yerel seçim 2019

KESK Kadın Komisyonu: Kadın istihdamına engel olanlara oy yok!

KESK Kadın Komisyonu’ndan kadınlara ‘özgürlükçü, demokratik, katılımcı, toplumcu, laik, barıştan, emekten yana , ekolojik, şeffaf, yerel yönetim programları lehine oy kullanma’ çağrısı.

Kocaeli Bağımsız Adayı Reyhan Başaran Flormar işçilerini ziyaret etti

Kocaeli Bağımsız Adayı Reyhan Başaran, direnişlerinin 282. gününde olan Flormar işçilerini etti. Başaran işçilere ‘Sizin taleplerinizi dinlemek için buraya geldik’ dedi.

Bağımsız aday Eylem Sarıoğlu, semt pazarında kadınlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Adayı Eylem Sarıoğlu Aslandoğan, Talas Anayurt semt pazarında kadınlarla ve pazarcılarla bir araya geldi.

Yerel seçimlere doğru

“Seçeneksiz değilsiniz. Emekçilerin de bir seçeneği var, ben işçilerin, emekçilerin ve kadınların adayıyım” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran konuğumuz.

GÜNÜN TALEBİ: Kadınlar siyasette eşit temsiliyet istiyor

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, kadınların siyasette eşit temsilinin önündeki engellerin kaldırılması için mecliste Araştırma Komisyonu kurulmasını önerdi.

GÜNÜN DİKKATİ: Yaklaşık 4 bin kadın oy kullanamayacak

Önlem alınmazsa son 5 seçimdir oy hakkı engellenen sığınmaevlerindeki kadınlar bu seçim de oy kullanamayacak. Tepki gösteren kadın örgütleri kadınların siyaset dışına itildiğine dikkat çekiyor.

Ankara’da kadınlar kazanımlarına yönelik saldırıları konuştu

Ankara Kadın Platformunun çağrısıyla gerçekleşen forumda kadınlar kazanılmış haklarına yönelik saldırıları ve bu saldırılara karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

Kadınlar için hizmet üretmeyen belediye ne işe yarar ki?

31 Mart günü şehirlerde yaşayan kadınlar olarak şehrin sahipleri gibi davranalım olmaz mı? Bize hep şehrin kenarı köşesindeki insanlar muamalesi yaptılar yetmez mi?

Kocaeli Bağımsız Adayı Reyhan Başaran seçim çalışmasına işçi durağından başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran, çalışmalarına daha gün doğmadan işçi duraklarından başladı. İşçilere broşür dağıtan Başaran, neden bağımsız aday olduğunu anlattı.

DOSYA| Yerel seçimlere doğru kadınlar

Kadınlar nasıl bir yerel yönetim istiyorlar, talepleri ne, kadın adaylar neler vadediyor? Yerel seçimlere dair kadınların sözlerinin görünür olduğu bir dosya: Yerel seçimlere doğru kadınlar.

Güzeltepe mahalle pazarında kadınlara bir dokunduk bin ‘ah’ işittik: Çocuklarımıza iş istiyoruz

İstanbul’un Eyüp ilçesi Güzeltepe mahalle pazarında kadınlar isyan ediyor: ‘Fiyatlar çok pahalı; geçinemiyoruz; pahalılık daha kötü olacak; oy isteyenlere oy yok; gençlere iş istiyoruz...’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Adayı Reyhan Başaran: Emekçilerin de bir seçeneği var!

Emek Partisinin desteklediği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Reyhan Başaran, adaylığını eylem alanında açıkladı. Başaran Kocaeli’nin emekçilerinin seçeneksiz olmadığını söyledi.

Yerel yönetimler güvenli ve sağlıklı kentler yaratmak zorunda

Sağlığa ulaşmada büyük zorluklar yaşayan kadınlar için yerel yönetimler ne yapabilir, ne yapmalı? Bu soruların yanıtını Prof. Dr. Nilay Etiler ile konuştuk.

Sadece 385 kadın aday gösterildi

Altınbaş Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi yerel seçimler için pozitif adaylığın sözde kaldığını açıkladı. Siyasi partilerin kadın aday sayısı 385’te kaldı.

‘8 Mart’ta gücümüzü ortaya koyarsak, bunu sandığa yansıtabiliriz’

Esenyalı’da işçi, emekçi, muhtar adayı kadınlar Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenlediği kahvaltıda buluştu. Yerel seçimlerin konuşulduğu kahvaltıda 8 Mart’a çağrı da vardı.

GÜNÜN RAKAMI: Belediye başkan adaylarının 385’i kadın, 2504’ü erkek

Yerel seçim öncesi aday listelerinde yine kadınları görmezden gelen bir tablo ortaya çıktı: Bugüne kadar açıklanan toplam 2889 belediye başkan adayının sadece 385’i kadın.

Esenyalı’da kadınlar kahvaltıda buluştu: En öncelikli talep KREŞ

Esenyalı’da işçi, emekçi, muhtar adayı kadınlar Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenlediği kahvaltıda buluştu. Kadınların gündeminde, yerel seçimler ve 8 Mart vardı.

Bu mahalleyi kadınlar yönetecek!

25 yıldır erkek muhtarlar tarafından yönetilen Esenyalı Mahallesinde bu seçimde kadınlar aday. Sabahat Akyıldırım ve işçi azası Ayşegül Kurubaş ile seçim çalışmalarını konuştuk.

Aysel Menteş: Dünyaya öylece durmak için gelmedik

Büyük bir zorluğun ve yokluğun içinden çıkarak kendini var eden ve mahallesindeki kadınlardan başlayarak tüm kadınlar adına daha yaşanılır bir hayat için mücadele etme uğraşı veren bir kadın Aysel.

Malatya’nın kadın muhtar adayları: ‘Her alanda var olacağız’

Malatya’da muhtar adayı kadınlar, önceliği kadınların hayatlarını kolaylaştırmaya vereceklerini söylüyor. Ortak çağrıları; “Kadınlar olarak her alanda var olmalıyız.”