Kızkardeşlik Köprüsü

Depremzede çocuklar Tuzluçayır'da sanatçılarla buluştu

Ankara'nın işçi, emekçi mahallesi Tuzluçayır'da bu hafta sonu deprem bölgesinden gelen çocuklar ile gönüllü opera sanatçıları dernekte bir araya geldi. Etkinlikler her cumartesi devam edecek.

Eskişehir Ekmek ve Gül grubu kadınlarla buluşuyor: ‘Yeni bir yaşam nasıl kuracağız?’

Eskişehir Ekmek ve Gül Grubumuzun düzenlediği ‘Bu enkazı nasıl kaldıracağız, yeni bir yaşam nasıl kuracağız?’ etkinliği editörümüz Sevda Karaca'nın katılımıyla gerçekleşecek.

İskenderun'da hurda satarak geçinen Aysel, sadece insanca yaşam istiyor

‘Çöpten topladıklarımı hurdacıya veriyorum. Birisini görünce oturuyorum çöpün kenarına, yorulduğumu söylüyorum. Gidince de çöpten alıyorum attıklarını. Depremden sonra hurdaları almaya da gelmiyorlar’

Ekmek ve Gül'ün çağrısıyla kadınlar Samsun'da buluştu, deprem ve seçim sürecini konuştu

Samsun’da düzenledikleri kahvaltıda buluşan kadınlar, deprem bölgesindeki çalışmalarını değerlendirdi, seçim sürecine gidilirken mücadeleyi konuştu.

Engelli çocuğuyla çadırda kalan Seher: Yardım yok, ilaç yok, dayanışmayla yaşıyoruz

İskenderun’da tüm engellemelere rağmen sürdürdüğümüz #KızKardeşlikKöprüsü çalışmalarımızda Seher’in kapısını çalıyoruz. Seher engelli kızıyla burada yaşama mücadelesi veren kadınlardan biri.

Esenyalı’da kadınlar depremi konuştu: Mahalle mahalle deprem planı istiyoruz

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği depremin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin konuşulduğu bi etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu Ekmek ve Gül Editörü, Mimar Elif Turgut’tu.

Kız kardeşlerimizle dayanışmamıza engel olamazsınız!

Ankara’da bile depremin etkilerini komşularımızla, iş arkadaşlarımızla kurduğumuz bu dayanışma ile aşarken depremzede kadınların dayanışma olanaklarının ellerinden alınması akıl kârı değil.

İskenderun’da gönüllülerin yaşadığı zorbalığa ortak tepki

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi’nde gönüllülerin kurduğu çadırların kaldırılmasına karşı bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri açıklama yaptı.

İskenderun’da #KızKardeşlikKöprüsü devam ediyor, sağlık taramaları sürüyor

Kız kardeşlik köprüsü engellere rağmen sürüyor. Ülkenin dört bir yanından kadınların gönderdiği malzemeleri gezici ekiplerimizle kadınlara ulaştırmaya, sağlık taramaları yapmaya devam ediyoruz.

Gökyüzü çadırımız kaldırılsa da bizim için her yer gökyüzü

Ekmek ve Gül olarak "Kız Kardeşlik Köprüsü İle Hayatı Yeniden Kuruyoruz" kampanyamız kapsamında çocuklarla buluşmaya, oyun oynamaya ve eğitimlerine destek vermeye devam edeceğiz.

Maraş merkezli depremlerin ardından kadınlar neler yaşadı? Dayanışma nasıl büyüdü?

Maraş merkezli depremlerin üzerinden 40 gün geçti. Acımız, yasımız bitmedi, dayanışmamız da bitmeyecek!

What did women experience after the Maraş earthquakes? How did solidarity grow?

It's been 40 days, our pain, our mourning is not over, our solidarity will not end!

Acıyla yanan bu şehirde bizleri gülümseten gönüllülere…

İskenderun’da depremzede olan hem de gönüllü olarak hem gönüllü olarak Tüm gönüllülerimiz... Acıyla yanan bu şehirde insanları gülümsetmeyi başardığınız için sizlere teşekkür ederim.

AFAD'ın İskenderun'da çadırlarımıza el koyması Meclis gündeminde

İskenderun'da kurduğumuz çadırlara AFAD tarafından el konmasını, HDP Milletvekili Züleyha Gülüm Meclis kürsüsünden gündeme getirdi.

İskenderun emek ve demokrasi güçleri çadırlarımızın boşatılmasıyla ilgili açıklama yapacak

İskenderun’daki emek ve demokrasi güçleri, bizim de içerisinde yer aldığımız gönüllü çadırlarının Kaymakamlık talimatıyla kaldırılmasına ilişkin yarın açıklama yapacak.

Çadırlarımızın kaldırılmasına depremzedelerden tepki: Rotary ve Ekmek ve Gül hep buradaydı

AFAD'ın İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi'nde bizim ve diğer gönüllülerin çadırlarının kaldırılması ve gönüllülerin çadırkent alanından çıkarılmasına depremzede kadınlar tepki gösterdi.

Bakırköy'de kadınlar Ekmek ve Gül'le buluşuyor

Bakırköylü kadınlar: ‘Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz ve neler yapacağımızı birlikte konuşuyoruz.’

‘İskenderun'da gönüllüleri çıkardılar, yalnız kaldık’

İskenderun, Mustafa Kemal Mahallesindeki çadırkentte depremzede bir kadın Ekmek ve gülün çadırlarına el konmasına tepki gösterdi.

DİDF: Kız kardeşlik köprüsü engellenemez!

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu yaptığı açıklamayla, İskenderun’daki Mustafa Kemal çadır alanındaki çadırlarımıza AFAD tarafından el konulmasına tepki gösterdi.

Fırsatçılara karşı dimdik ayaktayız, hayatı birlikte kuracağız

Depremin ardından Hatay'dan Batıkent'e gelen Seval, çocukları olduğu için ‘evim yıpranır, çıkın’ diyen ev sahibine inat hayatı yeniden kurmaya çalışıyor.