taciz

Ege Üniversitesinde 10 öğrenciyi taciz eden profesör 10 yıl hapis cezası aldı

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde görev yapan Prof. Dr. Z.E.B'e 'sarkıntılık boyutunda cinsel saldırı' suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.

Güzeltepe Kız Kardeşlik Köprüsü Dayanışması: Mahallemizde tacize son!

Nurtepe'de Güzeltepe Kız Kardeşlik Köprüsü Dayanışması, mahallelerinde gerçekleşen sistematik tacize karşı basın açıklaması yaptı.

İYİP'li belediye başkanı taciz ettiği çalışanı Kod 25 ile işten attı

Eski AKP'li yeni İYİP'li belediye başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, kendisini taciz ettiği için ceza aldığı kadın çalışanı 'yüz kızartıcı suç' işlediği gerekçesiyle Kod 25 ile işten çıkardı.

Tacizle suçlanan lise müdürü başka okula tayin edildi

Geçmişte AKP'nin milletvekili aday adayı olan, eski Milli Eğitim Bakanı ve AKP Grup Başkanı Güler ile yakınlığı bulunan müdür hakkında taciz soruşturması açıldı, iki soruşturmada da işlem yapılmadı

İstinaf, taciz davasında 'takdir indirimi'ni hukuka aykırı buldu

İstinaf, Şişli’de 17 yaşındaki kız çocuğuna sarılmaktan yargılanan sanığa 'sarkıntılık düzeyinde çocuğun cinsel istismarı' suçundan verilen cezada 'takdir indirimi'ni hukuka aykırı buldu.

Şırnak'ta uzman çavuş tacizi yürüyüşle protesto edildi

Şırnak’ta, dün yaşanan uzman çavuş tacizi yürüyüşle protesto edildi. Yürüyüşte failin cezasızlık politikasından güç aldığı belirtilirken, failin polis tarafından korumaya alındığı ifade edildi.

Şırnak'ta bir kadını taciz eden uzman çavuş darbedildi

Şırnak’ta yolda yürüyen kadına tacizde bulunan uzman çavuş, kalabalık bur grup tarafından darbedildi. Valilik olaya ilişkin yaptığı açıklamada olaya karışan 4 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

Hastanede cinsel saldırı davası | Taciz sanığı beraat ettirildi!

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görev yapan hemşireye cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan asistan doktor S.E. hakkında ‘delil yetersizliği’ gerekçesiyle beraat kararı verildi.

Yardım götürdüğü kadını taciz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanına ödül gibi ceza

Konya'da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan Mehmet Ölmez, yardım götürdüğü M.D.'yi taciz ettikten sonra vakfa müdür oldu.

Şirinevler metrobüste tacize uğrayan kadın: Kimse susmasın

İstanbul Şirinevler’de iki genç kadın tacize maruz kaldı, 3 zanlıdan ikisi kaçarken birini yakalayan kadınlar şikayetçi oldu.

Boğaziçi Üniversiteli kadınlar ve LGBTİ'ler seslendi: Kampüslerimizde, mahallelerimizde tacize yer yok

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi kadınlar ve LGBTİ’ler Hisarüstü Mahallesinde Doğatepe Parkı’nda iki öğrencinin birkaç erkek tarafından tacize uğramasına karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Tacize karşı kadınlar mahallelerinde ses çıkarıyor!

Sarıyer Doğatepe Parkında iki genç kadının tacize uğramasına karşı kadınlar 18.00'de Doğatepe önünde buluşacak.

İstismar iddiasına karşı İzmir’de veliler açıklama yapacak

Alsancak Melih Özakat İlkokuluna tamir için gelen kişinin çocukları istismar ettiği iddia edildi. Şüpheli gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılırken, veliler pazartesi açıklama yapacak.

Tacizci teşhir ettikleri için işten atılan işçilere tazminat ödenecek

AYM, çalıştığı işyerinde yaşanan tacizi teşhir eden bildirler dağıttığı için işten çıkarılan işçilerin başvurusunda ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

‘Sıradan’ bir gün

İşe yetişme telaşı bir yana günlük yaşadığımız tacizlerin ve zorbalığın haddi hesabı yok. Yaşadıklarımız sıradanlaşıyor ama kabullenmesi mümkün değil…

TÜGVA Iğdır Temsilcisi'nin taciz skandalının üstü kapatıldığı iddia edildi

Gazeteci Timur Soykan, Iğdır TÜGVA Iğdır İl Temsilcisinin, ilahiyat fakültesindeki çok sayıda kadın öğrenciyi taciz ettiğine dair şikayetler ve belgeler paylaştı.

76 yaşındaki erkek, kadını sokak ortasında taciz etti: ‘Giyinik olman lazım, beni tahrik ediyorsun'

Sakarya’da bir erkek, ‘Giyinik olman lazım, beni tahrik ediyorsun’ diyerek bir kadını taciz etti.

Aile hekimi İ.H. tacizden onlarca kez şikayet edildi, tutuklandı ancak görevine iade edildi

Hakkında bugüne kadar 52 taciz şikayeti olan Doktor İ.H. onlarca şikayete ve tutuklu yargılanmaya rağmen görevine iade edildi.

Film setinde taciz davasını takip eden Bursa Kadın Platformu: Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz

Bursa Bülbülü filmi setinde yaşanan taciz nedeniyle görülen davada konuşan Bursa Kadın Platformu üyesi Filiz Tali: ‘Haklarımıza dönük saldırılara karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz’.

'Metrobüste taciz normal' kararı İstinaftan döndü

Mahkemenin, medyada metrobüslerin kalabalığına dair çıkan haberlerin, sanığın ‘Metrobüs çok doluydu, fren yapınca bayana yaklaştım' ifadesini doğruladığını belirten kararı, İstinaf'tan döndü.