Selma Gürkan

Selma Gürkan kadınlara seslendi: Bu karanlığa geçit vermeyelim

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Yeşil sol Parti listelerinden Ankara 1.Bölge Milletvekili Adayı Selma Gürkan kadınlara seslendi: Bu karanlığa geçit vermeyelim. Geleceğimiz için mücadele edelim

Selma Gürkan: Gerici ittifakın kadınlara vadedeceği bir yarın yok

Emek Partisi’nin Yeşil Sol Parti’den Ankara 1. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Selma Gürkan, "Bu gerici ittifakın bu ülkenin kadınlarına vereceği bir gelecek yok" dedi.

25 Kasım’da dünyada, Türkiye’de kadınlar eşit, özgür, şiddetsiz bir yaşam için sokakta olacak!

Selma Gürkan: ‘Emek Partisi olarak kadınları tekelci kapitalizmin saldırganlığına, ataerkil tahakküme, ezilmişliğe ve şiddete karşı mücadeleyi daha da büyütmeye çağırıyoruz.’

EMEP: Türkiye’nin dört bir yanında sokaklarda buluşalım, vazgeçmediğimizi gösterelim

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yaptığı açıklamayla, bugün kadınları sokaklarda olmaya, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini haykırmaya çağırdı.

EMEP: İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz!

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan yayımladığı açıklamayla ile tepki gösterdi: ‘Kadınların yaşam hakkı, Tek Adamın kararına bırakılamaz.’

EMEP: Sevil Rojbin Çetin’in yanındayız, işkencecilerden hesap sorulsun!

Diyarbakır'da gözaltına alınan TJA üyesi Sevil Rojbin Çetin'in yanında olduklarını belirten EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, işkencede sorumlu olan polisler hakkında işlem başlatılmasını istedi.

SELMA GÜRKAN: Kadınlara karşı her adım mücadeleyle karşılanacak

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, kadınların taleplerinde ısrarcı olduğunu ve hükümetin haklarına yönelik saldırılarına karşı mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğini söyledi.

EMEP: ‘Şiddete dur diyelim, krizin faturasını ödemeyelim’

Emek Partisi genel Başkanı Selma Gürkan 25 Kasım dolayısıyla yaptığı açıklamada Erdoğan’ın eşitliğe karşı yaptığı açıklamalara “Eşitlikten yoksun bir adaletten bahsedilemez” diyerek yanıt verdi.

Selma Gürkan: Halkın seçimine saygı gösterilsin, Leyla Güven serbest bırakılsın!

Açlık grevine başlayan Leyla Güven’in tutukluluğuna ve maruz kaldığı hukuksuzluğa ilişkin EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan “Halkın seçimine saygı gösterilerek Leyla Güven serbest bırakılmalı” dedi.

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan yargılanıyor!

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, hükümetin savaş politikalarını eleştirdiği için 9 Ekim Salı günü İstanbul Çağlayan Adliyesi 26. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

BEKEV’li kadınlar: Evlatlarımızın kanı üzerinden politika yapılmasın

BEKEV üyesi kadınlar ‘Biz sürünüyoruz, vekiller bir eli yağda bir eli balda yaşıyor. Onlar da asgari ücret alsın’ diyor. Kadınlar operasyon söylemlerine de tepkili.

Flormar’a kadın başkandan destek: Değiştirecek güç, işçi sınıfının birliği

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan ve Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan direnişteki Flormar işçilerini ziyaret etti. Ziyaret “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganlarıyla karşılandı.

Geriye kalan, mahalle baskısı ve hayatın yükü arasına sıkışan kadınlar

Eşlerini, çocuklarını, babalarını kaybeden kadınların bir taraftan aile-mahalle baskısı diğer taraftan hayatın tüm yükleri karşısında dayanma ve direnme gücünü tahkim ettiğini de görüyoruz.

Mücadeleyi ilerletme olanağı

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan çıkan sonucun hak eşitliği için ve şiddete karşı mücadeleyi güçlendiren bir sonuç olduğunu düşünüyor.