çocuk istismarı

Dikili’deki cinsel istismar davası ertelendi

İzmir’in Dikili ilçesindeki, Süleymancılar Tarikatı’na ait Özel Miyase Yılmaz Ortaöğretim yurdunda kalan çocukların cinsel istismara uğraması ile ilgi davanın dördüncü duruşması görüldü.

Çocukları istismara uğrayan anne: Çocuklarınıza inanın!

Dört çocuğu babalarının istismarına uğrayan anne, ‘Yapmam gerekeni zamanında yapmadım. Çocuklarıma inanmadım, herkes evlatlarına inansın’ diyor.

Üç çocuğuna istismarda bulunan H.N. tahliye edildi

Urfa’da 3 çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu için tutuklanan H.N. tahliye edildi.

Baba istismarına uğrayan kardeşlerden çağrı: İstismarın üstü kapatılıyor, davamıza sahip çıkın!

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yaşayan üç kız kardeş yarın Urfa 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmaları için çağrı yaparak ‘Dayanışmaya ve desteğe ihtiyacımız var’ dedi.

Çocuk istismarına dikkat çekmek için sergi açtılar

Bursa’da Saadet Öğretmen’in kurucusu olduğu UCİM ‘Kadın ve Umut haftası etkinlikleri’ kapsamında çocuk istismarına dikkat çeken bir sergi düzenledi.

Kadınlar Döndü için yürüdü: Döndü’ye hayat, çocuğuna anne borcunuz var!

Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısıyla Tuzluçayır’da yaşayan kadınlar, kızlarını istismar ettiği için boşanmak istediği Şükrü Şengül tarafından öldürülen Dndü Şengül için yürüdü.

Kadın cinayetinin ardında, babanın çocuğuna cinsel istismarı çıktı

Ankara Mamak’ta boşanmak istediği Şükrü Şengül tarafından öldürülen Döndü Şengül, boşanmak istediği için değil, 8 yaşındaki öz kızını istismar eden Şükrü Şengül’ü dava ettiği için öldürülmüş.

Ankara’da kadınlar kazanımlarına yönelik saldırıları konuştu

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla gerçekleşen forumda kadınlar kazanılmış haklarına yönelik saldırıları ve bu saldırılara karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

Çocuğa istismarda ‘cezasızlık’ çabası!

Gebze’de 10 yaşındaki çocuğu istismara maruz bırakan erkeğe mahkemeden iyi hal indirimi! Öte yandan istismarın gerçekleştiği mahalle de sanığın başka çocuklara da istismarda bulunduğu iddia edildi.

GÜNÜN FİLMİ: Spotlight

Amerika’da Boston Globe gazetesinde çalışan bir grup gazetecinin kiliselerde yaşanan çocuk istismarını gözler önüne serdiği gerçek bir hikaye.

Devletin görevi çocuk evliliklerin önüne geçmektir!

‘İstismarı aklama yasası’ adıyla gündeme gelen yasa tasarısıyla ilgili açıklama yapan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ‘Devlet çocuk evliliklerin önüne geçmeli, koruyucu-önleyici önlemler almalı’ dedi

GÜNÜN VİDEOSU: Gerçek zamanlı bir kaçış odası

Slovenia'da bir kaçış odasında olanları izleyin...

Engelli çocuğu cinsel istismara maruz bırakan şahıs serbest bırakıldı!

Ankara’da alıkonulan ve istismara uğrayan yüzde 70 engelli S.A.’nın ablası D.A: Bir başına olunca olayın üzerini kapatıyorlar!

İzmir Kadın Platformu: Cinsel istismar yasasına karşı alanlarda olacağız

İzmir Kadın Platformu yeniden tartışmaya açılan cinsel istismar yasasına karşı bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi.

İzmir Kadın Platformu af düzenlemesine karşı eylemde

Gündeme gelen ‘erken yaşta evliliklere af’ düzenlemesi ile ilgili kadınların eylem ve etkinlikleri sürüyor. İzmir Kadın Platformu 28 Ocak'ta Alsancak’ta ‘Aklınızdan bile geçirmeyin’ diyecek.

Malatyalı kadınlar çocuk istismarına karşı sokağa çıktı

Malatya Demokratik Kadın Platformu kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına sokağa çıkarak tepki gösterdi.

GÜNÜN RAKAMI: Çocuk istismarında karanlık tablo!

2014 yılında 74 bin 64 olan çocuk mağdur sayısı 2016 yılında 83 bin 552’ye yükseldi. 2006 yılında yüzde 42,5 olan çocuk cinsel istismar hükümlülerinin oranı 2016’da yüzde 58,8’e çıktı.

Malatyalı kadınlar çocuk istismarına karşı açıklama yapacak

Malatya Demokratik Kadın Platformu, ‘erken evlilik mağdurları’nın çağrıları üzerine gündeme getirlin çocuk istismarına af konusu ve kadına yönelik şiddete ilişkin basın açıklaması yapacak.

Malatya’da yaşananların tekrarlanmaması için önleminiz var mı?

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Malatya’da art arda meydana gelen kadına yönelik şiddet, kadın cinayeti ve çocuk istismarı olaylarını Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanına sordu.

TCK 103 KADIN PLATFORMU: İstismarın affı olmaz, kabul etmiyoruz!

160’ı aşkın kadın ve LGBTİ+ örgütünün imzacısı olduğu ve TCK 103 Kadın Platformu olarak kamuoyuna sunulan bildiride “İstismarı meşrulaştıracak hiçbir yasal değişikliği kabul etmiyoruz!” dendi.