taciz

Serbest bırakılan tacizci personele ne olacak? Hastane idaresinden ses yok!

Çiğli Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan tacizi ve yaşananları SES işyeri temsilcisi Edge Gürkan yazdı: Hastane idaresinden hâlâ ses yok!

İBB Şehir Tiyatrosu oyuncusu Uğur Arda Aydın’a taciz suçuyla hapis cezası

İBB Şehir Tiyatroları’nda görev yapan Uğur Arda Aydın’ın, oyuncular Nazife Aksoy ve Mana Alkoy’u taciz ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı. Aydın, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

İTÜ öğrencileri: Tacizin normalleştirilmemeli, Şengör’ün görevine son verilemeli

İTÜ'lü öğrenciler, Celal Şengör’ün İTÜ’de akademisyenlik görevinin sona erdirilmesi ve akademide yaşanan taciz olaylarına karşı etkili bir tavır alınması üzerine taleplerini dile getiriyorlar.

Celal Şengör'ün öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı

İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisini taciz ettiğini anlattığı görüntüler ortaya çıktı.

Tacize tepki gösterdikleri için işten atılan 4 ALBA Plastik işçisi: Sesimize ses olun

Fabrikada yaşanan taciz olayına karşı iş bırakan ve tacizci işçiden önce işten atılan 4 ALBA Plastik işçisi açıklama yaparak ‘17 Ağustos’tan beri #AlbadaDirenişVar. Sesimize ses katın’ dedi.

Hacettepe’de tacizciye yerleşkeye giriş yasağı

Hacettepe Üniversitesinde pek çok kadını taciz eden Petrika Gavri hakkında soruşturma başlatan üniversite yönetimi, şahsın soruşturma sonuçlanana kadar yerleşkeye girmesinin yasaklandığını duyurdu.

Apple çalışanları taciz ve eşitsizliklere karşı #AppleToo kampanyası başlattı

Apple çalışanları #AppleToo sloganı altında işyerindeki kötü muamele, taciz ve eşitsizliklere karşı yeni bir kampanya başlattı.

Hacettepe Üniversitesi'nde artan taciz şikayetlerinin ardından soruşturma başlatıldı

Hacettepe Üniversitesinde pek çok kadının Petrika Gavri adlı şahıs tarafından taciz edildiğini belirtmesinin ardından şahıs hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Hacettepe öğrencilerinden tacize karşı açıklama: Güvenli kampüsler için önlem alın

Hacettepe Üniversitesi öğrenci toplulukları, Beytepe kampüsünde yaşanan taciz olayına dair açıklama yapıp güvenli kampüsler için yeterli önlemlerin alınmasını talep etti.

Manavgat’ta 5 yıldızlı bir otelde taciz: 'Taciz kadının ayıbı değil, tacizcinin ayıbıdır!'

Manavgat’ta 5 yıldızlı otelin sahibi tarafından tacize maruz kaldığını söyleyen otel çalışanı kadın: “Olayın gerçekleştiği günden bu yana hiç susmadım. Taciz kadının ayıbı değil, tacizcinin ayıbıdır.”

ALBA Plastik’de işten atılan kadın: Taciz edildikten sonra işten atıldım

ALBA Plastik’ta iki işçi işten atıldı. İşçilerin fabrika önünde bekleyişi sürerken işçilerden Semra D “Tacize uğradım, şikayetçi oldum, tacizciden önce işten atıldım” dedi.

Kadınlar Yeldeğirmeni’nde tacize karşı açıklama yaptı: Tacizci esnaf istemiyoruz

Yeldeğirmeni Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, Müspet Kafe işletmecisinin bir kız çocuğunu taciz etmesine tepki gösterdi. Kafe önünde açıklama yapan kadınlar tüm mahalleliyi de dayanışmaya çağırdı.

Otobüste genç kadını taciz eden faile 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi

Kayseri’de özel bir halk otobüsünde genç kadını taciz eden fail 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İki kadını otobüste taciz eden ve saldıran iki erkek serbest bırakıldı

Maraş’ta bindikleri özel halk otobüsünde iki kadını taciz eden ve saldıran Adem A. ile Aydın A. ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Volga Sorgu’nun etkinliğe davet edilmesine kadınlardan tepki

Dersimli Kadınlar imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada sinema oyuncusu Volga Sorgu’nun ‘Veyvê Kıtavu-5’ etkinliğine davet edilmesine tepki gösterildi.

Şortu gerekçesiyle taciz edilen kadın: Bambaşka konuların konuşulduğu ülke istiyoruz

Kadıköy Fikirtepe’de şort giydiği gerekçesiyle bir erkeğin tacizine maruz kalan Şebnem Tüfekçi olayı anlattı, ‘Bambaşka konuların konuşulduğu bir ülke istiyoruz‘ dedi.

Kuzeninin ‘kumalığı reddettiği için’ vurduğu çocuk 138 gün sonra yaşamını yitirdi

Diyarbakır’da 37 yaşındaki kuzeni Aslan Karakaş tarafından ‘kuma alınmak istenen’ ve reddedince vurulan 16 yaşındaki kız çocuğu, 138 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Fatma’yı şiddete ve tacize maruz bırakan sanık yine tutuklanmadı

Şiddete ve tacize maruz kalan Fatma’nın ikinci duruşmasında sanık Alp Kopuz’un tutuklanma talebi yine reddedildi.

İtfaiye aracına binen kadınlar sosyal medyada tacize maruz kaldı

İzmir'de itfaiye tesislerinde çektikleri video nedeniyle sosyal medyada ve bazı basın organlarında haklarında asılsız iddialar çıktığını söyleyen Ezgi Kılıç, dayanışmanın önemini dile getirdi.

Malatya’da kadınlardan sosyal medya tacizine tepki

Malatya Demokratik Kadın Platformu, Eğitim Sen üyesi S.A. adlı kadının sosyal medyada taciz ve tehditlere maruz bırakılmasına sendika binasında düzenledikleri açıklamayla tepki gösterdi.