Güzeltepe’de kadınlar sokaklardaydı: Kardeşlik olsun, birlik olsun, herkes için iyi olsun
Eyüp Güzeltepe’de sokağa çıkan kadınlar kardeşliğin, iyiliğin kazandığını söyledi. Adalet isteyen, sokaklarda özgürce dolaşabilmek isteyen kadınlar, ‘İşsizlik son bulsun’ dedi.

İstanbul’da seçmenler, Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı ancak iptal edilen 31 Mart seçimi sonrası 23 Haziran seçimi için sandık başına gitti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 868, AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.

31 Mart seçimlerinde Eyüp ilçesinde Binali Yıldırım’ın gerisinde kalan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçiminde ise Binali Yıldırım’ı geçti. Eyüp Güzeltepe Mahallesi’nde sokağa çıkan vatandaşlar arasında kadınların çoğunlukta olması dikkat çekti.

Kardeşliğin, iyiliğin kazandığını söyleyen kadınlar, adalet istediklerini, sokaklarda özgürce dolaşabilmek istediklerini söyledi. İşsizliğe çözüm de bekleyen kadınlar, “bundan sonra her şey çok güzel olacak” sloganını bir kez daha tekrar etti.İlgili haberler
Krizin gölgesinde seçimler ve kadınların ‘seçimi’

Ekonomik kriz seçmenin tercihlerini etkiledi mi? Kadınlar ‘seçimlerini’ neye göre yaptı? ‘Reform Pak...

Sandık bir şeydir, örgütlü güç her şey

Bunca sefalet, bunca yalan dolan, bunca güvensizlik, bunca çirkinlik içinde “Her şey güzel olacak” d...

AKP’nin mahallelerdeki seçim çalışmaları: İftira,...

Pendik’ten kadınlar, belediyeden aldıkları sosyal yardımların 31 Mart sonrasında kesildiğini, yetkil...