taciz

Yardım götürdüğü kadını taciz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanına ödül gibi ceza

Konya'da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan Mehmet Ölmez, yardım götürdüğü M.D.'yi taciz ettikten sonra vakfa müdür oldu.

Şirinevler metrobüste tacize uğrayan kadın: Kimse susmasın

İstanbul Şirinevler’de iki genç kadın tacize maruz kaldı, 3 zanlıdan ikisi kaçarken birini yakalayan kadınlar şikayetçi oldu.

Boğaziçi Üniversiteli kadınlar ve LGBTİ'ler seslendi: Kampüslerimizde, mahallelerimizde tacize yer yok

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi kadınlar ve LGBTİ’ler Hisarüstü Mahallesinde Doğatepe Parkı’nda iki öğrencinin birkaç erkek tarafından tacize uğramasına karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Tacize karşı kadınlar mahallelerinde ses çıkarıyor!

Sarıyer Doğatepe Parkında iki genç kadının tacize uğramasına karşı kadınlar 18.00'de Doğatepe önünde buluşacak.

İstismar iddiasına karşı İzmir’de veliler açıklama yapacak

Alsancak Melih Özakat İlkokuluna tamir için gelen kişinin çocukları istismar ettiği iddia edildi. Şüpheli gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılırken, veliler pazartesi açıklama yapacak.

Tacizci teşhir ettikleri için işten atılan işçilere tazminat ödenecek

AYM, çalıştığı işyerinde yaşanan tacizi teşhir eden bildirler dağıttığı için işten çıkarılan işçilerin başvurusunda ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

‘Sıradan’ bir gün

İşe yetişme telaşı bir yana günlük yaşadığımız tacizlerin ve zorbalığın haddi hesabı yok. Yaşadıklarımız sıradanlaşıyor ama kabullenmesi mümkün değil…

TÜGVA Iğdır Temsilcisi'nin taciz skandalının üstü kapatıldığı iddia edildi

Gazeteci Timur Soykan, Iğdır TÜGVA Iğdır İl Temsilcisinin, ilahiyat fakültesindeki çok sayıda kadın öğrenciyi taciz ettiğine dair şikayetler ve belgeler paylaştı.

76 yaşındaki erkek, kadını sokak ortasında taciz etti: ‘Giyinik olman lazım, beni tahrik ediyorsun'

Sakarya’da bir erkek, ‘Giyinik olman lazım, beni tahrik ediyorsun’ diyerek bir kadını taciz etti.

Aile hekimi İ.H. tacizden onlarca kez şikayet edildi, tutuklandı ancak görevine iade edildi

Hakkında bugüne kadar 52 taciz şikayeti olan Doktor İ.H. onlarca şikayete ve tutuklu yargılanmaya rağmen görevine iade edildi.

Film setinde taciz davasını takip eden Bursa Kadın Platformu: Haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz

Bursa Bülbülü filmi setinde yaşanan taciz nedeniyle görülen davada konuşan Bursa Kadın Platformu üyesi Filiz Tali: ‘Haklarımıza dönük saldırılara karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz’.

'Metrobüste taciz normal' kararı İstinaftan döndü

Mahkemenin, medyada metrobüslerin kalabalığına dair çıkan haberlerin, sanığın ‘Metrobüs çok doluydu, fren yapınca bayana yaklaştım' ifadesini doğruladığını belirten kararı, İstinaf'tan döndü.

Kadın akademisyeni darp ve taciz eden Prof. Bülent A. görevine döndürüldü

Eski öğrencisi kadın akademisyeni KOÜ'deki odasında darbeden ve kadını sistematik olarak taciz eden Prof. Dr. Bülent A.’nın, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsüne atandığı ortaya çıktı.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde hemşireye cinsel saldırı: ‘2 yıldır taciz ve şiddetin üstü örtülüyor’

Hastanede 2 yıldır üstü örtülen pek çok taciz ve şiddet vakasının ardından, hastanede görevli sağlık emekçisi bir kadının asistan doktor Semih E. tarafından cinsel saldırıya uğraması protesto edildi.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları tacize karşı ses çıkarıyor

İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi çalışanları işyerinde tacize karşı ses çıkarmak için hastane bahçesinde buluşacaklar.

AKP'li Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın tacizine sessiz kalındı

Zonguldak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş iddiaya göre yanında çalışan iki kadına hem sözlü hem de fiziki tacizde bulundu. AKP olaya sessiz kaldı.

Tunceli ASHM’de taciz iddialarına ilişkin soru önergesi: Gerekli soruşturmaları yürütecek misiniz?

HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Tunceli Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı bir kurumda kalan 2 kız çocuğuna yönelik gündeme getirdiğimiz taciz iddialarını Aile Bakanı Derya Yanık’a sordu.

İpek Gülşen: Tahliye kararı ‘arkamda devlet var’ sözünü doğruladı, hayattayken sesimi duyun

‘Arkamda devlet var’ diyerek tecavüz girişiminde bulunan Baran Kızıl’ın tahliyesine tepki gösteren İpek Gülşen, ‘Tahliye kararı ‘arkamda devlet var’ sözlerini doğruladı. Hayattayken sesimi duyun’ dedi

Tunceli ASHM’de taciz iddiası: Çocuklar iftira tutanağı ile tehdit edildi, iddialar savcılığa bildirilmedi!

Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda kalan kız çocukları, katıldıkları gezide kurum müdürlerinden E.Ç'nin rahatsız edici davranışları olduğu iddia etti.

Dersim’de öğrenciler tacize tepki gösterdi: Susmayalım, dayanışma içinde olalım

Dersim’de üniversite öğrencileri, bir kadın öğrenciye çalışmak için gittiği bir diş kliniğinde kendini diş hekimi olarak tanıtan Mehmet D. tarafından gerçekleştirilen cinsel tacizi protesto etti.