çocuk istismarıyla mücadele

Kuran kursundaki çocuk istismarı davasında 3 sanığa indirimle 139 yıl hapis

Kur’an kursunda 6 öğrenciyi istismara maruz bıraktığı suçlamasıyla yargılanan 3 sanık, toplam 139 yıl 5 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanıkların tümünün cezasında indirim uyguladı.

Eylem Erdem Uğrulu anlatıyor: İstismar ve tacizin ardından bir güçlenme hikayesi

Çocukken uğradığı istismarın travmasıyla yıllarca yaşayan Eylem Erdem Uğrulu, yaşadığı istismarla yüzleşerek mücadele etti. Artık kadınlar için şarkılar söylüyor, çocuklar için masallar yazıyor.

GÜNÜN BİLGİSİ: Yeni Dijital Tehlike; sexting

Sosyal medya ve diğer dijital medya uygulamaları üzerinden cinsel içerikli fotoğraf ve bilgi paylaşımı olan ‘sexting’ günümüzde çocuklar için büyük sorun haline gelmiş durumda.

Pertekli kadınlar: Yaşananlar cezasızlık politikasının sonucudur

Dersim’in Pertek ilçesinde H.Y adlı esnafın çocukları istismar ettiği ortaya çıkmış, Dersim’de kadınlar şehirlerinde yaşanan istismarlara tepki göstemişti. Pertekli kadınlar da bir açıklama yaptı.

Yenigün Derneğinden istismar mağduru aileye ziyaret

Dersim’de geçtiğimiz günlerde yaşanan çocuk istismarı olayından sonra aileyi ziyaret eden Yenigün Derneği üyesi kadınlar, dayanışmanın önemine dikkat çekti.

6 Ocak’ta kadınlar ‘Çocuk istismarının affı olmaz’ diyecek

Daha önce pek çok kez gündeme getirilen, kadınların tepkileriyle geri çekilen ve yeniden gündemde olan ‘çocuk istismarı zanlılarına af’ düzenlemesine, kadınlar 6 Ocak’ta pek çok ilde tepki gösterecek.

Denizli’de istismar ve kadın cinayetlerine karşı insan zinciri

Denizli’de yaşanan çocuk istismarı ve Hafize Kurban davası kadınları sokağa döktü. Kadınlar, öldürülen kadınların isimlerinin yazılı olduğu bantlarla insan zinciri oluşturdu.

Fransa’da ülke tarihinin en büyük istismar dosyası

Fransa’da 349 çocuğa istismarda bulunan Joel Le Scouarnec isimli erkek, 13-17 Mart tarihleri arasında yargılanacak.

Döndü’nün katili, cinsel istismar davasında 30 yıl hapis cezası aldı

Evli olduğu Döndü Şengül’ü katleden Şükrü Şengül, 8 yaşındaki kızını istismar etmesine ilişkin davadan 30 yıl hapis cezası aldı. Döndü'yü öldürmesine ilişkin yargılandığı dava ise devam ediyor.

63 barodan ortak açıklama: İstismarın meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz

63 baro, istismar mağduru çocuğun, kendisini istismar edenle evlendirilmesi yoluyla istismar failine af sağlanmasını öngören yasal düzenlemeye karşı ortak açıklama yaptı.

Babasının istismarına uğrayan A.A. adalet arıyor: Çabalamadıkça sesimizi duymuyorlar

Uşak’ta 8 yaşından 17 yaşına kadar babası tarafından istismara uğrayan A.A’nın adalet mücadelesi sürüyor. Sesini duyurmaya çalışan, A.A ‘Çabalamadıkça sesimiz duyulmuyor’ dedi.

Kuran kursundaki istismar davasında sanıkların 16 yıldan 134 yıla kadar hapsi istendi

Ümraniye’de Kuran kursunda çok sayıda çocuğu istismar eden 3 sanık hakkında mütalaa verildi. Sanıklar hakkında 16 yıldan 134 yıla kadar hapis cezası istenen dava, 20 Ocak 2019 tarihine ertelendi.

Susmadım, gücümü dayanışmadan aldım

Kızı, eşinin yeğeni tarafından istismara uğrayan G.D., eşi ve eşinin ailesi olayın üstünü örtmek istemesine rağmen susmadı. Bu gücü nasıl bulduğunu, dayanışmanın önemini işte bu mektupla anlatıyor.

Cinsel istismar davası sanığı öğretmen beraat ettirildi

İstanbul’da öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 39 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan öğretmen beraat etti.

Cafe Woods istismar davası: Sanık ‘Yengeniz gelecek gidin’ demiş

Ankara’da Cafe Woods davasının 8. duruşması görüldü. Tanık B.Y., olay günü sanığın ‘Yengeniz gelecek gidin’ dediğini söyledi.

Adalet Bakanlığı istismarın üzerini mi örtmeye çalışıyor?

Adalet Bakanlığı 2018 yılı istismar istatistiklerini yayımlamadı, önceki yılların verilerini de erişime kapattı. Peki neden? Avukat Cansu Demir ‘Verileri kapatmak istismarın üzerini kapatmaktır’ dedi.

Babaları tarafından istismara maruz kalan kız çocuklarının davası görüldü

İstanbul Esenyurt’ta yaşayan ve öz kızlarını istismar eden T.K.’nin yargılandığı dava görüldü. Tutuklu baba suçlamaları kabul etmezken dava karar için 20 Aralık’a ertelendi.

Kuran kursundaki cinsel istismar davası görülüyor: Çocuğuma da şikayetçilere de inanmıyorum

Ümraniye’deki Kuran kursunda yaşanan istismar davası dosyasına giren ATK raporunda H.R.Ö.’nün ruh sağlığının bozulduğu belirtildi. Baba Ertan Ö. ise ‘Çocuğuma da şikayetçilere de inanmıyorum’ dedi.

İstismarı davasında iki sanıktan biri serbest bırakıldı

14 yaşındaki kız çocuğuna uyuşturucu verilerek istismar edilmesiyle ilgili devam eden davanın 6. duruşması görüldü. Davada tutuklu bulunan iki kişiden biri tahliye edildi. Dava 23 Ekim’e ertelendi.

Aydınlı kadınlar istismara karşı sokaktaydı: Araştırın, müdahale edin, önlem alın!

Çine’de 14 yaşındaki kız çocuğu, babası tarafından istismara maruz kaldı, hamile kaldı. İstismar akrabalarının durumu fark etmesiyle açığa çıktı. Aydınlı kadınlar yaşanan istismara karşı sokağa çıktı.