul önlerinde bildirilerle ailelere seslendi, imza topladı.

İzmir’den bir veli: Biz halkız, devletten hakkımızı almak için iktidar yanlısı mı olmalıyız?

“Okullarda bir öğün sağlıklı ücretsiz yemek haktır” kampanyası sürerken İzmir Bornova’dan konuştuğumuz veliler, çocuklarının hiçbir ihtiyacına yetişemediğini iktidardan hakkı olanı istiyor…

MEB yanıtlasın: Her çocuğa ücretsiz okul yemeği verilmesi için ne yapacaksınız?

Ekmek ve Gül'ün '1 Öğün Ücretsiz ve Sağlıklı Yemek Her Çocuğun Hakkı' çağrısını milletvekilleri Meclis'e taşımayı sürdürüyor.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinin kampanyası İzmit'te karşılık buluyor!

İzmit Belediyesi, öğrencilerin bir öğün de olsa kaliteli ve sağlıklı yemek yiyebilmelerini sağlamak adına beslenme saati uygulamasına pilot okulda başladı.

Sağlık Bakanlığı beslenme önerisi yaptı: Öneri güzel ama milyonlarca aile için mümkün değil

Sağlık Bakanlığının gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için önerdiği menü oldukça çeşitli ve önemli. Ancak dar gelirlilerin bunu nasıl karşılayacağına dair öneri yok.

‘Saraydan kısıp çocuklarımıza versinler’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışması Derneği okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi için açtıkları imza kampanyası standından izlenimlerini aktarıyor...

ÖVDER İzmir Şubesi, BORKAD, BEKEV ortak açıklama yaptı: Sağlıklı beslenme her çocuğun hakkı

Her okula 1 öğün sağlıklı ücretsiz yemek talebiyle ortak imza kampanyası başlatan ÖVDER İzmir Şubesi, BORKAD ve BEKEV açıklama yaptı.

Edremit Ekmek ve Gül Grubu: MEB'i göreve çağırıyoruz!

Edremit Ekmek ve Gül Kadın Grubu, Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek kampanyası çalışmaları kapsamında imza standı açtı.

Yetersiz beslenmenin sonuçları araştırılsın, MEB okullarda yemeği ücretsiz sağlasın

Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek Kapanyası Meclis'te: HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, MEB'in okullarda ücretsiz, sağlıklı yemek sağlaması için kanun teklifi verdi.

Sağlıklı beslenme eğitim için zorunlu: Bornova'da imza kampanyası

ÖVDER İzmir Şube Başkanı Behram Kaya ve BORKAD Başkanı Zeynep Reyşen her okula 1 öğün sağlıklı ücretsiz yemek talebiyle İzmir'de başlattıkları imza kampanyasını anlatıyor.

Yoksulluk artarken çocukların beslenmeleri nasıl değişiyor?

‘Kalitesiz paketli gıdaların içeriğindeki koruyucu maddeler nedeni ile çocuklar hiperaktivite bozuklukları, dikkat dağınıklığı, unutkanlıkta artış gibi birçok sağlık sorunu yaşayabilir.’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Her okulda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek!

Yerel yöneticilere, en alttan en üste sağlık ve eğitimden sorumlu devlet yetkililerine bu sesi duyuralım! Birlikte başarabiliriz. Okullarda bir öğün ücretsiz yemek haktır!

Dersi bölen tek şey teneffüs zili olmalı, çocukların karnının gurultusu değil!

Türkiye’nin her köşesinde beslenmesi yeterli olmayan okula beslenmesiz gelen binlerce çocuk var. Olmayan, olduramayan, iki gün koysa üç gün beslenme koyamayan binlerce ev var bu ülkede…

Neden çocuklarımızın gözü başka çocukların aldıklarında kalsın?

Çocuklarıma çikolata almamak için onlarla markete girmekten kaçınır oldum. En ucuz zincir marketlerde bile bir defter 40 liradan başlıyor. Ne yapalım, çocuklarımızı devletin yurtlarına mı terk edelim?

Okullarda ücretsiz yemek mümkün: Çocukların gelecekte yaşayacağı pek çok sorunu çözüyor

Her 4 çocuktan biri okula aç giderken Açık Toplum Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan rapor, çocukların geleceği açısında okullarda yemek programının mümkün olduğunu gösteriyor.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden kampanya: Okullarda bir öğün ücretsiz yemek

Kocaeli Kadın Dayanışma Derneği öğrencilerin okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkının devlet tarafından karşılanması için kampanya başlattı: MEB’in bunu karşılayacak bütçesi var.

Beslenme çantasındaki yoksulluk: Bazen aç kalkıyor, bazen öğün atlıyoruz

Artan gıda fiyatları ve yoksulluk çocukları vurdu. Öğlen arası sefer tasıyla okuldaki çocuklarına yemek taşıyan velilerin sofrasında tek çeşit yemek var. Meyveye rastlamak ise mümkün değil.

GÜNÜN ÖNERİSİ: Ertesi günü uykuda geçirmeyin

Yılbaşı gecesinin ardından güne başlamakta zorluk çekmeyin, kolay ama çok işe yarayacak önerilerimiz var...

GÜNÜN MESELESİ: Zayıflığın boyunduruğu ne zamandan beri var?

Yazla birlikte kadın dergileri, kadın ekleri yine diyet furyasına başladılar. Her kadın ince giysiler içinde, daha narin ve zarif görünmeli... Bunun ölçüsü de tabii ki zayıf, daha zayıf olmak...