Çocuğun istismarı davasında savcı 16 yıl ceza istemini tekrarladı
Yönetici olduğu apartmanda apartman görevlisinin kızını istismar eden C. S’nin yargılandığı davanın 6. duruşması görüldü. Mahkeme heyeti C. S’nin ev hapsi cezasını adli kontrol cezasına çevirdi.

Adana’da yönetici olduğu apartmanda, apartman görevlisinin 15 yaşındaki çocuğuna 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan 60 yaşındaki C.S.’nin “Çocuğun cinsel istismarı ve basit tehdit” suçlaması ile Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davanın 6’ıncı duruşması görüldü. Bu duruşmada karar verilmesi beklenirken mahkeme heyeti dava açılması sonrası yapılan karşılıklı şikayetleri incelemek ve soruşturma sırasında ifade vermiş olan sanıkları dinlemek istedi. Ayrıca sanık C.S.’nin ev hapsini adli kontrol şartına çevirdi.

Görülen duruşmada olayı görmemelerine rağmen soruşturma sırasında sanık C.S. ile ilgili “Böyle şeyler yapmaz” anlamında ifadeler veren tanıklar dinlendi. Mahkemenin kararı duruşmayı ertelediği 8 Mayıs’ta vermesi bekleniyor. Çocuğun avukatı Sevil Aracı, çocuğu anlatımlarının sanığın hem istismar hem de tehdit suçlarından ağırlaştırılmış şekilde ceza alacaklarını düşündüklerini ifade etti.

‘HEM ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI HEM TEHDİT’

Savcı önceki duruşmasında sanığa hem “çocuğun cinsel istismarı”, hem de tehdit suçundan ceza verilmesini isteyerek, suçun birden fazla kez işlendiği için cezanın artırılmasını istemişti. Savcılık makamı bu duruşmada da aynı mütalaasını tekrarladı. TCK’nin çocuğun cinsel istismarı ile ilgili 103’üncü maddesi, suçun aynı kişiye farklı zamanlarda birden fazla işlenmesi durumunda cezanın, dörtte birinden dörtte üçüne kadar artırılmasını öngören 43’üncü maddesi ve tehdidin düzenlendiği 106’ıncı maddelerine göre ceza isteyen Savcılığın mütalaasına göre sanığa 16 yıla kadar ceza verilebilir.

NE OLMUŞTU?

Adana’da Güzelyalı Mahallesi’nde apartman görevlisinin 15 yaşındaki kızına 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkınca, çocuğun ailesi sanık C.S.’den şikayetçi olmuştu. İstismar olayı, mağdur çocuk A.Y’nin “Ben yoruldum, artık ölmek istiyorum. O küçük A. olmak istiyorum, benim kalbim acıyor. Canım çok yanıyor. Artık bıktım, yoruldum. O adamın bana yaptıklarından sıkıldım” şeklinde intihar mektubu bırakmasıyla ortaya çıkmıştı. Mektubu bulan A.Y’nin ablası sanık C.S’den şikayetçi olmuş, tutuklanan C.S. daha sonra ev hapsi kararıyla serbest bırakılmıştı. Çocukla aynı apartmanda ev hapsi verilen C.S., itirazlar üzerine başka bir eve götürüldü. A. Y’nin ailesinin işten çıkarılması ve apartmandan ayrılması ile C.S. tekrar aynı apartmana döndü.

İlgili haberler
Tacizciye, taciz ettiği çocukla aynı apartmanda ‘e...

Adana’da apartman görevlisinin 15 yaşındaki kızını taciz eden yönetici önce tutuklandı, sonra ev hap...

Apartman yöneticisinin tacizine uğrayan A.Y: Artık...

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Adana Kadın Platformu üyesi kadınlar Apartman yöneticisinin t...

Apartman yöneticisinin tacizine uğrayan çocuk anla...

“Birileri öğrendikçe her gün uyurken birden kaldırılıp birilerinin karşısına geçirilip teker teker a...