çocuk istismarı

Bir panelin ardından...

Önemli olan sorunlarımızın çözümü için yerellerden başlayarak taleplerimiz etrafında örgütlenmek ve mücadele etmek. Biz kolları sıvadık...

ÇOCUĞA İSTİSMAR DAVASI: Kadın hakim ‘nitelikli’ erkek hakim ‘niteliksiz’ dedi

9 yaşındaki çocuğu istismar eden Mehmet Ali P’nin yargılandığı davada kadın hakim yerine erkek hakim gelince nitelikli istismar ‘niteliksiz’ istismara dönüştü. Dava 8 Ağustos’ta görülecek.

MEB’in istismar çalıştayına Eğitim Sen’den eleştiri

Eğitim Sen MEB’in çocuk istismarı çalıştayını değerlendirdi. Eğitim Sen, çocuk istismarı çalıştayına ilişkin ‘Eşitsizlik üreten sisteme dokunmadan çözüm üretilemez’ dedi.

İstismarı davasında iki sanıktan biri serbest bırakıldı

14 yaşındaki kız çocuğuna uyuşturucu verilerek istismar edilmesiyle ilgili devam eden davanın 6. duruşması görüldü. Davada tutuklu bulunan iki kişiden biri tahliye edildi. Dava 23 Ekim’e ertelendi.

BORKAD’dan çocuk istismarı paneli

Bornova Kadın Dayanışma Derneği, çocuk istismarı, çocuğun korunması, istismardaki artışların temel sebepleri ve çocuk istismarına karşı mücadele konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Antep’te cemaat yurdunda cinsel istismara tepki: Denetim yok, göz yumuluyor

Antep’te Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı adlı dini cemaatın yurdunda 9 yaşındaki çocuğa istismarın ardından Gaziantep Barosundan Av. Bektaş Şarklı ve HDP’li vekil Mahmut Toğrul olaya tepki gösterdi.

Aydınlı kadınlar istismara karşı sokaktaydı: Araştırın, müdahale edin, önlem alın!

Çine’de 14 yaşındaki kız çocuğu, babası tarafından istismara maruz kaldı, hamile kaldı. İstismar akrabalarının durumu fark etmesiyle açığa çıktı. Aydınlı kadınlar yaşanan istismara karşı sokağa çıktı.

Çocukları istismara uğrayan anne: Sesimizi çıkarmazsak bu olaylar devam edecek

5 ve 11 yaşlarındaki kız çocukları eşinin akrabası tarafından istismara uğrayan anne isyan ediyor: ‘Gereken cezanın verilmesini istiyorum. Sesimiz çıkmazsa her şey daha kötü olacak.’

Son 6 yılda 142 bin 298 kız çocuğu doğum yaptı!

Çocuklara yönelik istismarın ve erken yaşta evliliğin araştırtılması için araştırma önergesi veren CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, her gün 40’tan fazla çocuğun anne olmaya zorlandığını söyledi.

Yaşadığı tacizi sosyal medyadan duyurmaya çalışan S.Y: Bu ülkede kadın olmak suç mu?

S.Y. çocuk yaşta babasının şiddetine, amcasının istismarına uğradı, Rize’den İstanbul’a taşındı. En son ise eski erkek arkadaşının tehdit ve tacizlerine maruz kaldı. S.Y. sesinin duyulmasını istiyor.

Kızını istismar eden eşini öldüren Havva Zor’un duruşması görüldü

Kendisine ve çocuklarına sistematik şiddet uygulayan, kızlarını istismar eşi Mikail Zor’u öldürmek zorunda kalan Havva Zor’un yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü.

Bursa kadın Platofrmu: gerçek ve eşit bir adalet istiyoruz

Kadına yönelik şiddete, tacize, cinsiyetçi söylemlere karşı Bursa Kadın Platformu açıklama yaptı.

5 yaşındaki çocuğu istismar eden zanlı için 18 yıldan az olmamak üzere hapis istemi

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde 5 yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan erkek hakkında 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep edildi.

‘Peki gerçek hayatta çocuk istismarı davalarında neler yaşanıyor?’

Toplumumuzda çok yaygın olduğu üzere; istismar iddiası ile karşılaştığımızda , ‘O öyle biri değildir, asla bunu yapmaz’ şeklindeki peşin hükümlerle olası sanıkları koruyor olacağımızı fark etmeliyiz.

Çocuğa cinsel istismarı ‘öykü’ diye anlattı!

Abdullah Şevki, Kurgu Kültür Merkezi Yayınları etiketiyle yayınlanan Zümrüt Apartmanı kitabında, çocuk istismarını içeren cümleler yer aldı, ‘öykü’ tepki topladı.

Saldırganı terlikle döven kadın konuştu: O an müdahale etmem gerekiyordu

Antep’te iki kız çocuğundan birine cinsel istismarda bulunan Salih S, olay karşısında büyük öfke yaşayan bir kadın tarafından terlikle dövülmüştü. Salih S’yi terlikle döven Birsen Batar konuştu.

Küçükçekmece’de kadınlar tacize karşı sokağa çıktı

Küçükçekmece’de 15 yaşındaki bir çocuğun sözlü tacize uğramasının ardından kadınlar sokağa çıktı.

İstismar bir daha yaşanmasın diye...

‘Tüm alanlardaki mücadeleyi birleştirmediğimiz sürece çocuk istismarı da kadın cinayetleri de, dizginsiz sömürü de farklı biçim ve düzeyler alsa da devam edecek.’

İstismar zanlısı ‘mesajlaşıyorduk’ dedi, baba ‘Kızımın telefonu yok’ cevabını verdi

Kiraz’da yaşanan istismar olayında 27 yaşındaki zanlı B.K. 13 yaşındaki kız çocuğuyla mesajlaştığını iddia etti. İstasmara maruz kalan çocuğun babası ise ‘Çocuğumun bir telefonu dahi yok’ dedi.

Başkanın ‘Siyasi saldırı’ iddiasına babadan cevap: Ben de AKP’liyim niye iftira atayım?

Taciz skandalına, ‘siyasi yıpratma’ savunması yapan Belediye Başkanına mağdurun babasından yanıt geldi: Ben de AKP’liyim niye iftira atayım?