1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek

Tuzla'da bir öğün yemek talebi büyüyor: 'Geçen yıla göre beslenme koymak daha zor'

Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde Osman Gazi İlkokulu önünde kadınlar okullarda bir öğün ücretsiz yemek verilmesi için velilere seslendi.

Denizli Ekmek ve Gül: Bütçe görüşmelerinde çocuklarımız için pay ayrılsın

Denizli Ekmek ve Gül, okullarda ücretsiz yemek kampanyasını okul önlerinde sürdürüyor

‘Çocuklar yarı aç gidip geliyor okula, ne yapılacaksa yapalım’

Tahsine Saran, Davutlar, Güzelçamlı' da okullarda #1ÖğünÜcretsizSağlıklıYemek kampanyası için yaptıkları dağıtımlarda gözlemlediklerini anlattı.

Antalya'da kadınlar anlatıyor: ‘Eylül ayı bizim için sıkıntı oluyor, kredi kartları şişiyor’

Antalya'da Ekmek ve Gül grubu okulların açılmasıyla birlikte zorlaşan yaşam koşulları ve 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek için kadınlarla buluştu.

Biz kadınlar yan yana geldikçe bir çok şeyi başarır, 1 öğün yemeği kazanırız

'Daha önce başardık! Şimdi yeniden başarabilir ve bütün okul kademelerinde çocuklarımız için bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek hakkı talebi etrafında yeniden buluşabiliriz.'

Meclise çağrımızdır: Bütçe ayrılsın, çocukların sağlıklı beslenme hakkı sağlansın

Meclisteki tüm vekillere çağrı yapıyoruz. Çocukların beslenmesinden daha acil bir gündem yok. Meclis kürsüsünde “Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek” talebini dile getirin!

Velilerin birliği dini dayatmayı püskürttü

Eğitimde gerici dayatmalar artarken İstanbul’da bir ortaokulda çocuklarına ‘seçmeli ders’ adı altında din dersi dayatılmasına veliler karşı çıkınca dayatma püskürtüldü.

CHP’li İlgezdi: İsraf saraya var, temel ihtiyaç çocuklarımıza yok

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi okul öncesinde ücretsiz yemeğin kaldırılmasına tepki göstererek; “Çocuklarımıza 1 öğün ücretsiz yemek verince mi batacak bu devlet" dedi.

Maltepe’de kadınlar ücretsiz, sağlıklı yemek için broşürleriyle okul önlerinde

Maltepe Ekmek ve Gül Grubu üyesi kadınlar okul önlerinde ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ kampanyamıza dair velilerle görüştü, broşür dağıttı, imza kampanyası için çağrı yaptı.

Adana’dan bir veli: En önemli sorunumuz beslenme

Adana’da sohbet ettiğimiz bir veli: Çocuklarımızı anaokulunda okutmak bu kadar zorken ilkokulda, ortaokulda ne yapacağımızı şimdiden kara kara düşünüyoruz.

‘Bize 3 çocuk diyorlardı, şimdi çocukların karnı doymuyor’

Eskişehir’de ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ kampanyasını konuştuğumuz kadınların pek çoğu çocuklarının karnının doymadığını anlatıyor.

Leman okul öncesinde ücretsiz yemeğin kesilmesini kapağına taşıdı

Haftalık Leman dergisi, geçtiğimiz dönem başlayan okul öncesi eğitimde ücretsiz yemek verilmesi uygulamasının sessiz sedasız fiilen kesilmesini kapağına taşıdı.

Bakan Göktaş’ın paylaşımına tepki: “Veli toplantısında okula aç giden çocukları da konuştunuz mu?”

Bakan Göktaş'ın paylaşımına dair EMEP Milletvekili Karaca: "Anneliği böyle cümlelerle bir ‘görev’ haline getireceğinize, annelerin ve çocukların hakkı olanın gereğini yapmakla sorumlusunuz." dedi.

CHP Hatay Milletvekili Kara’dan 1 öğün yemek için yasa teklifi

Ekmek ve Gül olarak başlattığımız eğitimin her kademesinde “1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek” kampanyamız güçleniyor. Kara, MEB’e bağlı okullarda 1 öğün ücretsiz yemek için meclise yasa teklifi verdi

MEB’e karşı açılan dava sürüyor: ‘MEB 1 öğün ücretsiz yemek veriyormuş gibi savunma yapamaz’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği MEB’in davanın reddine ilişkin verdiği savunmaya karşı itiraz dilekçesi verdi, derneğin avukatı Elif Yetigin dava sürecine ilişkin Ekmek ve Gül’e konuştu

'Beslenmesi olan yiyor, olmayan bakıyor'

Okul öncesinde "bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek” hakkı çocukların elinden alındı. İlkokul çatısındaki ana sınıflarında herkes kendi beslenmesini kendi getiriyor. Yani olan yiyor, olmayan bakıyor.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek kampanyası için kadınlarla buluştu

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, Antep'te Ömer Humanızlı İlköğretim Okulu önünde okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek broşürlerini dağıtıp, Nuri Maviş Parkında kadınlarla buluştu

CHP’li Aylin Nazlıaka’dan okullarda 1 Öğün Ücretsiz Yemek açıklaması: Tasarrufu Saray harcamalarından yapın

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, iktidarın okul öncesi ve yatılı okullarda 1 öğün ücretsiz yemek verme kararını sonlandırmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Okullarda bir öğün yemek acil ihtiyaç: 'Sandviçinden ısırabilir miyim?'

İktidar okullarda bir öğün yemeği rafa kaldırırken, Antep'te çocuklar birbirine "Sandviçinden ısırabilir miyim" diye soruyor. Veliler ise bir öğün yemek kampanyasının aciliyetine dikkat çekiyor.

Çocuğun beslenmesi de okulun temizliği de velilerin sırtında

Çocukların bir öğün yemeğinin ellerinden alınması yetmezmiş gibi Esenyalı’ daki bir anaokulunun temizliğinin de veliler tarafından yapılması istendi.