çocuk istismarı

Eylem Erdem Uğrulu anlatıyor: İstismar ve tacizin ardından bir güçlenme hikayesi

Çocukken uğradığı istismarın travmasıyla yıllarca yaşayan Eylem Erdem Uğrulu, yaşadığı istismarla yüzleşerek mücadele etti. Artık kadınlar için şarkılar söylüyor, çocuklar için masallar yazıyor.

İstismarın ardından bir güçlenme hikayesi: Suç bende değil!

Çocukken uğradığı istismarın travmasıyla yıllarca yaşayan Eylem Erdem Uğrulu yaşadığı istismarla yüzleşerek mücadele etti. Artık kadınlar için şarkılar söylüyor, çocuklar için masallar yazıyor.

Bu çocuğun çığlığını duyun!

Baba, kızına istismardan 50 yıl ceza aldı, hukuk skandalıyla karar bozuldu, şimdi istismar ettiği kızını görebilir!

Döndü Şengül’ün katiline ağırlaştırılmış müebbet

Boşanma aşamasında olduğu Döndü Şengül’ü öldüren Şükrü Şengül hakkında karar verildi. Mahkeme hiçbir indirim uygulamadı, sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

GÜNÜN BİLGİSİ: Yeni Dijital Tehlike; sexting

Sosyal medya ve diğer dijital medya uygulamaları üzerinden cinsel içerikli fotoğraf ve bilgi paylaşımı olan ‘sexting’ günümüzde çocuklar için büyük sorun haline gelmiş durumda.

Pertekli kadınlar: Yaşananlar cezasızlık politikasının sonucudur

Dersim’in Pertek ilçesinde H.Y adlı esnafın çocukları istismar ettiği ortaya çıkmış, Dersim’de kadınlar şehirlerinde yaşanan istismarlara tepki göstemişti. Pertekli kadınlar da bir açıklama yaptı.

Cinsel Şiddet: Suskunluk duvarını aşmak

Çanakkale Kadın Plaftormu’nun düzenlediği etkinlikte konuşan Psikiyatrist Dr. Aytül Gürbüz Tükel, iyileşmenin yolunun saklamaktan değil konuşmaktan ve politikleşmeden geçtiğini vurguladı.

Çocuk gebelikleri sümen altı mı edilecek?

Çocuk istismarına evlilikle af tasarısına tepkiler sürerken bir de sağlık çalışanlarının çocuk gebeliklerini bildirim yükümlülüğünün ortadan kaldırılacağı iddia edildi.

DERSİM: Bu kara tablonun sebebi istismarcılara af getirme anlayışıdır!

Dersim’de kadınlar şehirlerinde yaşanan istismarlara tepki göstererek: ‘Bu tablo istismarcılara af getirme anlayışının ve cezasızlık politikalarının sonucudur’ dedi.

Dersim'deki cinsel istismar şüphelilerinden biri intihar etti

Dersim'in Pertek ilçesinde, 3 kişinin tutuklandığı çocuklara yönelik cinsel istismar olayının ardından serbest bırakılan şüpheli Ahmet Oğuz (42), intihar etti.

Çocuk istismarına evlilikle af: Adım adım nasıl buraya geldik?

Çocuk istismarına evlilik yoluyla af öngören yasa değişikliğine adım adım işte böyle gelindi: adım adım örülen bu “affın” bir kerelik olmadığı ayan beyan ortada. Bunu durdurmazsak devamı gelecek.

Pertek’te istismar iddiası

Dersim’in Pertek ilçesinde H.Y. adlı şahsın bir çocuğu istismar ettiği iddia edildi.

2020’den dileğim endişelenmeden yaşamak

‘Son yıllarda kadına, çocuğa, hayvana yönelik şiddet işyerinde, sokakta, evde her yerde gittikçe arttı. Korkuyoruz, endişeliyiz. Çocukların ve kadınların ölüm haberlerini almak istemiyoruz artık.’

GÜNÜN BİLGİSİ: Çocuk istismarı ile pedofili aynı şey değildir!

Toplumda genel bir yanlış yargı olan çocuğa yönelik çocuk istismarı ‘pedofili’ ile sık sık aynı görülüyor... Peki bir suçu, tıbbi bir rahatsızlıkla gerekçelendirmek ne kadar doğru?

6 Ocak’ta kadınlar ‘Çocuk istismarının affı olmaz’ diyecek

Daha önce pek çok kez gündeme getirilen, kadınların tepkileriyle geri çekilen ve yeniden gündemde olan ‘çocuk istismarı zanlılarına af’ düzenlemesine, kadınlar 6 Ocak’ta pek çok ilde tepki gösterecek.

GÜNÜN KAMPANYASI: Çocuk istismarına af yasalarına hayır

Çocuk İhmalini ve İstismarını Önleme Derneği, change.org’da başlattığı imza kampanyasıyla, yeniden gündeme getirilen istismar failerine af yasasının geri çekilmesini istedi.

Ovacık'ta 13 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi tutuklandı

Dersim'in Ovacık ilçesinde 13 yaşındaki çocuğu istismar eden H.P tutuklandı.

Kuşadası’nda kadınlar kadın cinayetleri ve çocuk istismarına dikkat çekti

TKDF Kuşadası Temsilciği ve Kuşadası Kadın Platformu, kadına yönelik şiddet ve erken yaşta evliliklere karşı eylem yaptı.

İstismar davasında üvey dedeye takdir indirimi

Torununu istismar eden dede önce dava süreci boyunca tutuksuz yargılandı, sonra 6 yıl hapis cezası verildi, o cezaya da indirim uygulandı.

Fransa’da ülke tarihinin en büyük istismar dosyası

Fransa’da 349 çocuğa istismarda bulunan Joel Le Scouarnec isimli erkek, 13-17 Mart tarihleri arasında yargılanacak.