Şengül Karaca

Şengül Karaca davası| Sanık Hasan Aydın indirimsiz müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Öğretmen Şengül Karaca’nın evinin penceresinden şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetmesine dair görülen davada, daha önce beraat ettirilen sanık Hasan Aydın ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

KESK İstanbul Kadın Meclisi: Şengül Karaca için adalet istiyoruz!

Şengül Karaca’nın şüpheli şekilde yaşamını yitirmesine ilişkin davada sanık beraat etmişti. KESK 14 Haziran'da İstinaf Mahkemesine tüm kadınları dayanışmaya çağırıyor.

Şengül Karaca davasında sanık beraat etti: Yargının kadınlar için olmadığını gösteren bir karar

Şengül Karaca’nın şüpheli şekilde yaşamını yitirmesine ilişkin süren davada sanık beraat etti. Kararı değerlendiren Meriç Eyüpoğlu ise ‘Yargının kadınlar için olmadığını gösteren bir karar’ dedi.

Bilirkişi raporu: Şengül Karaca’nın ölümü adli tahkikatle ayıdınlatılabilir

Şengül Öğretmen davasında ATK raporu mahkemeye ulaştı. Raporda ölümün intihar mı cinayet mi olduğunun tıbbi değerlendirmeyele tespit edilemeyeceği söylendi. Sanık Hasan Aydın yine tutuklanmadı.

Şengül Öğretmen için adalet

2017 yılının mayıs ayında sevgilisi tarafından 3. kattaki evinin camından atılarak öldürülen Öğretmen Şengül Karaca davası yarın.

Şengül Öğretmen’i öldürmekle yargılanan Hasan Aydın’a tahliye kararı

Şengül Karaca’yı evinin camından iterek öldürmekle suçlanan ve ‘kasten öldürmekten’yargılanan Hasan Aydın bugün görülen duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Şengül Karaca’yı katleden Hasan Aydın’ın davası ertelendi

Şengül Karaca’yı katleden Hasan Aydın’ın yargılandığı davada mahkeme heyeti, Hasan Aydın’ın cep telefonlarının incelenmesine ve bilirkişi raporunun beklenilmesine karar verdi. Dava 9 Ekim’e ertelendi.

Şengül Karaca ve tüm öldürülen kadınlar için ‘gerçek adalet’

Erkek arkadaşı tarafından öldürülen Şengül Öğretmen için KESK İstanbul Kadın Meclisi öldürüldüğü yerde anma yaparak 12 Haziran’da görülecek 4. Duruşmaya çağrı yaptı.

Şengül Karaca davasında keşif kararı

Şengül Karaca’yı evinin camından iterek öldürmekle suçlanan Hasan Aydın’ın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında mahkeme, suçun tespiti ve olayın netleştirilmesi açısından keşif kararı verdi.

GÜNÜN DAVASI: Şengül Karaca için adalet

Öğrencileri ve arkadaşları tarafından çok sevilen bir öğretmendi Şengül Karaca. 20 yıldır birlikte yaşadığı Hasan Aydın tarafından geçen yıl mayıs ayında pencereden aşağı atıldı.

Şengül Öğretmeni katleden erkek: Atlamasın diye engel olmak istedim

Şengül Karaca’yı pencereden atarak öldürdüğü için yargılanan Hasan Aydın’ın davasına devam edildi. Dava 29 Mart 2018 tarihine ertelendi.

GÜNÜN DAVASI: Şengül Karaca için adalet

2017 yılının mayıs ayında sevgilisi tarafından 3. kattaki evinin camından atılarak öldürülen Öğretmen Şengül Karaca davası yarın.

Bir cinayet sanığı daha şaşırtmadı: Şengül intihar eğilimindeydi

Erkek arkadaşı tarafından evinin camından aşağı itilen Şengül Öğretmen’in cinayet davasının ilk duruşması görüldü. Sanık ve avukatı Şengül Öğretmen’in intihar eğiliminde olduğunu iddia etti.

Şengül Karaca için adalet!

Geçtiğimiz mayıs ayında sevgilisi tarafından apartmanın 3. katından atılarak öldürülen Şengül Karaca için kadınlar adliye önünde adalet istedi.

Artık duyulsun çığlığımız

Hiçbir kadının kaderi değil ölüm. Şengül Öğretmen’in de kaderi değildi. O itiraz etti, yaşamına sahip çıktı ve yaşamına sahip çıktığı için öldürüldü. Şimdi onun için adalet arayışındayız.

Şengül Öğretmen’in davası 26 Eylül’de Çağlayan’da

Geçtiğimiz mayıs ayında sevgilisi Hasan Aydın tarafından apartmanın 3. katından atılarak öldürülen Öğretmen Şengül Karaca’nın cinayet davası 26 Eylül tarihinde Çağlayan Adliyesinde görülecek.

Kadınlar Şengül Karaca için yürüdü

Kadınlar, sevgilisi tarafından öldürülen Şengül Karaca için yürüdü. “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” diyen kadınlar, kadın cinayetlerinde devletin katilleri aklayan tutumunu protesto etti.

Kadınlar Şengül Karaca için yürüyor

İstanbul'da kadınlar erkek arkadaşı tarafından öldürülen Şengül Karaca için yaşamını yitirdiği yerde eylem yapıyor. "Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz" diyorlar...

Arkadaşları Şengül Öğretmen'e veda etti

Bir kadın daha katledildi... Şengül öğretmen, erkek arkadaşından şiddet görüyordu ve camdan itilerek öldürüldü. Şengül öğretmeni uğurlayan arkadaşları gözyaşları içinde “kadın cinayetlerine son” dedi.