kadına şiddet

Dersim'de şiddet raporu: Bir yılda 174 dava dosyası açıldı

Dersim Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu 2023 yılı şiddet raporunu yayımladı.

Cehennemi anlatmak için 5 dakika

‘Evlatları ile tehdit edilen, dayak yiyen kadınlar mahkemede kendini ifade etme fırsatı bulacak sanıyor. Haykıracağım, anlatacağım her şeyi diyor.' Ama gerçeklik bu şekilde işlemiyor.

Devlet kurşunuyla altüst oluş

Zeynep’in eşi Yüksekova’ da zırhlı araçtan çıkan kurşunla ölen o 4 kişiden biriydi. 'Yaralıdır siz yanlış anlamışsınızdır dedim. Bana da yaralandı dediler başta. Morg kapısında öğrendim öldürüldüğünü'

Çukurova Kadın Çalışmaları Kulübü'ne saldırı

Çukurova Üniversitesi Kadın Çalışmaları Kulübünün genel kuruluna bir grup öğrenci saldırdı. Kulüp üyesi bir kadın üniversite yönetiminin ve güvenliğin kendilerine destek olmadığını belirtti

Saatlerce darbedildi, zanlılar serbest bırakıldı: ‘Bu mu adalet?’

Sivas Sarkışla’da 26 yaşındaki S.Ö eski erkek arkadaşı M.K’nin barışma teklifini reddettiği için dört kişi tarafından darbedildi. Darp raporuna rağmen M.K serbest bırakıldı.

Cinsel saldırıyı ‘rüya’ diye savundu

2022’de Muğla Köyceğiz’de kaldığı otelde, bir kadına cinsel taciz ve cinsel saldırıda bulunan Cahit T. ilk duruşmada cinsel saldırıyı 'rüya' diye savundu.

Haksız tahrik indirimleri bol keseden: Yüce'yi bıçakla ağır yaralayan erkeğe haksız tahrik indirimi

Bursa'da, ayrı yaşadığı Yüce Can Yılmaz'ı bıçaklayan Kenan Yılmaz, eşini kendisine hakaret ettiği için bıçakladığını iddia etti. Mahkeme haksız tahrik indirimi verdi.

'Ben esas burada, Adliye'de öldüm'

Üç yıl önce eşi tarafından bıçaklanan Dilek hemşireden mesaj var! Dilek hemşireyi öldürmeye çalışan eşi serbest, boşanma davası ise 3 yıldır sonuçlanmadı...

Bugün neler yaşandı? | 'Ölmek istemiyorum adalet nerede?'

Bugün 25 Nisan: Ellerinde uzaklaştırma kararıyla öldürülen, öldürülmekten korkan kadınlar, kadınları ölümle tehdit eden faillerin, cinsel saldırı faillerinin serbest bırakılması…

Kadına şiddet çığ gibi!

6284 sayılı yasayı siyasi rant uğruna tartışmaya açarken kadına yönelik şiddet vakaları çığ gibi büyüyor. Kadın cinayeti, şiddet, tehdit, şiddet karşısında skandal savunma… Bunlar bir güne yansıyanlar

Dr. Güneş’e şiddet uygulayan boşandığı eşi Dr. Niyazi A. serbest bırakıldı | Sağlık emekçisi kadınlar yetkilileri göreve çağırıyor

Sağlık emekçisi kadınlar meslektaşları Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşe Güneş'e şiddet uygulayan Niyazi A.'nın serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Çanakkale'de eski eşine bıçakla saldıran Niyazi A. hâlâ serbest

Doktor Ayşe Güneş'e bıçakla saldıran eski eşi Niyazi A.'nın serbest olmasına karşı hastane bahçesinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Kadın cinayetleri, kadına şiddet ve şiddet faili erkeklerin savunmaları ile geçen bir gün

Yozgat’tan İstanbul’a bugün pek çok şehirde kadın cinayeti gerçekleşti. Kadın katilleri hakim karşısına çıkıp, şiddetin, cinayetin “meşruluğunu” savundu.

Kızlarını istismar eden eşinden boşanmak istedi, tehditler nedeniyle 9 aydır evinden çıkamıyor

H.K., koruma kararlarına rağmen M.K.'nın sürekli ölüm tehditlerine maruz kalıyor, 9 aydır evinden çıkamıyor, M.K.'nın tutuklanmasını istiyor.

Kadıköy metrosunda bıçakla tehdit edilen Senanur: 'Önlem alınmadığı sürece bunlar devam eder'

Tavşantepe metrosunda bıçaklı kişinin tehditler savurduğu kadın açıklamalarda bulundu.

Kadınlara ayrılan bütçe sarayın 21.6 milyonluk elektrik faturasına eşit

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, iktidarın kadın ile erkeğin eşit olmasını ‘fıtrata ters’ olarak gören anlayışının kadına yönelik şiddeti önlemesinin mümkün olmadığını söyledi.

YTÜ KAÇAT’tan kadınlar: Göz yumulan vahşete karşı yaşayacağız

YTÜ Kadın Çalışmaları Topluluğundan metroda bir erkeğin elinde bıçakla bir kadının üstüne yürümesine tepkilerini dile getirdiler.

Filiz Yıldırım saatlerce şiddete maruz kaldığı olayda sanık olarak yargılanıyor

Filiz Yıldırım'ı saatlerce darbeden İ.K. iki buçuk yıldır yargı eliyle yargıdan kaçırılıyor; Ankara Tabip Odası Kadın Komisyonu 'Meslektaşımızın yanındayız' diyerek tüm kadınları dayanışmaya çağırıyor

Hasret Tutal'ın ailesi dayanışma bekliyor: 'Kaza' deyip dosyayı kapatabilirler

Bekir Gülel tarafından katledilen Hasret Tutal’ın ailesi, Gülel’in olayı “kaza” diyerek kapatma kaygısını yaşıyor.

Eşinin şiddetinden kaçan ve boşanmak isteyen kadın babası tarafından bıçaklandı

Adana'da eşinden şiddet gördüğü için boşanmak isteyen Ümmü Gülsüm A., boşanmak istediği için babası tarafından eve hapsedildi, bıçakla saldırı sonucu ağır yaralandı.