çocuk istismarı

‘Çocuk istismarına af gündemde oldukça evde kalamayız’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği: ‘Çocuk istismarına af ya da ceza indirimi gündemde olduğu sürece evde kalamayız.’

EMEP Yenimahalle İlçe Örgütü: Cinsel suçlarda indirim olmaz

‘Çocuk istismarının Affı Olmaz’ şiarıyla gerçekleştirilen kampanyada toplanan imzalar Meclise gönderildi. Pek çok etkinlik yapan EMEP Yenimahalle İlçe Örgütü , ‘istismarın indirimi olmaz’ dedi.

İnfaz yasasına karşı 14 örgütten rapor: Çocuğun üstün yararı gözetilmeli!

İnfaz Yasası hakkında 14 örgüt, ortak bir açıklama yaparak ‘Çocuk İstismarının Affı Olmaz’ çağrısıyla önerilerini sundu.

İstismarın ve şiddetin önünü açacak bir tasarıyı kabul etmiyoruz

Nafaka Hakkı Kadın Platformu ve TCK 103 Kadın Platformu bileşeni 198 kadın örgütü AKP'nin infaz indirimi düzenlemesine karşı ortak bir açıklama yayımladı.

Salgını bahane edip infaz paketiyle cinsel suçları aklama girişimi

AKP, hazırladığı infaz paketiyle çocuk istismarı dahil, tüm cinsel suçlarda indirim istiyor! Kadınlar, #CinselSuçlaraİndirimOlamaz demek için bugün 17.15’te sosyal medya eyleminde seslerini duyuracakl

Yüzde 92 bedensel engelli çocuğu istismar eden erkek serbest bırakıldı

Yüzde 92 bedensel engelli çocuğu sistematik olarak nitelikli istismara maruz bırakan Ö.D. adlı erkek serbest bırakıldı.

İstismarla mücadelede doğru sorular, doğru cevaplar

‘Kendini koruması için çocuğumuza neyi nasıl anlatacağız?’ sorularının cevaplarını birlikte bulmak elbette çok önemli ve değerli. Ama sadece bunlarla sınırlı kalınırsa istismarla mücadele eksik kalır.

Bandırma’da ‘Çocuk istismarına karşı ne yapabiliriz?’ konuşuldu

Bandırma Ekmek ve Gül Grubu yaptığı çağrıyla, çocuk istismarına affı öngören yasaya karşı kadınlarla bir araya geldi. Üniversiteliler tasarıya karşı imza kampanyası ve bir dizi etkinlik kararı aldı.

İzmir’de çocuk istismarı davası 6 Nisan’a ertelendi

İzmir'de fırında çalışan bir kişinin 15 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddia edilerek açılan davanın ilk duruşması bugün İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İzmir'de 15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz

Kız çocuğunu istismara maruz bırakan erkeğin karakoldaki savunması: ‘Elbisesi açıktı tahrik oldum’. Dava 2 Mart’ta 14.15’te İzmir Adliyesinde!

‘Çocuklar için iyi şeyler yapmanın heyecanını yaşadım’

Emek Partisi Ankara İl Örgütünün ‘Çocuk istismarına evlilik yoluyla af’ yasa tasarısına karşı başlattığı kampanya için Sincan’da işçi servislerinden imza toplayan işçi Elif, izlenimlerini anlattı.

İstismar davasında savcı ‘Saldırı gerçekleşmedi, sarkıntılıktan ceza verilsin’ dedi

Çiğli’de 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan V.A’nın yargılandığı davada savcı cinsel saldırı gerçekleşmediği için sarkıntılık kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Esenyurt’ta veliler okul önünde istismara isyan etti

Esenyurt Belma Barut İlköğretim Okulu’nda yaşanan istismar olayı 3 gündür sonuçsuz kalınca, veliler okul önünde basın açıklaması yaparak, okul idaresini istifaya çağırdı.

‘İstismarın affı olmaz’ diyen kadınlar çalmadık kapı bırakmıyor

Ankara’da kadınlare kapı kapı dolaşarak çocuk istismarı faillerine af getirecek yasa tasarısını anlatarak imza topluyor. Sincan’dan kampanya yürütücüsü üç kadın da izlenimlerini mektuplarla anlattı.

‘Cesaret edemeyecekleri günler gelene kadar devam edeceğiz’

Emek Partisinin ‘Çocuk İstismarının Affı Olamz’ kampanyası kapsamında Yenimahalle Belediyesinde kurulan standa ilgi yoğundu. Belediye işçisi bir kadın ‘İstismara karşı mücadele edeceğiz’ dedi.

Çiğli Kadın Platformu istismar davasına çağrı yapıyor

Çiğli’de geçtiğimiz ekim ayında bir çocuk istismara uğramış, davanın ilk duruşması görülmüştü. Çiğli Kadın Platformu yarın görülecek 2. duruşma için tüm kadınları davaya çağırıyor.

Her taşın altından iktidarın kadın düşmanı politikaları çıkıyor

EMEP Ankara İl Örgütünün sürdürdüğü ‘Çocuk istismarını aklatmayacağız’ kampanyasına Şentepe’de kadınlar da imza verdi. Çocuk istismarıyla ilgili konuşan kadınların tek sorunu bu değildi.

YTÜ’lü öğrenciler Prof. Bedri Gencer’in görevden alınması için dilekçe topluyor

YTÜ’de okuyan öğrenciler, depremi çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan Prof. Dr. Bedri Gencer’in okulla ilişiğinin kesilmesi için 380 dilekçe daha topladı.

Adana’da çocuk istismarı faili baba hâlâ çocuk hastanesinde çalışıyor

İki çocuğuna istismarda bulunduğu raporlarla ortaya çıkan baba hakkında açılan davada yine tutuklama çıkmadı. Üstelik baba, bir çocuk hastanesinde çalışmaya devam ediyor.

Yeniden küçük bir kız olayım ve o şekeri hiç almayayım

Bu, Ekmek ve Gül’deki mektuplardan feyz alarak yazılmış bir iyileşme mektubu. Yaralı çocukluğunun ellerini tutan, şeker yiyemeyen çocukların ellerini hiç bırakmamaya karar veren bir kadının mektubu...