çocuk istismarı

Bir yılda 10 bin 400 kız çocuğu evlendirildi

TÜİK'in dün açıkladığı 2023 yılı evlenme ve boşanma istatistiklerinde çocuk yaşta evliliklere dair veriler dikkat çekti.

TÜGVA, okulda çocukları tesettüre soktu

TÜGVA’nın öğrencileri ‘Vakıf Okul’ projesi kapsamında İstanbul Büyükçekmece’deki bir okulda öğrencilerin tesettüre sokulduğu ortaya çıktı.

'MİT'e alacağız' yalanıyla istismara ortak olan okul müdürlerinin tahliyesine savcıdan itiraz

Konya'da lise öğrencisi bir kız çocuğunu 'Seni MİT'e alacağız' diye kandırarak, istismarına yardım eden okul müdürleri tahliye edildi. Savcılık karara itiraz etti.

Tacizci erkeği öldüren kız çocuğuna verilen hapis cezasının bozulması talep edildi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kendisini taciz eden Birdal Doğan'ı öldüren Azra'ya verilen 8 yıl 4 ay hapis cezasının fazla olduğunu belirterek cezanın 1'inci Ceza Dairesi'nde bozulmasını talep etti

Bursa'da bir öğretmen 14 yaşındaki öğrenciyi istismar etti

Bursa’da evine davet ettiği 14 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunan S.Y. tutuklandı. Duruşmada çocuğun kendi rızasının olduğu iddia edildi.

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü çocuk istismarı suçuyla gözaltında

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ birçok çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Mardin’de 7 çocuğa cinsel istismarda bulunan market sahibi tutuklandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde en az 7 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen bir market sahibi tutuklanarak cezaevine konuldu, dosya için gizlilik kararı verildi.

Çocukların istismar edildiği videolar satıldı | Şüpheliler tutuklandı

Eskişehir merkezli yürütülen operasyonda, 14 şehirde çocukların istismar edildiği görüntüleri satan ve satın alan 24 şüpheliden 19'u tutuklandı.

6 kız çocuğuna cinsel istismar’da bulunan sanığa iyi hal indirimli ceza

Konya'da bakkal işleten Osman Ö., 9 ile 12 yaşlarındaki 6 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan yargılandığı davada "iyi hal" indirimi ile toplam 31 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ile eziyete 65 yıl hapis

Uşak’ta 2 yaşındaki çocuğa eziyet edip, cinsel istismarda bulunmaktan ceza alan Yaşar Ercan, istinafın bozma kararı sonrası yapılan yargılamada 3 farklı suçtan 65,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13 yaşında nişanlandırılan kız çocuğu, devlet korumasına alındı

Konya Beyşehir’de ailesi tarafından kendisinden 15 yaş büyük Ali G. ile nişanlandırılan 13 yaşındaki C.S., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınıp, yurda yerleştirildi.

Konya'da 13 yaşındaki çocuk 28 yaşındaki erkekle nişanlandırıldı

Konya'da, 13 yaşındaki çocuğun 28 yaşındaki Ali G. ile nişanlandırıldığı görüntüler ortaya çıktı. Jandarma ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü inceleme başlattı.

7 yaşındaki çocuğun istismar davasında ilk duruşma görüldü

7 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği suçuyla İ.K. 7 Aralık'ta hakim kaşısına çıktı, tutukluluğun devamına karar verildi.

İstismar faili korucu kendini aklamaya çalıştı

Şırnak’ta ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan yargılanan korucu Ramazan Babat’a ceza istendi. İstismara maruz bırakılan çocuk tehdit edildiklerini söyledi. Duruşma 18 Aralık tarihine ertelendi

Cinsel istismardan ceza alan tarikat liderine, mağdurun ablasına da cinsel saldırıdan dava açıldı

Zonguldak’ta 19 yaşındaki H.K.Y.’ye cinsel istismardan ceza alan tarikat lideri İsmail A. bu kez H.K.Y.’nin ablası N.M.Y.’ye cinsel saldırıdan 21 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kadınlar H.K.G. davasının karar duruşmasına çağrı yaptı: Çocukları tarikat karanlığına teslim etmeyeceğiz

H.K.G’nin 6 yaşından itibaren istismara maruz bırakılmasına ilişkin görülen davada karar duruşması 23 Ekim’de. Kadın örgütleri ve hukukçular pek çok kesimin sahip çıktığı davaya çağrı yaptı.

Müslüme Yağal’ın öldürülmesinden beraat eden dedeye cinsel saldırı ve istismardan 33 yıl hapis

Cansız bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ı öldürmekten delil yetersizliği nedeniyle beraat eden Hasan Yağal’a gelinine cinsel saldırı ve gelininden olan çocuğuna istismardan 33 yıl hapis verildi.

Hiranur Vakfı davası ertelendi: Sanık tarafı istismarı meşrulaştırdı

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında dini nikahla evlendirmesine ilişkin dava yine ertelendi.

'Çocuklar için şiddetten uzak bir yaşam, temel haktır'

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi YK üyesi Kardelen Ateşçi ile çocuğa yönelik aile içi şiddet durumlarında yargılama sürecinin nasıl ilerlediğini konuştuk.

Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli Hiranur Vakfı mütevelli heyeti listesinden çıkarıldı

Hiranur Vakfı'nın başkanınca vakıfla resmi ilişkileri kalmadığı iddia edilen Gümüşel ve İstekli'nin Vakıflar Genel Müdürlüğü soruşturması sonrasında vakfın mütevelli heyetinden çıkartıldığı öğrenildi.