çocuk istismarı

İstismar bir daha yaşanmasın diye...

‘Tüm alanlardaki mücadeleyi birleştirmediğimiz sürece çocuk istismarı da kadın cinayetleri de, dizginsiz sömürü de farklı biçim ve düzeyler alsa da devam edecek.’

İstismar zanlısı ‘mesajlaşıyorduk’ dedi, baba ‘Kızımın telefonu yok’ cevabını verdi

Kiraz’da yaşanan istismar olayında 27 yaşındaki zanlı B.K. 13 yaşındaki kız çocuğuyla mesajlaştığını iddia etti. İstasmara maruz kalan çocuğun babası ise ‘Çocuğumun bir telefonu dahi yok’ dedi.

Başkanın ‘Siyasi saldırı’ iddiasına babadan cevap: Ben de AKP’liyim niye iftira atayım?

Taciz skandalına, ‘siyasi yıpratma’ savunması yapan Belediye Başkanına mağdurun babasından yanıt geldi: Ben de AKP’liyim niye iftira atayım?

AKP’li belediye başkanı çocuk istismarının üzerini örtmeye çalıştı

İstismara uğrayan 13 yaşındaki çocuğun babası, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın kendisini arayarak “Bu işi dallandırıp budaklandırmayalım” dediğini iddia etti.

BEKEV’li kadınlar çocuk istismarına karşı panelde buluştu

Son zamanlarda artan çocuk istismarı ve gençler arasında yaygınlaşan madde bağımlılığına karşı BEKEV’li kadınlar panelde buluştu.

Denizli’de 3 çocuğa istismar!

Denizli'nin Honaz ilçesindeki bir ortaokulun karşısında market işleten O.Ö. (55), iş yerine gelen yaşları 10 ila 14 arasındaki 3 kız öğrenciyi istismara maruz bıraktığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Adliye koridorlarında kaybolan kadın ve çocukların sesi...

Gün boyu sadece bir duruşma salonunda görülen davaların yarıya yakını çocuğun cinsel istismarı ve kadına yönelik cinsel saldırı suçlarından görülüyor.

Tuzla’daki istismar davası ertelendi

İstanbul Tuzla’da okulda 12 yaşındaki öğrencisini istismar suçlamasıyla yargılanan öğretmen hakim karşısına çıktı. Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 21 Kasım’a ertelendi.

Çocuk istismarına karşı bütün memleketi güvenli bir alan yapmalıyız!

Ege Mahallesi’nde çocuk istismarı konulu panel düzenlendi. Panel katılımcılarından Psikolog Aylin Akçay ‘Bütün çocukları koruyacak bir sistemi kurmalıyız’ dedi.

Canımızı koruyamayacaksa ne işe yarıyor devlet?

İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan istismar olayına tepki gösteren kadınlar; ‘Benim canımı, çocuğumu koruyamayacaksa bu devlet ne işe yarıyor!’

Odunpazarı Belediye Meclisi: İstismarın affı olamaz

Eskişehir Odunpazarı Belediye Meclisi, iktidarın çocuğa yönelik istismarın önlenmesi konusunda bir an önce adım atmasını istedi.

Çocuk istismarını önlemek için neler yapılmalı?

Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezinden Ceren Kalay Eken ile çocuk istismarı karşısında yargının durumunu ve istismarın önlenmesi için neler yapılabileceğini konuşuyoruz.

GÜNÜN DİKKATİ: Yılda 8 bin çocuk cinsel istismara maruz kalıyor

Altınbaş Üniversitesi Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programı Öğr. Gör. Barış Tuncer, Türkiye’de cinsel suçların yüzde 46’ sının çocuklara karşı işlendiğine dikkat çekti.

Aliağalı kadınlardan çocuk istismarına tepki

Aliağa’da kadınlar Demokrasi Meydanı’nda toplanarak çocuk istismarına karşı eylem yaptı.

Star yazarı Küçükçekmece’deki istismara ilişkin ‘5 yaşında çocuk ebeveyni yanında olmaksızın sokakta ne yapıyormuş’ dedi!

Kadına yönelik cinsel saldırı suçlarında “O saatte orada ne işi varmış” zihniyetinden farklı olmayan sözleriyle Ersoy Dede, istismarda suçu resmen istismara maruz kalan çocuğun ailesine yükledi!

GÜNÜN RAKAMI: 3 ayda 483 çocuk istismara uğradı

Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezinin raporuna göre 2019’un ilk 3 ayında en az 483 çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı.

Buca Belediyesi işçileri: Çocuklarımız İçin Susmayacağız!

Buca Belediyesi işçileri ve belediye çalışanları tarafından İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan çocuk istismarına karşı basın açıklaması düzenlendi.

İstismar davasında sanığa 25 yıl hapis cezası verildi, sanık tutuklanmadı

Adana’da camiye Kur’an kursu için gelen 12 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan imam M.D., 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak tutuklanmadı.

Çocuk istismarına tepkiler büyüyor: İstismarı önle, Meclis göreve!

İstanbul’da 5 yaşındaki çocuğa istismarın ardından başlayan tepkiler sürüyor. Eylemlerde kadınlar, istismarı meşrulaştıran, failleri cesaretlendiren söylem ve politikalara tepki gösteriyor.

Çocuk istismarına karşı protestolar devam ediyor!

Küçükçekmece’de yaşanan çocuk istismarı sonrası kadınların isyanı büyüyor. İstanbul’un ve ülkenin birçok yerinde istismara tepki yürüyüşü gerçekleşiyor.